برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

چگونه امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل را افزایش دهیم؟

چگونه امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل را افزایش دهیم؟

برای استفاده از گوگل ادز ، پلتفرم تبلیغات گوگل ، به طیف گسترده‌ای از داده‌ها باید توجه کرد. البته آسان نیست که همه آنها را در نظر بگیرید و در واقع نیازی هم نیست. هرچند صرف نظر از هدف کمپین‌های تبلیغات گوگل ادز، توجه به یک شاخص بسیار ضروری است: امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل (Quality Score). در مطلب اخیر بلاگ افراک، با اهمیت این شاخص آشنا شدیم. در این مطلب به روش‌‌های موثر در بهبود امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل می‌پردازیم. با افراک همراه باشید.

روش‌های موثر در بهبود امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل

پیش از آن که به اهمیت شاخص امتیاز کیفی تبلیغات گوگلی بپردازیم، بهتر است ابتدا آن را معرفی کنیم:

امتیاز کیفی چیست؟

امتیاز کیفی (quality score)، شاخصی است که گوگل ادز برای ارزیابی عملکرد و میزان مرتبط بودن تبلیغات این پلتفرم، محاسبه می‌کند. این امتیاز مستقیما بر جایگاه تبلیغات گوگلی شما در صفحه نتایج جست‌وجوی گوگل (SERP) اثر دارد. همچنین امتیاز کیفی، می‌تواند منجر به کاهش تعرفه تبلیغات در گوگل شود.

به زبان ساده امتیاز کیفی، نمره‌دهی عملکرد کمپین تبلیغات شما در گوگل ادز را بر عهده دارد. سه فاکتور مهم در محاسبه این شاخص دخیل‌اند:

  • نرخ کلیک (CTR) مورد انتظار
  • کیفیت صفحه فرود
  • مرتبط بودن تبلیغ

هفت استراتژی افزایش امتیاز کیفی گوگل ادز

۱. فاکتورهای کلیدی را در نظر بگیرید

با در نظر گرفتن فاکتورهایی که در قسمت قبلی معرفی کردیم و مطالعه درباره آنها می‌توانید گام‌های موثری در بهبود امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل بردارید.

۲. سرعت بارگذاری صفحات فرود خود را افزایش دهید

سرعت بارگذاری، فاکتوری مهم در تجربه کاربری است. به سرعت بارگذاری صفحات فرود تبلیغات خود توجه کنید و با استفاده از ابزارهایی مانند گوگل وبمستر تولز و ابزارهایی که سرعت بارگذاری صفحات شما را ارزیابی می‌کنند، آن را بهبود بخشید.

بهبود امتیاز کیفی یا Quality Score تبلیغات در گوگل

۳. ادگروپ‌های اختصاصی بسازید

برای کلمات کلیدی مشابه، ادگروپ‌های اختصاصی بسازید تا بتوانید تعامل بیشتری با مخاطبان خود برقرار کنید.

 

شارژ گوگل ادز

شروع کنید

۴. متن تبلیغات خود را بهینه کنید

با ایجاد متن تبلیغات گوگلی جذاب (با توجه به کلمات کلیدی) و استفاده از فراخوان‌ به اقدام (CTA) قوی می‌توانید نرخ کلیک تبلیغات و به صورت کلی امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل را افزایش دهید.

۵. برای هر ادگروپ، صفحات فرود مخصوص بسازید

به جای این که یک یا دو صفحه فرود برای همه تبلیغات خود داشته باشید، برای هر ادگروپ در کمپین تبلیغات گوگلی، یک صفحه فرود اختصاصی بسازید. این صفحات با به کار گرفتن کلمات کلیدی مخصوص خود می‌توانند زیرمجموعه‌ای از مخاطبان شما را هدف گرفته و باعث تعامل بهتر آنها با تبلیغات گوگلی شما شوند.

بیشتر بدانید: تبلیغات در یوتیوب

۶. مرتبط بودن، پادشاه است!

اگر تبلیغات گوگلی شما یا صفحات فرود آنها، با نیت کاربران و آنچه نیاز دارند مرتبط نباشد، کار شما بسیار سخت می‌شود. چرا که این موضوع تاثیر بسیار زیادی در کاهش Quality Score تبلیغ در گوگل دارد. مطمئن شوید همه‌چیز با نیت و نیاز کاربران، مرتبط است.

۷. بودجه خود را به درستی مدیریت کنید

برخی افراد اشتباها گمان می‌کنند صرف هزینه بیشتر منجر به افزایش امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل می‌شود. درست است که هزینه، از فاکتورهای موثر بر امتیاز کیفی‌ است؛ اما همه‌چیز نیست! مهم‌ترین نکته‌ای که در تبلیغات گوگلی خود باید در نظر داشته باشید، کیفیت و مرتبط بودن آن است. همان‌طور که در نکته قبلی اشاره کردیم : مرتبط بودن، پادشاه است! بنابراین علاوه بر مدیریت هوشمندانه بودجه تبلیغاتی خود، دیگر روش‌های افزایش امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل که به آنها اشاره کردیم را نیز در نظر داشته باشید.

کلام آخر

امتیاز کیفی‌ تبلیغ در گوگل، شاخصی مهم برای بهبود عملکرد کمپین‌های شما در گوگل ادز است. اما درباره این موضوع، وسواس افراطی به خرج ندهید! تنها و تنها تمرکز شما باید بر مخاطبان‌تان و نیاز آنها باشد. اگر به فکر آنها باشید، مطمئنا تبلیغات شما نیز کیفیت بیشتری خواهند داشت.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید