اسم کانال یوتیوب – برای کانال یوتیوب چه اسمی انتخاب کنیم؟

اسم کانال یوتیوب – برای کانال یوتیوب چه اسمی انتخاب کنیم؟

اسم کانال یوتیوب، یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت کانال است؛ از طرفی اگر نام مناسبی برای کانال خود انتخاب نکنید، طبیعتا کاربران بر روی آن کلیک نکرده و هیچ بازدیدی دریافت نخواهید کرد، حتی اگر ویدیوهای با ارزشی برای کاربران تولید کنید. بنابراین، بهتر است قبل از انتخاب نام، وقت بگذارید و در مورد احتمالات پیش رو فکر کنید. شما باید اسمی انتخاب کنید تا زمانی که به شرایط مانیتایز رسیدید، کاربران به راحتی آن را به خاطر بسپارند. برای انتخاب نام کانال یوتیوب ۹ استراتژی را باهم بررسی می کنیم. با افراک همراه باشید. کارشناسان افراک آماده پاسخ گویی کلیه سؤالات شما در زمینه تبلیغات در یوتیوب هستند.

اسم کانال چیست؟

اسمی که در صفحه کانال شما و همچنین در ویدیوهای کانال نشان داده می شود. این اسم نه تنها برای شناسایی اهداف ضروری است، بلکه باعث می‌شود مشتریان بالقوه در یک نگاه متوجه شوند که موضوع کانال چیست؟ این بدان معناست که اگر قصد ندارید از نام کوچک یا نام تجاری خود استفاده کنید، بهترین کار این است که اسمی را انتخاب کنید که به محتوا یا جایگاه شما مرتبط و نزدیک باشد.

نحوه ساخت کانال یوتیوب | آموزش قدم به قدم ساخت کانال یوتیوب

۹ استراتژی انتخاب اسم کانال یوتیوب

۱. استفاده از نام و نام خانوادگی

اگر در حال حاضر، تعداد سابسکرایبرهای کانال شما زیاد است و کاربران شما را می‌شناسند؛ بهترین اسمی که می‌توانید انتخاب کنید، اسم و فامیلتان است. از طرف دیگر اگر تعداد سابسکرایبرهای شما کم است و می‌خواهید به یک شخصیت شناخته شده تبدیل شوید، می‌توانید از نام و نام خانوادگی‌تان انتخاب کنید. استفاده از نام و نام خانوادگی تان باعث می‌شود کاربران بیشتری به شما اعتماد کرده و با کانال شما ارتباط بگیرند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این استراتژی این است که خیلی محدودیتی ندارید و تایم شما برای انتخاب اسم هدر نمی‌رود. بنابراین، اگر هنوز مطمئن نیستید که چه نوع محتوایی را در آینده تولید خواهید کرد و یا قصد دارید طیف گسترده‌ای از موضوعات را پوشش دهید، این استراتژی می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. علاوه بر این می‌توانید از ترکیب اسم خود با دیگر کلمات، اسمی منحصر به فرد انتخاب کنید.

کسب درآمد از یوتیوب

شروع کنید

۲. استفاده از نام یک مکان

استفاده از اسم یک مکان باعث می‌شود نام کانال شما منحصربه‌فرد باشد، اما توجه داشته باشید، نامی که بیش از حد منحصر به فرد باشد (مثلاً نامی که تلفظ آن دشوار است یا خیلی طولانی است.) تاثیر چندانی در جذب مخاطب نخواهد داشت. در این صورت می توانید سعی کنید یک نام هنری برای کانال خود بسازید. یوتیوبران زیادی هستند که از نام هنری خود به جای نام واقعی استفاده کردند و به موفقیت رسیدند.

آموزش یوتیوبر شدن – چگونه یوتیوبر موفق شویم؟

۳. استفاده از نام برند تجاری

اگر قبلاً یک برند تجاری و یا کسب‌وکار ثبت شده دارید، می توانید از آن برای نام کانال خود استفاده کنید. مزیت استفاده از این روش این است که کاربران به آسانی می‌توانند آن را جستجو کرده و تشخیص دهند. به علاوه، اگر کسب و کار یا برند شما تا قبل از این اسمی برای خود ایجاد کرده باشد، کانال شما از وضعیت مشابهی برخوردار خواهد شد. تنها مشکل احتمالی این استراتژی این است که باید بررسی کنید که نام این کانال دقیقاً با سایر اکانت‌های رسانه اجتماعی دیگر یکسان باشد. در حالت ایده آل، باید نام کانال و نام دامنه مطابقت داشته باشد.

نام برند تجاری برای کانال یوتیوب

۴. کلمات مرتبط با موضوع کانال

اگر موضوع کانال شما خاص و کاربر پسند است؛ بهترین اسمی که می‌توانید استفاده کنید، موضوع کانال است. کاربران باید با نگاه کردن به نام کانال، بینندگان باید بتوانند جایگاه شما، نوع محتوایی که در آن به اشتراک می گذارید و موضوعاتی که در کانال یاد می‌گیرند را شناسایی کنند. انتخاب موضوع کانال برای، ایجاد ارتباط به موضوع کانال شما و محتوای آن است. با این حال، چالش این است که به روشی خلاقانه اسمی انتخاب کنید که بتوانید آن را به محتوای خود پیوند دهید، در غیر این صورت این خطر وجود دارد که به عنوان خیلی کلی و ساده غیر جالب توجه شود.

اشتباهات یوتیوبرهای تازه کار

۵. استفاده از کلمات توصیفی

از کلمات توصیفی برای نمایش موضوع کانال خود استفاده کنید. به طور مشابه با ارتباط دادن آن به محتوای خود، می‌توانید نامی توصیفی نیز انتخاب کنید که به بینندگان اطلاع دهد که کانال شما در مورد چیست. اگر موضوع کانال شما سخت و غیرقابل فهم بود بهترین انتخاب، کلمات توصیفی است. تا به آسانی به کاربران بفهماند موضوع کانال چیست.

درآمد هر 1000 بازدید یوتیوب چقدر است؟

۶. عنوان کردن ویژگی خاص

نام کانال YouTube اولین چیزی است که باعث می‌شود کاربران بر روی ویدیو ها کلیک کنند. شما می‌توانید ویژگی‌های خاص خود را عنوان و بر آن تأکید کنید. گنجاندن ویژگی‌های خاص به نام کانال می تواند به نفع شما باشد. برای انجام این کار، اساساً دو لیست از ویژگی های ایجاد می‌کنید. ابتدا، فهرستی از ویژگی‌های احتمالی که ممکن است استفاده کنید را تهیه کنید. سپس، کلماتی را فهرست می‌کنید که با نوع محتوا یا هدف کانال شما مرتبط هستند. سپس می توانید با ترکیب کلمات از هر دو لیست، اسم جذاب ایجاد کنید.

۷. استفاده از کلمات ترکیبی

یکی دیگر استراتژی‌های انتخاب اسم کانال، استفاده از کلمات ترکیبی است. ترکیب اسم خود با اسم مکان و یا موضوع کانال است. اساساً، ترکیب نام، نام خانوادگی یا به سادگی حروف اول با کلمات دیگر برای ایجاد یک نام منحصر به فرد است. مزیت استفاده از این روش این است که شما به اسمی منحصر به فرد دست خواهید یافت.

قوانین کپی رایت یوتیوب : چگونه از محتوای دیگران استفاده کنیم؟

۸. استفاده از ابزارهای Youtube برای انتخاب اسم کانال

اگر از استراتژی های بالا استفاده کردید ولی جوابی دریافت نکردید، می‌توانید از ابزارهای آماده یوتیوب برای انتخاب اسم استفاده کنید. برای مثال، یوتیوب یک ابزار به نام YouTube Title Generator دارد که رایگان است و توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که موضوع ویدیوی خود را اضافه کرده تا این ابزار چند عنوان بهینه شده را پیشنهاد دهد که یا از آن استفاده کنید یا آن را بهینه کنید. اکنون، یک مولد نام یوتیوب تقریباً به همان صورت کار می کند. بسته به ابزاری که استفاده می‌کنید، از شما خواسته می‌شود جزئیاتی مانند سرگرمی‌ها، کلمات کلیدی، نام مستعار و غیره را وارد کنید. مطمئناً، برخی از پیشنهاداتی که به اشتراک می‌گذارد ممکن است کمی تصادفی باشند، اما گاهی اوقات همچنان می‌تواند منبع مناسبی باشد. در ادامه دو ابزار را برای انتخاب اسم کانال معرفی می‌کنیم:

ابزارهای انتخاب اسم کانال یوتیوب

در هنگام انتخاب اسم کانال یوتیوب، به چه نکاتی برای توجه داشته باشیم؟

 1. اسم کانال شما باید منحصر به فرد باشد و هیچ کانال دیگری مثل آن انتخاب نکرده باشد.
 2. فحاشی یا ابتذال ممکن است برخی از کاربران را از عضویت در کانال شما منصرف کند؛ پس اسم کانال شما باید بدون فحش و یا حرف ناپسندی باشد.
 3. برای جذاب‌تر کردن اسم کانال یوتیوب، تمام تلاشتان را بکنید و از کلمات توصیفی استفاده کنید.
 4. از کلماتی با املا و تلفظ آسان استفاده کنید تا کاربران هنگام جستجوی اسم کانالتان سردرگم نشوند.
 5. از آن‌جایی که به خاطر سپردن و جستجوی نام‌های طولانی، سخت و دشوار است؛ پیشنهاد می‌شود از اسامی کوتاه استفاده کنید.
 6. از درج اعداد در اسم کانال خودداری کنید.
 7. یکی دیگر از راه‌های بهبود خوانایی اسم کانالتان، استفاده از کلمات با حروف بزرگ است.

سوالی دارید؟

در بلاگ پاسخ به سوالات یوتیوبرها به تمامی سوالات پیرامون یوتیوب پاسخ داده‌ایم.

کلام آخر ـ انتخاب اسم کانال یوتیوب

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد؛ مهم‌ترین دلیل برای افزایش بازدید یوتوب و سابسکرایبرهای، انتخاب اسمی جذاب برای کانال است. حال چگونه اسم مناسب برای کانال انتخاب کنیم؟ در این مقاله به بررسی ۹ استراتژی انتخاب اسم کانال یوتیوب پرداختیم. شما از چه طریقی برای کانال یوتیوبتان اسم انتخاب کردید؟ در تعداد بازدید و سابسکرایبرها چه تاثیری داشته است؟ تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

برای انتخاب اسم کانال یوتیوب خود می‌توانید از نام برند تجاری، مکان، کلمات مرتبط با موضوع کانال، کلمات توصیفی یا بیان کردن ویژگی خاص استفاده کنید.

بله. جذاب بودن اسم کانال یوتیوب موجب افزایش سابسکرایب یوتیوب و تعداد بازدید آن می شود. در نتیجه درآمد شما نیز افزایش می‌یابد.

اسم کانال یوتیوب – برای کانال یوتیوب چه اسمی انتخاب کنیم؟
اسم کانال یوتیوب، یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت کانال است؛ از طرفی اگر نام مناسبی برای کانال خود...
4.5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام ایا اسم هم میتونه شامل کپی رایت باشه؟مثلا اگه همون اول کار ایراد نگرفت میتونه بعدا برای مانتایز شدن مشکل ساز بشه؟ و ما از کجا بفهمیم قبلا یه همچین اسمی ساخته شده یا نه

  is it helpful?
 2. شروع متن خوب نبود اما بدنه خوبی داشت و استفاده کردم؛ ممنونم از خانم سلاجقه که من را راهنمایی کردند

  is it helpful?