بازاریابی ایمیلی چگونه به کسب‌وکار کوچک شما کمک می‌کند؟

بازاریابی ایمیلی چگونه به کسب‌وکار کوچک شما کمک می‌کند؟

صرف نظر از مقیاس هر کسب‌وکار، شیوه اختصاص بودجه بازاریابی آن، موضوعی بسیار مهم است. این نکته خصوصا برای کسب‌وکارهای کوچک که بودجه‌ای محدود دارند حائز اهمیت است. یکی از بهترین شیوه‌ها برای این کسب‌وکارها، بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ است. آشنایی با مزیت های بازاریابی ایمیلی با افراک.

هر مقدار پولی که در بازاریابی هزینه می‌شود، باید ارزشش را داشته باشد و کسب‌وکارهای کوچک معمولا به دنبال شیوه‌هایی از بازاریابی هستند که به وسیله آنها بتوانند با یک تیر، چند هدف را نشانه بگیرند. این کسب‌وکارها معمولا بودجه راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی متعدد که رسانه‌های مختلفی را پوشش دهد، در اختیار ندارند. بازگشت سرمایه برای آنها بسیار مهم است.

بازاریابی ایمیلی، شیوه‌ای کارآمد برای کسب‌وکارهای کوچک است که به وسیله آن می‌توانند به مشتریان خود، دسترسی پیدا کنند؛ مشتری جدید جذب کنند و آوازه برند خود را گسترش دهند. علاوه بر این، مدیریت یک کمپین ایمیلی، بسیار ساده‌تر از آن است که اکثر افراد فکر می‌کنند!

در ادامه، ۵ مزیت مهم بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ برای کسب‌وکارهای کوچک را شرح می‌دهیم. با افراک همراه باشید.

۵ مزیت برتر بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ یا Email Marketing)

۱. ارتباط قوی با مشتریان خود برقرار می‌کنید

مشتریانتان دوست دارند بدانند شما به فکر آنها هستید. آنها تمایل دارند از آخرین اتفاقات کسب‌وکار شما مطلع شوند. اگر این چیزی است که مشتریان شما دوست دارند، پس چرا در این زمینه دست به کار نشوید؟

بدیهی است که دسترسی به همه مشتریان به وسیله تلفن، تقریبا غیر ممکن است! این شیوه، بسیار وقت‌گیر است. از طرفی مطلع کردن مشتریان با تبلیغات و نامه‌های پستی نیز پرهزینه و کم‌بازده است.

ایمیل، بهترین روشی است که به وسیله آن می‌توانید مشتریانتان را از آخرین اخبار کسب‌وکار خود مطلع کنید.

رونمایی از محصولات جدید، رویدادهایی که قصد برگزاری آنها را دارید و دیگر اخبار مهم کسب‌وکارتان، از بهترین موضوعاتی هستند که به صورت منظم می‌توانید برای مشتریان خود ایمیل کنید. اگر مشتری‌ شما، دریافت چنین ایمیل‌هایی را پذیرفته است، باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرده و با او ارتباط بگیرید.

با بازاریابی ایمیلی، ارتباط قوی با مشتریان خود برقرار می‌کنید

۲. آگاهی از برند کسب‌وکارتان افزایش می‌یابد

به شناخته‌شده‌ترین کسب‌وکارهای دنیا فکر کنید. کسب‌وکارهایی که آن‌قدر شناخته‌شده‌اند که حتی نام‌ آنها به جای صنعتی که در آن فعالیت می‌کنند، استفاده می‌شود! برند کلینکس مثال خوبی در این زمینه است.

این، دستاوردی است که شاخص آگاهی از برند، برای یک کسب‌وکار به همراه دارد. بازاریابی ایمیلی، از شیوه‌های موثر در افزایش این شاخص است. این شیوه باعث می‌شود در اکثر مواردی که مشتریان ایمیل خود را بررسی می‌کنند، برند شما را ببینند. علاوه بر این، با استفاده از تصاویر، رنگ‌ها و قالب‌های اختصاصی برندتان در ایمیل‌هایی که ارسال می‌کنید، در ذهن آنها بیشتر ماندگار می‌شوید.

۳. در وقت و هزینه کسب‌وکارتان صرفه‌جویی می‌شود

در کسب‌وکارهای کوچک، محدودیت زمان و بودجه وجود دارد و در اکثر موارد، گریزی از این موضوع نیست. استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی مانند توزیع تراکت، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات در اپلیکیشن‌ها و … برای کسب‌وکارهای کوچک معمولا پرهزینه است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بازاریابی ایمیلی، مقرون به صرفه بودن آن از نظر زمان و هزینه است.

طراحی یک کمپین بازاریابی ایمیلی حرفه‌ای، فرایندی پرهزینه یا وقت‌گیر نیست. ارسال ایمیل به تعداد زیادی از مشتریان، تنها با چند کلیک و صرف هزینه‌ای اندک امکان‌پذیر است. پس با استفاده از بازاریابی ایمیلی، جیب کسب‌وکارتان را خوشحال کنید!

با بازاریابی ایمیلی، در وقت و هزینه کسب‌وکارتان صرفه‌جویی می‌شود

۴. با استفاده از محتوای تخصصی، متخصص شناخته می‌شوید

به عنوان یک کسب‌وکار کوچک، تلاش شما این است که در حوزه فعالیت خود، متخصص شناخته شوید. از ابزارهایی که در رسیدن به این هدف، به شما کمک می‌کنند، بازاریابی ایمیلی است.

هدف از بازاریابی ایمیلی، تنها ارسال اطلاعات محصولات و کدهای تخفیف به مشتریان نیست. علاوه بر این موارد، شما می‌توانید محتوای اختصاصی و جذاب خود را برای مشتریان‌تان ارسال کنید. محتوای جذابی که از مطالعه یا تماشای آن لذت ببرند!

با افزودن محتوای متنی یا ویدئویی مفید، تخصصی و جذاب به ایمیل‌های خود، کمپین ایمیلی‌تان را در نظر مشتریان ارزشمندتر جلوه می‌دهید و تخصص کسب‌وکار خود را به آنها اثبات می‌کنید.

۵. به کسب‌وکارتان اعتبار می‌بخشید

از چالش‌های مهم کسب‌وکارهای کوچک، کسب اعتبار یا به قول معروف درآوردن سری در میان سرها است! چگونه مشتریان احتمالی به کسب‌وکار شما اعتماد کنند، وقتی برند شما هنوز معتبر نیست؟

کلید موفقیت کسب‌وکارهایی که مورد اعتماد مشتریان هستند، شیوه بازاریابی آنها و کلید بازاریابی موفق، ارتباط مداوم و موثر با مشتریان است.

با خواندن این نوشتار تا اینجا متوجه شده‌اید که بازاریابی ایمیلی، قهرمان ارتباط مداوم و موثر با مشتریان است! بنابراین، بازاریابی ایمیلی موفق منجر به بازاریابی کارآمد کسب‌وکار و این موضوع نیز در نهایت منجر به جلب اعتماد مشتریان خواهد شد.

با بازاریابی ایمیلی، به کسب‌وکارتان اعتبار می‌بخشید

کلام آخر

مزیت‌های بسیاری را می‌توان در مورد بازاریابی ایمیلی برشمرد. مهم‌ترین آنها مقرون به صرفه بودن این شیوه از بازاریابی و در عین حال نتایج درخشان آن است. به‌وسیله بازاریابی ایمیلی، شما می‌توانید کسب‌وکار خود را توسعه دهید، برندی معتبر برای خود بسازید و به عنوان یک متخصص در حوزه فعالیت کسب‌وکارتان شناخته شوید. مهم نیست چقدر در این زمینه تجربه دارید! هرچه سریع‌تر دست به کار شوید و مطمئن باشید ایجاد یک کمپین ایمیلی موفق، آسان‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید!

سوالات متداول

مزیت‌های بسیاری را می‌توان در مورد بازاریابی ایمیلی برشمرد. مهم‌ترین آنها مقرون به صرفه بودن این شیوه از بازاریابی و در عین حال نتایج درخشان آن است. به‌وسیله بازاریابی ایمیلی، شما می‌توانید کسب‌وکار خود را توسعه دهید، برندی معتبر برای خود بسازید و به عنوان یک متخصص در حوزه فعالیت کسب‌وکارتان شناخته شوید.

بازاریابی ایمیلی چگونه به کسب‌وکار کوچک شما کمک می‌کند؟
صرف نظر از مقیاس هر کسب‌وکار، شیوه اختصاص بودجه بازاریابی آن، موضوعی بسیار مهم است. این نکته خصوصا...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید