کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز صفر تا صد همراه با عکس

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز صفر تا صد همراه با عکس

ساخت اکانت گوگل ادز تنها در عرض چند دقیقه، می‌تواند شما را چند گام مهم از رقبایتان جلو اندازد. Google Ads مهم‌ترین پلتفرم تبلیغات کلیکی در جهان است که بیش از ۸۰ درصد کسب‌وکارهای جهان از آن برای تبلیغات PPC استفاده می‌کنند. بر اساس آمارها نرخ بازگشت سرمایه در تبلیغات گوگل ادز، ۱ به ۸ است؛ یعنی به‌ازای هر دلار سرمایه‌گذاری در این پلتفرم، هشت دلار به دست می‌آورید.
برای ساخت کمپین‌های تبلیغاتی موفق، قبل از هر چیز باید اکانت گوگل ادز بسازید. اگرچه تبلیغات گوگل ادز در ایران محدودیت‌هایی دارد؛ اما آژانس تبلیغاتی افراک در این مسیر به شما کمک خواهد کرد. ما در این مقاله آموزش ساخت اکانت گوگل ادز صفر تا صد را در اختیارتان می‌گذاریم.

گوگل ادز Google Ads چیست؟

در دنیای پر رقابت امروز، ریسک بر روی سرمایه‌های مهمی همچون پول و زمان توجیه‌پذیر نیست. انجام تبلیغات مؤثر و پربازده برای شرکت‌ها بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است؛ تبلیغاتی که با کمترین هزینه، کسب‌وکار را به اهداف درآمدی خود برساند. به همین دلیل است که گوگل با پلتفرم پرطرف‌دار Google Ads توانسته نقش مهمی در تبلیغات آنلاین دنیا ایفا کند.

گوگل ادز چیست؟ گوگل ادز یک پلتفرم تبلیغات کلیکی است که در آن تبلیغ‌کننده تبلیغ خود را در شبکه جستجوی گوگل و وب‌سایت‌های وابسته نمایش می‌دهد. در این پلتفرم، شما بودجه را بر اساس اهداف تبلیغ تنظیم می‌کنید و تنها برای نتایج واقعی هزینه می‌پردازید. بنابراین دیگر نگران هدررفتن پول و سرمایه خود نخواهید بود و می‌توانید نظارت کاملی بر کوچک‌ترین جزئیات کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید.

گوگل ادز یک راه عالی برای افزایش دیده‌شدن، ترافیک و فروش کسب‌وکار است. با ساخت اکانت در این پلتفرم می‌توانید از شبکه وسیع این پلتفرم برای نمایش تبلیغات خود استفاده کنید. صفحه اول نتایج موتور جستجوی گوگل، یوتیوب و اپلیکیشن‌های موبایل، بخشی از کانال‌های تبلیغاتی این پلتفرم محبوب است.

نکات مهم پیش از ساخت اکانت گوگل ادز

قبل از ساخت یک اکانت گوگل ادز باید به چند نکته توجه کنید. توجه به این نکات شما را در اجرای هرچه بهتر کمپین‌های تبلیغاتی و دریافت نتیجه ایده آل از تبلیغات کمک خواهد کرد. این نکات عبارت‌اند از:

۱- اطمینان از سلامت وب‌سایت

تبلیغات گوگل ادز ترافیک وب‌سایت را افزایش می‌دهد. هنگامی که کاربران وارد وب‌سایت می‌شوند باید آنها را برای تبدیل Conversion متقاعد کنید؛ در غیر این صورت تبلیغ ناتمام می‌ماند. اگر لندینگ‌پیج کیفیت لازم را نداشته باشد یا فاقد اطلاعات مرتبط باشد، تبدیل اتفاق نمی‌افتد و بودجه هدر می‌رود. بنابراین قبل از ساخت اکانت و هرگونه تبلیغ گوگل ادز به سلامت وب‌سایت خود توجه کنید.

مقاله مرتبط: ردیابی نرخ تبدیل

۲- آماده‌شدن برای یک کار سخت

موفقیت در تبلیغات گوگل ادز به صرف زمان و تلاش زیادی احتیاج دارد. باید حساب کاربری خود را زیر نظر داشته باشید و به طور مستمر آن را بهینه کنید. از جمله اقداماتی که می‌توانید انجام دهید، ایجاد یک حساب کاربری قوی، انتخاب کلمات کلیدی مناسب، A/B تست و… است.

در آغاز، احتمالاً نمره کیفیت گوگل ادز کوالیتی اسکور(Quality Score) آگهی شما پایین است که این موضوع به جایگاه تبلیغ و CPC آن ضربه می‌زند. باید برای بهبود نمره کیفیت تبلیغ تلاش کنید که این موضوع ممکن است به چند هفته تلاش مستمر احتیاج داشته باشد.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۳- کسب دانش

اگر اولین‌بار است اکانت گوگل ادز می‌سازید، قبل از اجرای هر کمپینی، چندهفته‌ای را صرف آموزش و کسب دانش کنید. مطالعه و یادگیری گوگل ادز جلوی هزینه‌های بعدی و هدررفتن پول و سرمایه را می‌گیرد.

۴- مشخص‌کردن تبدیل Conversion سایت

بسیار مهم است که تبلیغ‌کننده تبدیل یا Conversion سایت خود را تعیین کند تا بعداً دچار سوءتفاهم و مشکل در تحلیل عملکرد نشود. برای یک فروشگاه اینترنتی تبدیل می‌تواند فروش باشد اما برای یک مشاور کسب‌وکار، تکمیل فرم عضویت و تماس تلفنی Conversion است.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

ساخت اکانت گوگل ادز با ساخت کمپین

ساخت اکانت گوگل ادز می‌تواند به‌آسانی و در عرض چند دقیقه انجام شود؛ تنها کافی است برای ساخت کمپین گوگل ادز، از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

۱- ورود به گوگل ادز

به ads.google.com بروید و بر دکمه آبی‌رنگ Sign in در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. اگر از قبل حساب Google دارید، می‌توانید از طریق آن وارد شوید. در غیر این صورت باید بر گزینه Create account در پایین پنجره Sign in کلیک کنید و یک حساب جدید گوگل بسازید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۲- انتخاب Setup modes

گوگل ادز دو حالت راه‌اندازی Setup modes دارد: حالت هوشمند و حالت حرفه‌ای. حالت هوشمند یک فرایند راه‌اندازی ساده است که مناسب مبتدیان است؛ سیستم در این حالت چند سؤال اساسی درباره کسب‌وکار و اهدافتان می‌پرسد و سپس به طور خودکار یک کمپین ایجاد می‌کند.

حالت تنظیمات تخصصی، ویژه کاربران حرفه‌ای‌تر است. تبلیغ‌کننده‌ها در این حالت کنترل بیشتری بر تنظیمات کمپین دارند و می‌توانند مخاطبان هدف، اهداف کمپین، بودجه و هزینه‌گذاری bidding را تعیین کنند. توصیه می‌شود حالت Expert را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۳- درج اطلاعات کسب‌وکار

صرف‌نظر از اینکه کدام حالت Setup modes را انتخاب می‌کنید، باید اطلاعات اولیه کسب‌وکار شامل نام کسب‌وکار، URL وب‌سایت و کشور خود را مشخص کنید. این به گوگل کمک می‌کند کسب‌وکار شما را بهتر درک کند و پیشنهادهای تبلیغاتی مناسب آن ارائه دهد.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۴- تعیین اهداف کمپین

در این مرحله باید هدف کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کنید. این هدف می‌تواند مواردی همچون افزایش فروش، ایجاد سرنخ‌های جدید گوگل ادز، افزایش ترافیک وب‌سایت و… باشد. هر کمپین باتوجه‌به اهداف و بودجه تبلیغاتی، ویژگی‌ها و مزیت‌های خاص خودش را دارد. باید هدفی را انتخاب کنید که با اهداف کسب‌وکار هماهنگ است.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۵- تعیین بودجه و Bidding

چقدر حاضر هستید برای کمپین تبلیغاتی خود هزینه کنید؟ می‌توانید بودجه روزانه یا ماهانه تعیین کنید یا مبلغ مشخصی را به‌ازای هر کلیک تبلیغ در نظر بگیرید. گوگل بر اساس بودجه و شاخص‌های صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، پیشنهاداتی برای اختصاص بودجه و Bidding می‌دهد.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

در این مرحله شما باید روش پرداخت به گوگل را تعیین نمایید. در حالت کلی دو روش برای پرداخت هزینه به گوگل وجود دارد :

پرداخت اتوماتیک در گوگل ادوردز

روش اول پرداخت به ازای کلیکی است که تبلیغ شما دریافت کرده است.

پرداخت دستی در گوگل ادوردز

در این روش شما به صورت پیش پرداخت هزینه ای را به گوگل پرداخت می کنید، تا به ازای هر کلیک مبلغ از شارژ شما کم شود. زمانی که شارژ حساب شما تمام شود، تمامی تبلیغ ها به حالت تعلیق در می آیند، تا بار دیگر شما حساب خود را شارژ نمایید.

شارژ اکانت گوگل ادز

اطلاعات بیشتر

۶- درج اطلاعات پرداخت

گوگل ادز از شما می‌خواهد قبل از فعال‌شدن کمپین، اطلاعات پرداخت را وارد کنید. در این بخش اطلاعاتی مانند شماره کارت، آدرس و اطلاعات مالیاتی نیاز است. تبلیغات گوگل ادز را می‌توانید با کارت اعتباری، کارت نقدی یا PayPal انجام دهید.

۷- ایجاد تبلیغ

هنگامی که تمام جزئیات کمپین را وارد کردید، می‌توانید آگهی را ایجاد و منتشر کنید. تبلیغ باید واضح، مختصر و مرتبط با مخاطب هدف باشد.

ساخت اکانت گوگل ادز بدون ساخت کمپین

ساخت اکانت گوگل ادز می‌تواند به‌آسانی و در عرض چند دقیقه انجام شود؛ تنها کافی است از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

۱- به ads.google.com بروید و بر دکمه Start Now کلیک کنید.

۲- وارد یکی از حساب‌های کاربری Gmail خود شوید.

۳- بر + New Google Ads Account کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۴- بر دکمه پایین صفحه Are you a professional marketer? Switch to Expert Mode کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۵- بعد از ورود به Expert Mode بر دکمه Create an account without a campaign در پایین، گوشه سمت چپ صفحه کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۶- کشور پرداخت صورت‌حساب، منطقه زمانی و واحد پولی خود را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Submit کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۷- ساخت اکانت گوگل ادز به پایان رسید. حالا برای اقدامات بیشتر بر Explore your account کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۸- برای ورود به کیورد پلنر دکمه Tools and settings در بالا، گوشه راست صفحه را انتخاب کنید. در منوی باز شده بر گزینه Keyword Planner کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۹– Discover new keywords را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

۱۰- تنظیمات راه‌اندازی اکانت گوگل ادز به پایان رسیده است و زمان جستجوی کلمات کلیدی است. شما می‌توانید تا ۱۰ کلمه کلیدی مرتبط را برای تبلیغات گوگل ادز انتخاب کنید. بعد از واردکردن هر کلمه کلیدی بر روی Return کلیک کنید. در نهایت بر روی GET RESULTS کلیک کنید تا حجم جستجو و تغییرات هر کلمه کلیدی را ببینید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

نکته های تکمیلی ساخت اکانت گوگل ادز

  • به علت تحریم بودن ایران، نام کشور ما و واحد پولی‌اش در لیست انتخاب‌های گوگل ادز وجود ندارد و در هنگام تنظیمات باید گزینه دیگری را انتخاب کنید.
  • بعد از ساخت اکانت Google Ads می‌توانید افراد دیگری را نیز به حساب کاربری خود دعوت کنید و به آنها دسترسی دهید.
  • در زمان تنظیمات به منطقه زمانی انتخابی دقت کنید. گزارش‌ها، آمارها و صورت‌حساب گوگل ادز، همگی بر اساس منطقه زمانی انتخاب‌شده ارائه می‌شوند.

نتیجه؛ کار را به حرفه‌ای بسپارید!

اگرچه ساخت اکانت گوگل ادز می‌تواند به‌راحتی و در عرض چند دقیقه انجام شود، اما بهره‌برداری از آن و رسیدن به سود کار راحتی نیست. علاوه بر اینکه انجام تبلیغات موفق در گوگل ادز به دانش و تجربه زیادی احتیاج دارد؛ کشور ما تحریم است و احتمال ساسپند شدن حساب‌های ایرانی غیرمعتبر وجود دارد. به همین دلیل بهتر است به افراک، پریمیر پارتنر گوگل ادز اعتماد کنید.

با خرید اکانت گوگل ادز از افراک به مزایای مختلف و زیادی دست پیدا می‌کنید. شما برای شارژ اکانت خود احتیاجی به حساب‌های بین‌المللی ندارید و افراک این کار را انجام خواهد داد. همچنین به‌صورت لحظه‌ای به اکانت دسترسی دارید، می‌توانید از پروموشن کد گوگل ادز استفاده کنید، بدون محدودیت حساب خود را شارژ کنید و از مشاوره‌های رایگان کارشناسان افراک بهره‌مند شوید. همین‌الان با کارشناسان مجرب افراک تماس بگیرید.

آموزش ساخت اکانت گوگل ادز صفر تا صد همراه با عکس
ساخت اکانت گوگل ادز تنها در عرض چند دقیقه، می‌تواند شما را چند گام مهم از رقبایتان جلو...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید