نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense

نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense

در ایران زمانی که فردی می پرسد: ” چگونه درآمد دلاری داشته باشم؟ “ راه های متعددی به ذهنمان می رسد. یکی از ساده ترین و رایج ترین راه های کسب درآمد آنلاین در ایران فعالیت در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام است. داشتن محتوای مناسب و تبلیغ در اینستاگرام  بازدهی بسیار خوبی برای برخی از افراد داشته است اما بد نیست برای کسب درآمد آنلاین راه های جدیدی را امتحان کنیم و انواع روش ها را بشناسیم. تبلیغ در گوگل و نمایش سایت شما در لینک های اول گوگل نیز به شما کمک می کند سریع تر از آنچه فکر می کنید به نتیجه ی دلخواهتان برسید. گوگل سرویس های مختلفی برای درآمد زایی به ما ارائه می کند یکی از روش های آن گوگل ادسنس است. سال هاست که افراد از گوگل ادسنس درآمد کسب می کنند و این روش به عنوان یکی از روش های اثبات شده برای درآمدزایی است. در ادامه آژانس تبلیغات آنلاین افراک شما را با گوگل ادسنس و نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس آشنا خواهد کرد.

گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس Google AdSense راهی ساده برای کسب درآمد از وب سایت شما را فراهم می کند. می توانید فضایی را برای فروش تبلیغات در وب سایت خود تنظیم کنید و گوگل شما را به صورت مستقیم به تبلیغ کننده متصل می کند. شما به ازای هر کلیک کاربر بر روی تبلیغات نمایش داده شده در سایتتان مقداری پول از گوگل دریافت می کنید.

مطلب مرتبط
نحوه ساخت حساب گوگل ادسنس برای کسب درآمد دلاری

سرویس ادسنس بسیار قدرتمند است زیرا گوگل از سابقه جستجوی افراد برای ارائه تبلیغاتی استفاده می کند و تبلیغاتی که بینندگان شما مایل به دیدن آن هستند را به آن‌ها نشان می‌دهد بنابراین بازدهی این تبلیغات بسیار بالا خواهد بود. این روش تعداد بازدید کننده‌هایی که روی تبلیغات شما کلیک می‌کنند را افزایش می‌دهد و به طبع درآمد شما افزایش خواهد یافت.

گوگل ادسنس چیست

نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس

چگونه از ادسنس درآمدزایی کنیم؟ گوگل ادسنس Google AdSense یک شبکه تبلیغاتی است که متعلق به موتور جست و جوی گوگل است. به طور خلاصه، شما باید جاوا اسکریپتی که توسط این پلتفرم برای سایت شما تهیه شده است را در سایت جای گذاری کنید. گوگل اسکریپت تبلیغاتی که به محتوای شما مرتبط است را به کاربران نشان خواهد داد.

کسب درآمد از گوگل ادسنس ساده است. فقط کافیست افراد روی تبلیغ نمایش داده شده در سایت شما کلیک کنند، در این صورت به راحتی می توانید از تبلیغات خود درآمد کسب کنید. (مردم مجبور نیستند وارد آن سایت شوند و چیزی بخرند، شما در قبال این مساله وظیفه ای نخواهید داشت فقط با کلیک گرفتن تلبیغ شما به درآمد خود خواهید رسید ) برای سفارش کلیک گوگل به سایت افراک مراجعه کنید.

نکات کسب درآمد دلاری

 • تبلیغات را در جای مناسبی قرار دهید: تبلیغات را در محلی قرار دهید که بازدیدکنندگان به محض ورود به صفحه، آن را ببینند.
 • به دنبال کلمات کلیدی پربازده باشید: کلمات کلیدی پربازده و محبوب، محتوای شما را جذاب کرده و بازدهی تبلیغاتی که در صفحات وب‌سایت‌تان قرار می‌دهید، افزایش یافته و پول بیشتری از آنها به دست می‌آورید.
 • طراحی تبلیغات‌تان را ویرایش (شخصی‌سازی) کنید: همیشه بهتر است پیش‌نمایشی از نحوه نمایش تبلیغات در صفحات وب‌سایتتان را مورد بازبینی قرار دهید، پیش از آن که صفحات را منتشر کنید برای مثال از همان رنگ‌ها و کادرهایی در تبلیغات استفاده کنید که در صفحه وب‌سایتتان استفاده کرده‌اید.
 • نتایج را رصد کنید: امکان ندارد بتوانید درآمد قابل توجهی از گوگل ادسنس کسب کنید، اگر زحمت رصد و تحلیل نتایج نمایش تبلیغات در وب‌سایتتان را به خود ندهید! شما باید به صورت منظم این نتایج را تحلیل کنید تا مطمئن شوید در مسیر درستی در این زمینه حرکت می‌کنید و این مسیر را بهبود دهید.
 • بهترین روش را برای نقد کردن درآمد دلاری خود انتخاب کنید: چون فعالیت در ادسنس از جای جای دنیا صورت می‌گیرد، گوگل روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه در نظر گرفته است. وسترن یونیون، یکی از همین روش‌ها است. اگر شما با این حساب بین‌المللی آشنایی ندارید، می‌توانید از طریق لینک زیر، درخواست خود را برای افتتاح این حساب به شرکت ایرانیکارت، ارسال نمایید:

افتتاح حساب وسترن یونیون

به علاوه از طریق لینک زیر می‌توانید درآمد های ارزی خود را نقد کنید:

نقد کردن درآمد ارزی

پیشنهاد افراک

پس از آشنایی با نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس می توانید ازخدمات افراک برای ایجاد حساب و کسب درآمد بهره مند شوید.

ساخت حساب گوگل ادسنس

درآمد گوگل ادسنس چگونه محاسبه می شود؟

کسب در آمد از گوگل ادسنس به سه فاکتور مهم بستگی دارد: CPC ، CTR و RPM.

 • CPC یا cost per click اشاره به سیستم کسب در آمد به ازای هر کلیک کاربر دارد. شما با هر کلیک کاربر مقدار پولی را دریافت می کنید. به عنوان یک منتشر کننده، شما هیچ کنترلی بر میزان دریافت کلیک در تبلیغ خود ندارید. در نهایت رقابت برای نمایش تبلیغ در میان دامنه های مختلف تعریف می شود، این رقابت بسیار نسبی است و می تواند با گذشت زمان تغییر کند. با این وجود ، شما می توانید با استفاده از تاکتیک هایی که در بخش متفاوت در زیر مورد بحث قرار می گیرد ، بهترین تبلیغات ممکن را برای سایت خود جذب کنید.
 • CTR یا click-through rate به میزان کلیک بازدیدکنندگان نسبت به نمایش تبلیغ در سایت شما اشاره دارد. اگر واقعاً می خواهید کسب درآمد از گوگل ادسنس داشته باشید، CTR مهم است. در حالی که CPC تعیین می کند که چقدر درآمد کسب خواهید کرد، متغیر هایی وجود دارند که میزان این درآمد را کنترل می کنند. CTR شما به متغیرهای کنترل شده یا تکنیک هایی که می توانید برای افزایش عملکرد تبلیغاتی خود استفاده کنید، بسیار وابسته است.
 • RPM یا revenue per 1,000 impressions به میزان درآمد به ازای هر هزار Impression گفته می شود. Impression به معنای میزان دفعات نمایش تبلیغات در سایت و مشاهده شدن آن ها Impression گفته می شود. برای محاسبه ی فاکتور RPM باید میزان درآمد خود را به مقدار Impression (تعداد دفعاتی که تبلیغ در سایت شما نمایش داده شده است) تقسیم کنید. سپس نتیجه را در 1000 ضرب کنید.

برای کسب درآمد از یوتیوب این مقاله را بخوانید: اتصال حساب گوگل ادسنس به حساب یوتیوب

اندازه گیری درآمد احتمالی شما از طریق RPM ، دیدی جامع در مورد روند تبلیغات می دهد که CPC و CTR نمی توانند نشان دهند. در اصل RPM نشان می دهد که برای هر بازدید کننده چقدر پول در می آورید. در نهایت مهم نیست که سایت شما تبلیغات ارزان را نشان می دهد. نکته مهم این است که شما تبلیغات خود را برای افزایش کارایی و درآمد بالاتر بهینه می کنید.

هزینه تبلیغات گوگل ادسنس

انواع مختلف تبلیغات در گوگل ادسنس

حال که به کسب درآمد از گوگل ادسنس فکر می کنید بد نیست با انواع مختلف تبلیغات در گوگل ادسنس آشنا شوید. شما می توانید هر کدام از موارد زیر را به عنوان تبلیغ در سایت خود بپذیرید.

 • متن(Text) : این نوع تبلیغات به عنوان ” sponsored links ” شناخته می شود، در این روش تبلیغ به عنوان یک یا دو خط با فرمت متنی ظاهر می شوند که ممکن است شامل عنوان تبلیغ و آدرس فیزیکی و یا هرچه تبلیغ کننده مد نظر دارد، باشد.
 • تبلیغات نمایشی (Display ads): تبلیغات در قالب گرافیکی ظاهر می شوند. شما می توانید برای تبلیغات خود اندازه های مختلفی انتخاب کنید، البته این مساله به جایگاهی که برای تبلیغات سایت تعیین کرده اید بستگی دارد.
 • چند رسانه ای (Rich media): تبلیغات در قالب HTML ، Flash و فیلم ظاهر می شوند.
 • تصاویر متحرک (Animated image): تبلیغات به صورت تصاویر متحرک ظاهر می شوند. برای نمایش این موضوع در سایت خود، باید تبلیغات تصویر را فعال کنید.
 • مجموعه لینک (Link units): لیستی از موضوعات مرتبط با محتوای شما را نشان می دهند. هنگامی که بازدید کنندگان شما روی آنها کلیک کنند، به صفحه اصلی تبلیغ هدایت می شوند. در نظر داشته باشید فقط درصورتی که بازدید کنندگان بعد از کلیک روی لیست موضوعات، روی این تبلیغات کلیک کنند، می توانید از این نوع تبلیغات درآمد کسب کنید.

در میان گزینه های مختلفی که در انتخاب خود دارید، گوگل تأیید کرد که بهترین فرمت نمایش به موارد زیر هستند:

 • مستطیل بزرگ 280 × 336
 • مستطیل متوسط 300 × 250
 • تابلوی 90 × 728
 •  نیم صفحه 300 × 600
 •  بنر بزرگ تلفن همراه (بر روی تلفن همراه) 320 × 100
انواع مختلف تبلیغات در گوگل ادسنس

چگونه عملکرد تبلیغات خود را بهبود ببخشیم؟

شما نباید تبلیغات گوگل ادسنس خود را به طور تصادفی در صفحه نمایش دهید. در اصل وظیفه ی شما این است که مکان های بهینه ای را برای نمایش تبلیغات در نظر بگیرید. مکان هایی که امکان کلیک کاربر بر روی آن ها بیشتر است. اگر انتخاب جایگاه شما درست باشد درآمد شما نیز بالاتر خواهد رفت. کسب درآمد از گوگل ادسنس با رعایت این موارد آسان تر خواهد بود، در زیر چند گزینه برای نمایش تبلیغات به شما پیشنهاد خواهیم داد:

تبلیغات را در بالای صفحه قرار دهید. بهتر است که تبلیغات خود را در جای قرار دهید که کاربر مجبور نباشد برای دیدن آن اسکرول کند. این باعث می شود مخاطب به محض ورود به سایت تبلیغ را ببیند و هیچگونه تبلیغ از نظر ها غایب نمی ماند. در نظر بگیرید تقسیم بندی تبلیغ شما به گونه ای نباشد که تمام صفحه گرفته شود و محتوای سایت شما دیده نشود. اینکار هم باعث می شود شما دیده نشوید، هم کاربر خسته می شود و هم گوگل برایش جریمه ی سنگینی در نظر گرفته است.

تبلیغات و کسب درآمد با google adsense

استراتژی رنگ آمیزی خود را مورد آزمایش قرار دهید

بخش زیادی از نمایش تبلیغ شما از رنگ تشکیل می شود. آزمایش کردن رنگ های متفاوت در بازه های زمانی مختلف در کسب درآمد از گوگل ادسنس تاثیر می گذارد.

سه رویکرد در انتخاب رنگ تبلیغ وجود دارد
 •  رنگ های مخلوط : شما در این رویکرد انتخاب می کنید که رنگ تبلیغ کاملا با محتوای سایت شما مطابقت داشته باشد و ظاهر سایت شما را حفظ کند. این روش زیاد جالب نیست زیرا بهتر است تبلیغ خود نمایی کند.
 •  استفاده از کنتراست: رویکردی است که به وسیله ی انتخاب رنگ متضاد با صفحه ی خودتان، تبلیغ را به صورت خیره کننده نمایش می دهید. عیب این روش این است که ممکن است زیبایی سایت شما را از بین ببرد.
 • استفاده از رنگ های مکمل: شما با در نظر گرفتن علم تجربه ی کاربری و روانشناسی، رنگ هایی را انتخاب می کنید که در عین جذابیت با پس زمینه ی سایت شما و محتوای شما در تضاد نباشد.

کسب درآمد از گوگل ادسنس به استراتژی رنگ یکسانی بستگی ندارد. ممکن است رنگی که برای سایت شما انتخاب می شود برای سایت های دیگر مناسب نباشد. آسان ترین روش این است که هر کدام از این رویکرد ها را در بازه های زمانی مشخصی اجرا کنید و ببینید کدام یک پول بیشتری به سیستم شما وارد می کند.

مطالب مرتبط: کدام وب‌سایت‌ها بیشترین کسب درآمد از طریق گوگل ادسنس را دارند؟

تبلیغات را در کنار CTA ها بگذارید

Call to action یا CTA دستورالعملی است که از بازدید کنندگان سایت می خواهد یک عمل خاص را در صفحه شما انجام دهند. نمونه هایی از CTA به شرح زیر است:

 • دکمه ها : ایده پشت دکمه های یک صفحه این است که بازدید کنندگان بتوانند روی آنها کلیک کرده و آنها را به صفحه دیگری هدایت کنند.
 • فرم ها : بر اساس اهداف محتوای صفحه از بازدید کنندگان خواسته می شود فرم هایی را در صفحه پر کنند.
 • ابزارهای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی: معمولا در سایت جایگاهی برای اشتراک گذاری پست های وبلاگ یا صفحه های سایت قرار داده می شود.

اگر از هر یک از CTA های ذکر شده در بالا استفاده می کنید، می توانید تنظیم کنید که تبلیغات در کنار آنها ظاهر شود. از آنجا که CTA ها به منظور جلب توجه بازدید کنندگان به آن بخش از صفحه که در آن قرار دارند، طراحی شده اند، وجود تبلیغ در آن قسمت بسیار چشمگیر خواهد بود. در هر صورت ، اطمینان حاصل کنید که واحدهای تبلیغاتی که در کنار CTA ظاهر می شوند ، از CTA های شما جذاب تر نباشد. اگرچه درآمد حاصل از کلیک در تبلیغات خوب است ، اما توجه به CTA در صفحه ی شما از همه چیز مهم تر خواهد بود.

تبلیغات ادسنس

چگونه از مسدود شدن حساب گوگل ادسنس خود جلوگیری کنیم؟

کسب درآمد از گوگل ادسنس با انکار کردن قوانین گوگل امکان پذیر نیست. گوگل به راحتی کاربرانی را که خط مشی او را نقض می کنند تبیه می کند. بنابراین تصور نکنید می توانید گوگل را به بازی بگیرید (یعنی هرگز روی تبلیغات شخصی خود کلیک نکنید، یا از هر کس دیگری تقاضای کلیک بر روی تبلیغتان را نداشته باشید!). در زیر راهکارهایی برای کسب درآمد از گوگل ادسنس بدون مسدود شدن حساب گوگل ارائه می کنیم:

 • روی تبلیغات خود کلیک نکنید : اگر شما به عنوان صاحب سایت به امید درآمدزایی روی تبلیغات خود کلیک کنید ، هزینه کلیک ها حساب نمی شود. اگر افرادی در خانه شما کلیک بر روی تبلیغات شما کلیک کنند نیز تخلف محسوب می شود. حتی اگر از پراکسی برای پنهان کردن آدرس IP خود استفاده می کنید، باز گوگل آن را متوجه می شود.
 • کدهای مرتبط را به صوررت دستی تغییر ندهید: اگر می خواهید در کد Google Adsense خود تغییراتی ایجاد کنید ، این کار را از طریق سیستم عامل Adsense انجام دهید. با ویرایش کد خود ظاهر تبلیغات را از بین نبرید. گوگل می خواهد عملکرد آگهی را بر اساس تغییراتی که در AdSense ایجاد کرده اید مشاهده کند.
 • برای کلیک روی تبلیغات ، روبات ها را ثبت نکنید: استفاده از روبات یا هر وسیله خودکار برای بازی کردن سیستم به منظور هجوم درآمد شما غیرقانونی است. شما همچنین از کلیک های ایجاد شده توسط انسان یا کلیک های تجاری با سایر ناشران ممنوع هستید.
 • سایت را بطور خاص برای تبلیغات ایجاد نکنید: بخشی از ماموریت Google تبلیغ در سایت‌هایی است که محتوای ارزشمندی را در سایت خود ارائه می دهند. اگر سایت شما از نظر محتوا با ارزش نیست و صرفاً برای نمایش تبلیغات استفاده می شود، در این صورت احتمال اینکه مسدود شود است.

کلام آخر

حال که به نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس آشنا شدید می توانید به کسب درآمد دلاری بپردازید. در صورتیکه سوالی درباره نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس می توانید از مشاوره رایگان افراک بهره مند شوید.

سوالات متداول

گوگل ادز و گوگل ادسنس اساسا دو روی یک سکه هستند. با استفاده از گوگل ادز باید به گوگل هزینه ای پرداخت کنند تا تبلیغ آنها در سایت های مختلف توسط گوگل ادسنس یا پلتفرم های دیگر به نمایش درآید.
۱. مکان نمایش تبلیغات در وب‌سایت خود را مشخص کنید. ۲. تبلیغاتی که بیشترین هزینه برای آنها پرداخت می‌شود، به نمایش درمی‌آیند. ۳. هزینه نمایش تبلیغات را دریافت می‌کنید.
۱. در گوگل ادسنس می‌توانید حال و هوای تبلیغات و تم آن‌ها را شخصی‌سازی کنید تا با فضای وب‌سایت شما هماهنگ باشد. ۲. تنها تبلیغات مرتبط با وب‌سایت شما در محل‌هایی که مشخص کرده‌اید نمایش داده می‌شوند. ۳. هماهنگی میان دو پلتفرم گوگل ادز و گوگل ادسنس باعث می‌شود تبلیغ‌کنندگان در رقابت برای نمایش تبلیغات در وب‌سایت شما قرار بگیرند و تبلیغاتی که به نمایش درمی‌آیند هرچه بیشتر مرتبط با محتوای شما باشند. ۴. با گزارش‌های دقیق گوگل ادسنس می‌توانید از عملکرد تبلیغاتی که در وب‌سایت شما به نمایش درمی‌آیند مطلع شوید و تنظیمات اکانت خود را هرچه بیشتر بهینه کنید.
به طور کلی 68 درصد از مبلغ کل برای ناشران و 32 درصد برای گوگل است.
در صورتی که اکانت گوگل دارید طبق نقشه‌ی راه زیر حساب ادسنستان را افتتاح کنید: ۱. وارد سایت Google Adsense شوید. ۲. بر روی شروع کلیک کنید. ۳. وارد حساب Google خود شوید. ۴. نشانی وب سایتی را که می خواهید تبلیغات در آن نشان داده شود وارد کنید.
نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense
در ایران زمانی که فردی می پرسد: ” چگونه درآمد دلاری داشته باشم؟ “ راه های متعددی به...
4.2 از 5 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. من یک جیمیل دارم که با شماره موبایل ایران ساخته شده. چندین ساله از IP ایران باهاش کار میکنم. سایتم توی گوگل کنسول و گوگل تگمنیجر و … با همین اکانت ایرانی وصل هست. اگر اکانت ادسنس بخوام بسازم یا شرکت واسط برام بسازه؛ گوگل نمی فهمه من ایرانی ام؟ هاست هم فرانسه هست.

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در صورتی که شرکت های واسط برای شما اکانت ادسنس بسازند، خیر مشخص نمی شود که شما از ایران هستید.

   آیا مفید بود؟
 2. سلام خسته نباشید.
  اگر سایتمون هم زبان فارسی رو پشتیبانی کنه هم انگلیسی میشه تبلیغات گوگل ادز رو فعال کرد ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   بله – شما می‌توانید آدرس سایت خودتان را از طریق تیکت برای کارشناسان گوگل ادز مجموعه ارسال کنید تا با شما تماس بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 3. سایت باید حتما به زبان انگلیسی باشه تا بشه کسب درامد داشت از ادسنس درسته؟

  آیا مفید بود؟
   • با سلام و تشکر
    میخوام سایت خودم رو توسط یک شرکت ترکیه ای (کارکنانش ایرانی اند) به گوگل ادسنس وصل کنم. یعنی سایت من توی اکانت اون شرکت اضافه میشه نه اکانت من. آیا در آینده مثلا شش ماه بعد میتونم سایتم رو از حساب اونها در بیارم؟ یعنی خودم حساب بسازم؟ نکنه یوقت این دامنه من تا آخرش مجبوره تو اکانت اون شرکت باشه؟

    آیا مفید بود؟
    • سلام دوست عزیز
     بله هر زمان که بخواهید می‌توانید ادسنس خود را تغییر دهید.

     آیا مفید بود؟