سرویس گوگل ادسنس چیست (Google AdSense)؟

سرویس گوگل ادسنس چیست (Google AdSense)؟

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده است که همکاران شما چگونه از یک وبلاگ ساده درآمد زیادی کسب می کنند؟ اگر آنها راز موفقیت خود را به شما نمی گویند، ناراحت نباشید زیرا گروه افراک در زمینه تبلیغات آنلاین در گوگل و شبکه های اجتماعی مانند تبلیغ در یوتیوب فعال است، با پاسخ این سوال یعنی سرویس گوگل ادسنس چیست (Google AdSense) شما را در این مسیر راهنمایی میکند. شاید بسیاری از شما ندانید که با داشتن یک وبلاگ و استفاده از گوگل ادسنس می توانید کسب درآمد ارزی داشته باشید. اگر این مفهوم و نحوه بهره برداری از خدمات این سایت برای شما سوال است، نگران نباشید چرا که ادامه به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده خواهد شد.

سرویس گوگل ادسنس چیست ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که گوگل ادسنس یکی از پلتفرم تبلیغات آنلاین گوگل است. با استفاده از این پلتفرم شما می توانید تبلیغات بنری مختلفی را در سایت خود نمایش دهید و کسب درآمد کنید. به نوعی استفاده از این سرویس گوگل را می توان مشابه یا همان تبلیغات کلیکی دانست چرا که به ازای هر کلیک شما هزینه ای دریافت می کنید با این تفاوت که دیگر خودتان هزینه به ازای هر کلیک را تعیین می کنید. بر اساس تعریفی که ویکی پدیا از گوگل ادسنس دارد، شما می توانید با استفاده از این ابزار که توسط گوگل کنترل می شود، تبلیغاتی به صورت متنی، تصویری، ویدئویی در سایت هایی که فضایی برای تبلیغ دارند، قرار دهید.

هنگامی که شما به وب سایت های مختلف مراجعه می کنید، تبلیغات متنوعی را مشاهده می کنید که بیشتر آنها توسط Google AdSense در سایت قرار داده شده اند. با استفاده از این ابزار دیگر نیازی نیست که به صورت مستقیم با افرادی که می خواهند برند یا محصولات خود را معرفی کنند، در ارتباط باشید چرا که گوگل ادسنس این کار را برای شما انجام می دهد.

سرویس گوگل ادسنس

چرا باید از Google Adsense استفاده کرد؟

جایگزین های بسیاری برای گوگل ادسنس وجود دارد مانند BuySellAds و Blogads. اما چیزی که این سایت را از رقبایش متمایز ساخته است، سطح خدمات و کیفیت تبلیغاتی است که در سایت های مختلف قرار می دهد. اما شاید ساده ترین جواب این باشد که گوگل در میان موتورهای جستجویی که وجود دارند، نسبت به همه برتر بوده و همین مسئله باعث جلب اعتماد بسیاری از کاربران به خدماتی باشد که از سوی این کمپانی ارائه می شود. علاوه بر این کاربری این ابزار گوگل بسیار ساده است به گونه ای که برای تمامی کاربران قابل استفاده است.

همچنین بخوانید:

معرفی سایت BuySellAds | جایگزین گوگل ادسنس

معرفی سایت Blogads برای تبلیغات در سایت | جایگزین گوگل ادسنس

با این وجود اگر سوالی هنگام استفاده از Google Adsense داشتید، می توانید از طریق پشتیبانی قویی که این کمپانی ارائه می دهد، پاسخ خود را دریافت نمایید. استفاده از خدمات گوگل ادسنس هم برای کسی که قصد تبلیغ دارد و هم برای کسی که فضای خالی برای قرار دادن تبلیغ را دارد، مزایای منحصر به فردی دارد.

 • پرداخت هزینه شما به ازای هر کلیک انجام خواهد شد.
 • ارائه پیشنهادات متفاوت متناسب با هر خواسته ای.
 • افزایش اطلاعات در رابطه با تبلیغات آنلاین
 • داشتن تیم تبلیغاتی قوی
 • افزایش ترافیک سایتی که تبلیغ را قرار می دهد.
 • خرید ارزان فضاهای تبلیغاتی
 • ارائه پیوندهای مفید تبلیغاتی در رابطه با محصولات مرتبط
 • کمک به جستجوی موثر و هدر رفتن وقت

گوگل ادسنس چیست

مفاهیم اولیه در مورد Google Adsense

برای این که شما بتوانید از خدمات گوگل ادسنس استفاده کنید، به اولین چیزی که نیاز دارید یک حساب کاربری است تا توسط Google Adsense تایید شوید. پس باید فرم آنلاینی را گر کنید که شامل اطلاعات شخصی، انتخاب روش پرداخت و … است. بعد از آن باید PVN و PIN که برای شما ارسال می شود را وارد نمایید. بعد از سپری کردن این مراحل، ساخت اکانت شما در گوگل ادسنس به پایان می رسد.

برای استفاده هر چه بهتر از این سیستم بهتر است که با دو مفهوم ناشران یا Publishers و تبلیغ کنندگان و Advertisers آشنا شوید. در گوگل ادسنس، ناشران به صاحبان سایت و بلاگ هایی گفته می شود که گوگل اجازه قرار دادن تبیلغ در سایتشان را به آنها داده است. تبلیغ کنندگان نیز به کسانی گفته می شود که با پرداخت هزینه به گوگل، تبلیغ خود را در سایت های مختلف قرار می دهند تا به این ترتیب موجب افزایش فروش خود شوند.

ارتباط بین گوگل ادسنس و گوگل ادز چیست ؟

برای این که شما دید بهتری نسبت به گوگل ادسنس داشته باشید، باید شناختی از گوگل ادز نیز داشته باشید.

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز و گوگل ادسنس اساسا دو روی یک سکه هستند. جالب است بدانید که گوگل حدود 90 درصد از درآمد خود را توسط تبلیغات آنلاین با استفاده از گوگل ادز بدست می آورد. دلیل این مسئله هم این است که تمامی افراد که در اینترنت کسب و کاری راه انداخته اند، می خواهند فروش خود را افزایش دهند. برای افزایش فروش نیاز است که کمپانی های مختلف محصولات و خدمات خود را به افراد زیادی در سطح جهان معرفی نمایند.

پس برای رسیدن به این هدف چرا از گوگل ادز استفاده نکنند!؟ با استفاده از این برنامه است که می توانند به گوگل هزینه ای پرداخت کنند تا تبلیغ آنها در سایت های مختلف توسط گوگل ادسنس یا پلتفرم های دیگر به نمایش درآید. پس می توان نتیجه گرفت که گوگل به طور کلی بر اساس درآمدهایی که از این طریق بدست می آید، خود را سر پا نگهداشته است.

چنانچه قصد تبلیغ در گوگل را دارید می توانید از خدمات مجموعه افراک بهره مند شوید و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید.

تبلیغ در گوگل

به طور کلی تبلیغات گوگل ادز را می توان در دو دسته قرار داد :
 • دسته اول تبلیغاتی هستند که در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده می شوند.
 • دسته دوم تبلیغاتی هستند که توسط ناشران با استفاده از Google Adsense به کاربران پیشنهاد داده می شود.

گوگل ادسنس چگونه کار می کند؟

جواب این سوال بر خلاف تصور بسیاری، ساده است! همانطور که قبلا ذکر شد، صاحبان کسب و کار برای ارائه تبلیغات در وب سایت ناشر به گوگل هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند. Google AdSense یک برنامه است که فقط برای وبلاگ نویسان و صاحبان سایت طراحی شده است، بر خلاف  Google Ads که برای صاحبان کسب و کار است. پس یک ناشر با همان وبلاگ نویس برای گرفتن تبلیغ باید در سایت گوگل ادسنس ثبت نام کند.

بعد از آن، اگر او با توجه به فاکتورهای گوگل ادسنس مورد تایید قرار گرفت، اجازه قرار دادن تبیلغ را خواهد گرفت. بعد از آن، هر زمان که بازدید کنندگان سایت روی تبلیغ قرار داده شده، کلیک کنند، گوگل ادسنس پراخت را به ناشر انجام می دهد. از آن طرف هم تبلیغ کنندگان به ازای هر کلیک، باید به گوگل هزینه ای پرداخت نمایند.

تبلیغ در ادسنس

چه مقدار از هزینه توسط گوگل ادسنس به ناشران پرداخت می شود؟

به طور کلی 68 درصد از مبلغ کل برای ناشران و 32 درصد برای گوگل است.

روش های مختلف نشان دادن تبلیغ در گوگل ادسنس چیست ؟

 • تبیلغات متنی
 • تبلیغاتی که در Feed نمایش داده می شود.
 • تبلیغاتی که در جستجوها نشان داده می شوند.
 • تبلیغاتی که در دامنه قرار می گیرند.
 • تبلیغاتی که در ویدئوهای گوگل نمایان می شوند.

برخی از اصطلاحاتی که معمولا در گوگل ادسنس مورد استفاده قرار می گیرند :

 • CPC : هزینه هر کلیک – مقداری که به ازای هر کلیک دریافت می کنند. این مقدار می تواند بین 10 سنت الی2 دلار متغیر باشد.
 • CTR : تعداد کلیک ها – به عنوان مثال اگر 100 نفر به سایت شما آمده اند اما 1 نفر کلیک کرده است، مقدار این پارامتر 2 درصد، اگر 2 نفر کلیک کرده 3 درصد، اگر 3 نفر کلیک کرده 4 درصد و … .
 • Visitors : تعداد افرادی که به سایت شما آمده اند.

چگونه با گوگل ادسنس  کسب درآمد داشته باشم؟

برای کسب درآمد از گوگل ادسنس شما باید مرحله به مرحله اقدام کنید. پس قبل از این که این مراحل را آغاز کنید، بهتر است که 5 مورد زیر را در نظر داشته باشید چرا که عضوی از این شبکه شدن، این روزها کار ساده ای نیست.

google adsense

برای ثبت نام در Google AdSense به چه چیزهایی نیاز است؟

سن شما :

 هنگامی که نوبت به تایید هویت شما می رسد، نیاز است که شما بالای 18 سال سن داشته باشید. اگر سن شما پایین تر است جای نگرانی نیست چرا که می توانید با استفاده اطلاعات یکی از همخون های خود این کار را انجام دهید تا قادر به دریافت هزینه از گوگل ادسنس باشید.

کیفیت محتوا :

گوگل به دنبال محتوای کپی یا چیزی که هم اکنون در وب وجود دارد، نیست. چیزی که از شما می خواهد یک محتوای با کیفیت است. چیزی که در بسیاری از وب سایت ها مشاهده نمی شود. بنابراین محتوای شما باید به تمامی سوالات کاربر پاسخ دهد و از لحاظ نگارشی بدون مشکل باشد. در صورتی که محتواهای سایت شما غیر اخلاقی باشد، به عنوان مثال در حوزه مواد مخدر، توسط این سایت مورد تایید قرار نمی گیرید.

توجه: زبان های محدودی توسط Google AdSense پشتیبانی می شوند. پس اطمینان حاصل کنید که زبان سایت شما نیز در آن وجود دارد. خبر بد برای سایت های فارسی این است که، برای استفاده از این ابزار باید یک سایت غیر فارسی راه اندازی کنید. چرا که گوگل ادسنس از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.

عدم وجود صفحات مقررات، تماس با ما و درباره ما در سایت :

اگر شما برای کسب درآمد از گوگل ادسنس جدی هستید، پس باید این جدیت را در سایت خود نیز نشان دهید. پس این صفحات را در سایت خود حتما ایجاد کنید و از اطلاعات واقعی استفاده نمایید. تا جاییکه امکان پذیر است سایت خود را به گونه طراحی کنید که محتوا و تبلیغات از هم مجزا باشند. یعنی فضای مناسبی برای نمایش تبلیغات در نظر بگیرید. در صورتیکه سایت خود را به طور کامل ایجاد کردید می توانید آن را به گوگل معرفی کرده و تبلیغات های مرتبط را دریافت کنید و به کسب درآمد دلاری بپردازید.

کلام آخر

در این مقاله خواندید که سرویس گوگل ادسنس چیست و مزایای استفاده از آن چیست. در مقالات بعدی، روش ثبت نام در این ابزار را به شما آموزش می دهیم. چنانچه قصد استفاده از این سرویس را دارید می توانید از مشاوره رایگان مجموعه افراک بهره مند شوید.

سرویس گوگل ادسنس چیست (Google AdSense)؟
آیا برای شما هم این سوال پیش آمده است که همکاران شما چگونه از یک وبلاگ ساده درآمد...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید