شرایط درامد از یوتیوب و میزان مالیات یوتیوب به چه صورت است؟

شرایط درامد از یوتیوب و میزان مالیات یوتیوب به چه صورت است؟

یوتیوب پلتفرم اشتراک گذاری ویدئویی گوگل است که کاربران زیادی دارد. یکی از ویژگی های خوب Youtube برای ایرانیان، کسب درآمد به صورت دلار است؛ که با وضعیت فعلی در صورتی که بتوانید درآمد دلاری داشته باشید، بسیار سود کرده اید! به دلیل تحریم هایی که در مقابل ایرانیان قرار گرفته، کسب درآمد از یوتیوب کمی سخت شده است. البته برای درامد زایی از یوتیوب نیازمند کسب شرایط خاصی هستید؛ که در ادامه مطلب شرایط درامد از یوتیوب و میزان مالیات یوتیوب را بررسی خواهیم کرد. با افراک همراه باشید.

شرایط اولیه کسب درامد از یوتیوب

برای کسب درآمد از یوتیوب در ابتدا باید شرایط اولیه آن را فراهم کنید. یوتیوب، سیاست های درآمدزایی کاربرانش را تغییر داد و ویژگی جدیدی به سایتش اضافه کرده است. شرایط اولیه کسب درامد از یوتیوب شامل موارد زیر می باشد:

 • کانال یوتیوب حداقل ۱۰۰۰ مشترک (سابسکرایبر) داشته باشد.
 • بازدید ویدئوهای کانال در یک سال اخیر حداقل ۴۰۰۰ ساعت باشد.
 • محتوای کانال باید با خط‌ مشی‌ها و سیاست‌های محتوایی و تبلیغاتی گوگل سازگار باشد.
 • برای تسویه حساب، درآمد کانال شما باید حداقل به ۱۰۰ دلار رسیده باشد.

افزایش درآمد یوتیوب

مالیات یوتیوب

پس از کسب شرایط اصلی یوتیوب وقت آن رسیده است که اکانت گوگل ادسنس خود را به کانال یوتیوبتان متصل کرده و درامد خود را نقد کنید. نقدکردن درامد یوتیوب در بعضی از کشورهای اروپایی مشمول پرداخت مالیات می باشد؛ میزان مالیات بستگی به لوکیشن اکانت گوگل ادسنس شما و حقیقی یا حقوقی بودن اکانت دارد.


به عنوان مثال :

در کشورهای عربی، در صورتی که اکانت گوگل ادسنس یک فرد حقیقی باشد، مشمول پرداخت مالیات نمی باشید. در مقابل اکانت ادسنس یک فرد حقیقی در کشورهای اروپایی، آمریکا یا انگلستان، ۰ تا ۳۰ درصد درامد یوتیوب را باید مالیات بپردازند. مالیات یوتیوب بسیار متغیر است، و به میزان درآمد شما هم بستگی دارد.
مالیات یوتیوب- شرایط درامد از یوتیوب

یوتیوبرهای آمریکایی و فرار از مالیات

براساس قوانین جدید یوتیوب در ۲۰۲۱ تمام بازدیدهای ویدئو ها از داخل آمریکا ( با استفاده از آی پی آمریکا ) مشمول پرداخت ۳۰ درصد مالیات از کل درامد خواهند شد؛ که این مالیات به صورت اتوماتیک از حساب گوگل ادسنس کم خواهد شد؛ این اتفاق باعث شد که یوتیوبرهای آمریکایی از طرفداران خود بخواهند که هنگام مشاهده ویديوهای کانالشان از وی پی ان استفاده می شود؛ همین کار موجب شد که گوگل سیستم شناسایی وی پی ان و شناسایی آی پی آمریکا را وضع کند؛ تا جلوی فرار مالیاتی یوتیوبران آمریکایی را بگیرد.

تبلیغ در یوتیوب

دود قوانین جدید یوتیوب در چشم یوتیوبرهای ایرانی

قوانین یوتیوب باعث شد که آمار بازدید کشور ایران، بسیار زیاد شده است؛ چون ایران توسط گوگل تحریم شده است؛ با آی پی ایران هیچ تبلیغی به کاربران نمایش داده نمی شود؛ در نتیجه درآمد ایرانیان بسیار کاهش می یابد. البته هنوز این موضوع قطعی نشده است و تا پرداخت هزینه ماه آوریل یوتیوبران باید صبر کنیم.

افزایش درآمد ویدیوهای یوتیوب با youtube shorts !

کلام آخر ـ شرایط درامد از یوتیوب و میزان مالیات یوتیوب

کسب درامد از یوتیوب شرایط خاصی دارد. پس از عبور از این شرایط باید اکانت گوگل ادسنس خود را به کانال یوتیوبتان متصل کنید. پس از متصل شدن ادسنس می توانید هر ماه درامد خود را نقد کنید. مطابق قوانین گوگل براساس موقعیت مکانی بازدید کننده ها باید مالیات بپردازید. این مالیات هر ماه به صورت اتوماتیک از حساب شما کسر خواهد شد. تجربه ی شما از پرداخت مالیات یوتیوب و قوانین جدید یوتیوب چیست؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

شرایط درامد از یوتیوب و میزان مالیات یوتیوب به چه صورت است؟
یوتیوب پلتفرم اشتراک گذاری ویدئویی گوگل است که کاربران زیادی دارد. یکی از ویژگی های خوب Youtube برای...
4.6 از 10 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنیم لوکیشن کشورهایی که تو لیست تحریم های گوگل نیستند را انتخاب کنید.

   آیا مفید بود؟