گوگل ادسنس چطور کار می کند و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

گوگل ادسنس چطور کار می کند و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

از ابزارهای بسیار محبوب کسب درآمد آنلاین برای صاحبان وب‌سایت‌ها، گوگل ادسنس (Google Adsense) است. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا تبلیغات متنوعی را به محتوای وب‌سایت خود اضافه کنید. وقتی بازدیدکنندگان وب‌سایت، روی این تبلیغات کلیک می‌کنند، شما درآمد دلاری کسب می‌کنید! در واقع گوگل سهم خود از جریان درآمدی تبلیغاتش را برمی‌دارد و باقیمانده آن را به صورت ماهانه به حساب شما واریز می‌کند. این راهی جذاب برای کسب درآمد آنلاین است؛ اما برخی از صاحبان وب‌سایت‌هایی که بازدید قابل توجهی دارند، این مسیر را به یک شغل تمام‌وقت با درآمد بالا برای خود تبدیل کرده‌اند. اما چگونه؟ در این مطلب با افراک همراه باشید تا به شما بگوییم گوگل ادسنس چطور کار می کند و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

گوگل ادسنس چطور کار می کند ؟

گوگل ادسنس برای کسانی که در حوزه تولید محتوا فعالیت دارند، امکانی فراهم می‌کند تا بتوانند از محتوای آنلاین خود کسب درآمد کنند. سازوکار این سیستم به این شکل است که تبلیغات گوگلی (تبلیغاتی که کاربران در گوگل ادز ثبت کرده‌اند) را با محتوا و مخاطب شما مطابقت می‌دهد و ‌آن را در وب‌سایت شما به نمایش می‌گذارد. هزینه این تبلیغات توسط تبلیغ‌کنندگان پرداخت می‌شود و از آنجایی که برای تبلیغات مختلف، تعرفه تبلیغات گوگل متفاوت است، درآمدی که شما از گوگل ادسنس کسب می‌کنید نیز متفاوت است.

گوگل ادسنس چطور کار می کند

سه گام استفاده از گوگل ادسنس

۱. مکان نمایش تبلیغات در وب‌سایت خود را مشخص کنید

اولین قدم برای استفاده از گوگل ادسنس به این شکل است که ابتدا مکان‌هایی از وب‌سایتتان که قصد دارید تبلیغات این سیستم در آنجا نمایش داده شود را فراهم و مشخص می‌کنید. برای این کار، کد نمایش تبلیغات را در آن قسمت‌ها قرار می‌دهید.

۲. تبلیغاتی که بیشترین هزینه برای آنها پرداخت می‌شود، به نمایش درمی‌آیند

تبلیغ‌کنندگان در گوگل ادز، مبلغی مزایده‌ای برای تبلیغات خود در نظر می‌گیرند. تبلیغی که بیشترین مبلغ برای آن پرداخت می‌شود در مکان‌هایی که مشخص کرده‌اید به نمایش در می‌آیند.

بیشتر بدانید: تبلیغات در یوتیوب

۳. هزینه نمایش تبلیغات را دریافت می‌کنید

گوگل ادسنس همه مراحل فرایند پرداخت تبلیغ‌کنندگان در گوگل ادز را بر عهده می‌گیرد تا مطمئن شود درآمد شما برای نمایش تبلیغات پرداخت می‌شود.

چرا از گوگل ادسنس استفاده کنیم؟

گوگل ادسنس راهی ساده و رایگان برای کسب درآمد تولیدکنندگان محتوا است. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های گوگل ادسنس که شما را ترغیب می‌کند از آن استفاده کنید را مرور می‌کنیم:

شخصی‌سازی و کنترل تبلیغات

  • در گوگل ادسنس می‌توانید حال و هوای تبلیغات و تم آنها را شخصی‌سازی کنید تا با فضای وب‌سایت شما هماهنگ باشد.
  • تنها تبلیغات مرتبط با وب‌سایت شما در محل‌هایی که مشخص کرده‌اید نمایش داده می‌شوند.
  • از میان ابعاد و فرمت‌های متفاوت تبلیغات می‌توانید انتخاب کنید کدام‌یک در وب‌سایت شما نمایش داده شوند یا نشوند.

دسترسی به گوگل ادز

  • نیاز به ارتباط مستقیم با تبلیغ‌کنندگان نیست. گوگل ادسنس با گوگل ادز هماهنگ است و گوگل ادز منبع تبلیغات گوگلی است. هماهنگی میان این دو پلتفرم باعث می‌شود تبلیغ‌کنندگان در رقابت برای نمایش تبلیغات در وب‌سایت شما قرار بگیرند و تبلیغاتی که به نمایش درمی‌آیند هرچه بیشتر مرتبط با محتوای شما باشند.

پشتیبانی در دسترس

  • هرچه وب‌سایت و کسب‌وکار شما بیشتر توسعه پیدا می‌کند، سیستم پشتیبانی گوگل ادسنس توصیه‌های شخصی‌سازی شده و کارآمدتری به شما پیشنهاد می‌دهد.
  • شما می‌توانید از مرکز آموزش و پشتیبانی آنلاین گوگل ادسنس استفاده کنید و به بهترین شکل اکانت خود را تنظیم کنید.

ابزارهای ارزیابی عملکرد

  • با گزارش‌های دقیق گوگل ادسنس می‌توانید از عملکرد تبلیغاتی که در وب‌سایت شما به نمایش درمی‌آیند مطلع شوید و تنظیمات اکانت خود را هرچه بیشتر بهینه کنید.
گوگل ادسنس چطور کار می کند / تصویر شماره یک: اکانت گوگل ادسنس

دیگر امکانات

  • دست شما در انتخاب تبلیغات کاملا باز است. مثلا می‌توانید تنها تبلیغاتی که برای بازی‌های کامپیوتری هستند را انتخاب کنید؛ یا تبلیغاتی که تنها برای موبایل یا دسکتاپ طراحی شده‌اند.
  • گوگل ادسنس ، بسیار با گوگل ادمنیجر و گوگل آنالیتیکس هماهنگ و سازگار است.

کلام آخر

درآمد شما از گوگل ادسنس، هیچ محدودیتی ندارد! گوگل همه ابزارهای لازم برای موفقیت بلاگرها و صاحبان وب‌سایت‌ها را در اختیار آنها قرار داده است. از ابزارهای سودمند در این زمینه استفاده کنید و به صورت منظم نتایج آنها را رصد و تحلیل کنید تا تبلیغات شما هرچه بیشتر بازدهی داشته و با سایت شما هماهنگ باشند.

در این مسیر ثابت‌قدم باشید و تنها به تولید محتوا و درآمد «حداقل» اکتفا نکنید؛ چرا که همانطور که اشاره کردیم، کسب درآمد با این ابزار هیچ سقفی ندارد و شما تنها با تلاش خود میزان درآمد دلاری‌تان از گوگل ادسنس را تعیین می‌کنید.

متخصصان افراک در این زمینه می‌توانند شما را همراهی کنند تا از اکانت گوگل ادسنس خود بیشترین درآمد دلاری را کسب کرده یا آن را نقد کنید. اگر در این زمینه به مشاوره یا اطلاعات بیشتر نیاز دارید، یک مشاوره رایگان را مهمان ما باشید!

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید