کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

پروموشن کد گوگل چیست؟ نحوه استفاده از آن

پروموشن کد گوگل چیست؟ نحوه استفاده از آن

اگر تا کنون به دنبال استفاده از روش‌های تبلیغات آنلاین رفته باشید، متوجه هزینه بر بودن آن‌ها شده‌اید. اما این مسئله به معنای عدم استفاده از آن‌ها نیست. شما می‌توانید تبلیغ در یوتیوب، اینستاگرام، لینکدین، گوگل و … را با کمترین هزینه انجام دهید، اگر با روش‌های انجام این کار آشنایی داشته باشید! یکی از بهترین روش‌ها استفاده از پروموشن کد گوگل است! حال پروموشن کد گوگل چیست؟

در مقاله‌های قبلی ما انواع روش‌های قیمت‌گذاری تبلیغات گوگل به صورت هوشمند و اتوماتیک را به شما معرفی کردیم. همچنین بیان کردیم که با تعیین درست فاکتورهای مختلف می‌توانید این هزینه را تا حد زیادی کاهش دهید. اما مسلما راه‌اندازی تبلیغات کلیکی گوگل ادز برای اکثر افراد کمی هزینه بر است. به همین دلیل، گوگل پیشنهاد ویژه‌ای به صاحبان حساب کاربری گوگل ادوردز می‌دهد. با مطلب پروموشن کد گوگل همراه باشید.

 پروموشن کد گوگل چیست؟

پروموشن کد گوگل به اعتباری مالی گفته می‌شود که تحت شرایط خاصی به شارژ حسابGoogle Ads promotional code یا پروموشن کد گوگل به اعتباری مالی گفته می‌شود که تحت شرایط خاصی به شارژ حساب شما افزوده می‌شود. پروموشن گوگل یا ووچر یا کد تخفیف، تنها 1 بار به اکانت هایی که به تازگی کمپین تبلیغاتی خود را با استفاده از گوگل ادز راه‌اندازی کرده‌اند، تعلق می‌گیرد.

گوگل و شرکای رسمی آن که به عنوان پارتنر رسمی گوگل شناخته می‌شوند، مانند افراک، می‌توانند برای جذب مخاطبین بیشتر جهت انجام تبلیغ در گوگل، از کدهای تخفیفی استفاده کنند که به تأمین بودجه تبیلغاتی آن‌ها کمک شایانی می‌کند. این کدها تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که به تازگی از خدمات سرویس آنلاین تبلیغات گوگل استفاده کرده‌اند. بنابراین شما می‌توانید همین الان ثبت‌نام کنید و پروموشن کد گوگل اختصاصی‌تان را دریافت کنید.

مشاوره تبلیغات گوگل

مخاطبین گرامی، وجه تمایز افراک با سایر رقبایش در صداقت رفتارش با مشتریان است. بسیاری از آژانس‌هایی که در حوزه تبلیغات کلیکی فعالیت می‌کنند، مشتریان خود را از شرایط این کد تخفیف و مقداری که به حسابشان تعلق می‌گیرد، آگاه نمی‌کنند. در حالی که گروه افراک، نه تنها دسترسی حساب را به شما می‌دهد، بلکه مقدار شارژی که به شما تعلق گرفته است را بدون اینکه دوباره به شما بفروشد، برای تبلیغات شما استفاده می‌کند.

پروموشن گوگل به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

همان‌طور که گفته شد در حالت اول این کدها معمولاً به اکانت هایی تعلق می‌گیرد که به تازگی افتتاح حساب گوگل ادوردز را انجام داده و سایتشان را برای انجام تبلیغات کلیکی در آن ثبت کرده‌اند. حالت دوم برای کسانی است که این کدهای تخفیف را به قیمت پایین‌تری خریداری می‌کنند. (البته باید توجه کرد که این کدها برای محدود جغرافیایی اکانت شما قابل استفاده است. به عنوان مثال کدی که برای کشورهای حوزه امریکا ایجاد شده‌اند، برای اکانتی که با درهم کار می‌کند، قابل استفاده نیست!) پس قبل از اینکه کدی را خریداری کنید، حتماً از شرایط استفاده‌اش اطمینان حاصل کنید.

یکی از روش‌های تبلیغات آنلاین، تبلیغات بنری گوگل است که با استفاده از آن می‌توانید مشتریان زیادی را با برند خود آشنا کنید. اگر قصد تبلیغات بنری دارید؛ با کارشناسان افراک تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

مقدار پروموشن کد گوگل چقدر است؟

در حال حاضر مقداری که تحت عنوان پروموشن کد گوگل به شما تعلق می‌گیرد، بسته به مقدار است که حسابتان را شارژ کرده و در طول یک ماه از آن استفاده می‌کنید. به عنوان مثال اگر حسابتان را 1600 درهم شارژ کنید، در صورتی که نهایتاً بعد از 1 ماه از آن استفاده کرده باشید، می‌توانید 1600 درهم نیز پاداش دریافت کنید.

مهمترین نکاتی که هنگام استفاده از پروموشن کد گوگل باید بدانید

مدت زمان استفاده از پروموشن کد گوگل چقدر است؟

به محض اینکه گوگل کد اختصاصی‌تان را برای شما ارسال کرد، ظرف 14 روز می‌توانید از آن استفاده کنید. بنابراین فراموش نکنید که این شارژ هدیه به صورت خودکار به حساب شما اضافه نمی‌شود. شما باید آن را فعال کنید تا از شارژ رایگانی که به شما تعلق گرفته است، استفاده کنید.

آیا می‌توان پروموشن کد گوگل را برای حساب دیگری استفاده کرد؟

خیر. زمانی که شما دامنه سایت مورد نظرتان را در گوگل ادز ثبت می‌کنید، یک پروموشن کد گوگل دریافت می‌کنید که تنها برای همان دامنه معتبر است. بنابراین نمی‌توانید کدهای سایر حساب‌ها را برای یک حساب دیگر استفاده کنید.

به یک دامنه چند بار پروموشن کد گوگل تعلق می‌گیرد؟

بسیاری از مشتریان عزیز ما، تصور می‌کنند که با افتتاح چندین حساب برای یک دامنه می‌توانند، چندین پروموشن گوگل دریافت کنند. این تصور کاملاً غلط است؛ زیرا این کد تخفیف به دامنه و نه حساب شما، تعلق می‌گیرد. بنابراین به هر دامنه فقط و فقط یک ووچر تعلق می‌گیرد.

نکته مهم : همراهان عزیز توجه داشته باشید که برخی از وب‌سایت‌هایی که به صورت رسمی در حال همکاری با گوگل هستند، می‌توانند تعدادی کد تخفیف با مبالغ کمتر به فروش برسانند. اما نکته‌ای که در مورد این نوع پروموشن کد گوگل وجود دارد، این است که احتمالاً برای یک منطقه جغرافیایی خاص صادر شده است. به عنوان مثال، کد تخفیف منحصراً برای کشورهای حوزه امریکا فعال است. بنابراین اگر حساب شما در از نوع اماراتی باشد، نمی‌توانید از این کد تخفیف استفاده کنید.

نحوه استفاده از پروموشن کد

اگر پروموشن کد اختصاصی دارید از روش زیر برای فعالسازی آن اقدام کنید.

  • وارد اکانت گوگل ادز خود شوید.
  • بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید .
  • به قسمت billing&paymeny رفته و آن را انتخاب کنید.
  • از منوی سمت چپ گزینه setting را بزنید.
  • به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی گزینه ­های manage potential codes کلیک کنید.
  • potential codes+ را انتخاب کنید.
  • پروموشن کد را وارد کنید.
  • در پایان ذخیره کنید.

مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام استفاده از پروموشن گوگل باید بدانید

برای استفاده از پروموشن گوگل قبل از هر چیز شما نیاز به تعیین یک روش پرداخت برای شارژ حساب گوگل ادز دارید. به دلیل تحریم‌های یکه علیه ایران وجود دارد، به شما توصیه می‌کنیم پرداخت و شارژ حسابتان را به ما بسپارید. بعد از آن روش تعیین هزینه‌ها را باید انتخاب کنید. همان‌طور که می‌دانید شما می‌توانید مدیریت هزینه‌های تبلیغ در گوگل را با استفاده از استراتژی هوشمند و اتوماتیک گوگل انجام دهید یا به صورت دستی مقدار هر پارامتر را تعیین کنید. در صورتی که تمایل به تغییر رو قیمت‌گذاری کمپین تبلیغاتی‌تان دارید، بهتر است که ابتدا کد هدیه‌ای که دریافت کرده‌اید را فعال کنید، سپس استراتژی قیمت‌گذاری را تغییر دهید. چرا که در غیر این صورت شارژ هدیه‌ای که به شما تعلق گرفته است از بین می‌رود.

همراهان عزیز گروه افراک بدون فروش مجدد شارژ هدیه تحت عنوان پروموشن گوگل به شما، از این شارژ هدیه برای پیشبرد اهداف تبلیغاتی شما استفاده می‌کند. پس به ما اعتماد کنید و شاهد پیشرفت روز افزونتان در فضای آنلاین باشید. در این مطلب پروموشن گوگل چیست را بررسی کردیم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

سوالات متداول

خیر، نمی‌­توانید کدهای تبلیغاتی را با دیگر تبلیغ کنندگان به اشتراک بگذارید.

به روش پرداختی که استفاده می ­کنید، بستگی دارد. اگر از روش پرداخت خودکار استفاده می­‌کنید، تبلیغ شما ادامه خواهد یافت، خواه کد شما تمام شده باشد یا خیر و تا زمانی که جلوی آن را متوقف نکنید، همچنان ادامه خواهد داشت. در این حالت، برای هر کلیک دیگر هزینه از شما کسر می­شود. اگر از روش پرداخت دستی استفاده می‌­کنید، تبلیغات شما به محض اتمام کد متوقف می­شود.

اگر اخیراً اعتبار تبلیغاتی کسب کرده باشید، حساب شما واجد شرایط اعتبار دیگری نیست. البته برخی از کدهای تبلیغاتی را می­توان صرفاً پس از کسب اعتبار قبلی وارد کرد ولی معمولاً بین اعتبارات حداقل زمان انتظار وجود دارد.

پروموشن کد گوگل چیست؟ نحوه استفاده از آن
اگر تا کنون به دنبال استفاده از روش‌های تبلیغات آنلاین رفته باشید، متوجه هزینه بر بودن آن‌ها شده‌اید. … مطالعه بیشتر
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید