برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

امتیاز کیفی گوگل ادوردز چیست؟

امتیاز کیفی گوگل ادوردز چیست؟

همانطور که میدانید برای تبلیغ در گوگل باید تعداد مناسبی کلمات کلیدی مرتبط انتخاب کنید. این کلمات و لندینگ پیج آنها برای نمایش در صفحه جستجو امتیازی از گوگل دریافت میکنند. کوالیتی اسکور, سیستم امتیاز دهی گوگل است. امتیاز کیفی گوگل ادوردز در تبلیغات بسیار اهمیت دارد. در این مقاله سعی کردیم Quality Score و آنچه نیاز دارید بدانید را توضیح دهیم.

کوالیتی اسکور

امتیاز کیفی چیست؟

Quality Score سیستم ارزیابی کلمات, عبارات و صفحات فرود در گوگل است. گوگل به محض دریافت اطلاعات کافی, به تمام کلمات کلیدی استفاده شده در تبلیغات امتیازی بین 1 تا 10 میدهد. ( امتیاز 10 بهترین امتیاز است)
این امتیاز ها نمایانگر میزان کیفیت و ارتباط کلمات کلیدی وبسایت شما در تبلیغات کلیکی است. کوالیتی اسکور در تعیین هزینه, به ازای هر کلیک ( CPC ) استفاده میشود.
هرچه پیشنهاد مالی (BID) شما بالا باشد, Quality Score چند برابر میشود. در نتیجه میتواند در فرایند مزایده آگهی, رتبه تبلیغات شما را افزایش دهد.

امتیاز کیفی در گوگل ادوردز به چه عواملی بستگی دارد؟

 • نرخ کلیک شما ( CTR)
 •  ارتباط هر کلمه کلیدی به ad group آن
 •  کیفیت صفحات فرود (Landing page) و میزان مرتبط بودن
 •  میزان مرتبط بودن متن تبلیغات شما
 •  تاریخچه عملکرد اکانت گوگل ادوردز

این موارد مولفه های اصلی در امتیاز کیفی هستند. نمیتوان به طور دقیق میزان اهمیت هر یک از عوامل گفته شده را بیان کرد. اما مهمترین مولفه, نرخ کلیک است.
اگر افراد بیشتری تبلیغ شما را ببینند و بر روی آن کلیک کنند, این علامت قوی بودن برای گوگل است. به این معنی که تبلیغات شما برای کاربران مفید و کاربردی بوده است.
بنابراین گوگل به شما امتیازات زیر را میدهد:

 •  رتبه بالاتر
 •  کاهش هزینه

اهمیت کوالیتی اسکور و نحوه افزایش امتیاز کیفی در گوگل ادز

با تجزیه و تحلیل هزاران حساب گوگل ادز, میدانیم که Quality Score با موفقیت شما در تبلیغات گوگل ارتباط مستقیم دارد.
بنابراین با بهینه سازی امتیاز کیفی خود میتوانید نرخ بازگشت سرمایه خود را افزایش دهید. این امر به این دلیل است که امتیاز بالای کیفی در گوگل ادوردز با کاهش هزینه های نرخ تبدیل ارتباط دارد. هزینه هر کلیک با هزینه تبدیل متفاوت است. نرخ تبدیل, هزینه ای نیست که به ازای هر کلیک میپردازید. هزینه ایی است که تعیین میکنید کاربر در سایت شما عملی انجام دهد.
( مانند گزینه خرید و یا صفحه پرداختی در سایت) هزینه ایی که کاربر به مشتری تبدیل میشود.
به طور کل, تا زمانی که کاربر کلیک کند ولی عملی که میخواهید را انجام ندهد هزینه ایی از شما کسر نخواهد شد. بنابراین نتیجه هر کلیک, تبدیل کاربر به مشتری نیست و نرخ تبدیل از نرخ هر کلیک بیشتر است.

خوشبختانه, امتیاز کیفی بالا باعث کاهش هزینه هر کلیک و نرخ تبدیل میشود. بنابراین اگر کوالیتی اسکور شما در گول ادز و بینگ ادز افزایش یابد, هزینه های شما کاهش پیدا میکند.
فراموش نکنید که امتیاز کیفی بالا در گوگل ادز به این معنی است که تبلیغات شما برای کاربران بسیار کاربردی بوده است.
بنابراین هرچه بیشتر نیاز های کاربران خود را رفع کنید, گوگل هزینه های شما را کاهش میدهد. حواستان به کاربران خود باشد!!

نحوه افزایش کوالیتی اسکور

از آنجایی که امتیاز کیفی در گوگل ادز به شما زمان و مکان نمایش تبلیغات را نشان میدهد, بسیار مهم است که رتبه خود را با بررسی و کار مداوم بر روی اکانت خود افزایش دهید. مواردی که باید با آن کار کنید:
بررسی کلمات کلیدی: کلمات کلیدی قوی و مرتبط را پیدا کنید و به کمپین خود اضافه کنید. مخصوصا از عباراتی استفاده کنید که فرصت نمایش را بالا ببرد و ترافیک سایت را افزایش دهد.

 Quality Score

 • سازمان دهی کلمات کلیدی: پس از انتخاب کمپین ها و Ad group های تبلیغات خود, سعی کنید کلمات کلیدی را دسته بندی کنید. هرچه دسته بندی ها جزیی تر و بیشتر باشند, هدف گذاری بهتری خواهید داشت.
 • متن تبلیغات: برای بهبود Quality Score بهتر است متن تبلیغات شما با دسته بندی های کلمات کلیدی, یکی باشد.
  بنابراین زمانی که کلمات کلیدی خود را جزئی تر دسته بندی میکنید از متن های جزئی برای تبلیغات استفاده کنید. در نتیجه CTR شما افزایش میابد.
 • بهینه سازی صفحات فرود: اگر تمامی کلمات کلیدی شما به صفحات مرتبط و دقیقی هدایت شوند, کاربران تجربه بهتری در سایت شما خواهند داشت.
  بنابراین به لندینگ پیج های وبسایت خود توجه زیادی داشته باشید.
 • اضافه کردن کلمات کلیدی منفی: کلمات کلیدی منفی میتواند باعث جلوگیری از هدر رفت هزینه های شما شود.
  به عنوان مثال: اگر کسب وکار شما در شیراز است, میتوانید دیگر استان ها را به عنوان کلمات کلیدی منفی اضافه کنید. بنابراین تبلیغات شما در زمان و مکان مناسب نمایش داده میشود.

نتیجه

همانطور که میبینید, کوالیتی اسکور به بهبود کمپین تبلیغاتی و دسته بندی کلمات کلیدی بستگی دارد. بهبود وضعیت کلمات کلیدی و استفاده اصولی از آنها نه تنها باعث افزایش امتیاز کیفی گوگل ادوردز میشود, بلکه سئو وبسایت شما را بهبود میبخشد. بنابراین کاربران به راحتی به سمت تبلیغات گوگلی شما هدایت میشوند و تجربه بهتری خواهند داشت. اگر پس از خواندن این مطلب باز هم در ارتباط با Quality Score سوالاتی داشتید, در قسمت نظرات این پست همراه شما خواهیم بود.

امتیاز کیفی گوگل ادوردز چیست؟
همانطور که میدانید برای تبلیغ در گوگل باید تعداد مناسبی کلمات کلیدی مرتبط انتخاب کنید. این کلمات و...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید