برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

یوتیوبرهای معروف ایرانی و درآمد آن‌ ها

یوتیوبرهای معروف ایرانی و درآمد آن‌ ها

فضای یوتیوب آنقدر برای ایرانی‌ها جذاب بوده که برخی از آن‌‌ها جز یوتیوبرهای موفق جهان بوده‌اند. همانطور که می‌دانید یکی از روش‌های کسب درآمد از یوتیوب، فعالیت منظم در این پلتفرم است. آژانس افراک فعال در نقد کردن درآمد یوتیوب در “مینی دوره یوتیوبر شو‌” نحوه کسب درآمد از یوتیوب را برای کاربران عزیز شرح داده است؛ در این مطلب به معرفی بهترین و معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی و درآمد آن‌ها می‌پردازیم. با افراک همراه باشید.

محبوب‌ترین یوتیوبرهای ایرانی

در ایران یوتیوبر خوب کم نداریم و افرادی هستند که با فعالیت منظم و محتوای متفاوت در یوتیوب، حتی در مدت کوتاه، سابسکرایبرهای زیادی جذب کرده اند و محبوبت بسیاری بین یوتیوبرها پیدا کرده اند. در ادامه به یوتیوبر های معروف ایرانی و حوزه فعالیت آن‌ها اشاره می‌کنیم:

هومن (HoomanTV)

هومن از اولین یوتیوبرهای ایرانی است که بیشترین سابسکرایبر از بین یوتیوبرهای فعال ایرانی را دارد. هومن از سال ۲۰۱۴ در زمینه بین المللی است با محتوای شوخ و طنزی فعالیت می‌کند! هومن با دوربین مخفی های خاص خود شناخته شد و او اکنون بیش از ۱۰ میلیون سابسکرایبر دارد. HoomanTV، یوتیوبر ایرانی با بیشترین سابسکرایبر، مدتی است در کانال خود فعالیت نمی‌کند، به همین علت نمی‌توان درآمد آن را به طور میانگین محاسبه کرد.

پوتک (putak)

پوریا عرب معروف به پوتک متولد تیر ۱۳۶۰ از تهران، که در گذشته رپر و خواننده زیر زمینی بوده، در سال ۹۵ با دختری به نام جولیا ازدواج کرد و سبک فعالیت خود را در یوتیوب تغییر داد! پوتک با آپلود ویدیوهای سرگرم کننده، به سرعت بین ایرانی‌ها محبوبیت پیدا کرد و در حال حاضر بیش از ۷۹۵ هزار سابسکرایبر دارد. درآمد پوریا پوتک از کانال یوتیوبش به طور میانگین حدودا ۹۰ هزار دلار است.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

فرشاد سایلنت (Farshad Silent)

یکی دیگر از یوتیوبر های معروف ایرانی فرشاد دهقانی است که در یوتیوب به اسم فرشاد سایلنت اورا می‌شناسند. فرشاد متولد ۱۳۶۷ در بندر عباس است. او که با تشویق آریا کئوکسر از دیگر یوتیوبرهای محبوب ایرانی، فعالیت خود را در یوتیوب آغاز کرده بود، با توجه به تیکه کلام‌های جالب و شخصیت طنز وی و همچنین آپلود ویدیوهای طنز و چالش برانگیز، به سرعت بین یوتیوبرهای ایرانی محبوب شد. فرشاد سایلنت حدود ۶۶۲ هزار سابسکرایبر از کانال یوتیوب خود جذب کرده است. درآمد کانال یوتیوب وی با توجه به فرمول‌های محاسبه درآمد یوتیوب حدودا ۵۰ هزار دلار در ماه است.

جالب است بدانید: چطوری بدون ساخت ویدیو از یوتیوب درآمد داشته باشیم؟

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

مدگل (Madgal)

آتوسا معروف به مدگل، از دیگر یوتیوبرهای معروف ایرانی است که متولد ۱۳۷۴ و فارغ التحصیل رشته مدیریت در دبی است. مدگل خواننده با استعداد ایرانی، که با جیدال از خواننده‌های رپر ایرانی، اهنگ های زیادی ساخته اند، کانال یوتیوب مدگل با موضوع ترسناک راه اندازی شد و پس از مدتی به عنوان یوتیوبر ترسناک ایرانی فعالیت خود را ادامه داد. مدگل در حال حاضر ۵۱۴ هزار سابسکرایبر دارد و به عنوان یکی از زن‌های موفق در یوتیوب است. درآمد کانال یوتیوب مدگل حدودا ۲۵ هزار دلار در ماه است.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

سوگنگ (SoGang)

علیرضا عزازیل از دیگر یوتیوبرهای موفق ایرانی است متولد ۱۳۷۸ از بوشهر. وی فعالیت خود در یوتیوب را با موضوع گیم استریمینگ از سال ۱۳۹۹ شروع کرد. علیرضا شخصیتی طنز دارد که با ویدیوهای جذاب، ری اکشن‌های خاص خودش و رفاقت با فرشاد سایلنت، توانست ویوهای بالایی از ویدیوهای خود کسب کند. سوگنگ با ۵۱۶ هزار سابسکرایبر، از یوتیوبرهای محبوب ایرانی است. کانال سوگنگ حدودا ۳۰ هزار دلار درآمد ماهیانه دارد.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

آریا کئوکسر (Aria Keoxer)

آریا رحمتی متولد ۱۳۷۵، از دیگر یوتیوبرهای محبوب ایرانی است که فعالیت خود را به صورت گیمینگ شروع کرد و با ری‌اکشن های خاص و طنز خود نسبت به بازی ها و دوربین مخفی های مختلف محبوب شد و در حال حاضر ۵۰۲ هزار سابسکرایبر دارد. کانال آریا کئوکسر به طور میانگین ماهیانه ۴۵ هزار دلار است.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

میا پلیز (Mia Plays)

کیمیا روانگر ملقب به میا، متولد آبان ۱۳۷۱ است. میا در کودکی علاقه زیادی به درس و هنر داشته و رتبه ۲ در کنکور هنر را کسب کرده و فارغ التحصیل در رشته طراحی صنعتی است. اون در سال ۱۳۹۶ فعالیت خود در یوتیوب را با  آپلود کردن ویدیوگیم از بازی overwatch و به عنوان اولین زن یوتیوبر ایرانی آغاز کرد. پس از مدتی با نامزدش کوروش، که فردی شوخ و پر انرژی است، کانال وی رنگ و بویی دیگر گرفت و با آپلود ویدیوهای چالشی و جذاب، سابسکرایبرهای خود را به ۴۶۴ هزار رساند. درآمد کانال میا پلیز حدودا ۴۳ هزار دلار در ماه است.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

والکور (Walkover)

سعید گل‌محمدی با نام مستعار والکور، یوتیوبر فعال و موفق از دهه هشتاد است، او متولد سال ۱۳۸۲ در مشهد است که در زمینه دارک و ترسناک فعالیت میکند و محبوبیت زیادی پیدا کرده است. والکور با چالش های ترسناک، ویدیوهای خود را خاص و متفاوت از دیگر یوتیوبرها ساخته است. سعید با وجود سن کم، ۳۲۷ هزار سابسکرایبر دارد. طبق گزارشاتی که یوتیوب منتشر کرده است، کانال با تعداد بازدید و سابسکرایبرهای والکور حدودا ۲۰ هزار دلار درآمد دارد.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

کومان (Kouman)

کومان کانالی است که توسط کوروش نامزد میا و ایمان شخصیت طنز یوتیوب، ساخته شد و با چالشی متفاوت، محبوبیت زیادی بین کابران پیدا کرد. کانال یوتیوب کومان که قبلا کانال شخصی کوروش بود، با آپلود ویدیوهای خاص، امتحان کردن چیزهای مختلف و ری اکشن‌های جذاب، جزو پرطرفدارترین کانال‌های یوتیوبرهای ایرانی است. کومان فعالیت خود را کمتر از یک سال است آغاز کرده و اکنون ۲۷۴ هزار سابسکرایبر دارد. درآمد کانال یوتیوب کومان حدودا ۱۰ هزار دلار است.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

پویان ان آر (Pouyan NR)

پویان نوروزی با نام مستعار پویان ان آر، متولد ۱۳۷۶ در تهران است. پویان ان آر فارغ التحصیل رشته کامپیوتر است و در زمینه رپری فعالیت میکرد. ولی کم کم فعالیت خود را به یوتیوبر شدن تغییر داد و با ویدیوهای طنز و دوربین مخفی خود، توانست ۲۹۷ هزار سابسکرایبر جذب کند.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

موبو نیوز (Mobonews)

کانال موبر نیوز توسط مهدی شجاری در سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را در یوتیوب آغاز کرد. مهدی متولد ۱۳۷۳ است و محتوای کانال او، در زمینه بررسی سیستم نرم افزار و سخت افزار موبایل است. اگر به تکنولوژی علاقه مند باشید قطعا مخاطب موبو نیوز خواهید شد. او با این محتوا موفق به جذب 228 هزار سابسکرایبر شده است. درآمد کانال موبونیوز حدودا ۲۰ هزار دلار است.

معروف ترین یوتیوبرهای ایرانی

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم افراد محبوب و معروف یوتیوب در سال ۲۰۲۳ با سابسکرایبر بیش از ۲۰۰هزار نفر تا این لحظه را با حوزه فعالیتشان شرح دهیم. به نظر شما بهترین یوتیوبر ایرانی چه کسی است؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید