برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

هرآنچه که در مورد جذب مشتری با تبلیغات آنلاین باید بدانید

هرآنچه که در مورد جذب مشتری با تبلیغات آنلاین باید بدانید

فرقی نمی‌کند که استارت آپ باشید یا یک کسب و کار با چندین سال تجربه کاری، برای بهبود شرایط اقتصادی به جذب مشتری با تبلیغات آنلاین نیاز دارید. استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی چه به شکل آنلاین و چه آفلاین، نقش مثبتی در جذب مشتری دارند، البته اگر بدون اشتباه و به درستی انجام شود. اما سؤالی که برای بسیاری از تبلیغ‌کنندگان مطرح می‌شود این است که تبلیغ در گوگل بهتر است یا شبکه‌های اجتماعی؟ تبلیغ در کدام یک از شبکه‌های اجتماعی بهتر است؟ لینکدین، اینستاگرام، یوتیوب و …؟

پیاده‌سازی هر یک از روش‌های تبلیغاتی هزینه‌ای دارد. اما چیزی که همه افراد به دنبال آن هستند، این است که چگونه با کمترین هزینه بیشترین میزان جذب مشتری را داشته باشند. اما در میان این روش‌ها کدام یک بیشترین اثر را داشته و با کاربری ساده‌ای همراه هستند؟

مزیت استفاده از تبلیغات آنلاین برای جذب مشتری

در تمامی روش‌های مختلفی که برای تبلیغات وجود دارد، هدف اصلی جلب توجه کاربران به محصولات و خدمات با این امید که در نهایت می‌توان آن‌ها را از کاربر به مشتری وفادار تبدیل کرد.

استفاده از روش‌های سنتی مانند تبلیغات در تلویزیون، رادیو، پوستر، تبلیغات چاپی و … اگرچه کارآمد هستند اما قابلیت ردیابی نتیجه را ندارند. به همین دلیل امکان بررسی میزان بازخورد و برگشت سرمایه وجود ندارد. در حالی که استفاده از سرویس آنلاین تبلیغ در گوگل ادوردز و یا سایر شبکه‌های اجتماعی این فرصت را به سرمایه‌گذار می‌دهد تا از داده‌های موجود بهترین استفاده را جهت بهبود و یا تغییر استراتژی ببرد.

جذب مشتری با تبلیغات گوگل

به عنوان مثال در ایمیل مارکتینگ تبلیغ‌کننده از گزارشی نظیر زیر بهره می‌برد :

  • چه تعداد ایمیل ارسال شده است
  • چه تعداد ایمیل از سوی کاربر پاسخ داده شده است
  • به چه تعداد ایمیل پاسخ داده شده است
  • از ایمیل‌های ارسال شده چه تعداد کالا به فروش رسیده است

هزینه‌ جذب مشتری چقدر است؟

هزینه جذب مشتری CAC برای کسب و کارهای مختلف متفاوت است. روند محاسبه این نرخ بسیار ساده است. به عنوان مثال اگر شما برای تبلیغ در گوگل 200 درهم هزینه کرده باشید و 100 مشتری نیز جذب کرده باشید، یعنی برای جذب هر یک 2 درهم هزینه پرداخت کرده‌اید. اما اینکه واقعاً چه مقدار هزینه برای انجام تبلیغ باید در نظر بگیرید، به معیارهای مختلفی بستگی دارد. برای تعیین درست این مقدار شما باید شناخت درستی از بازار رقابتی داشته باشید، زمان انجام تبلیغ را بدانید و … .

نکته جانبی  : برخی از کسب و کارها فصلی کار می‌کنند. به عنوان مثال فروشگاه لباسی که در زمینه فروش پالتو فعالیت دارد، مسلماً زمان تبلیغات خود را باید از ابتدای پاییز در نظر بگیرد. به همین دلیل است که قبل از راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی بهتر است که با افراد متخصص مشورت نمایید.

چرا تعیین هزینه جذب مشتری اهمیت دارد؟

اهمیت تعیین این هزینه با بازده تبلیغات شما ارتباط دارد. در واقع شما باید بدانید به ازای هر هزینه‌ای که برای جذب مشتری پرداخت می‌کنید، چه مقدار سود دریافت می‌کنید. زمانی استراتژی بازاریابی آنلاین شما مثمرِ ثمر است، که بیشتر از آنکه که خرج کرده‌اید، دریافت کنید.

جذب مشتری با تبلیغات گوگل

جذب مشتری از طریق شبکه‌های اجتماعی

اینستاگرام را شاید بتوان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران معرفی کرد. برای جذب فالوور در این شبکه اجتماعی مسلماً اولین کاری که باید انجام دهید این است که برندتان را به افرادی که از وجود شما خبری دارند، معرفی کنید. بهتر است که در ابتدا کمی خلاقانه عمل کرده و با طراحی یک مسابقه و دادن جایزه، توجه کاربران را به خود جلب نمایید.

بیشتر بخوانید : 

محاسبه بازده روند جذب مشتری

در میان روش‌های مختلفی که برای تبلیغ آنلاین وجود دارد، ردیابی و دریافت گزارش در شبکه‌های اجتماعی ساده‌تر از مابقی روش‌هاست. چرا که متوجه می‌شوید به تعداد فالوورهای شما چقدر اضافه شده است، کدام یک به مشتری تبدیل شده اند، بازدید سایت از طریق این پلتفرم‌ها چقدر افزایش یافته است و … .

اینستاگرام چون به شبکه اجتماعی فیس‌بوک متصل است، از تمامی داده‌ها و امکانات این پلتفرم بهره می‌برد. وجود این قابلیت‌ها روند تبلیغات را برای تمامی افراد حتی کسانی که آشنایی چندانی با روند انجام این کار ندارند را ساده می‌کند.

همراهان عزیز توجه داشته باشید که در نظر گرفتن بودجه زیاد برای جذب مشتری لزوماً نتیجه مثبتی برای شما به همراه نخواهد داشت. پس سعی کنید با استفاده از مشاوره افرادی که در این زمینه تخصص دارند، از بودجه‌ای که دارید، بهترین نتیجه را کسب نمایید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید