برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

مهم‌ترین اشتباهات طراحی صفحه فرود چیست؟

مهم‌ترین اشتباهات طراحی صفحه فرود چیست؟

آیا تاکنون به اصول طراحی صفحه فرود دقت کرده‌اید؟ آیا از تأثیر لندنیگ پیج در میزان نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل آگاه هستید؟ آیا می‌دانید که تفاوت‌های اصلی صفحه فرود با سایت چیست؟ اگر شما به دنبال افزایش اثربخشی تبلیغات آنلاینتان چه در گوگل ادوردز و چه در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و اینستاگرام هستید، باید یک صفحه فرود جذاب با تجربه کاربری خوب داشته باشید. اما این مورد مسئله‌ای است که از چشم بسیاری از تبلیغ‌کنندگان پنهان باقی می‌ماند. عدم اطلاعات کافی در این مورد باعث می‌شود که اشتباهات زیادی در طراحی صفحه فرود رخ دهد. به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم که بر اساس تجربه چند ساله گروه افراک در زمینه طراحی Landing Page، به معرفی 5 اشتباه در طراحی صفحه فرود بپردازیم.

اشتباهات طراحی صفحه فرود

قبل از اینکه شما اقدام به طراحی صفحه فرود کنید، باید شناخت درستی از المان‌های مختلف و مخاطبینتان داشته باشید. به‌عنوان مثال اینکه چه رنگی موجب افزایش نرخ تبدیل شما می‌شود؟ گروه سنی مخاطبین شما به چه رنگی علاقه دارد و …

بر اساس مطالعاتی که در این زمینه روی 2000 بازدیدکننده انجام شده است، در بین رنگ قرمز و سبز برای گزینه‌های CTA ، رنگ قرمز 21 درصد بهتر به نسبت رنگ سبز عمل کرده است. در حالی که یک مطالعه دیگر نشان می‌دهد که در مقایسه رنگ نارنجی و سبز، رنگ نارنجی 32 درصد بهتر عمل کرده است. چرا که بر اساس مبحث روانشناسی رنگ‌ها، این رنگ انرژی بیشتری به کاربران انتقال می‌دهد. اما آیا باید از این نتیجه در طراحی تمامی صفحات فرود استفاده کرد؟ جواب این سال را در ادامه پیدا خواهید کرد …

انتخاب رنگ مشابه با سایت برای گزینه‌های CTA

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از صاحبان سایت انجام می‌دهند، این است که می‌خواهند تمامی رنگ‌های استفاده شده در سایت با هم همخوانی داشته باشند. این کار به وضوح اشتباه است. چرا که هدف اصلی شما از استفاده از گزینه‌های CTA این است که توجه کاربر را جلب کنید. پس اگر رنگی مشابه با سایر رنگ‌های موجود در سایت انتخاب کنید، شانس نادیده گرفتن گزینه‌های فراخوانی‌تان را افزایش داده‌اید. بنابراین هنگام طراحی صفحه فرود به خاطر داشته باشید که رنگ انتخابی شما باید متفاوت از رنگ اصلی سایت باشد. بنابراین به‌عنوان اولین مورد از اشتباهات صفحه فرود ، انتخاب رنگ مناسب را مدنظر داشته باشید.

اشتباهات طراحی صفحه فرود

عدم رعایت سایز مناسب برای گزینه‌های فراخوانی

به همان اندازه که رنگ گزینه فراخوانی اهمیت دارد، سایز این قسمت از صفحه فرود نیز مهم است. بر اساس آزمون‌های مختلفی که در این زمینه انجام شده است، بیش از اندازه بزرگ بودن و یا کوچک بودن این گزینه‌ها، تأثیر منفی در بازده شما دارد. تجربه ما نشان می‌دهد، که اگر سایت گزینه فراخوانی شما در صفحه فرود، چیزی حدود 20 درصد از لگوی استفاده شده در سایت، بزرگ‌تر باشد، نتیجه بسیار مطلوب خواهد بود.

فراموش نکنید که کاربران شما تنها کاربران دسکتاپ نیستند. بخشی از ترافیک سایت شما، کاربرانی هستند که از تلفن همراه استفاده می‌کنند. بنابراین شما باید طراحی صفحه را به‌گونه‌ای انجام دهید که در همه دستگاه‌های الکترونیکی ریسپانسیو باشد.

نادیده گرفتن رنگ مورد علاقه مخاطبین شما

فراموش نکنید که قرار است دیگران از لندینگ پیج شما استفاده کنند، نه خودتان! نظر شما مهم است، اما نظر نهایی نیست. یکی از اشتباهات طراحی صفحه فرود این است که تبلیغ‌کننده می‌خواهد همه چیز مطابق میل وی باشد! در ابتدای مقاله نیز به این نکته اشاره کردیم که شما برای اینکه به نیاز مخاطبتان به درستی پاسخ دهید، باید شناخت درستی از او داشته باشید. به‌عنوان مثال، رنگی که برای طراحی صفحه فرود و یا گزینه‌های فراخوانی انتخاب می‌کنید، به نوع خدمت و نیاز کاربران بستگی دارد. به‌عنوان مثال صفحه فرود سایتی که در زمینه فروش لوازم کودک فعالیت دارد، با طراحی سایتی که در زمینه فروش عایق کار می‌کند، متفاوت است.

بر اساس تحقیقانی که انجام شده است، یک لندنیگ پیج برای اینکه نظر کاربر را به خود جلب کند، تنها 90 ثانیه زمان دارد. مطالعات نشان می‌دهند که چیزی که در این مدت زمان کم بیشترین تأثیر را روی کاربر دارد، رنگی است که برای طراحی انتخاب شده است. فراموش نکنید رنگ مورد علاقه برای هر گروه سنی با هر جنسیتی متفاوت است! پس اول مخاطبتان را بشناسید، بعد دست به کار شوید.

بهینه نبودن عملکرد سایت

زمانی که کاربر برای انجام کاری وارد لندینگ پیج شما می‌شود، به دنبال رسیدن به هدفی است. برای رسیدن به این هدف الزاماً باید مراحلی را دنبال کند. اگر صفحه فرود شما برای طی کردن این مراحل بهینه نشده باشد، قطعاً تجربه کاربری از بین خواهد رفت. بنابراین فقط مهم نیست که کاربر روی گزینه فراخوانی کلیک کند، مهم است که بعد از آن سایت شما چگونه به او سرویس می‌دهد. به‌عنوان مثال سرعت و روند پرداخت هزینه، ثبت‌نام در سایت و … از جمله مواردی است که باید به آن دقت داشته باشید. بنابراین بهینه نبودن تجربه کاربری را می‌توان یکی از مهم‌ترین اشتباهات طراحی صفحه فرود دانست.

عدم استفاده از فاکتورهای جلب اعتماد

برای جلب اعتماد کاربر از طریق صفحه فرود تنها چیزی که در اختیار دارید، متن است! فراموش نکنید که شما از طریق همین صفحه باید اعتماد کاربر را به خودتان جلب نمایید و او را تشویق کنید که از خدمات ارائه شده توسط شما، استفاده کند. بنابراین استفاده از متن مناسب با نگارش عالی، اشاره به مزیت‌های کار با شما، عکس‌های جذاب و … از جمله مواردی است که باید به آن‌ها دقت کنید.

همراهان عزیز، مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، مهم‌ترین موارد در زمینه اشتباهات طراحی صفحه فرود هستند. موارد دیگری نیز وجود دارند که بر اساس تجربه و مهارت باید در طراحی آن‌ها را لحاظ کرد. بنابراین بهتر است که انجام این کار را به افراد متخصص بسپارید!

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید