چطور در مقابل کلیک های هرز تبلیغ در گوگل خود را ایزوله کنیم؟

چطور در مقابل کلیک های هرز تبلیغ در گوگل خود را ایزوله کنیم؟

تبلیغات در صفحه اول گوگل مثل هر رقابت دیگری چالش های خاص خودش را دارد. یکی از چالش هایی که صاحبان کسب وکارها در کار تبلیغ در گوگل با آن مواجهند کلیک هرز و کلیک تقلبی Click Fraud است. پیش از این، در مقاله ای جداگانه در مورد کلیک های هرز صحبت کردیم و گفتیم که کلیک های هرز آن دسته از کلیک ها هستند که منبع مشخصی نداشته، به صورت تصادفی و یا از عمد و از سوی برخی بدافزارها بر روی تبلیغ گوگل ادوردز شما زده می شوند.

در چند سال اخیر، کلیک هرز یا Click Fraud به مسئله ای جدی برای بازاریابان تبدیل شده. بر اساس آمارها بازاریابان ۱۹ میلیارد دلار برای این کلیک ها هزینه کرده اند و ۷۸٪ بازاریابان با چالش کلیک های هرز و ترافیک های آمده از سوی ربات ها به صورت جدی، مواجه بوده اند.

اگر کمپین تبلیغات در گوگل ادوردز خود را راه اندازی و بودجه روزانه خود را مشخص کرده اید، باید مراقب کلیک های هرز باشید. هر چند گوگل اقدامات خوبی در جهت شناسایی فعالیت های مشکوک اینچنینیانجام می دهد اما بهتر است به اقدامات گوگل ادوردز اکتفا نکنید و خودتان هم در این زمینه پیش گیری های لازم را انجام دهید. در غیر اینصورت بودجه ی تبلیغات در گوگل شما بی دلیل ته می کشد بدون آنکه نتیجه ی لازم را از آن بگیرید.

تبلیغ در گوگلبرای تبلیغ در گوگل یا تبلیغات یوتیوب همین حالا هم دیر شده. ما آماده ایم تا به شما در ساخت و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی گوگل کمک کنیم.

فرق کلیک هرز و Click fraud چیست؟ 

شاید این دو شبیه به هم به نظر برسند اما در حقیقت خیلی با هم تفاوت دارند. هر چند نتیجه و تاثیری که کلیک های هرز و Click Fraudمیگذارند، در نهایت یکسان است.این دسته از کلیک ها به شکل اتوماتیک و دستی به لینک تبلیغ در گوگل شما هجوم می آورند اما دلیل این حمله ها می تواند متفاوت باشد.

تا اینجا می دانیم که کلیک های هرز ممکن است به صورت تصادفی و یا از عمد و از طریق بدافزارها انجام بگیرند. از آنجاییکه که صاحبان کسب و کارها برای هر کلیک در کمپین های تبلیغات در گوگل خود هزینه می کنند پس کلیک های متناوب روی لینک تبلیغات در صفحه اول گوگل می تواند بودجه ی تبلیغاتی آن کسب و کار را به ته برساند.

Click fraud کلیک تقلبی آن دسته از کلیک هایی هستند که به عمد و با هدف فریب دادن مدیران وبسایت یا موتورهای جست و جو زده می شوند. شاید از شنیدن آن متعجب بشوید اما بعضی از شرکت ها برای این کلیک های هرز و پایین آوردن تبلیغ رقبای خود افرادی را استخدام می کنند و وارد رقابت ناسالم می شوند. بله درست شنیدید در تبلیغ گوگل هم رقابت ناسالم وجود دارد.

گوگل هر دوی این مدل فعالیت ها را رصد می کند و فرایندهای خاصی را برای مقابله با آنها در نظر می گیرد. با نظارت آی پی ادرس ها، زمانبندی ها و سایر فعالیت های مشکوک، گوگل تاثیر کلیک های تقلبی Click fraud و کلیک های هرز را بر بودجه تبلیغاتی شما به حداقل می رساند.  اگرچه کلیک های هرزی که گوگل تشخیص میدهد و بودجه آن را جبران می کند در واقع مبلغی است که باید پرداخت شود.

تبلیغ در گوگل

چطور در مقابل کلیک های هرز تبلیغ در گوگل خود را ایزوله کنیم؟

گوگل برخی راهکارها و اقدامات خاص را برای کاهش میزان کلیک های هرز تبلیغات در گوگل انجام می دهد و در بسیاری از موارد اقدامات مفیدی هم هستند. اما طبیعتاً با مقدار بسیار بالای کمپین های گوگل ادوردز تغییرات مداومی که در دنیای تکنولوژی اتفاق می افتد، مقابله با این اقدامات کار شاقی برای گوگل است.

وقتی گوگل با مواردی از نقض قوانین خود مواجه می شود، آن کلیک معمولاً محاسبه نمی گردد یا اگر از مبلغ کسر شود بعداً به بودجه تبلیغات در گوگل شما بر میگردد. اما ممکن است فعالیت های مشکوکی ببینید و به حساب گوگل بگذارید و همین موضوع باعث گیج شدنتان بشود.

  • آی پی های مشکوک را شناسایی کنید.
  • منبع آن آی پی ها را شناسایی کنید.
  • آی پی های شناسایی شده را از اکانت گوگل ادوردز خود جدا کنید. 

تجربیات شما از ایزوله کردن تبلیغات خود در مقابل کلیک های هرز و فیک گوگل چیست؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید