کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

تبلیغات گوگل ادز چیست و برای چه کسب و کاری مناسب است؟

تبلیغات گوگل ادز چیست و برای چه کسب و کاری مناسب است؟

اگر سایت یا پیج اینستاگرام دارید، می‌توانید به کمک تبلیغات گوگل، آن را در گوگل تبلیغ کنید تا اگر کسی حوزه کاری شما را سرچ کند، سایت و یا پیج شما را در نتایج اولیه گوگل ببیند. در این مطلب از آژانس تبلیغات آنلاین افراک، به پرسش “تبلیغات در گوگل چیست و برای چه کسب و کاری مناسب؟” پاسخ می دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تبلیغات گوگل ادز (google ads) چیست؟

تبلیغات در گوگل چیست؟ گوگل ادز یا گوگل ادوردز قدیم، یکی از خدمات شرکت گوگل است که از آن می‌توانید جهت تبلیغ سایت، اپلیکیشن و یا پیج خود در فضای اینترنت استفاده کنید.

جالب است بدانید که بیشترین درآمد گوگل از سرویس گوگل ادز(Google Ads) است، به همین علت اهمیت بسیار ویژه‌ای به آن می‌دهد.

Google Ads جزو تبلیغات پولی است که به آن تبلیغات کلیکی (با نام اختصار PPC) هم گفته میشود. به این معنی که هرکاربری که بر تبلیغ شما کلیک کند، برای شما هزینه در بر دارد و شما به ازای هر کلیک (که به آن CPC گفته می‌شود) و یا هر ایمپرشن (با نام CPM) کاربر، مبلغی پرداخت میکنید. تبلیغات در گوگل با برچسب “AD” و یا “Sponsored ” در کنار آدرس وبسایت نمایش داده میشود.

اگر قصد دارید در صفحه اول گوگل تبلیغ کنید، باید از گوگل ادز استفاده کنید. اگرچه استفاده از خدمات تبلیغ در گوگل در ایران تحریم است، ولی شرکت های پارتنر پریمیر گوگل در ایران با ترفندهایی، استفاده از این خدمات را ممکن می سازند.

تبلیغات گوگل ادز چیست

کمپین تبلیغاتی گوگل چیست؟

تا به اینجا متوجه شدیم که گوگل ادز چیست، اما دانستن پلتفرم گوگل ادز به تنهایی کافی نیست و باید از این پلتفرم قوی بتوانید استفاده کنید. برای جذب مخاطب بیشتر، شما باید کمپین های تبلیغاتی مناسب بسازید. کمپین های تبلیغاتی گوگل چیست؟ کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز، ترکیبی از چند گروه تبلیغاتی مختلف با کلمات کلیدی متفاوت است.

کمپین های گوگل ادز، بر اساس نوع کسب و کار و هدف شما ساخته می شود. ساخت کمپین گوگل ادز به شرایط جغرافیایی، نوع دستگاه کاربر و مخاطب هدف شما بستگی دارد. آنالیز کمپین های گوگل ادز برای موفقیت در انجام کمپین های گوگل ادز بسیار مهم است.

انواع کمپین تبلیغات گوگل ادز

گوگل ادز (Google Ads) به تبلیغ‌دهندگان امکان می‌دهد کمپین‌های تبلیغاتی مختلفی را اجرا کنند تا به اهداف متنوعی مانند افزایش ترافیک وب‌سایت، افزایش فروش، برندینگ و… دست پیدا کنند. در ادامه، انواع کمپین‌های گوگل ادز را معرفی می‌کنیم:

 • کمپین تبلیغات کلیکی گوگل (Google Search Ads):  تبلیغ در شبکه جست‌وجوی گوگل یا تبلیغات کلیکی گوگل، به تبلیغ‌دهندگان امکان می‌دهد تبلیغات متنی را در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهند. با استفاده از این کمپین، کاربران با جستجوی کلمات کلیدی مد نظر شما، آگهی شما را در صفحه اول گوگل می‌بینند. این تبلیغات با برچسب تبلیغ یا Ad کنار آدرس وبسایت نمایش داده می‌شوند و به آن تبلیغات کلیکی گوگل نیز گفته میشود.
تبلیغات گوگل ادز چیست
 • کمپین تبلیغات نمایشی (Google Display Ads): این نوع کمپین به تبلیغ‌دهندگان امکان می‌دهد تصاویر، بنرها، ویدئوها و تبلیغات متنی را در وب‌سایت‌ها، بلاگ‌ها، اپلیکیشن‌ها و دیگر مکان‌های شبکه نمایش گوگل نمایش دهند.
تبلیغات گوگل ادز چیست
تبلیغات گوگل ادز چیست
 • کمپین تبلیغات تبلیغات در یوتیوب (Youtube ads): در یوتیوب به عنوان محبوب ترین پلتفرم ویدیویی تبلیغ کنید، به این صورت که تبلیغات شما در حین و یا اول ویدیوی دیگران پخش میشود و یا به عنوان یکی از نتایج لیست جست‌وجو یا ویدئوهای مرتبط در یوتیوب، به کاربران نمایش داده می‌شود.
تبلیغات گوگل ادز چیست
 • کمپین تبلیغات دیسکاوری (discovery ads): گوگل دیسکاور (google discover) که قبلا با نام google feed معروف بود، بخشی از گوگل است که مقاله‌های مورد علاقه شما نمایش داده می‌شود. با تبلیغات در دیسکاور گوگل، سایت خود را در قسمت دیسکاوری تبلیغ کنید و بازدید بگیرید.
تبلیغات گوگل ادز چیست
تبلیغات گوگل ادز چیست

انجام تبلیغات در گوگل چه مزیتی برای ما دارد؟

شاید تاکنون این سوال برای شما پس آمده باشد که مزیت های تبلیغ در گوگل چیست و چرا باید از آن استفاده کرد. در این قسمت با مزیت های تبلیغات در گوگل بیشتر آشنا شوید:

 • جذب مخاطبان هدف بیشتر
 • صرفه جویی در هزینه های تبلیغات خود
 • انعظاف پذیری و ادغام پذیری بالا گوگل ادز
 • نرخ بازگشت سرمایه بالا در تبلیغات گوگل
 • رشد و گسترش کسب و کار و بازدهی سریع
 • افزایش آگاهی از برند و برندسازی کسب و کار شما
گوگل ادز چیست

گوگل ادز برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

شما باید ابتدا جنس کسب و کار خود را مشخص کنید. اگر مخاطبان شما در فضای اینترنت به دنبال محصول یا خدمات شما هستند، تبلیغات گوگل می‌تواند به شما کمک کند اما اگر نوع کسب و کار شما به گونه ای است که مشتری حتما باید محصول شما را از نزدیک ببیند، احتمالا تبلیغات گوگل برای شما مناسب نیست.(برای این مورد می‌توانید از مشاوران گوگل ادز افراک راهنمایی بگیرید.)

همانطور که گفتیم می‌توانید از پیج اینستاگرام هم برای تبلیغات خود استفاده کنید ولی هم کیفیت تبلیغ شما پایین می‌آید هم هزینه بیشتری صرف آن می‌کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم وب سایت بسازید و آن را برای تبلیغات استفاده کنید.

عوامل مختلفی هستند که بر هزینه تبلیغات گوگل ادز تأثیر گذاشته و آن را کاهش یا افزایش می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

هزینه های تبلیغ در گوگل براساس فاکتور های متفاوتی محاسبه میشود. به عنوان مثال براساس میزان رقابت بر روی کلمه کلیدی, موقعیت جغرافیایی, کیفیت کمپین های تبلیغاتی و موارد دیگر محاسبه میشود و متغیر است. تبلیغات هر کلمه کلیدی یک کمترین مقدار و یک بیشترین مقدار را دارد. به عنوان مثال هزینه تبلیغات یک کلمه ممکن است از نیم درهم تا یک درهم باشد. به این معنا است که اگر بخواهید در صفحه اول باشید نیم درهم پرداخت میکنید و اگر بخواهید لینک یک باشید, هزینه بیشتر یا همان یک درهم را پرداخت می‌کنید.

محاسبه هزینه گوگل ادز

محاسبه هزینه

چطور در گوگل تبلیغ کنیم؟

همانطور که گفته شد تمامی افراد برای جست‌وجوی خدمات و محصولات ابتدا به سراغ گوگل می‌آیند. بنابراین طبیعی است که افراد بسیاری برای معرفی کسب‌وکار خود از گوگل استفاده کنند. اگر به طور کامل متوجه شدید تبلیغات در گوگل چیست و اکنون قصد انجام این تبلیغات را دارید، یا میتوانید آن را آموزش ببینید و خودتان انجام دهید، که مسلما به دلیل اینکه هنوز تجربه ندارید، بودجه گوگل ادز خود را تا حد زیادی هدر می‌دهید.

یا میتوانید تبلیغات گوگل خود را به افراد متخصص گوگل ادز افراک بسپارید. تمامی این افراد دارای سرتیفیکیت گوگل ادز هستند و تجربه زیادی در این زمینه دارند که متناسب با نوع کسب و کار شما، بهترین و بهینه‌ترین کمپین تبلیغاتی را اجرا میکنند.

درخواست مشاوره رایگان

نتیجه – چرا افراک را برای تبلیغات کلیکی گوگل انتخاب کنیم؟

تبلیغ در گوگل می‌تواند یک سایت را به راحتی در اولین جایگاه جست‌وجوی گوگل قرار دهد. پیرو آنچه گفته شد درباره این که تبلیغات گوگل چیست؟ اگر به دنبال افزایش ترافیک سایت خود هستید می‌توانید ساخت اکانت گوگل ادز و راه‌اندازی کمپین تبلیغات گوگلی خود را به افراک بسپارید. ما آماده‌ایم تا در مورد تبلیغات گوگل، هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم.

به علاوه گوگل برای کاربرانی که طرفدار پروپاقرص تبلیغ در گوگل هستند جایزه‌هایی نیز در نظر گرفته است. گوگل این جایزه‌ها را به اکانت‌های جدید و در قالب پروموشن کد یا ووچر کد ارائه می‌دهد. به خصوص اگر پارتنر گوگل باشید و تراکنش‌های بالایی در گوگل ادز داشته باشید گوگل دست و دلبازتر می‌شود و به همه ی اکانت های جدید ساخته شده توسط شما پروموشن کد می‌دهد!

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که افراک، تنها آژانس تبلیغاتی است که به صورت رایگان در زمینه تبلیغات به شما مشاوره می دهد. این موضوع بسیاری از هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد و خیالتان راحت خواهد بود که تبلیغات شما توسط متخصصین باتجربه در حوزه دیجیتال مارکتینگ راه‌اندازی و مدیریت می‌شود. برای مشاوره رایگان کافی است با شماره ۰۳۱۳۲۱۱۲ تماس بگیرید.

سوالات متداول

برای کسب و کارهای مختلف کمپین های متفاوتی وجود دارد، تبلیغ دهندگان می‌توانند براساس نیاز برند و مشتریان هدفشان کمپین مناسب را انتخاب و راه اندازی کنند. مقاله تبلیغات مناسب برای هر کسب و کار راهنمای مناسبی است.

برای انتخاب کلمات کلیدی راه ها و ابزارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

 1. خودتان را جای مشتری قرار دهید!

 2. از کلمات کلیدی خاص استفاده کنید!

 3. از کلمات کلیدی خاص استفاده کنید!

ساسبندی اکانت گوگل ادز دلایل متفاوتی دارد. برای برطرف کردن آن در درجه اول باید علت را پیدا و رفع کنید.

مقاله دلایل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز جهت راهنمایی بیشتر برای شما.

 

برای شارژ اکانت گوگل ادز باید حساب خود را به یک حساب بین المللی متصل کنید؛ برای شارژ حساب گوگل ازد خود میتوانید از پارتنرهای گوگل مانند افراک کمک بگیرید.

تبلیغ در گوگل و سئو بر روی هم تاثیری نمیگذارند. اما اگر سئو خوبی نداشته باشید با تبلیغات در گوگل به راحتی میتوانید لینک یک باشید. از طرفی اگر سئو سایت شما قوی باشد بهتر است ادوردز هم برای کلمات کلیدیتان کار شود. چرا که تبلیغات گوگل در صفحه اول بالای سایت هایی قرار دارند که با سئو به صفحه اول راه پیدا کرده اند. پس اگر لینک اول هم باشید باید به فکر رقیبان باشید که ادوردز کلمات شما را کار کنند. با این حساب لینک اول را از شما خواهند گرفت.

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام وقت شما بخیر. چجوری میتونم حساب گوگل ادزمو شارژ کنم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   برای شارژ اکانت گوگل ادز باید وارد پنل کاربری خود در افراک شوید و پلن موردنظر خود را خریداری نمایید. همچنین شما می‌توانید از مشاوره رایگان تبلیغاتی افراک برخوردار شوید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 2. تبلیغ در گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب تره؟ آیا ارزش داره که هزینه و سرمایه زیادی براش بذاریم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   برای اطلاع از تاثیر گوگل ادز بر روی کسب و کارتان مقاله “افزایش فروش کسب و کارهای مختلف با گوگل ادز” را مطالعه نمایید.
   همچنین می‌توانید با شماره افراک تماس گرفته و از مشاوره رایگان تبلیغاتی کارشناسان باتجربه افراک بهره‌مند شوید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 3. سلام وقتتون بخیر. ببخشید برای تبلیغات فقط یک صفحه رو میشه گوگل ادز رفت براش؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   خیر شما برای هر یک از خدماتتان می‌توانید تبلیغات گوگلی را راه اندازی کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 4. اصلا چجوری بفهمیم که کدوم مدل از تبلیغات گوگلی متناسب با سایتمونه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   برای اطلاع از کمپین مناسب برای وبسایتتان، با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تبلیغاتی بهره مند شوید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 5. هزینه تبلیغات در گوگل چجوری حساب میشه؟ مثلا ما باید یک ماهه اکانت رو شارژ کنیم یا یک هفته؟

  آیا مفید بود؟
  • هزینه تبلیغات در گوگل برای هر کمپین براساس نوع تبلیغ بر اساس هر کلیک کاربر محاسبه می‌شود. لازم به ذکر است که هزینه هر کلمه کلیدی برای کمپین جستجوی گوگل متفاوت است. برای اطلاع از نحوه محاسبه هزینه گوگل ادز مطلب مورد نظر را مطالعه فرمایید.

   آیا مفید بود؟
 6. سلام تو محتوا گفتید که برای انتخاب کلمه کلیدی از کیوردپلنر استفاده کنیم، آماری که کیوردپلنر میده فقط برا گوگل ادزه یا برای سئو سایت هم میتونیم استفاده کنیم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   سرویس کیوردپلنر آمار مربوط به سرچ کلمات کلیدی در بازه مشخص شده توسط خودتان را نشان می‌دهد. برای بهینه سازی وب سایت هم می‌توانید از دیتای گوگل استفاده کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 7. علت اینکه تبلیغات گوگل پایین یا صفحه دوم نشون داده میشه چیه؟ گوگل چجوری انتخاب میکنه کدوم تبلیغ رو لینک یک و دو نشون بده؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز، گوگل بر اساس میزان سقف هزینه کلیکی که شما قرار میدید و همچنین امتیاز کیفی کلمات کلیدی شما جایگاه رو مشخص میکنه. هر چه امتیاز کیفی بالاتر باشه برای بدست آوردن جایگاه بالا هزینه پایین تری میکنید نسبت به رقبایی که با هزینه کلیک مشابه شما امتیاز کیفی پایین تری داره کلماتشون. همچنین الزاما هزینه کلیک بالاتر هم منجر به جایگاه بالاتر نمیشه اگر که امتیاز کیفی کلمات کلیدی شما پایین باشه. با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 8. سلام من تصمیم دارم خودم کمپین هارو مدیریت کنم، برای انتخاب کلمه کلیدی چه چیزهایی رو باید در نظر بگیرم؟ ممنون میشم کمکم کنید.

  آیا مفید بود؟
 9. سلام و خسته نباشید
  به طور کلی تبلیغ در گوگل رو برای چه کسب و کارهایی مناسب میدونید؟ ما یه کافه داریم که به تازگی در مپ لوکیشنش رو ثبت کردیم، میتونیم تبلیغات اون رو شروع کنیم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   برای اینکه بدانید کدام تبلیغ مناسب کسب و کار شماست پیشنهاد می‌کنیم با مجموعه تماس گرفته و از مشاوره رایگان تبلیغاتی رایگان بهره مند شوید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟