آشنایی با کلیک های هرز گوگل چه هستند؟

آشنایی با کلیک های هرز گوگل چه هستند؟

اگر کار تبلیغات گوگل را آغاز کرده اید و یا احتمالاً قصد راه اندازی کمپین های تبلیغات گوگلی را دارید، باید بدانید که رقبای شما دست روی دست نگذاشته اند تا شما در صفحه اول گوگل، بالاتر از همه بدرخشید و سودهای نجومی داشته باشید. آنها هم میتوانند در تبلیغ گوگل ادز با شما رقابت کنند و این رقابت را به صورت منفی هم می توانند انجام دهند. چیزی راجع به کلیک های هرز شنیده اید؟ کلیک های فیک چه تاثیری روی کمپین های تبلیغ گوگل شما میگذارند؟ با افراک همراه باشید. توجه بفرمایید که برای ثبت سفارش کلیک گوگل نیز می توانید از خدمات افراک بهرمند شوید.

کلیک های هرز در گوگل ادز چه هستند؟

احتمالاً تا به حال متوجه شده اید که وبسایت شما بازدید کننده اسپم هم دارد. به خصوص اگر قسمت نظرات وبسایت را چک کنید بهتر متوجه این موضوع می شوید. نظرات و ایمیل هایی که ربات ها روانه صندوق ورودی و بخش نظرات وبسایت می کنند واقعا اذیت می کنند اما کلیک های فیک چه نقشی این وسط ایفا میکنند.

کلیک های هرز آن دسته از کلیک ها هستند که روی لینک تبلیغات پولی شما به صورت تصادفی یا به عمد و از طریق یک سیستم اتوماتیک و به شکلی مخرب زده میشوند.

کلیک های هرز معمولاً در یکی از گروه های زیر قرار می گیرد:

  • کلیک های اتوماتیکی که ربات ها می زنند.
  • کلیک های دستی که توسط کاربران، به صورت تصادفی یا به عمد زده می شود.
  • دابل کلیک های تصادفی که روی تبلیغ انجام می شود.
  • نمایش هایی که برای پایین آوردن  CTR تبلیغات گوگل شما طراحی شده است.

اگر می خواهید از شر کلیک های فیک و اضافه خلاص شوید و کمپین های فعال و موفق ادوردزی راه اندازی کنید. اگر میخواهید در رقابت تبلیغ در گوگل  یا تبلیغ در یوتیوب جا نمانید همین حالا با افراک تماس بگیرید و از کارشناسان متخصص در تبلیغ در گوگل کمک بگیرید.

ربات های اسپم چوب جادوی خود را مرتباً روی تبلیغات گوگلی نشانه می روند و به کسب و کار شما ضرر می رسانند. اما وقتی می بینید بعضی از کلمات کلیدی بیشتر از آن چیزی که فکر میکنید هزینه بر شده اند تاثیر این کلیک های هرز را روی تبلیغات گوگل بیشتر می بینید.

کلیک های هرز دستی ممکن است توسط رقبای شما و به قصد افزایش میزان بودجه ای که برای تبلیغ در گوگل هزینه می کنید زده شوند. حتی ممکن است رقبای شما افرادی را استخدام کنند که وظیفه ی اصلیشان کلیک بر روی تبلیغات گوگل شما یا سایر تبلیغات شما در سایت های خارجی یا شبکه های اجتماعی است. بله درست شنیدید. گاهی اوقات کلیک های هرز دستی ممکن است از طرف کسی که قصد آزار شما و ضربه زدن به کسب و کار شما را دارد باشد.

بنابراین لازم است تبلیغات گوگل خود را از شر این کلیک های فیک در امان نگه دارید. آیا گوگل امکاناتی برای مقابله با کلیک های هرز در تبلیغات گوگل در اختیارتان قرار داده است؟

جواب کوتاهش این است که ـ تا حدودی بله ـ

با تعرفه تبلیغات در گوگل افراک بیشتر آشنا شوید. ما همواره نهایت تلاش خود را برای ارائه ی کمترین تعرفه های ممکن در بازار تبلیغ در گوگل ادوردز کرده ایم.

چطور می توانم کلیک های هرز را در اکانت گوگل ادز (ادوردز) خود تشخیص دهم؟

وقتی کمپین های تبلیغات گوگل خود را راه اندازی می کنید می توانید کسانی که تبلیغ گوگل شما را می بینند مدیریت کنید. فرض کنید که مقصود شما افراد مشخص در موقعیت های مکانی خاصی هستند که به محصول شما علاقه نشان داده اند. با تنظیمات کلی و نامشخص، خودتان را در معرض سو استفاده های ادوردزی قرار می دهید.

برای بهبود تتنظیمات گوگل ادوردز و فیلتر کردن برخی کلیک های اضافه می توانید تنظیمات را روی افرادی در موقعیت های جغرافیایی مورد نظر خود تغییر دهید.

حالا در بخش کمپین های گوگل ادوردز سه ستون می بینید. روی گزینه ی modify columns کلیک کنید. از اینجا می توانید ستون نرخ کلیک های هرز و تعداد کلیک های هرز را اضافه کرده و از این به بعد گوشه ی چشمی به تعداد کلیک های هرز بر روی تبلیغات گوگل خود داشته باشید. حالا دیگر بهتر می توانید ببینید کدام یکی از کمپین های شما تحت تاثیر کلیک های هرز هستند.

گوگل چطور کلیک های هرز را تشخیص می دهد؟

گوگل این کلیک ها را کلیک هرز تشخیص می دهد:

کلیک هایی که منبع مشخصی ندارند مثلاً تصادفی زده می شوند یا آنهایی که از سمت بدافزارها می آیند.

در برخی مواقع، هزینه ی کلیک های فیک به حساب تبلیغ در گوگل شما برمی گردد. میزان هزینه برگشتی را می توانید در بخش صورت حساب billing اکانت گوگل ادوردز خود ببینید. همچنین می توانید فعالیت های نامعتبری که کمپین برای آنها هزینه ای پرداخت نکرده را هم مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

کاهش هزینه تبلیغات در گوگل 

تبلیغات در گوگل چیست؟

روش‌های کاهش هزینه جذب مشتری تبلیغات گوگل چیست؟

تا حالا دیدیم که گوگل تا یک جاهایی می توان دبا کلیک های هرز مقابله کند اما آیا این موضوع کمپین های تبلیغات گوگل شما را در مقابل همه ی تهدید ها ایزوله می کند؟ نه واقعاً

چطور میزان کلیک های هرز تبلیغات گوگل را به حداقل برسانیم؟

درست است که گوگل تلاش میکند تا کلیک های هرز را رصد کرده و جلوی آنها بگیرد، اما واقعیت این است که همیشه هم در این کار موفق نمی شود. اگر گوگل کلیک های پشت سر هم یا کلیک های با منبع نامعلوم مانند ربات ها تشخیص دهد، هزینه ی آن دسته از کلیک ها را به حساب اکانت بر می گرداند. اما شما به راحتی چک کردن اکانت تبلیغات گوگل خود، می توانید قدم های کوتاه و ساده ای برای مقابله با فعالیت های نامعتبر و کلیک های هرز بر روی کمپین های تبلیغ در گوگل خود بردارید.

  • بازدیدکنندگان سایت را دسته بندی کرده و زیر نظر داشته باشید.
  • از دادن بک لینک های کم کیفیت پرهیز دهید
  • سعی کنید از پلاگین ها یا نرم افزارهای خارجی استفاده نکنید.
  • بودجه ی تبلیغات گوگل و کلمات کلیدی خود را مدام کنترل کنید.

اول از همه اینکه ترافیک ورودی وبسایت خود را می توانید با استفاده از گوگل آنالیتیکس کنترل کنید و فعالیت های مشکوکی که ممکن است منجر به افزایش میزان کلیک های هرز روی تبلیغات گوگلی شما شوند تشخیص دهید. همچنین می توانید ترافیک وبسایت خود را بر اساس نوع تبلیغات طبقه بندی کنید تا به میزان کارآیی کمپین های تبلیغاتی خود پی ببرید. این کار به شما کمک می کند که هزینه ی تبلیغات گوگل خود را کنترل کنید.

همین کار را می توانید در مورد پلاگین ها و نرم افزارهای نصب شده روی وبسایت هم انجام دهید. پلاگین های خارجی توسط برنامه نویسان مستقل طراحی می شوند و همه ی آنها آنقدر ها که باید به روز و امن نیستند. اگر ترافیک و کلیک هرز زیادی دریافت می کنید پلاگین ها و نرم افزارهای نصب شده روی وبسایت خود را کنترل کنید و از شر آنهایی که امن و قابل اعتماد نیستند خلاص شوید.

در نهایت

زیر نظر داشتن بودجه ی تبلیغات گوگل و کلمات کلیدی می تواند به شما در به حداقل رساندن کلیک های اضافه کمک کند. کلمات کلیدی ای که CTR بالا اما نرخ تبدیل پایینی دارند را بررسی کنید. در حقیقت، اگرچه نرخ تبدیل خوب بین 2.5%-10% است، بسیاری از اکانت های تبلیغ در گوگل نرخ تبدیل پایینی دارند، حدوداً ۱٪.

با کلمات کلیدی بازی کنید، گوشه ی چشمی به فعالیت رقبایتان داشته باشید، هزینه های خود را تنظیم کنید و نتایج را برای به حداقل رساندن ترافیک کم کیفیت، کنترل کنید.

آشنایی با کلیک های هرز گوگل چه هستند؟
اگر کار تبلیغات گوگل را آغاز کرده اید و یا احتمالاً قصد راه اندازی کمپین های تبلیغات گوگلی...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید