کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

هزینه تبلیغات در یوتیوب چقدر است؟

هزینه تبلیغات در یوتیوب چقدر است؟

یوتیوب دومین مرورگر بزرگ جهان محسوب می شود که مخاطبان زیادی خصوصا جوانان را به خود اختصاص داده است. گستردگی استفاده از این شبکه اجتماعی به اندازه‌ای زیاد است که بسیاری از افراد استفاده از این شبکه آنلاین را به تماشای تلویزیون ترجیح می‌دهند. محبوبیت این رسانه اجتماعی به شما این فرصت را می‌دهد که برند و آنچه که در کسب و کار خود انجام می‌دهید را به کاربران یوتیوب معرفی کنید. در این مقاله آژانس افراک، هر آنچه که باید مورد میزان هزینه تبلیغات در یوتیوب و روش های مختلف تبلیغ در یوتیوب را در اختیار شما قرار می دهد. 

آیا هزینه تبلیغات در یوتیوب زیاد است؟

یوتیوب دارای ۱ میلیارد کاربر فعال در سطح جهان است. بالا بودن این رقم شاید باعث شود که هزینه تبلیغات بسیار بالا باشد، چرا که با قرار دادن یک ویدئو در این شبکه می‌توانید به میلیون ها کاربر دسترسی داشته باشید. با این وجود میزان هزینه تبلیغ در یوتیوب می‌تواند بسیار ارزان باشد. شاید تصور این مسئله برای شما دشوار باشد، اما جالب است بدانید که هزینه تبلیغات یوتیوب به ازای هر بازدید بین ۱ سنت الی ۲ دلار متغیر است. برای پرداخت هزینه تبلیغات یوتیوب از معیاری به نام CPM استفاده می‌شود.

زمانی که بازدیدهای ویدئو شما از متوسط ۱۰۰۰ عبور کند، شما به عنوان صاحب تبلیغ باید چیزی بین ۲ الی ۳ یورو پرداخت کنید. با وجود این که یوتیوب قدمت کمتری نسبت به تلویزیون دارد، اما هزینه تبلیغات نسبت به سایر روش های آنلاین کمتر است. علاوه بر این شما می توانید با استفاده از تنظیماتی که این سیستم در اختیار شما قرار می دهد، اطمینان حاصل کنید که تبلیغ شما به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ در اختیار کاربران هدف قرار می گیرد. به عنوان مثال تنظیم ویژگی هایی مانند سن، موقعیت جغرافیایی، شغل و … .

میزان هزینه تبلیغات

چه زمانی باید هزینه تبلیغات را پرداخت کرد؟

شما می توانید تبلیغ کمپانی خود را در ابتدای ویدئوهای یوتیوب قرار دهید. به طور کلی کاربر نمی تواند ۵ ثانیه اول نمایش تبلیغ را رد کند، و تحت شرایط اجباری باید به مشاهده تبلیغ بپردازد. اما نگران نباشید، شما زمانی باید هزینه تبلیغات را پرداخت کنید که کاربر ۳۰ ثانیه از تبلیغ شما را بدون رد کردن یا به صورت کامل تماشا کرده باشد با حداقل روی آن کلیک کرده باشد. پس می توان نتیجه گرفت که هزینه تبلیغات به دو پارامتر تعداد بازدید و تعداد کلیک ها بستگی دارد. که این اطمینان را به شما می دهد، در مقابل سرمایه گذاریی که کرده اید، نتیجه دلخواه خود را دریافت می کنید.

روش های مختلف تبلیغ 

تبلیغات TrueView :

برای نمایش تبلیغ شما در یوتیوب روش های مختلفی وجود دارد. یکی از آنها که TrueView نام دارد، محبوب ترین روش تبلیغ در این شبکه اجتماعی است. شما می توانید تبلیغ خود را که شامل عکس و متن است را در ویدئو قرار دهید. این تبلیغ در نتایج جستجو، در صفحه اصلی یوتیوب برای تلفن یا در کنار ویدیوها، مربوط به محتویات ویدیو شما ظاهر می شود. هزینه تبلیغات در این روش تنها زمانی به شما تعلق می گیرد که کاربر روی آن کلیک کرده باشد.

تبلیغات Bumper :

این روش که اخیرا به ویژگی های یوتیوب اضافه شده است، به این صورت است که شما تنها 6 ثانیه زمان دارید تا توجه کاربر را به خود جلب کنید. چرا که مدت زمان نمایش تبلیغ شما در ابتدای هر ویدئو 6 ثانیه است که کاربر نمی تواند از آن گذر کند. در این صورت به ازای هر 1000 بازدید که تبلیغ شما داشته باشد، هزینه تبلیغات در Youtube به شما تعلق می گیرد.

روش های مختلف تبلیغ

انجام تبلیغات توسط گروه افراک

اگر شما با روش های مختلف مدیریت هزینه تبلیغات آنلاین، آشنایی ندارید بهتر است که انجام این کار را به متخصصان ما بسپارید. با برنامه ریزی و بودجه بندی که ما برای شما انجام می دهیم، می توانید بهترین نتیجه را از سرمایه گذاری خود در این زمینه دریافت کنید. شما می توانید از طریق شماره های موجود در سایت، با مشاوران گروه افراک در ارتباط باشید تا پاسخ سوالات خود را در رابطه با هزینه تبلیغات در Youtube پیدا کنید.

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
  1. سلام هزينه تبليغ يه ويديو دو دقيقه اي در يوتيوب چقدره و چه طوري ميتونم سفارش بدم؟

    آیا مفید بود؟