کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

GTMetrix چیست؟ :سنجش سرعت سایت با جی تی متریکس

GTMetrix چیست؟ :سنجش سرعت سایت با جی تی متریکس

زمانی که افراد برای انجام تبلیغات آنلاین در پلتفرم‌های مختلف مانند گوگل، بینگ، لینکدین، اینستاگرام، یوتیوب، Pinterest و … با ما تماس می‌گیرند، اولین چیزی که برای ما اهمیت دارد، نحوه عملکرد سایتشان است. معمولاً در تمامی شیوه‌های بیان شده، فرد با کلیک روی تبلیغ به صفحه اصلی سایت و یا لندینگ پیج هدایت می‌شود. اگر هر یک از این صفحات، آن چنان که باید تجربه کاربری خوبی نداشته باشند، به نظر شما تبلیغ انجام شده مؤثر خواهد بود؟ مسلما نه! اگر کاربر هنگام استفاده از خدمات شما سردرگم شود، مسلما دیگر تمایلی به استفاده از سرویس‌های شما ندارد. به همین دلیل است که ابزار مختلفی مانند گوگل آنالایتیکس، الکسا و … برای کمک به صاحبان سایت ایجاد شده‌اند. اما ابزار دیگری که ما به شما معرفی می‌کنیم، جی تی متریکس GTMetrix است. حال GTMetrix چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که در جذب کاربر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، سرعت سایت است. تقریبا صاحبان سایت‌ها، باید به سرعت بارگذاری صفحات سایتشان اهمیت دهند. با کمی گشتن در اینترنت متوجه می‌شوید که ابزار مختلفی برای سنجش سرعت سایت وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها جی تی متریکس GTMetrix است. سایر مواردی که برای سنجش سرعت سایت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید عبارت هستند از :

  • Google PageSpeed Insights
  • Pingdom
  • WebPageTest

GTMetrix چیست

معرفی جی تی متریکس GTMetrix

جی تی متریکس GTMetrix یکی از محبوب‌ترین ابزارهای آنلاین برای سنجش سرعت سایت و نحوه عملکرد صفحات سایت شما در وب است. شما می‌توانید بدون ثبت‌نام و پرداخت هزینه در این ابزار از بسیاری از قابلیت‌هایش به صورت رایگان استفاده نمایید.

حال که دانستیم GTMetrix چیست ؟ زمانی که شما وارد این سایت می‌شوید، خیلی راحت به تمام آنچه که نیاز دارید، دسترسی پیدا خواهید کرد. چرا که تجربه کاربری در این سایت حرف اول را می‌زند. شما می‌توانید با وارد کردن URL صفحه‌ای مد نظر دارید، به راحتی متوجه نحوه عملکرد آن شوید و علاوه بر آن از راهکارهای مختلف جهت رفع مشکل سرعت سایت مطلع شوید.

معرفی امکانات جی تی متریکس GTMetrix

اگر شما در این سایت ثبت‌نام کنید می‌توانید از امکانات بیشتری جهت تجزیه و تحلیل سرعت سایتتان بهره‌مند شوید. برخی از جالب‌ترین این قابلیت‌ها عبارت هستند از نوع مرورگر استفاده شده، نوع ارتباط، موقعیت جغرافیایی و … .

جی تی متریکس

برای استفاده از این امکانات، همان‌طور که گفته شد باید وارد حساب کاربری‌تان شوید. بعد از آن درست در زیر کادر URL می‌توانید از میان گزینه‌هایی که در اختیار دارید، یکی از انتخاب نمایید. برای نمایش این قابلیت‌ها می‌توانید گزینه Analyse Options را انتخاب نمایید. پس تنظیمات هر یک از موارد زیر را انجام دهید :

موقعیت جغرافیایی

به صورت پیش فرض موقعیت جغرافیایی ونکوور در کانادا تنظیم شده است. اما شما می‌توانید از زیر منوی این بخش، منطقه‌ای که مد نظر دارید را انتخاب نمایید.

مرورگر

 به طور پیش فرض، gtmetrix از مرورگر کروم Chrome دسکتاپ استفاده می‌کند.

سرعت اتصال

شما می‌توانید از انواع ارتباطات Broadband Fast، Broadband، Slow Broadband، LTE Mobile، 3G Mobile، 2G Mobile و 56K Dial-up برای سنجش سرعت سایتتان استفاده نمایید.

تولید ویدئو

اگر می‌خواهید خیلی دقیق و ریز بینانه متوجه نحوه بارگذاری سایتتان شوید، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. با فعال کردن این قابلیت، نحوه بارگذاری صفحه را تا 4 برابر آرام تر مشاهده کنید و مشکل موجود را شناسایی کنید.

Adblock Plus

اگر می‌خواهید بدانید که تبلیغات چه تأثیری روی سرعت سایت شما دارد می‌توانید این گزینه را فعال کنید. اگر می‌خواهید از زمانی که به طول می‌انجامد تا سایت شما بارگذاری شود، بهتر است که از ابزاری مانند جی تی متریکس GTMetrix استفاده کنید. حتماً این کار را قبل از انجام تبلیغات آنلاین انجام دهید تا در نتیجه‌ای که می‌خواهید بگیرید، تأثیر منفی نداشته باشد.

در این مطلب متوجه شدیم که GTMetrix چیست و با امکانات آن بیشتر آشنا شدیم.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید