برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

بهینه سازی صفحه فرود در ۴ مرحله ساده

بهینه سازی صفحه فرود در ۴ مرحله ساده

یکی از روش های افزایش بازدهی تبلیغات کلیکی و ایمیل مارکتینگ استفاده از صفحه فرود یا لندینگ پیج است. اگر می خواهید نرخ تبدیل شما افزایش یابد باید به لندینگ پیج اهمیت دهید و نحوه بهینه سازی صفحه فرود را بدانید. اکثر کسب و کار های اینترنتی تمام توجه خود را به صفحه ی اصلی سایت معطوف کرده اند اما نرخ تبدیل چندانی برای آن ها به همراه نخواهد داشت. در این مقاله خواهیم گفت که صفحه ی فرود چیست و برای سئو صفحه فرود چه فرآیندی را باید طی کرد.

صفحه ی فرود چیست؟

صفحه ی فرود صفحه ای از وب سایت است که کاربر تنها با یک کلیک بر روی تبلیغات، وارد آن صفحه می شود. فردی که بر روی یک تبلیغ کلیک می کند در واقع می خواهد به صفحه ای وارد شود که با موضوع تبلیغات در ارتباط است. هدایت افراد به صفحه ی اصلی تبلیغات شما را بی اثر خواهد کرد. از این رو کسب و کار ها برای هر کمپین تبلیغاتی خود یک صفحه ی مجزا طراحی می کنند. صفحه ای که از لحاظ بصری برای کاربر جذاب است و تمام توضیحاتی که کاربر نیاز دارد را در اختیارش می گذارد. در ادامه خواهیم گفت که بهینه سازی صفحه فرود چگونه انجام می گیرد.

مقالات مرتبط:

مهم‌ترین اشتباهات طراحی صفحه فرود چیست؟

۴ روش آسان و کاربردی برای بهینه سازی صفحه فرود

اگر می خواهید صفحه فرودتان خیره کننده و جذاب باشد باید با اصول رابطه کاربری آشنایی کافی داشته باشید. لزوم حضور صفحه فرود این است که کاربر پس از وارد شدن به آن صفحه به محتوای سایت جذب شود و به دیگر صفحات سایت سری بزند. اما تا به حال فکر کرده اید که با انجام یک سری از فعالیت های ساده سئو صفحه فرود را افزایش داد؟ در این صورت صفحه فرود در صفحات گوگل رتبه می گیرد و علاوه ورودی از تبلیغات کلیکی و ایمیل از گوگل نیز ورودی خواهد گرفت. در ادامه چند نکته کلیدی برای بهینه سازی صفحه فرود خواهیم گفت و خواهید دید به چه آسانی می توان شانس بازدید بیشتر از صفحات را افزایش داد.

انتخاب کلمات کلیدی برای صفحه فرود

۱.کلمات کلیدی خود را بشناسید

قبل از شروع بهینه سازی صفحه ی فرود باید بدانید که بر روی چه کلمات کلیدی می خواهید هدف گذاری کنید. اول کلمات کلی محور موضوع صفحه ی خود انتخاب کنید. مثلا کلمه ی مارکتینگ یا ایمیل مارکتینگ سپس کمی در مورد این کلمات فکر کنید. در اصل باید کلمات کلیدی شما بتواند هدف شما از آن صفحه ی فرود را به خوبی توضیح دهید. پس از تفکر کلی در مورد کلمات انتخابی، تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید.

برای تحقیق کلمه کلیدی ابتدا کلمات خود را در گوگل سرچ کنید. آیا کسی قبلا بر روی این کلمات صفحه سازی کرده است؟ رقبای شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اند؟ پیشنهاد های دیگر گوگل چیست؟ اگر کلمه کلیدی شما را قبلا کسی کار نکرده است بهتر است کمی بیشتر در مورد انتخاب آن فکر کنید زیرا قطعا مردم کمتر آن را سرچ خواهند کرد. برای تحقیقات کلیدی از یک سری ابزار های آنلاین مثل http://keywordtool.io/ و keyword planner می توانید استفاده کنید و آن کلمات را هم در لیست خود قرار دهید.

حال که تحقیقات لازم در مورد کلمات کلیدی را انجام دادید باید از میان همه کلمات تنها یک کلید واژه برای صفحه فرود خود انتخاب کنید. کلید واژه ای که به بهترین نحوه بتواند موضوع صفحه فرود را بیان کند. این کلمه ی کلیدی اصلی شماست. حال پنج کلمه ی کلیدی دیگر که به کلمه اصلی ربط دارند را انتخاب کنید.

مقالات مرتبط:

چگونه صفحه فرود یا Landing Page طراحی کنیم؟

۲.بهینه سازی صفحه فرود با انتخاب عنوان مناسب برای صفحه

اولین چیزی که ربات های گوگل می بینند عنوان صفحه است. عنوان صفحه مثل این است که کسی برای شما از دور دست تکان می دهد تا او را ببینید. ربات های گوگل البته در نهایت عنوانی را رتبه می دهند که برای کاربران بیشتر جذاب بوده و کلیک های بیشتری گرفته است. شما هفت ثانیه وقت دارید تا بر ذهن مخاطب خود تاثیر بگذارید و تمام منظور خود را باید در 60 کاراکتر به او برسانید. در کنار اینکه باید عنوان جذاب باشد حتما کلمه کلیدی اصلی خود را در آن قرار دهید.

۳.به متا دیسکریپشن به دید یک تخته اعلان نگاه کنید

اصول بهینه سازی صفحه فرود با اصول کلی سئو وب سایت متفاوت نیست. از توضیحات متا غافل نشوید اگر فکر می کنید کسی به آن ها اهمیت نمی دهد سخت در اشتباهید. گوگل به خوبی آن ها را می بیند و به آن ها توجه می کند. توضیح متا بلافاصه بعد از آدرس سایت و عنوان شما می آید پس بر روی جست و جوگر تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین تلاش کنید توضیحات مناسب و جذاب بنویسید. در داخل این توضیحات از کلید واژه اصلی و کلید واژه فرعی استفاده کنید.

بهینه سازی صفحه فرود

مقالات مرتبط:

تبلیغ در گوگل با یک صفحه فرود جذاب چه نکاتی دارد؟

۴.URL خود را جلوی چشم گوگل بگذارید

URL نقش بسیار کلیدی در صفحه ی فرود شما دارد. هنوز بر سر اینکه کلید واژه فارسی باشد یا انگلیسی اختلافات زیادی است اما چیزی که واضح است گوگل زبان انگلیسی را بهتر متوجه خواهد شد. اما تفاوتی ندارد چه زبان فارسی و چه زبان انگلیسی اگر در URL خود از کلید واژه استفاده کنید گوگل سریع تر موضوع صفحه ی شما را می فهمد و به آن رتبه می دهد.

کلام آخر

در این مقاله با سئو صفحه فرود آشنا شدید. به شما پیشنهاد می کنیم برای صفحات فرود خود به خوبی برنامه ریزی کنید و استراتژی محتوایی داشته باشید. یک صفحه فرود جذاب می تواند نرخ تبدیل فراوانی را با خود به همراه داشته باشد. در مرحله از کار خود اگر به راهنمایی نیاز داشتید می توانید از مشاوره رایگان تیم افراک استفاده کنید. تیم افراک با ۹ سال تجربه در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ می تواند شما را در زمینه ی طراحی صفحه فرود و سئو سایت راهنمایی کند.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید