گوگل ادسنس و گوگل ادز (گوگل ادوردز) چه فرقی با هم دارند؟

گوگل ادسنس و گوگل ادز (گوگل ادوردز) چه فرقی با هم دارند؟

مقایسه گوگل ادسنس و گوگل ادز

اکثر افراد وقتی اسم تبلیغات در گوگل یا ادوردز را می شوند فقط تبلیغات متنی بالای صفحه ی نتیجه ی جست و جوی گوگل را تصور می کنند. اما گوگل یک برنامه ی تبلیغاتی دیگری دارد که سه سال بعد از گوگل ادز (گوگل ادوردز سابق) آن را معرفی کرده است. نام این سرویس گوگل ادسنس است.

در ادامه به تفاوت های بارز گوگل ادز و گوگل ادسنس می پردازیم. اینکه استفاده از این دو سرویس چه قدر برای کسب و کار شما هزینه بر است و تا چه مقدار می توانید روی کسب درآمد از آن ها حساب کنید.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از گوگل ادسنس

به کمک افراک، کمپین های گوگل ادز خود را به گونه ای بسازید که درآمد کسب و کارتان را افزایش دهد. کافی است در سایت ما درخواست مشاوره رایگان بدهید.

اگر از تعرفه های تبلیغات در گوگل ما اطلاعی در دسترس ندارید این لینک شما را به تعرفه های تبلیاتی ما می رساند.

گوگل ادز (گوگل ادوردز سابق)‌ در برابر گوگل ادسنس

گوگل ادز برنامه ای است که به بازاریابان اجازه می دهد تبلیغات کلیکی خود را در بالای صفحات نتایج جست و جوهای مرتبط گوگل یا سایت های مرتبط به آن نمایش دهند.

گوگل ادسنس اما به مدیران سایت های اینترنتی این امکان را می دهد تا فضای کوچکی از وبسایت خود را به بازاریابان اختصاص بدهند تا بتوانند تبلیغات خود را در آن فضا نمایش دهند، برنامه گوگل ادسنس برای جذب مدیران وبسایت ها برنامه ریزی شده است.

 

گوگل ادسنس

گوگل ادز چطور کار می کند؟

با وجود ۳.۵ میلیارد کوئری روازنه در گوگل، گوگل ادز یکی از مشهورترین انواع تبلیغات آنلاین به حساب می آید. به طور طبیعی، درخواست های بسیار بالایی برای حضور در صف اول نتایج جست و جوی گوگل وجود دارد. بنابراین گوگل در مواقعی که حداقل دو وبسایت برای کلمات کلیدی مورد توجه کاربران وارد رقابت می شوند یک مزایده راه می اندازد.

بازاریابان می توانند کلمات کلیدی، متن تبلیغات و صفحات وبسایت خود را طبقه بندی کنند و آن دسته ای که می خواهند در مزایده برایش هزینه کنند را انتخاب کرده و بیشتری مقدار پیشنهادی در مزایده را ارائه دهند. در مرحله ی بعد گوگل از میان کلمات کلیدی موجود در گروه تبلیغات آن کلماتی که با عبارت های جست و جو شده توسط کاربران ارتباط بهتر و بیشتری دارند، نتخاب کرده و آنها را وارد مزایده می کنند.

مزایده ی گوگل خیلی به مزایده اشیا عتیقه شبیه نیست. در مزایده ی گوگل ادز افراد برای افزایش بهره برداری از نمایش تبلیغاشان رقابت می کنند بنابراین لزوماً تبلیغی که بیشترین قیمت را در مزایده پرداخت می کند برنده ی بازی نیست بلکه تبلیغی که امتیاز تبلیغ بالاتری دارد پیروز میدان است.

امتیاز تبلیغ از مجموع حداکثر هزینه به ازای کلیک  maximum cost-per-click با امتیاز کیفی تبلیغ شما به دست می آید. این یعنی کسب و کارهاهای غول پیکر فقط به این خاطر که پول بیشتری برای تبلیغات در گوگل هزینه می کنند لزوماً جایگاه بهتری ندارند.

گوگل ادوردز میخواهد به بازاریابان انگیزه  بدهد تا بر روی بالابردن کیفیت تبلیغشان رقابت کنند و به ازای امتیاز کیفی بالاتر رتبه ی بهتری کسب کرده و به این ترتیب هزینه ی کمتری به ازای هر کلیک پرداخت کنند.

گوگل ادسنس

گوگل ادسنس چطور کار می کند؟

مانند گوگل ادز در گوگل ادسنس هم بازاریابان برای تصاحب فضای تبلیغاتی وبسایت ها وارد رقابت با سایرین می شوند. آنها با کلمات کلیدی مشخصی رقابت می کنند و اگر محتوای وبسایت مورد نظر بیشترین همپوشانی و ارتباط را با آن کلمات کلیدی داشته باشد گوگل آن فضا را در اختیار کسی که بیشترین مبلغ را در مزایده پرداخت کرده قرار می دهد و هربار که شخصی روی تبلیغ کلیک می کند درصدی از مبلغ مزایده را به صاحبان آن وبسایت ها می پردازد.

حتماً بخوانید: کدام وب‌سایت‌ها بیشترین کسب درآمد از طریق گوگل ادسنس را دارند؟

ادسنس تبلیغاتی که در وبسایت ها منتشر می کند را مانند گوگل ادز بر اساس بیشترین بازده بر اساس هزینه بهینه نمی کند بنابراین مشخصاً مقدار پولی که مدیران وبسایت ها می توانند از تبلیغ روی سایت خود دربیاورند به کیفیت تبلیغ بازاریابان بستگی دارد.

آنها می توانند نوع تبلیغی که در وبسات خودشان نمایش دارد را تنظیم کنند. مثلا می توانند مشخص کنند تبلیغات متنی، نمایشی، تصویری و یا سایر انواع تبلیغات در سایتشان نمایش داشته باشد یا نه. به علاوه می توانند شکل نمایش تبلیغات را تغییر دهند و اندازه، رنگ متن پیش زمینه، حاشیه ی تبلغات موجود در سایتشان را بنا به خواست خود تغییر دهند. همچنین می توانند فقط سه تبلیغ متنی، سه تبلیغ لینک دار و دو باکس جست وجو در هر یک از صفحات وبسایتشان بگذارند.

چطور پرداخت های خود را در گوگل ادسنس انجام دهید

چون فعالیت در ادسنس از جای جای دنیا صورت می گیرد، گوگل روش های مختلفی برای پرداخت هزینه در نظر گرفته است. وسترن یونیون، یکی از همین روش ها است. اگر شما با این حساب بین المللی آشنایی ندارید، می توانید از طریق لینک زیر، درخواست خود را برای افتتاح این حساب به شرکت ایرانیکارت، ارسال نمایید.

افتتاح حساب وسترن یونیون

به علامه از طریق لینک زیر می توانید درآمد های ارزی خود را نقد کنید.

نقد کردن درآمد ارزی

برای کسب درآمد از گوگل ادسنس میتوانید درخواست خود را برای این قسمت ارسال کنید و پس از ثبت نام در گوگل ادسنس بخشی از فضای وب سایت خود را در اختیار کسب و کار های دیگر قرار دهید تا کالا و خدمات خود را تبلیغ کنند. 

 

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید