برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

PPC چیست؟

PPC چیست؟

فعالیت در دنیای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین شما را با کلمات مخففی مانند: CPC, PPC, CTR و موارد دیگر در تبلیغات کلیکی رو به رو میکند. PPC در کنار سئو میتواند باعث افزایش بازدید سایت شما شود. اما PPC چیست؟ در این مطلب تمام نکات راجع به PPC گفته شده است. دانسته هایتان راجع به تبلیغات را بیشتر کنید!!

ppc چیست

PPC چیست؟

PPC مخفف Pay Per Click و به معنی پرداخت هزینه ایی به ازای هر کلیک است. همانطور که میدانید هزینه های تبلیغات در گوگل به صورت کلیکی از حساب شما کم میشود. یعنی زمانی شما یک هزینه را میپردازید که کاربر یک کلیک بروی تبلیغات شما کرده باشد. این هزینه را CPC میگویند.
PPC روشی است که شما, برای وبسایت خود بازدید کننده میخرید و این هزینه را به موتور های جستجو میدهید. مبلغی که به صورت مزایده از میان رقبای خود تعیین میکنید و رتبه خود را از دیگر رقبا بالاتر میبرید.

انواع تبلیغات PPC چیست؟

تبلیغات پرداخت به جستجوگر ( تبلیغ در گوگل)

اغلب زمانی که کلمه PPC را میشنوید منظور همان تبلیغات گوگلی است. زمانی که تبلیغ شما در SERP یا همان لیست نتایج جستجو گر هایی مانند گوگل نشان داده میشود, یعنی از این نوع تبلیغ استفاده کرده است.
اگر PPC را در گوگل پیاده کنید میتوانید از مزایای اضافه این جستجوگر استفاده کنید. به عنوان مثال نمایش شما در یوتیوب و جی میل…

سفارش تبلغات گوگلی

تبلیغات شبکه های اجتماعی

از دیگر موارد PPC, شبکه های اجتماعی هستند. اغلب پلتفرم های شبکه های اجتماعی با استفاده از یک مدل مشابه از PPC تبلیغات خود را ارائه میدهند. تبلیغات شبکه های اجتماعی PPC در شبکه هایی مانند: لینکدین, فیسبوک, توییتر و اینستاگرام امکان پذیر است.
هر یک از این شبکه های اجتماعی میزبان میلیون ها تا میلیارد ها کاربر از سراسر جهان هستند. به عنوان مثال, فیسبوک بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. فرصت این تبلیغات را نباید از دست داد!!

تاکتیک های تبلیغات بسیار مهم هستند. چرا که ممکن است بودجه محدود برای محتوایی داشته باشید که میخواهید به بهترین نحو به کاربران ارائه دهید. PPC تنها انتخاب شما نیست اما یکی از پر طرفدار ترین های تبلیغات آنلاین است. اما چرا PPC تبلیغات پر طرفداری است؟

  1. هدفمند بودن تبلیغات PPC
    کانال های تبلیغات PPC – چه جستجوگر و چه شبکه های اجتماعی _ میتواند با استفاده از فاکتور های متفاوت, کاربران هدف خود را گلچین کند. محدودیت هایی مانند: سن, موقعیت جغرافیایی, جنسیت و موارد دیگر که با کمک آنها میتوانید هدف تبلیغات خود را تعیین کنید.
  2. دسترسی به حجم بالایی از کاربران در دنیای آنلاین: طبق آمار ها حجم زیادی از افراد از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند. از طرفی ما هر آنچه که میخواهیم خرید کنیم را در گوگل جستجو میکنیم. زمانی که شما از این نوع تبلیغات استفاده کنید یعنی با حجم زیادی از کاربران در تماس هستید و کالا و خدمات خود را معرفی کرده اید.
  3. قابل بررسی و آنالیز کردن: تمامی مراحل تبلیغات در ابزار های ادورذز و شبکه های اجتماعی قابل بررسی و آنالیز است و اگر ضعفی در تبلیغات داشته باشید میتوانید با کمک آنها تبلیغات خود را بهینه کنید.
  4. نتیجه خوب و بازدهی بالا: بی شک معرفی خدمات و محصولات به حجم بالایی از کاربران بی نتیجه نخواهد بود. اما زمانی که بازدهی شما از میزان هزینه ای که میپردازید, بیشتر باشد برای همه ما تجربه شیرینی خواهد بود!!!

کلام آخر

تبلیغات آنلاین قطعا تجربه خاص و منحصر به فردی برای کسب و کار شما خواهد بود. افزایش بازدید سایت در کنار افزایش فروش ارزش بالایی دارد و شما میتوانید تبلیغات ارزان را تجربه کنید. حال که میدانید PPC چیست؟ میتوانید تبلیغات خود را سفارش دهید. اگر هنوز سوالاتی دارید از مشاوره رایگان افراک استفاده کنید. 021284262

PPC چیست؟
فعالیت در دنیای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین شما را با کلمات مخففی مانند: CPC, PPC, CTR و...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید