شرایط جدید یوتیوب برای مانیتایز شدن!

شرایط جدید یوتیوب برای مانیتایز شدن!

پیش از این شرایط لازم برای رسیدن به کسب درآمد یوتیوب، ۴۰۰۰ ساعت واچ تایم و ۱۰۰۰ سابسکرایبر در مدت زمان ۱۲ ماه بود؛ اما اخیرا یوتیوب شرایط جدیدی را تعیین کرده است. یک کانال نوپا برای رسیدن به درآمد، باید علاوه بر شرایط گفته شده، دو شرط دیگر را هم اجرایی کند. در ادامه شرط های جدید یوتیوب برای مانیتایز شدن کانال را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد. با افراک همراه باشید.

شرایط جدید یوتیوب برای مانیتایز شدن

پیروی کردن از قوانین YouTube Partner Program در مانیتایز شدن کانال تاثیر بسزایی دارد. یکی از قوانین YPP موضوع مهم کپی‌رایت است. اخیرا یوتیوب شرایط جدیدی را برای مانیتایز شدن کانال یوتیوب اعمال کرده است؛ که شرایط را کمی سخت‌تر می‌کند. شما علاوه بر دو شرط قبل باید به شرایط جدید هم دست یابید تا بتوانید درخواست مانیتایزشن کانالتان را ارسال کنید.

شرط سوم یوتیوب

کانال شما علاوه بر دو شرط اول، نباید Copyright Strike یا Community Strike گرفته باشد. اگر کانالی اخطار گرفته باشد، برای مانیتایز شدن باید اخطار را کاملا برطرف کند و یا تا زمان رفع اخطار صبر و سپس اقدام به مانیتایزشن کند. معمولا سه ماه بعد اخطار برطرف می شود. به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • حذف دستی ویدیو های استرایک گرفته مشکلی را حل نمی کند!
 • اخطار های اکسپایر شده و وارنینگ ها در مانیتایز شدن کانال شما خللی ایجاد نمی کنند.
 • توجه داشته باشید که اگر شما با یک ادسنس به چند کانال یوتیوبی متصل باشید و یکی از کانال ها به دلیل سه اخطار استرایک، مسدود شود کانال شما هم بن خواهد شد.

هر سوالی در مورد نقد کردن درآمد یوتیوب دارید از ما بپرسید!

شرط چهارم یوتیوب

قانون چهارم یوتیوب، فعال کردن گزینه تأیید دو مرحله‌ای است. به این معنی که شما باید 2Step Verification جیمیلی که روی کانال یوتیوب خود تعریف کرده‌اید را، فعال کنید. برای این کار به قسمت Monetization در یوتیوب استودیو بروید و گزینه Turn on now را بزنید و فرآیند فعال کردن تأیید دو مرحله‌ای را ادامه دهید. این شرط به افزایش امنیت کانال یوتیوبی شما بسیار کمک می کند.

 • در حال حاضر شماره تلفن ایران مشکلی ایجاد نمی کند؛ اما اگر هنور کانال شما به شرایط اولیه مانیتایز نرسیده است؛ می توانید این تایید دو مرحله ای را فعال نکنید.
شرایط یوتیوب برای مانیتایز شدن

مطالب مرتبط

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب

قوانین کپی رایت یوتیوب

کلام آخر – شرایط یوتیوب برای مانیتایز شدن

همان طور که گفته شد یوتیوب علاوه بر شرایط قبل، قوانین جدیدی را هم اعمال کرده است؛ این قوانین برای افزایش امنیت کانال و محتوای کانال شماست. رعایت کپی رایت یوتیوب بسیار پر اهمیت است؛ در واقع در یوتیوب هیچ کانالی حق انتشار محتوایی که متعلق به خودش نیست را ندارد. این شرط جدید یوتیوب، نشان می‌دهد که تا چه اندازه این موضوع مهم است. شرط فعال سازی دو مرحله ای هم برای بالا بردن امنیت کانال شما در مقابل سودجویان است. یکی از بهترین کارهایی که شما می توانید انجام دهید این است که تمالمی سوالات خود را از شرکت های mcn بپرسید و از تجربیات آن ها استفاده کنید تا هرچه سریعتر کانال یوتیوبی شما به درامد برسد. آژانس تبلیغات آنلاین افراک به صورت رایگان پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه کسب درامد از یوتیوب است. آیا شروط جدید روی کانال شما اعمال شده است؟ تجربه شما به چه صورت بوده است؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

شرایط جدید یوتیوب برای مانیتایز شدن!
پیش از این شرایط لازم برای رسیدن به کسب درآمد یوتیوب، ۴۰۰۰ ساعت واچ تایم و ۱۰۰۰ سابسکرایبر...
5 از 8 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام. آیا افراک خدمات مربوط به مانیتایز شدن رو هم انجام میده؟ من با چه شماره ای میتونم تماس بگیرم؟

  آیا مفید بود؟
 2. ممنون از اطلاع رسانیتون. این موردی که در مورد استرایک گفتید شامل کاپی‌رایت‌کلیم هم میشه؟؟؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   کپی رایت کلیم به این معنای ادعای کپی رایتی است که بعد از ۳۰ روز در صورتی که صاحب اثر پیگیری نکند این ادعا رد می شود.. اخطارهای کلیم برای مانیتایز شدن خللی ایجاد نمی کند.
   کپی رایت استرایک به این معناست که شما قطعا حقوق کپی رایت را رعایت نکرده اید و باید این اخطار ها را برطرف کنید.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟