کسب درآمد دلاری با اپلیکیشن (گوگل ادموب)

کسب درآمد دلاری با اپلیکیشن (گوگل ادموب)

یکی از داغترین مباحثی که امروزه برنامه نویسان موبایل با آن روبرو هستند این است که چگونه از اپلیکیشن پول در بیاوریم ؟ راه های زیادی برای کسب درآمد دلاری با اپلیکیشن موبایل وجود دارد. توسعه دهندگان اپلیکیشن می توانند نسبت به کسب درآمد از تبلیغات در اپلیکیشن خود اقدام کنند. اپلیکیشن خود را راه اندازی کنید، آن را در گوگل پلی یا اپ استور منتشر کنید و به کسب درآمد دلاری از اپلیکیشن خود بپردازید. یکی از راه های استفاده از پلتفرم گوگل ادموب Google AdMob می باشد. در ادامه بخوانید که گوگل ادموب چیست و نحوه کسب درآمد از گوگل ادموب چگونه است.

گوگل ادموب چیست؟

گوگل ادموب یک بستر تبلیغاتی اپلیکیشن است که می توانید از آن برای کسب درآمد از اپلیکیشن خود استفاده کنید. ادموب راهی برای گوگل فراهم می کند تا به توسعه دهندگان اپلیکیشن کمک کند که درآمد بیشتری از اپلیکیشن های خود کسب کنند. ادموب با تطبیق تبلیغات با اپلیکیشن شما بر اساس معیارهایی که تعیین کرده اید کار می کند. تبلیغ کنندگانی که می خواهند محصولات خود را تبلیغ کنند، ایجاد و پرداخت می شود. از آنجا که این افراد برای تبلیغات مختلف قیمت های مختلفی را پرداخت می کنند، مبلغی که شما کسب می کنید متفاوت خواهد بود.

ادموب گوگل

مزیت های گوگل ادموب

گوگل ادموب روشی رایگان و ساده برای توسعه دهندگان اپلیکیشن که با نمایش تبلیغات هدفمند در اپلیکیشن خود می توانند درآمد کسب کنند. مزیت هایی که باعث محبوبیت این پلتفرم برای کسب درآمد شده است شامل:

شخصی سازی و کنترل

 • ظاهر تبلیغات خود را متناسب با اپلیکیشن خود تغییر دهید و مکان‌هایی که می خواهید تبلیغات ظاهر شوند مشخص کنید را مشخص کنید.
 • تبلیغاتی را به کاربران خود نشان دهید که با هدفگذاری آن‌ها مرتبط هستند.
 • فرمت و قالب تبلیغات خود را مشخص کنید تا دسته خاصی از تبلیغات یا حتی تبلیغ کنندگان خاص را مسدود کنید

پشتیبانی راحت و قابل دسترس

 • ارائه پیشنهادات راهنما و عملکرد سفارشی
 • ارائه بهترین نکات و روش‌ها برای کمک به شما در جهت رشد
 • دسترسی به مرکز راهنمایی و ابزارهای یادگیری آنلاین برای یادگیری نحوه راه اندازی و اجرای موفقیت آمیز حساب خود

چگونه از اپلیکیشن پول در بیاوریم

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با کسب درآمد دلاری از اپلیکیشن خود از مشاوره رایگان افراک استفاده کنید و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید:

مشاوره رایگان افراک

دسترسی به تبلیغات گوگل

 • نیازی به ارتباط با تبلیغ کنندگان نیست، AdMob به شما امکان دسترسی فوری و خودکار به بسیاری از منابع مورد تقاضای تبلیغ کننده را می دهد.

استفاده از ابزارهای عملکرد

 • با بررسی گزارشات شخصی سازی شده، می توانید عملکرد تبلیغات خود را درک کرده و فرصت های رشد را شناسایی کنید.

ویژگی های اضافی

 • تبلیغاتی را نشان دهید که به طور خاص برای فیلم ، بازی و برنامه ها طراحی شده اند
 • ادغام یکپارچه با گوگل آنالیتیکس
مزیت های گوگل ادموب

گوگل ادموب چگونه کار می کند؟

گوگل ادموب به شما کمک می کند تا از طریق نمایش تبلیغات درون برنامه ای درآمد کسب کنید. تبلیغات می توانند در قالب های مختلفی نمایش داده شوند و حتی به صورت یکپارچه جزئی از اپلیکیشن شما محسوب شوند. قبل از نمایش تبلیغات در اپلیکیشن خود، باید یک حساب گوگل ادموب ایجاد کنید. درواقع نحوه کار گوگل ادموب در سه مرحله در زیر آورده شده است:

۱. شما فضای تبلیغ را در اپلیکشن خود ایجاد می کنید.

شما می توانید با ایجاد واحدهای تبلیغ در ادموب، فضاهای تبلیغاتی اپلیکیشن خود را در دسترس دیگران قرار دهید. هنگامی که واحدهای تبلیغ را به کد برنامه خود اضافه کردید، مکان هایی را که می خواهید تبلیغات نمایش داده شود انتخاب می کنید.

۲. تبلیغات با بالاترین عملکرد را به کاربران شما نمایش داده می شود.

گوگل ادموب با شبکه خود و شبکه های تبلیغاتی شخص ثالث کار می کند تا اطمینان حاصل شود که تبلیغات با بالاترین عملکرد در برنامه شما نشان داده خواهد شد.

۳. درآمد خود را کسب کنید.

همه کارهای پشت صحنه تبلیغات و شبکه ها را برای نمایش تبلیغات در برنامه شما انجام می دهیم. سپس پرداختهای خود را دریافت می کنید.

پیشنهاد افراک به برنامه نویسان موبایل

اگر قصد کسب درآمد دلاری از طریق گوگل ادموب را دارید درخواست خود را از طریق لینک زیر ارسال کنید:

گوگل ادموب

فرمت ها و قالب های تبلیغاتی گوگل ادموب

با نمایش تبلیغات مناسب به کاربران مناسب در زمان مناسب، می توانید ضمن کسب درآمد از تبلیغات در اپلیکیشن خود، تجربیات خوبی را به کاربران ارائه دهید. می توانید از طیف گسترده ای از قالب ها از جمله موارد زیر انتخاب کنید:

 • Rewarded: تبلیغات پاداشی نمایش دهید. تبلیغاتی که کاربران می توانند در ازای دریافت پاداشی آنها را مشاهده کنند.
 • Native: تبلیغاتی سفارشی نمایش دهید که با اپلیکیشن شما یکپارچه باشد و کاربر گمان کند بخشی از اپلیکیشن شماست.
 • Banner: تبلیغات را به صورت بنر در قسمت های بالا یا پایین اپلیکیشن خود استفاده کنید.
 • Interstitial: تبلیغات استاتیک یا ویدئویی که می توانند در زمان وقفه های طبیعی یا نقاط گذار ظاهر شوند و باعث ایجاد تجربیات جذاب در برند می شوند.
کسب درآمد از تبلیغات در اپلیکیشن

بهترین پیشنهادات برای کسب درآمد با اپلیکیشن از طریق گوگل ادموب

 • تبلیغات را متفکرانه قرار دهید و به خط مشی های گوگل ادموب پایبند باشید. تبلیغات نباید خیلی آزار دهنده باشد اما کلیک گرفتن باید به وضوح قابل مشاهده باشد.
 • قالب های تبلیغاتی متناسب با محتوای برنامه خود انتخاب کنید. گوگل ادموب دارای انواع مختلفی از قالب های تبلیغاتی ، از جمله بینابینی، ویدیو ، تبلیغات نیتیو و بنرها است.
 • از ویژگی تبلیغات نیتیو برای مطابقت تبلیغات با ظاهر اپلیکیشن خود استفاده کنید تا ضمن بهبود عملکرد درآمد ، برنامه یکپارچه تری را به کاربران ارائه دهید.
 • برای مطابقت تبلیغات با کاربران و برنامه خود از ویژگی های هدف گذاری استفاده کنید.
 • به یاد داشته باشید که تبلیغات بخشی از اپلیکیشن شما هستند و باید با رتبه سنی مخاطبان شما مطابقت داشته باشند.
 • استفاده از گزینه های کنترل به طور معقول. با محدود کردن حجم آگهی هایی که Google AdMob با هزینه درآمد نشان می دهد ، محصور نشوید.
 • برای تبلیغ سایر اپلیکیشن های خود یا دوستان خود ، تبلیغات خانه را در نظر بگیرید. وقتی برنامه جدیدی را راه اندازی می کنید این نوع تبلیغات راهی رایگان و آسان برای جذب سریع کاربران جدید است.
 • عملکرد برنامه خود را از طریق گوگل ادموب با گوگل آنالیتیکس Google Analytics تحلیل کنید. بررسی کنید که افراد از کجاها برنامه شما را دانلود می کنند، از چه ویژگی هایی در برنامه شما بیشترین استفاده را دارند و نحوه حرکت در برنامه شما چگونه است.
کسب درآمد دلاری با اپلیکیشن موبایل

چقدر می توانید از گوگل ادموب درآمد کسب کنید؟

یکی از مهمترین سؤالات توسعه دهندگان اپلیکیشن درباره گوگل ادموب Google AdMob این است که چقدر می توانید از ادموب درآمد کسب کنید؟ پاسخ این سوال به چندین عامل بستگی دارد.

بیشتر بدانید: تبلیغ در یوتیوب

اولین عاملی که باید در نظر بگیرید مدل درآمدی است که برای برنامه خود برنامه ریزی کرده اید. آیا این مدل برای کسب درآمد از کاربرانی است که روی تبلیغات کلیک می کنند؟ یا قصد دارید به خریدهای درون برنامه ای اعتماد کنید؟ در مورد مدل ترکیبی چطور؟ بعد  پیش بینی می کنید برنامه شما چقدر محبوب باشد؟ به عبارت دیگر شما چقدر آن را ارتقا خواهید بخشید؟ آیا آن را هم از طریق ارگانیک و هم از طریق تبلیغات تبلیغ می کنید؟

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید سطح درگیری کاربر در برنامه شماست. اگر قصد دارید فقط به مدل‌های تبلیغی روی کلیکهای تبلیغاتی خود تکیه کنید ، بنابراین برای کاربرانتان بسیار مهم خواهد بود که به طور مکرر با برنامه درگیر شوند تا برداشتهای کافی برای رانندگی کلیک در تبلیغات انجام دهند. تمام فاکتورهای فوق تاثیری در میزان درآمد شما از برنامه های خود با استفاده از بستر AdMob خواهد داشت.

همچنین بخوانید:

چگونه اپلیکیشن خود را تبلیغ کنیم : راه های افزایش نصب اپلیکیشن

کلام آخر

در این مقاله خواندیم که چگونه از اپلیکیشن پول در بیاوریم و چگونه از گوگل ادموب استفاده کنیم. آیا شما تجربه استفاده از گوگل ادموب را دارید؟ آیا تاکنون به فکر کسب درآمد دلاری با اپلیکیشن موبایل خود بوده اید؟ در این راستا می توانید از مشاوره رایگان افراک استفاده کنید. در صورتیکه تجربه استفاده از Google Admob را دارید در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

کسب درآمد دلاری با اپلیکیشن (گوگل ادموب)
یکی از داغترین مباحثی که امروزه برنامه نویسان موبایل با آن روبرو هستند این است که چگونه از...
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید