برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

تبلیغات در جیمیل چیست ؟

تبلیغات در جیمیل چیست ؟

شاید شما به عنوان یک صاحب کسب و کار و یا یک دیجیتال مارکتر راه های متفاوتی را برای تبلیغات و گسترش حضور خود در فضای اینترنت امتحان کرده باشید. به عنوان مثال از راه کار های تبلیغ در گوگل و تبلیغ در اینستاگرام استفاده کرده اید و نتیجه و بازخورد مناسب از آن ها گرفته باشید. در این مقاله می خواهیم بگوییم که تبلیغات در جیمیل چیست و چه کمکی به کسب و کار ها می کند. البته در نظر داشته باشید که تبلیغ در جیمیل با ایمیل مارکتینگ تفاوت دارد و به هیچ وجه نباید جای یک دیگر استفاده شوند.

تبلیغات در جیمیل چیست ؟

تبلیغات Gmail تبلیغات تعاملی است که در برگه های تبلیغات و اجتماعی صندوق ورودی ایمیل شما نشان داده می شود. برخی از این تبلیغات قابل ارتقا هستند. وقتی روی یکی از این تبلیغات کلیک کنید ، ممکن است دقیقاً مانند یک ایمیل گسترش یابد. تبلیغ گسترده می تواند شامل تصاویر ، ویدئو یا فرم های جاسازی شده باشد. آنها به شما کمک می کنند تا در قالب شخصی تری با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید. در این مقاله ، نمای کلی از تبلیغات Gmail ارائه شده است.

 تبلیغ در جیمیل

تبلیغ در جیمیل  چگونه کار می کند ؟

یک تبلیغ در جیمیل ابتدا در شکل فروپاشیده شده خود نشان داده می شود. هنگامی که یک کاربر بر روی تبلیغ کلیک می کند ، یا صفحه فرود یک تبلیغ دهنده را راه اندازی می کند و یا به اندازه یک ایمیل گسترش می یابد که می تواند برای رسیدن به اهداف مختلف تبلیغاتی استفاده شود. بسته به چیدمان آگهی ، افراد می توانند از طریق روش های مختلف با تبلیغات گسترده شما ارتباط برقرار کنند.

از دیگر خدمات افراک علاوه بر تبلیغ در گوگل، تبلیغ در یوتیوب است.

تبلیغ در جیمیل شامل دو نوع قالب است:

تبلیغات شغلی منفرد: این تبلیغات همزمان فقط یک کسب و کار را نشان می دهد. این ممکن است بسته به کمپین از دارایی های مختلف استفاده کند ، از جمله عناوین ، توضیحات ، تصاویر ، فیلم ها ، فرم های جاسازی شده ، اطلاعات مربوط به محصول ، قیمت ها ، رتبه بندی ها ، گزینه های تماس کلیک ، پیوند به یک برنامه  و موارد دیگر.

تبلیغات چند فروشنده ای: این تبلیغات دارای چندین خرده فروش هستند که تبلیغات محصولات مختلفی را که در متن تبلیغات نشان داده شده است ، تبلیغ می کنند. هر پیشنهاد شامل تصویر محصول ، قیمت و رتبه بندی های موجود و همچنین سایر اطلاعاتی است که خریداران ممکن است نظرشان به یک محصول یا تمامی محصولات جلب شود. وقتی کسی روی پیشنهاد شما روی متن تبلیغات کلیک کند ، به صفحه محصول در وب سایت شما هدایت می شود.

توجه: می توانید در کمپین های Gmail تبلیغات بازاریابی ریمارکنیگ را برای هتل ها و مشاغل اجاره ای، اجرا کنید. می توانید هنگام ایجاد یا ویرایش یک کمپین Gmail ، با کلیک روی تنظیمات اضافی (در بخش “بودجه”) و انتخاب علامت ” use a data feed for personalized ads ” در بخش ” Dynamic ads ” ، یک فید داده اضافه کنید.

ویژگی های تبلیغ در جیمیل

هر نوع تبلیغی که تنطیم می کنید در فرم های زیر نمایش داده می شوند، در این قسمت به مهم ترین ویزگی های این نوع تبلیغات اشاره می کنیم:

  • ایمیل آماده

بسیاری از افرادی که تبلیغ شما را باز می کنند می توانند آن را با کلیک روی نماد ستاره یا با کلیک بر روی دکمه آبی ذخیره در پایین پیام ذخیره کنند. بسیاری از افراد همچنین می توانند تبلیغات گسترده شما را به عنوان پیام ایمیل به شخص دیگری هدایت کنند

  • مناسب برای نسخه های موبایل

Google Ads تبلیغات را بهینه سازی می کند تا به شما کمک کند از هرجایی که نمایش داده می شود عالی باشد – اعم از کامپیوتر ، موبایل یا برنامه Gmail. طرح آگهی شما به طور خودکار برای تجربه ی کاربری در موبایل بهینه می شود. برای افزودن تأثیر بیشتر ، می توانید از بین گزینه های اختصاصی موبایل مانند کلیک برای تماس و تبلیغ برنامه انتخاب کنید.

پیش نمایش های Google Ads آنچه را که اکثر کاربران مشاهده می کنند نشان می دهد. به دلیل تفاوت بین Gmail در هر دو سیستم عامل Android و Gmail iOS ، اختلاف بین مرورگرها در Gmail Desktop ، همه کاربران نمایش تبلیغ یکسانی را مشاهده نمی کنند.

چگونه در تبلیغات جیمیل مخاطبان را هدف گذاری کنیم؟

حال که می دانید تبلیغات جیمیل چیست شما می توانید از بیشتر گزینه های هدفمند کردن مخاطب که قبلاً با آنها آشنا هستید استفاده کنید  مانند مخاطبان وابسته ، مخاطبان داخل بازار و اطلاعات جمعیتی نظیر موقعیت مکانی، سن و جنسیت.

در اینجا روش های مختلفی وجود دارد که می توانید با تبلیغات خود به مخاطبان خاص دسترسی پیدا کنید:

  • مخاطبان وابسته: از بین این مخاطبان انتخاب کنید تا به مشتریان بالقوه برسید و آنها را از تجارت خود آگاه کنید. به عنوان مثال ، یک تبلیغ کننده پوشاک ورزشی می تواند موضوعات مرتبط مانند “تناسب اندام” و “کالاهای ورزشی” را انتخاب کند یا به مخاطبان علاقه مندی ” تناسب اندام” یا سلامتی  برسد.
  • مخاطبان با هدف سفارشی: با استفاده از کلمات کلیدی ، URL ها ، برنامه ها یا محتوای YouTube برای شناسایی مشتریانی که به طور فعال در حال تحقیق درباره یک محصول یا دستگاه مرتبط هستند ، در کمپین های نمایش و ویدئو به مخاطب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.
  • هدف گذاری خودکار: هدف گذاری خودکار به شما کمک می کند تا هدف گذاری خود را در سراسر Gmail بهینه کنید و به شما امکان می دهد با تقریباً هزینه ای یکسان برای هر نفر  به طور خودکار به افرادی که مد نظر شما هستند برسید.
  • مطابقت مشتری: به شما امکان می دهد براساس اطلاعات مربوط به مشتریانی که با Google به اشتراک می گذارید ، به مشتری تبلیغات نشان دهید.
  • اطلاعات جمعیتی: به شما امکان می دهد در شبکه نمایش به افرادی دسترسی پیدا کنید که با دسته های جمعیتی خاصی مانند جنسیت ، دامنه سنی یا درآمد خانوار .
  • مخاطبان درون بازار: برای یافتن مشتریانی که در بازار هستند از بین این مخاطبان انتخاب کنید ، این بدان معناست که آنها در حال تحقیق درباره محصولات هستند و به طور فعال در حال خرید خدمات یا محصولی مانند شما هستند.
  • رویدادهای زندگی: در لحظات مهم زندگی مانند جابجایی ، ازدواج یا فارغ التحصیلی دانشگاه می توانید کمپین تبلیغاتی خود را معرفی کنید.
  • بازاریابی مجدد: همچنین می توانید به افرادی دسترسی پیدا کنید که قبلاً با محصولات و خدمات شرکت شما درگیر شده اند ، از جمله بازدید کنندگان قبلی یک وب سایت ، برنامه تلفن همراه ، فیلم ها یا لیست های خود لیست های بازاریابی مجدد که تبلیغات Gmail را هدف قرار می دهند باید حداقل 100 بازدید کننده یا کاربر فعال در 30 روز گذشته داشته باشند تا تبلیغات شما نشان داده شود.

کلام آخر

در این مقاله گفتیم که تبلیغات جیمیل چیست و با کاربرد آن آشنا شدید. چنانچه برای شروع کار خود نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید می توانید تمامی سوالات خود را از مشاوران تخصصی تیم افراک بپرسید. افراک یک آژانس دیجیتال مارکتینگ است که برای ارتقای کسب و کار شما از شیوه های تبلیغاتی نوین نظیر تبلیغ در گوگل، تبلیغ در فیسبوک، تبلیغ در توییتر استفاده می کند.

تبلیغات در جیمیل چیست ؟
شاید شما به عنوان یک صاحب کسب و کار و یا یک دیجیتال مارکتر راه های متفاوتی را...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید