نحوه ساخت حساب گوگل ادسنس برای کسب درآمد دلاری

نحوه ساخت حساب گوگل ادسنس برای کسب درآمد دلاری

اگر شما هم در دنیای وب و تکنولوژی فعال باشید، متوجه خواهید شد که به تازگی بحث کسب درآمد از گوگل ادسنس بسیار داغ شده است! شما به راحتی می توانید پس از مدتی فعالیت در ادسنس، درآمد ارزی، دلاری و یا لیری داشته باشید. گوگل ادسنس یکی از اصلی ترین و محبوب ترین سرویس های گوگل است. می توانید از وبلاگ یا وبسایتتان درآمد داشته باشید. برای نحوه ساخت حساب گوگل ادسنس و مانیتایز آن و راه های کسب درآمد از ادسنس با افراک همراه باشید.

چگونه از ادسنس درآمدزایی کنیم؟

گوگل ادسنس واسطی بین تبلیغ کننده و نمایش دهنده است؛ به عبارت دیگر اگر شما تبلیغ کننده باشید، باید وارد سایت ادسنس شوید پس از ثبت نام و شارژ حساب ادسنس، تبلیغ و بنرتان را در گوگل بارگذاری می کنید؛ پس از آن گوگل تبلیغ شما را در سایت های مختلف نمایش خواهد داد. حال اگر شما نمایش دهنده باشید؛ پس از ثبت نام در سایت ادسنس و ثبت آدرس سایت خود تبلیغات و بنرهایی که توسط تبلیغ دهندگان بارگذاری شده در سایت شما به نمایش درخواهد آمد. به علت تحریم های شکل گرفته در برابر ایرانیان، سایت شما محدودیت دارد:

 • سایت شما نباید دارای دامنه IR باشد.
 • محتوای سایت شما نباید به زبان فارسی باشد.

نحوه ساخت حساب گوگل ادسنس

در صورتی که اکانت گوگل دارید طبق نقشه‌ی راه زیر حساب ادسنستان را افتتاح کنید:

 1. وارد سایت Google Adsense شوید.
 2. بر روی شروع کلیک کنید.
 3. وارد حساب Google خود شوید.
 4. نشانی وب سایتی را که می خواهید تبلیغات در آن نشان داده شود وارد کنید.

در صورتی که هنوز سایت ندارید، گزینه سایت ندارن را انتخاب کنید و آدرس سایت خود را بعدا اضافه کنید.

5. کشور محل زندگی خود را انتخاب کنید.

توجه کنید که بعدا نمی توانید کشور خود را تغییر دهید. پس کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید را وارد کنید.

6. شرایط و ضوابط AdSense را بررسی کرده و بپذیرید.

حساب ادسنس شما ساخته شد! در مرحله بعد شما باید یک موضوع برای سایت خود انتخاب کنید و به تولید محتوا در آن بپردازید. در ادامه پر طرفدارترین موضوعات گوگل ادسنس را بررسی خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:

نحوه کسب درآمد از ادسنس

آموزش تصویری گوگل ادسنس

انتخاب موضوع گوگل ادسنس

بعد از افتتاح حساب در ادسنس اولین سوالی که پیش می آید، انتخاب موضوع برای سایت است. سایت شما باید حتما یکی از نیازهای کاربران را رفع کند. محتوایی تخصصی به زبانی غیر از زبان فارسی داشته باشد. توجه کنید که هرچه علاقه ی شما به محتوای سایتتان بیشتر باشد، محتوای باکیفیت تری تولید خواهید کرد. محتوای شما نباید کپی یا توسط ربات نوشته نشده باشد. اقتصاد، بیمه و پزشکی سه دسته از پرسودترین موضوعات قابل توجه در گوگل ادسنس محسوب می شوند و گوگل بیشترین پول را برای آن ها می پردازد. در ادامه چند مثال از موضوعات تخصصی را بررسی خواهیم کرد.

 • ورزشی : ورزش یکی از موضوعات تخصصی و پر مخاطب با حجم سرچ بالا برای وبسایت هاست که در صورتی در آن موفق می شوید که برای یک رشته ورزشی به صورت تخصصی تولید محتوا کنید.
 • گیم و برد گیم : یکی از راه های تولید محتوا برای بازی های کامپیوتری این است که با کدزنی یک بازی را به صورت فلش آپلود کنید تا کاربران در سایت آن را بازی کنند و یا می توانید مطالبی در مورد بازی های کارتی منتشر کنید.
 • حیوانات خانگی : مطالبی از قبیل تربیت حیوانات خانگی، بیماری های واگیردار میان حیوانات ، انواع آن ها و تغذیه حیوانات برای تولید محتوای تخصصی انتخاب مناسبی هستند.
 • ارزهای دیجیتال : شما می توانید از ارزهای دیجیتال ناشناخته به صورت دوره ای محتوا تولید کنید؛ این ارزها ممکن است در آينده بسیار پر سرچ شوند.
 • سفر : مسافرت ها و نوشتن از مناطق دیدی و جهانگردی یکی دیگر موضوعات داغ و پرطرفدار است.
راه های کسب درآمد از ادسنس

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید تبلیغات ادسنس

براساس تجربیات به دست آمده، گوگل به ازای ۱۰۰۰ بازدید در روز حدودا از ۱ تا ۱۰ دلار درآمد به حساب ادسنس شما واریز می کند. این درآمد بسته به موضوع سایت و لوکیشن بازدید کننده ها متفاوت است. کشورهای آمریکایی و اروپایی و موضوعات سلامت و پزشکی بیشترین درآمد را دارند.

کلام آخر – نحوه ساخت حساب گوگل ادسنس

با افتتاح حساب در گوگل ادسنس و راه اندازی سایت یا وبلاگ، پس از افزایش ورود بازدید کننده می توانید تبلیغات را در سایت خود به نمایش در آورید و به ازای هر ۱۰۰۰ بازید از آن ها درآمد کسب کنید. شما تنهای زمانی می توانید درآمد خود را نقد کنید که به شرایط مانیتایزشن رسیده باشید. تجربه شما از راه های کسب درآمد از ادسنس به چه صورت بوده است؟ آیا می دانید در زمینه مانیتایرشن ادسنس از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه افراک برخوردار هستید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

نحوه ساخت حساب گوگل ادسنس برای کسب درآمد دلاری
اگر شما هم در دنیای وب و تکنولوژی فعال باشید، متوجه خواهید شد که به تازگی بحث کسب...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید