برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

کاهش رتبه الکسا با ۵ تکنیک تضمینی

کاهش رتبه الکسا با ۵ تکنیک تضمینی

رتبه الکسا از جمله پارامترهای مهمی است که برای سنجش میزان محبوبیت یک وب‌سایت یا کسب‌وکار آنلاین، کاربرد دارد. این پارامتر با میزان ترافیک با کیفیت وب‌سایت شما رابطه مستقیم داشته و هرچه وب‌سایت شما ارزش بیشتری برای مخاطبان‌تان داشته باشد، رتبه الکسای آن نیز کاهش یافته و در واقع بهتر می‌شود. برای کاهش رتبه الکسا راهکارهای متعددی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به بهبود سئو سایت یا تبلیغ در گوگل اشاره کرد. در این مطلب به معرفی ۵ تکنیک تضمینی برای کاهش رتبه الکسا می‌پردازیم. با افراک همراه باشید.

رتبه الکسا چگونه محاسبه می‌شود؟

پیش از آن که به راهکارهای کاهش رتبه الکسا بپردازیم، بهتر است ابتدا درک بهتری از نحوه محاسبه رتبه الکسا داشته باشیم. بر اساس مستندات رسمی سایت الکسا، این رتبه بر اساس ارزیابی مجموعه‌ای از داده‌ها محاسبه می‌شود. از جمله این داده‌ها، میانگین تخمینی تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد در روز و میزان تخمینی بازدید از صفحات است.

داده‌های این سیتسم بر اساس ترافیکی مشخص می‌شود که منشا آن کاربرانی است که یکی از اکستنشن‌های الکسا را در مرورگرهایشان نصب کرده باشند. الگوریتم‌‌های رتبه الکسا پس از تحلیلی این داده‌ها، فرکانس بازدیدها را مشخص می‌کنند. همچنین اگر یک کاربر، یک وب‌سایت را چندین بار در یک روز بازدید کند، تنها یک‌ بازدید محسوب می‌شود.

پارامترهای مهمی که سیستم رتبه‌بندی الکسا در نظر می‌گیرد عبارت‌اند از:

۱. بازدیدکنندگان روزانه منحصر به فرد: تعداد کاربران منحصر به فرد که به صورت روزانه از وب‌سایت بازدید می‌کنند.

۲. میانگین بازدید صفحات: تعداد دفعاتی که یک صفحه خاص توسط کاربران بازدید شده است.

همان‌طور که پیش از این گفتیم، وب‌سایتی که ترکیبی از بالاترین اعداد در این دو پارامتر را ارائه کند، رتبه الکسای بهتری خواهد داشت.

رتبه الکسا چیست و رتبه الکسا سایت من چگونه بهتر می‌شود؟

راهکارهای کاربردی کاهش تضمینی رتبه الکسا

۱. تولید محتوای جذاب و منحصربه‌فرد

به صورت منظم محتوایی در وب‌سایت‌تان قرار دهید که برای مخاطبان‌تان ارزش واقعی ایجاد کند. محتوای ارزشمند می‌تواند منجر به ایجاد مخاطبان وفادار می‌شود. وقتی آنها منابع محتوایی شما را ارزشمند تلقی کنند، به صورت مستمر از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند و محتوای آن را در شبکه‌های خود به اشتراک می‌گذارند. این موضوع ضمن ایجاد بک‌لینک‌های باکیفیت، باعث می‌شود بازدیدکنندگان جدیدی بیابید که به صورت بالقوه می‌توانند مشتریان شما باشند.

تولید محتوای مفید و کاربردی برای موتورهای جست‌وجو، مانند گوگل نیز ارزشمند است. چرا که آنها می‌توانند از محتوای وب‌سایت شما به عنوان پاسخ مناسب برای دغدغه‌های کاربران خود بهره گیرند. این راهکار، مهم‌ترین راهکار برای کاهش رتبه الکسا است.

راهکارهای کاهش رتبه الکسا : تولید محتوا

۲. از وب‌سایت‌های معتبر، بک‌لینک دریافت کنید

بک‌لینک‌ها در واقع پیوندهایی هستند که دیگر وب‌سایت‌ها به وب‌سایت‌ شما می‌دهند. هرچه این وب‌سایت‌ها معتبرتر و با وب‌سایت شما مرتبط‌تر باشند، کیفیت بک‌لینک‌هایی که به شما می‌دهند بیشتر است. این تکنیک به موتورهای جست‌وجو کمک می‌کند، حوزه خاص فعالیت شما را تعریف کرده و همچنین بیشتر به وب‌سایت شما اعتماد کنند.

نکته مهم اینجاست که دریافت بک‌لینک حتما باید مکمل تولید محتوای باکیفیت باشد. در غیر این صورت، کاربرانی که توسط این بک‌لینک‌ها به وب‌سایت شما هدایت می‌شوند، آن را سریعا ترک می‌کنند و این موضوع می‌تواند به ضرر وب‌سایت شما تمام شود.

بک‌لینک از وب‌سایت‌های مرتبط و معتبر به وب‌سایت شما، نه تنها کسب‌وکار شما را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می‌دهد، بلکه باعث افزایش بازدید سایت در گوگل و هدایت ترافیک باکیفیت به آن می‌شود. علاوه بر این موضوع، در صورتی که وب‌سایت‌های معتبر به وب‌سایت شما لینک دهند، اعتبار وب‌سایت شما نیز افزایش می‌یابد. افزایش اعتبار وب‌سایت نیز به رنکینگ بالاتر و در نتیجه به افزایش ترافیک باکیفیت وب‌سایت و کاهش رتبه الکسا منجر می‌شود.

از سوی دیگر لینک‌های داخلی نیز مفید هستند. لینک‌های داخلی، پیوندهایی هستند که از یک مطلب یا صفحه از وب‌سایت شما به مطلب یا صفحه دیگری از آن اشاره می‌کنند. مزیت لینک‌های داخلی، هدایت کاربران به قسمت‌های مختلف وب‌سایت و افزایش تعامل آنها با وب‌سایت شماست. این موضوع می‌تواند به ایجاد سایت‌لینک‌های وب‌سایت‌تان در نتایج موتورهای جست‌وجو نیز کمک کند. سایت‌لینک‌ها، پیوندهایی هستند که در زیر نتایج جست‌وجو ظاهر می‌شوند. همچنان باید تاکید کنیم که محتوای ارزشمند در این راهکار نیز حائز اهمیت است. بنابراین اطمینان خاطر داشته باشید که محتوای شما از دید کاربران، مفید و کاربردی است.

بک‌لینک‌ها و لینک‌های داخلی، هردو به موتورهای جست‌وجو کمک می‌کنند محتوای وب‌سایت شما را درک کرده و میزان محبوبیت آن میان کاربران‌تان را ارزیابی کنند. اما باید در نظر داشته باشید در این تکنیک‌ها، افراط نکنید؛ چرا که ایجاد لینک‌های بسیار زیاد می‌تواند نکته‌ای منفی در ارزیابی اعتبار وب‌سایت شما باشد.

راهکارهای کاهش رتبه الکسا : ایجاد بک لینک

۳. از کلمات کلیدی پرکاربرد استفاده کنید

کلمات کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که صفحات وب‌سایت شما را با آنچه افراد جست‌وجو می‌کنند مرتبط می‌سازند. با انتخاب صحیح کلمات کلیدی در محتوای وب‌سایت خود به‌گونه‌ای که مرتبط و باکیفیت باشند، بسیار راحت‌تر به مشتریان هدفتان خواهید رسید و در نتیجه ترافیک وب‌سایت‌تان افزایش می‌یابد. بنابراین، استفاده از کلمات کلیدی پرکاربرد، از راهکارهای مفید کاهش رتبه الکسا است.

هرچه کلمات کلیدی عمومی‌تر باشند، در جست‌وجوهای بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در عین حال، افزایش رنک در آنها نیز به مراتب دشوارتر است. از طرفی با هدف گرفتن کلمات کلیدی دنباله‌دار و همچنین پرکاربرد، شانس بیشتری برای کاهش رتبه الکسا خواهید داشت.

دقت کنید کلمات کلیدی باید کاملا مرتبط با محصولات و خدمات شما باشند. در این صورت، مخاطبان مناسب‌تر و ترافیک باکیفیت‌تری به وب‌سایت شما هدایت می‌شود. از ابزارهای متعددی که در زمینه انتخاب کلمات کلیدی مناسب به شما کمک می‌کنند استفاده کنید و از نتایج انتخاب کلمات کلیدی مناسب در افزایش ترافیک وب‌سایت ، شگفت‌زده شوید!

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

۴. از تحلیل رقبا غافل نشوید

دلایل متفاوتی برای سودمند بودن تحلیل رقبا وجود دارد؛ اما به صورت خلاصه، تحلیل رقبا به تحلیل مناسب‌تر وب‌سایت خودتان منجر می‌شود؛ بنابراین به در این زمینه که چه پارامترهایی مهم هستند و چه استراتژی‌هایی جواب می‌دهند، دیدی شفاف‌تری به شما می‌دهد. از طرفی با تحلیل صحیح رقبا می‌توانید ترندهای حوزه فعالیت خود را نیز پیش‌بینی کنید. همه این موارد، به شما کمک می‌کند استراتژی‌های مناسب‌تری اتخاذ کنید که منجر به ارتقا‌‌ جایگاه کسب‌وکار شما و کاهش رتبه الکسا وب‌سایت آن خواهد شد.

۵. سئو را حتما در نظر بگیرید

شاید بتوان گفت مهم‌ترین نکته در کاهش رتبه الکسا، پس از تولید محتوای ارزشمند که پیشتر به آن اشاره کردیم، به کار گرفتن اصول سئو است.

سئو از عواملی است که باعث می‌شود وب‌سایت شما در جایگاه‌ بالاتری در صفحه نتایج موتورهای جست‌وجو نمایش داده شود. هرروزه کسب‌وکارهای مختلفی راه‌اندازی می‌شوند. به همین جهت برای پیروزی در میدان رقابت باید زمان کافی برای بهبود سئوی وب‌سایت خود صرف کنید. این عامل باعث افزایش ترافیک سایت و کاهش تضمینی رتبه الکسا می‌شود. بنابراین هرگز آن را فراموش نکنید!

بهبود سئو SEO

کلام آخر

به صورت کلی و خلاصه، تجربه کاربران در کاهش رتبه الکسا بسیار تاثیرگذار است. مهم است که کلمات کلیدی مناسب برای محتوای وب‌سایت خود انتخاب کنید. همچنین طراحی وب‌سایت شما به گونه‌ای باشد که رضایت کاربران را جلب کند. مسلما هیچ‌کس دوست ندارد یک وب‌سایت دیر بارگذاری شود یا در آن سردرگم شود. با رعایت این اصول کلی می‌توانید ترافیک بیشتری به وب‌سایت خود هدایت کنید و در نتیجه عملکرد وب‌سایت‌تان را در سیستم رتبه‌بندی الکسا بهبود بخشید.

در این مطلب به شما توضیح دادیم که رتبه الکسا چیست و چگونه رتبه الکسا سایت من بهتر می‌شود. همچنین ۵ تکنیک تضمینی در زمینه کاهش رتبه الکسا به شما معرفی کردیم. نکته مهم این است که کاهش رتبه الکسا ، یک شبه اتفاق نمی‌افتد. این موضوع، نیازمند صرف زمان و هزینه است؛ اما نتایجی که به همراه دارد قطعا ارزشش را خواهد داشت!

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید