آموزش ابزار Moz

آموزش ابزار Moz

سئوکاران و وبمستران از ابزارهای زیادی برای پیشرفت سایت خود استفاده می‌کنند. یکی از بهترین ابزارهای سئو، Moz می‌باشد که اطلاعات دقیقی در مورد سایت به ما می‌دهد. اگر به‌تازگی کار با ابزارهای سئو را شروع کرده‌اید، به احتمال زیاد نام ابزار Moz به گوشتان خورده است؛ Moz ابزار بسیار مناسبی برای تحلیل وب‌سایت می‌باشد. با توجه به اینکه الکسا در اول می ۲۰۲۲ به کار خود پایان خواهد داد، ابزار Moz جایگزین مناسبی می باشد. در این مقاله به بررسی آموزش ابزار moz خواهیم پرداخت؛ با افراک همراه باشید.

Moz چیست؟

Moz یا Moz Pro یکی از حرفه ای ترین ابزارهای سئو است که شامل ابزارهایی است که برای بهبود رتبه در موتور جستجو طراحی شده‌اند. Moz به دو صورت رایگان با امکانات محدود و پولی در ۳ پلن قابل استفاده است. در ادامه به بررسی ابزارهای Moz خواهیم پرداخت.

خرید اکانت MOZ

سفارش

۱. ابزار MOZ Bar

یکی از بهترین ابزارهای ماز که در سطح وب استفاده می شود، ابزار MozBar می باشد، به راحتی می‌توانید با نصب این اکستنشن بر روی کروم خود از امکانات آن به صورت رایگان استفاده کنید. این افزونه کروم، به شما اجازه می‌دهد در مدت زمان کوتاهی، اطلاعاتی در مورد اعتبار دامنه، اعتبار صفحه، اسپم اسکور و تعداد بک لینک های هر سایت به دست بیاورید.

یکی دیگر از بهترین ابزارهای MOZ، لینک اکسپلور می‌باشد.  این ابزار اطلاعات دقیقی در مورد بک لینک‌های سایت رقبا، اعتبار دامنه و اعتبار صفحه و همینطور نرخ اسپم اسکور آن‌ها به شما می‌دهد. نسخه رایگان این ابزار اطلاعات محدودی در مورد سایت خود ی رقبا در اختیارتان خواهد گذاشت. اگر به دنبال اطلاعات کامل تری می گردید می توانید نسخه پولی این ابزار را خریداری کنید.

سئو گوگل مپ ـ چگونه در نتایج اول گوگل مپ حضور داشته باشیم؟

آموزش moz

۳. ابزار KeyWord Research

با استفاده از این ابزار می‌توانید کلمات کلیدی جدید پیدا کرده و میزان سختی آن‌ها را بسنجید. این ابزار در نسخه رایگان، کاربرد محدودی دارد و اطلاعات کمی به شما می‌دهد و همچنین در بین کشورهایی که این ابزار ساپورت می کند، نام ایران دیده نمی‌شود‌. بنابراین سایت های ایرانی نمی‌توانند از این ابزار استفاده کنند. برای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت‌های رقیب می توانید از این ابزار استفاده کنید. این ابزار تا دقت ۹۵ درصد حجم سرچ کلمات کلیدی را به شما می‌دهد.

۴. ابزار My Online Presence

یکی دیگر از ابزارهایی که در آموزش MOZ به آن می پردازیم Moz Local است. این ابزار به کسب و کارها برای بررسی اطلاعات کسب و کارتان در نقشه‌ها کمک می‌کند. همچنین اگر اطلاعات اشتباهی در مورد کسب و کارتان ثبت شده باشد می توانید، آن را بررسی و تصحیح کنید. در نتیجه کار با این ابزار، بهبود سئو محلی و برندسازی محلی سایت است.

۵. ابزار SiteCrawle

SiteCrawle یکی دیگر از ابزارهای مهم MOZ می‌باشد که با کمک آن می‌توانید اطلاعات مهمی از سئو تکنیکال سایت خود به دست آورید. به طور کلی تمرکز اصلی این ابزار، روی مشکلات فنی سایت است مثل‌ تگ‌ها، لینک‌های شکسته و مسائل دیگری که موجب کاهش قدرت سایت می‌شود و اعتبار سایت را کاهش می‌دهد. متاسفانه این ابزار در نسخه غیر رایگان کارایی خاصی ندارد.

۶. ابزار FreeSeoTools

FreeSeoTools تنها ابزار رایگان MOZ می‌باشد که با کمک آن، می‌توانید اطلاعاتی در مورد اعتبار دامنه سایت مورد نظر، تعداد کل سایت‌های لینک دهنده به آن، امتیاز اسپم اسکور، مهم ترین صفحات از لحاظ بک‌لینک و مهم ترین سایت‌های لینک دهنده به آن را به دست بیاورید. البته برای وب سایت های انگلیسی زبان و سایت هایی که در ایران نیستند، این ابزار اطلاعات جامع تر و کامل تری ارائه میکند اما متاسفانه برای کاربران ایرانی، بعضی اطلاعات ناقص هستند.

آموزش moz

مطالب مرتبط

چگونه کامنت های سایت را افزایش دهیم؟

خدمات سئو چیست؟

کلام آخر – آموزش MOZ

در این مطلب دانستیم که moz چیست و با ابزارهای پولی و رایگان آن آشنا شدیم. با توجه به اینکه شرکت الکسا اعلام کرده که به زودی ابزار الکسا بازنشسته خواهد شد و دیگر نمی‌توان حساب جدید در آن افتتاح و یا حساب‌های قبلی را شارژ کرد. با این حساب Moz یکی از بهترین جایگزین ها برای آن است. آيا تجربه استفاده از ابزارهای مشابه MOZ را داشته‌اید؟ کدام بهتر است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

آموزش ابزار Moz
سئوکاران و وبمستران از ابزارهای زیادی برای پیشرفت سایت خود استفاده می‌کنند. یکی از بهترین ابزارهای سئو، Moz...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید