نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense

نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense

در ایران زمانی که فردی می پرسد: ” چگونه درآمد دلاری داشته باشم؟ “ راه های متعددی به ذهنمان می رسد. یکی از ساده ترین و رایج ترین راه های کسب درآمد آنلاین در ایران فعالیت در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام است. داشتن محتوای مناسب و تبلیغ در اینستاگرام  بازدهی بسیار خوبی برای برخی از افراد داشته است اما بد نیست برای کسب درآمد آنلاین راه های جدیدی را امتحان کنیم و انواع روش ها را بشناسیم. تبلیغ در گوگل و نمایش سایت شما در لینک های اول گوگل نیز به شما کمک می کند سریع تر از آنچه فکر می کنید به نتیجه ی دلخواهتان برسید. گوگل سرویس های مختلفی برای درآمد زایی به ما ارائه می کند یکی از روش های آن گوگل ادسنس است. سال هاست که افراد از گوگل ادسنس درآمد کسب می کنند و این روش به عنوان یکی از روش های اثبات شده برای درآمدزایی است. در ادامه با گوگل ادسنس و نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس آشنا خواهید شد.

گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس Google AdSense راهی ساده برای کسب درآمد از وب سایت شما را فراهم می کند. می توانید فضایی را برای فروش تبلیغات در وب سایت خود تنظیم کنید و گوگل شما را به صورت مستقیم به تبلیغ کننده متصل می کند. شما به ازای هر کلیک کاربر بر روی تبلیغات نمایش داده شده در سایتتان مقداری پول از گوگل دریافت می کنید.

سرویس ادسنس بسیار قدرتمند است زیرا گوگل از سابقه جستجوی افراد برای ارائه تبلیغاتی استفاده می کند و تبلیغاتی که بینندگان شما مایل به دیدن آن هستند را به آن ها نشان می دهد بنابراین بازدهی این تبلیغات بسیار بالا خواهد بود. این روش تعداد بازدید کننده هایی که روی تبلیغات شما کلیک می کنند را افزایش می دهد و به طبع درآمد شما افزایش خواهد یافت.

گوگل ادسنس چیست

نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس

گوگل ادسنس Google AdSense یک شبکه تبلیغاتی است که متعلق به موتور جست و جوی گوگل است. به طور خلاصه، شما باید جاوا اسکریپتی که توسط این پلتفرم برای سایت شما تهیه شده است را در سایت جای گذاری کنید. گوگل اسکریپت تبلیغاتی که به محتوای شما مرتبط است را به کاربران نشان خواهد داد.

کسب درآمد از گوگل ادسنس ساده است. فقط کافیست افراد روی تبلیغ نمایش داده شده در سایت شما کلیک کنند، در این صورت به راحتی می توانید از تبلیغات خود درآمد کسب کنید. (مردم مجبور نیستند وارد آن سایت شوند و چیزی بخرند، شما در قبال این مساله وظیفه ای نخواهید داشت فقط با کلیک گرفتن تلبیغ شما به درآمد خود خواهید رسید ) برای سفارش کلیک گوگل به سایت افراک مراجعه کنید.

پیشنهاد افراک

پس از آشنایی با نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس می توانید ازخدمات افراک برای ایجاد حساب و کسب درآمد بهره مند شوید.

ساخت حساب گوگل ادسنس

کسب در آمد از گوگل ادسنس چگونه محاسبه می شود؟

کسب در آمد از گوگل ادسنس به سه فاکتور مهم بستگی دارد: CPC ، CTR و RPM.

 • CPC یا cost per click اشاره به سیستم کسب در آمد به ازای هر کلیک کاربر دارد. شما با هر کلیک کاربر مقدار پولی را دریافت می کنید. به عنوان یک منتشر کننده، شما هیچ کنترلی بر میزان دریافت کلیک در تبلیغ خود ندارید. در نهایت رقابت برای نمایش تبلیغ در میان دامنه های مختلف تعریف می شود، این رقابت بسیار نسبی است و می تواند با گذشت زمان تغییر کند. با این وجود ، شما می توانید با استفاده از تاکتیک هایی که در بخش متفاوت در زیر مورد بحث قرار می گیرد ، بهترین تبلیغات ممکن را برای سایت خود جذب کنید.
 • CTR یا click-through rate به میزان کلیک بازدیدکنندگان نسبت به نمایش تبلیغ در سایت شما اشاره دارد. اگر واقعاً می خواهید کسب درآمد از گوگل ادسنس داشته باشید، CTR مهم است. در حالی که CPC تعیین می کند که چقدر درآمد کسب خواهید کرد، متغیر هایی وجود دارند که میزان این درآمد را کنترل می کنند. CTR شما به متغیرهای کنترل شده یا تکنیک هایی که می توانید برای افزایش عملکرد تبلیغاتی خود استفاده کنید، بسیار وابسته است.
 • RPM یا revenue per 1,000 impressions به میزان درآمد به ازای هر هزار Impression گفته می شود. Impression به معنای میزان دفعات نمایش تبلیغات در سایت و مشاهده شدن آن ها Impression گفته می شود. برای محاسبه ی فاکتور RPM باید میزان درآمد خود را به مقدار Impression (تعداد دفعاتی که تبلیغ در سایت شما نمایش داده شده است) تقسیم کنید. سپس نتیجه را در 1000 ضرب کنید.

اندازه گیری درآمد احتمالی شما از طریق RPM ، دیدی جامع در مورد روند تبلیغات می دهد که CPC و CTR نمی توانند نشان دهند. در اصل RPM نشان می دهد که برای هر بازدید کننده چقدر پول در می آورید. در نهایت مهم نیست که سایت شما تبلیغات ارزان را نشان می دهد. نکته مهم این است که شما تبلیغات خود را برای افزایش کارایی و درآمد بالاتر بهینه می کنید.

هزینه تبلیغات گوگل ادسنس

انواع مختلف تبلیغات در گوگل ادسنس

حال که به کسب درآمد از گوگل ادسنس فکر می کنید بد نیست با انواع مختلف تبلیغات در گوگل ادسنس آشنا شوید. شما می توانید هر کدام از موارد زیر را به عنوان تبلیغ در سایت خود بپذیرید.

 • متن(Text) : این نوع تبلیغات به عنوان ” sponsored links ” شناخته می شود، در این روش تبلیغ به عنوان یک یا دو خط با فرمت متنی ظاهر می شوند که ممکن است شامل عنوان تبلیغ و آدرس فیزیکی و یا هرچه تبلیغ کننده مد نظر دارد، باشد.
 • تبلیغات نمایشی (Display ads): تبلیغات در قالب گرافیکی ظاهر می شوند. شما می توانید برای تبلیغات خود اندازه های مختلفی انتخاب کنید، البته این مساله به جایگاهی که برای تبلیغات سایت تعیین کرده اید بستگی دارد.
 • چند رسانه ای (Rich media): تبلیغات در قالب HTML ، Flash و فیلم ظاهر می شوند.
 • تصاویر متحرک (Animated image): تبلیغات به صورت تصاویر متحرک ظاهر می شوند. برای نمایش این موضوع در سایت خود، باید تبلیغات تصویر را فعال کنید.
 • مجموعه لینک (Link units): لیستی از موضوعات مرتبط با محتوای شما را نشان می دهند. هنگامی که بازدید کنندگان شما روی آنها کلیک کنند، به صفحه اصلی تبلیغ هدایت می شوند. در نظر داشته باشید فقط درصورتی که بازدید کنندگان بعد از کلیک روی لیست موضوعات، روی این تبلیغات کلیک کنند، می توانید از این نوع تبلیغات درآمد کسب کنید.

در میان گزینه های مختلفی که در انتخاب خود دارید، گوگل تأیید کرد که بهترین فرمت نمایش به موارد زیر هستند:

 • مستطیل بزرگ 280 × 336
 • مستطیل متوسط 300 × 250
 • تابلوی 90 × 728
 •  نیم صفحه 300 × 600
 •  بنر بزرگ تلفن همراه (بر روی تلفن همراه) 320 × 100

انواع مختلف تبلیغات در گوگل ادسنس

چگونه عملکرد تبلیغات خود را بهبود ببخشیم؟

شما نباید تبلیغات گوگل ادسنس خود را به طور تصادفی در صفحه نمایش دهید. در اصل وظیفه ی شما این است که مکان های بهینه ای را برای نمایش تبلیغات در نظر بگیرید. مکان هایی که امکان کلیک کاربر بر روی آن ها بیشتر است. اگر انتخاب جایگاه شما درست باشد درآمد شما نیز بالاتر خواهد رفت. کسب درآمد از گوگل ادسنس با رعایت این موارد آسان تر خواهد بود، در زیر چند گزینه برای نمایش تبلیغات به شما پیشنهاد خواهیم داد:

تبلیغات را در بالای صفحه قرار دهید. بهتر است که تبلیغات خود را در جای قرار دهید که کاربر مجبور نباشد برای دیدن آن اسکرول کند. این باعث می شود مخاطب به محض ورود به سایت تبلیغ را ببیند و هیچگونه تبلیغ از نظر ها غایب نمی ماند. در نظر بگیرید تقسیم بندی تبلیغ شما به گونه ای نباشد که تمام صفحه گرفته شود و محتوای سایت شما دیده نشود. اینکار هم باعث می شود شما دیده نشوید، هم کاربر خسته می شود و هم گوگل برایش جریمه ی سنگینی در نظر گرفته است.

تبلیغات و کسب درآمد با google adsense

استراتژی رنگ آمیزی خود را مورد آزمایش قرار دهید

بخش زیادی از نمایش تبلیغ شما از رنگ تشکیل می شود. آزمایش کردن رنگ های متفاوت در بازه های زمانی مختلف در کسب درآمد از گوگل ادسنس تاثیر می گذارد.

سه رویکرد در انتخاب رنگ تبلیغ وجود دارد
 •  رنگ های مخلوط : شما در این رویکرد انتخاب می کنید که رنگ تبلیغ کاملا با محتوای سایت شما مطابقت داشته باشد و ظاهر سایت شما را حفظ کند. این روش زیاد جالب نیست زیرا بهتر است تبلیغ خود نمایی کند.
 •  استفاده از کنتراست: رویکردی است که به وسیله ی انتخاب رنگ متضاد با صفحه ی خودتان، تبلیغ را به صورت خیره کننده نمایش می دهید. عیب این روش این است که ممکن است زیبایی سایت شما را از بین ببرد.
 • استفاده از رنگ های مکمل: شما با در نظر گرفتن علم تجربه ی کاربری و روانشناسی، رنگ هایی را انتخاب می کنید که در عین جذابیت با پس زمینه ی سایت شما و محتوای شما در تضاد نباشد.

کسب درآمد از گوگل ادسنس به استراتژی رنگ یکسانی بستگی ندارد. ممکن است رنگی که برای سایت شما انتخاب می شود برای سایت های دیگر مناسب نباشد. آسان ترین روش این است که هر کدام از این رویکرد ها را در بازه های زمانی مشخصی اجرا کنید و ببینید کدام یک پول بیشتری به سیستم شما وارد می کند.

مقالات مرتبط:

تبلیغات در گوگل چیست؟

آموزش گوگل ادسنس Google AdSense (آموزش تصویری)

۵ نکته طلایی برای کسب درآمد دلاری بالا از گوگل ادسنس (Google Adsense) در سال ۲۰۲۰

تبلیغات را در کنار CTA ها بگذارید

Call to action یا CTA دستورالعملی است که از بازدید کنندگان سایت می خواهد یک عمل خاص را در صفحه شما انجام دهند. نمونه هایی از CTA به شرح زیر است:

 • دکمه ها : ایده پشت دکمه های یک صفحه این است که بازدید کنندگان بتوانند روی آنها کلیک کرده و آنها را به صفحه دیگری هدایت کنند.
 • فرم ها : بر اساس اهداف محتوای صفحه از بازدید کنندگان خواسته می شود فرم هایی را در صفحه پر کنند.
 • ابزارهای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی: معمولا در سایت جایگاهی برای اشتراک گذاری پست های وبلاگ یا صفحه های سایت قرار داده می شود.

اگر از هر یک از CTA های ذکر شده در بالا استفاده می کنید، می توانید تنظیم کنید که تبلیغات در کنار آنها ظاهر شود. از آنجا که CTA ها به منظور جلب توجه بازدید کنندگان به آن بخش از صفحه که در آن قرار دارند، طراحی شده اند، وجود تبلیغ در آن قسمت بسیار چشمگیر خواهد بود. در هر صورت ، اطمینان حاصل کنید که واحدهای تبلیغاتی که در کنار CTA ظاهر می شوند ، از CTA های شما جذاب تر نباشد. اگرچه درآمد حاصل از کلیک در تبلیغات خوب است ، اما توجه به CTA در صفحه ی شما از همه چیز مهم تر خواهد بود.

تبلیغات ادسنس

چگونه از مسدود شدن حساب گوگل ادسنس خود جلوگیری کنیم؟

کسب درآمد از گوگل ادسنس با انکار کردن قوانین گوگل امکان پذیر نیست. گوگل به راحتی کاربرانی را که خط مشی او را نقض می کنند تبیه می کند. بنابراین تصور نکنید می توانید گوگل را به بازی بگیرید (یعنی هرگز روی تبلیغات شخصی خود کلیک نکنید، یا از هر کس دیگری تقاضای کلیک بر روی تبلیغتان را نداشته باشید!). در زیر راهکارهایی برای کسب درآمد از گوگل ادسنس بدون مسدود شدن حساب گوگل ارائه می کنیم:

 • روی تبلیغات خود کلیک نکنید : اگر شما به عنوان صاحب سایت به امید درآمدزایی روی تبلیغات خود کلیک کنید ، هزینه کلیک ها حساب نمی شود. اگر افرادی در خانه شما کلیک بر روی تبلیغات شما کلیک کنند نیز تخلف محسوب می شود. حتی اگر از پراکسی برای پنهان کردن آدرس IP خود استفاده می کنید، باز گوگل آن را متوجه می شود.
 • کدهای مرتبط را به صوررت دستی تغییر ندهید: اگر می خواهید در کد Google Adsense خود تغییراتی ایجاد کنید ، این کار را از طریق سیستم عامل Adsense انجام دهید. با ویرایش کد خود ظاهر تبلیغات را از بین نبرید. گوگل می خواهد عملکرد آگهی را بر اساس تغییراتی که در AdSense ایجاد کرده اید مشاهده کند.
 • برای کلیک روی تبلیغات ، روبات ها را ثبت نکنید: استفاده از روبات یا هر وسیله خودکار برای بازی کردن سیستم به منظور هجوم درآمد شما غیرقانونی است. شما همچنین از کلیک های ایجاد شده توسط انسان یا کلیک های تجاری با سایر ناشران ممنوع هستید.
 • سایت را بطور خاص برای تبلیغات ایجاد نکنید: بخشی از ماموریت Google تبلیغ در سایت‌هایی است که محتوای ارزشمندی را در سایت خود ارائه می دهند. اگر سایت شما از نظر محتوا با ارزش نیست و صرفاً برای نمایش تبلیغات استفاده می شود، در این صورت احتمال اینکه

کلام آخر

حال که به نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس آشنا شدید می توانید به کسب درآمد دلاری بپردازید. در صورتیکه سوالی درباره نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس می توانید از مشاوره رایگان افراک بهره مند شوید.

نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense
در ایران زمانی که فردی می پرسد: ” چگونه درآمد دلاری داشته باشم؟ “ راه های متعددی به...
4.2 از 5 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام خسته نباشید.
  اگر سایتمون هم زبان فارسی رو پشتیبانی کنه هم انگلیسی میشه تبلیغات گوگل ادز رو فعال کرد ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   بله – شما می‌توانید آدرس سایت خودتان را از طریق تیکت برای کارشناسان گوگل ادز مجموعه ارسال کنید تا با شما تماس بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 2. سایت باید حتما به زبان انگلیسی باشه تا بشه کسب درامد داشت از ادسنس درسته؟

  آیا مفید بود؟
   • با سلام و تشکر
    میخوام سایت خودم رو توسط یک شرکت ترکیه ای (کارکنانش ایرانی اند) به گوگل ادسنس وصل کنم. یعنی سایت من توی اکانت اون شرکت اضافه میشه نه اکانت من. آیا در آینده مثلا شش ماه بعد میتونم سایتم رو از حساب اونها در بیارم؟ یعنی خودم حساب بسازم؟ نکنه یوقت این دامنه من تا آخرش مجبوره تو اکانت اون شرکت باشه؟

    آیا مفید بود؟
    • سلام دوست عزیز
     بله هر زمان که بخواهید می‌توانید ادسنس خود را تغییر دهید.

     آیا مفید بود؟