برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار است؟

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار است؟

یوتیوب متعلق به غول دنیای آنلاین، گوگل است و بالتبع پلتفرم تبلیغات در یوتیوب نیز بر بسترهای تبلیغاتی گوگل استوار است. در دنیای دیجیتال امروزی، یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد دلاری، یوتیوب است. با استفاده درست از یوتیوب، می توانید بدون سرمایه درآمدزایی اینترنتی داشته باشید. طبیعتا هر کسی که کانال یوتیوب داشته باشد، به دنبال کسب درآمد از آن است. میزان درآمد هر بازدید یوتیوب و نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب از اصلی ترین سوالات، در زمینه کسب درآمد از یوتیوب است. با افراک همراه باشید.

شرایط کسب درآمد از یوتیوب

برای پاسخ به سوال هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درامد دارد؟ نیاز است در ابتدا بدانیم شرایط کسب درامد از یوتیوب چیست؟ در سال ۲۰۱۷ یوتیوب (Youtube)، سیاست های درآمدزایی کاربرانش را تغییر داد و ویژگی جدیدی به سایتش اضافه کرده است؛ تا کاربران نتوانند از ابتدای راه اندازی کانال به درآمد برسند. در ادامه قوانین جدید یوتیوب را به طور خلاصه بررسی خواهیم کرد.

 • کانال یوتیوب حداقل ۱۰۰۰ مشترک (سابسکرایبر) داشته باشد.
 • بازدید ویدئوهای کانال در یک سال اخیر حداقل ۴۰۰۰ ساعت باشد.
 • محتوای کانال باید با خط‌ مشی‌ها و سیاست‌های محتوایی و تبلیغاتی گوگل سازگار باشد.
 • برای تسویه حساب، درآمد باید حداقل به ۱۰۰ دلار رسیده باشد.

مطلب مرتبط

سیاست های جدید یوتیوب باعث شد که کیفیت محتوای تولید شده افزایش یابد و هر محتوا دارای هدفی مشخص باشد و ویدئوهایی با محتوای کپی رایت، حذف شوند. کدام محتواها مشمول قوانین کپی رایت یوتیوب می‌شوند؟

باید بدانید کپی رایت در یوتیوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ در صورتی که ویدیوهای شما دارای اخطار کپی رایت باشند و آن‌ها را برطرف نکرده باشید، ممکن است کانال خود را برای همیشه از دست دهید! برای اطلاع از قوانین کپی رایت یوتیوب مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

قوانین کپی رایت یوتیوب : چگونه از محتوای دیگران استفاده کنیم؟

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب

تعرفه درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چقدر است؟

به صورت دقیق و کامل نمی توان گفت که از هر 1000 بازدید یوتیوب چند دلار درآمد خواهید داشت! عمومی ترین درآمد یوتیوب از تبلیغات آن است. میزان درآمد از یوتیوب به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه تاثیرگذارترین عوامل را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:

آموزش یوتیوبر شدن

قوانین یوتیوب در مورد کرونا

چه عواملی در افزایش درامد کانال یوتیوب تاثیرگذار هستند؟

موقعیت جغرافیایی مخاطبان

تبلیغات یوتیوب برای مردم کشورهای مختلف، کاملا متفاوت است. اکثر شرکت ها به دنبال بازار کشورهای توسعه یافته هستند، چون شهروندان کشورهای توسعه یافته توانایی خرید بیشتری دارند. به عنوان مثال آمریکا، کانادا، آلمان و استرالیا از کشوهای توسعه یافته هستند. تبلیغ کنندگان برای دسترسی به این بازار جذاب باید باهم رقابت کنند. سیستم کاری گوگل مزایده ای است؛ یعنی تبلیغ شرکتی را در محتوای طراحی شده برای کشورهای توسعه یافته نمایش می دهد که بیشترین حق تبلیغ را پیشنهاد کرده باشد. سهم یوتیوب از درآمد حاصل ۴۵ درصد و سهم کانال ۵۵ درصد خواهد بود. در این شرایط، طبیعی است که محتوای انگلیسی و روسی و… شانس درآمدزایی بیشتری داشته باشند. البته میزان مالیات یوتیوب بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران متفاوت است.

تولیدکننده هندی که ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب از هم وطنانش کسب کرده است؛ ممکن است در حدود ۲۰ تا ۳۰ سنت دریافت کند؛ اما محتوای مشابه یک شهروند آمریکایی می تواند به ازای هر 1000 بازدید یوتیوب ۱۵ دلار درآمد داشته باشد. در دنیای یوتیوب آمریکایی ها گران ترین مخاطب به شمار می روند.

 موضوع محتوای کانال

عامل تاثیرگذار بعدی در افزایش درآمد دلاری از یوتیوب، تخصصی یا عمومی بودن موضوع ویدئو است. به عنوان یک قاعده کلی هرچه موضوع تخصصی تر و مرتبط با موضوعات کسب و کاری ، مهارت آموزی و … باشد، درآمد شما بیشتر خواهد بود. تبلیغ دهنده به دنبال مخاطب مرتبط است و هر چه محتوا تخصصی تر باشد شانس آن برای دسترسی به مخاطب مورد نظرش افزایش می یابد. مخاطبان محتوای تخصصی به طور معمول، ویژگی های جمعیت شناختی (سن و جنس)، علایق و الگوهای مصرف مشابهی دارند. تبلیغ کنندگان محتوای خاص و محدود را بر محتوای عام پسند ترجیح می دهند؛ تا جامعه محدودتر و تخصصی تری را هدف قرار دهند. با استفاده از گزینه های گوگل می توان جامعه هدف را به راحتی مشخص کرد. به عنوان مثال شرکتی که  در زمینه فوتوشاپ و پریمر فعالیت می کند، می تواند از گوگل بخواهد که تبلیغاتش را برای گروه سنی ۱۸ تا ۴۰ سالی که علاقمند به محتواهای مرتبط با رایانه و نرم افزار هستند نمایش دهد. در مقابل گوگل هرچه از فیلترهای بیشتری برای انتخاب جامعه هدف استفاده کند مبلغ بیشتری از تبلیغ دهنده دریافت می کند.

میانگین درآمد کانال های تخصصی (آموزشی ، آشپزی، تکنولوژی، ورزشی) به ازای هر 1000 بازدید یوتیوب ۲ تا ۱۰ دلار، کانال های گیمینگ و بازی های کامپیوتری ۱ تا ۲ دلار و کانال های هنری و موسیقی بین ۲ تا ۵ دلار است.

درآمد هر بازدید یوتیوب

حتما بخوانید:

ولاگ چیست؟ چگونه ولاگ یوتیوب بسازیم؟

نحوه زمان‌بندی ویدیو در یوتیوب

درآمد هر بازدید ویدیو کوتاه (شورت ویدیو) چقدر است؟

درآمد حاصل از ویدیوهای کوتاه یوتیوب هم مانند ویدیوهای دیگر، بستگی به موقعیت جغرافیایی و موضوع کانال دارد و به همان صورت محاسبه می‌شود. از سال ۲۰۲۱ یوتیوب برای یوتیوبرهایی که به تولید شورت ویدیو می پرداختند، مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای فاند در نظر گرفت. یوتیوبرها می‌توانند با انتشار ویدیو کوتاه کانال خود را مانیتایز کنند و درآمد خود را بیشتر کنند.

مطلب مرتبط
چگونه از ویدیوهای کوتاه یوتیوب(شورت ویدیو) کسب درآمد کنیم؟

چطور از ماشین محاسبه گر درامد یوتیوب افراک استفاده کنیم؟

 1. در صفحه نقد کردن درآمد یوتیوب سکشن مورد نظر را انتخاب کنید.
 2. ID و یا لینک کانال را در باکس مربوطه جایگذاری کنید.
 3. آنالیز کانال و درآمد تخمینی آن را مشاهده کنید.

اگر نرخ RPM و یا Engagemant کانال را دارید، می‌توانید در باکس دوم به همراه تعداد بازدید ویدیوها درآمد کانال را به صورت تقریبی تخمین بزنید.

محاسبه درامد کانال یوتیوب با افراک

نحوه‌‌ی ساخت کانال یوتیوب

ساخت کانال یوتیوب، اولین قدم برای شروع اشتراک گذاری ویدئو در فضای مجازی می‌باشد. همانطور که می‌دانید، یوتیوب سرویس اشتراک گذاری ویدئوی گوگل است. به همین منظور استفاده از این سرویس و به اشتراک گذاری ویدئو در بازاریابی ویدئویی بسیار مهم است؛ زیرا گوگل توجه بسیار زیادی به یوتیوب می‌کند که می توان به کمک آن ترافیک مناسبی را برای سایت به وجود آورد و منجر به بهبود سئو سایت شد. برای ساخت و فعالیت حرفه ای در یوتیوب لازم است؛ که در ابتدا به چند نکته ی مهم توجه داشته باشید؛ تا مطابق آن تولیدمحتوا کنید و به درآمد برسید.

بیشتر بدانید: برای کانال یوتیوب چه اسمی انتخاب کنیم؟

۱. انتخاب موضوع مناسب برای کانال

موضوع انتخابی شما باید بر اساس علایق و سلیقه‌ی شما انتخاب شود؛ چون مداوم با آن سروکار دارید. باید ثابت و پیوسته بر روی یک موضوع مشخص مانور بدهید؛ در واقع از این شاخه به آن شاخه نپرید. سعی کنید سمت موضوعات ترند نروید؛ چون همان‌طور که این موضوعات یهویی معروف شدند، یهو هم به فراموشی سپرده می شوند!

مطلب مرتبط

چگونه موضوع پر بازدید برای کانال یوتیوب انتخاب کنیم؟

۲۰ مورد از پربازدیدترین ویدیوهای یوتیوب تا به الان

۲. برند سازی کانال

حتما برای کانال یوتیوبتان لوگو قرار دهید؛ پس از انتخاب لوگو نوبت به هدر چنل می رسد! از لوگوی خود می توانید برای واترمارک ویدئوهای خود استفاده کنید. انجام دادن مجموعه ی این کارها به برندینگ و شناخته شدن کانال یوتیوبی شما بسیار کمک می کند. تلاش کنید تا در ذهن مخاطبان ماندگار شوید.

برند سازی کانال یوتیوب

۳. ضبط ویدیو

برای ضبط یک ویدیو مناسب، شما باید در ابتدا سناریو آن را مشخص کنید؛ منظور از داشتن سناریو، این است که بدانید قرار است چه چیزی را ضبط کنید و ابتدا و انتهای ویدئوتان قرار است چگونه باشد، چه چیزهایی را می خواهید در ویدئو هایتان بگویید. در درجه بعدی باید بدانید که، یکی از اصلی ترین نکات ساخت کانال یوتیوب، ادیت ویدئو برای کانال است. نرم افزارهای ادیت ویدئو از تنوع بالایی برخودار هستند. فقط کافی است مقداری خلاقیت به خرج دهید و به بهترین شکل ممکن ویدئوها را ادیت کنید! در آخر ویدیو را آپلود کنید. فراموش نکنید که حتما ویدیوهای خود را سئو کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای تولید محتوا یوتیوب حتما یک تقویم محتوایی مناسب در نظر بگیرید.

مطلب مرتبط

سئو یوتیوب: چگونه بازدید ویدئوهای یوتیوب را افزایش دهیم؟

۴. مانیتایزشن کانال

شرایط مانیتایز شدن کانال به صورت زیر می‌باشد:

 • کانال شما حداقل ۱۰۰۰ مشترک (سابسکرایبر) داشته باشد.
 • بازدید ویدئوهای کانال شما در یک سال اخیر حداقل ۴۰۰۰
 • کانال شما نباید Copyright Strike یا Community Strike گرفته باشد.
 • شما باید گزینه تأیید دو مرحله‌ای کانال را فعال کنید.

جالب است بدانید: چطوری بدون ساخت ویدیو از یوتیوب درآمد داشته باشیم؟

چطور بازدید کانال یوتیوب را افزایش دهیم؟

تعداد بازدید ویدئوهای یوتیوب، برای یوتیوبرها بسیار مهم است. هرچند محتوای شما با کیفیت باشد، اگر ویدئوهای کانال خود را بهینه نکرده باشید؛ نه تنها بازدیدهای شما افزایش نمی‌یابد، بلکه مشترک‌های خود را نیز از دست می‌دهید. پس اولین قدم برای افزایش سابسکرایبر و افزایش بازدید یوتیوب، بهینه کردن ویدئوهای کانال و سئو یوتیوب است. برای بهینه‌سازی ویدئوهای یوتیوب ترفندهایی وجود دارد. شما می‌توانید از فهرست زیر برای افزایش بازدید ویدیو کانال یوتیوبتان استفاده کنید.

 • عنوان جذاب
 • تگ‌های مناسب
 • تصویر کاور ویدئو
 • نام کاربری کانال یوتیوبی
 • متن و توضیحات ویدئوها
 • ساخت فهرست پخش
 • افزودن تریلر به کانال یوتیوب

مطلب مرتبط: تجهیزات یوتیوب (وسایل مورد نیاز برای یوتیوبر شدن)

کلام آخر

میزان درآمد از ویديوهای یوتیوب به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است. دقت داشته باشید که راه اندازی یک کانال موفق در یوتیوب نیازمند تولید محتوای خلاق و با کیفیت است. افراک تجربه همکاری با یوتیوبرهای موفق در زمینه های گیمینگ، تکنولوژی، هنر و موسیقی را دارد. یکی از کارآمد ترین خدمات آژانس تبلیغات آنلاین افراک، نقد کردن درآمد ارزی یوتیوب و تبلیغ در یوتیوب است. علاوه بر این ماشین حساب یوتیوب افراک به محاسبه تقریبی درآمد ویدیوها و کانال های یوتیوب میپردازد. با توجه به تحریم های سخت گیرانه ای که در برابر ایرانیان قرار گرفته است، نقد کردن درآمد یوتیوب کاری مشکل است. اما غیرممکن نیست! شما چه کانالی را در یوتیوب دنبال می کنید؟ آیا تجربه تولید محتوای یوتیوبی را داشته اید؟ تجربیاتتان را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

اهداف خود را مشخص و برای آن‌ها تلاش کنید؛ همچنین می‌توانید از کارشناسان افراک به صورت رایگان کمک بگیرید.

بله کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی‌ها امکان پذیر است و می‌توانید با استفاده از خدمات افراک درآمد خود را نقد کنید.

یک یوتیوبر با صدهزار سابسکرایب به طور متوسط، بیشتر از ۱۲۰۰۰ دلار است.

گوگل درآمد هر ماه را بیست و یکم ماه بعد به ادسنس واریز می کند و مجموعه طی ۳ الی ۷ روز کاری با شما تسویه ریالی خواهد داشت.

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار است؟
یوتیوب متعلق به غول دنیای آنلاین، گوگل است و بالتبع پلتفرم تبلیغات در یوتیوب نیز بر بسترهای تبلیغاتی...
4.96 از 24 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. درود
  آیا تولید محتوا با صوت و استفاده از تصاویر و فیلم های آماده روی آن درباره یک رشته موضوع خاص ، در یوتیوب مانیتایز میشود ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام و احترام
   ویدیو و تصاویر آماده باید فاقد کپی رایت یوتیوب باشند در این صورت ممکن است در آينده کانال شما به دلیل قوانین کپی رایت مسدود شود. پیشنهاد می کنیم ویدیو منتشر شده تماما توسط خودتان تولید شده باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد “قوانین کپی رایت یوتیوب“، مطلب مرتبط را مطالعه نمایید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 2. سلام
  من سه بار کد وریفای ادسننس برام اومده به دستم نرسیده.الا ن کانال یوتیوب من درآمد زایی داره ولی ادد سنس من بسته است.لطفا راهنمایی کنیید چه جور مبتونم کد جدید در آدرس جدید بگیرم.
  ممنون

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   لطفا آدرس کانال خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
   • https://www.youtube.com/channel/UCTOH-iRR9pBrbZ1Kh658MOg

    https://www.youtube.com/@avaafshinmelal

    آیا مفید بود؟
    • سلام دوست عزیز

     وارد پنل کاربری خود در افراک شوید، در قسمت یوتیوب، ثبت کانال را انتخاب و کانال خود را ارسال کنید.
     کارشناسان مجموعه پس از بررسی با شما تماس خواهند گرفت.

     با آرزوی موفقیت برای شما

     آیا مفید بود؟
   • پاسخ کارشناس محترم بسیار کارآمد و ساده بود امیدوارم بتونم باهاتون شروع کنم.

    آیا مفید بود؟
    • بسیار خوشحالیم که توانستیم کمکی کرده باشیم. برای ثبت کانال جدید برای پنل کاربری خود در افراک شوید، آدرس کانال خود را ارسال کنید و منتظر تماس کارشناسان افراک باشید.

     آیا مفید بود؟
  • برای ارسال کانال یوتیوب باید وارد پنل کاربری خود در افراک شوید: https://client.afrak.com/
   در قسمت خدمات یوتیوب، ثبت کانال جدید را کلیک کنید و اطلاعات کانال خود را ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند.

   آیا مفید بود؟
 3. ببخشید شما هیچ صحبتی در مورد کانال شورت نمیکنید . با کانال های شورت همکاری نداری؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام مینا عزیز
   درآمد کانال ها با ویدیوهای طولانی و ویدیوهای کوتاه تفاوتی با هم ندارد. در واقع مبلغ هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب به موضوع کانال و جغرافیای صاحب کانال و بازدید کننده بستگی دارد.
   طبق تجربه ای که از همکاری با کانال های شورت به دست آوردیم، معمولا ویدیوهای کوتاه زودتر به شرایط مانیتایز یوتیوب می‌رسند.
   اگر به شرایط یوتیوب رسیده‌اید، آدرس کانال خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان یوتیوب مجموعه با شما تماس بگیرند.

   آیا مفید بود؟
 4. اصلاح میکنم. آیا هر ویدیویی کلاً با افزایش بازدید بهش پول تعلق میگیره؟

  آیا مفید بود؟
  • اگر کانال شما شرایط لازم را کسب کرده و ادسنس به آن متصل است بله با افزایش بازدید درآمد آن بیشتر می شود.

   آیا مفید بود؟
 5. خانوم سلاجقه سلام. آیا اگر روی هر ویدیو تبلیغ هم نزارند با افزایش بازدید پول به تولید کنندگان ویدیو میدند؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام وحید عزیز
   کسب درآمد از کانال یوتیوب پس از رسیدن به شرایط مانیتایز یوتیوب امکان پذیر است. با مانیتایز کانال، تبلیغات برروی کانال شما فعال می‌شوند که ۵۵ درصد هزینه هر تبلیغ به حساب شما واریز می شود.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 6. درود به شما
  واقعا برای من جالب هستش با اینکه بنا به فرموده شما برای هر ۱۰۰۰ بازدید ۲ تا ۱۰ یورو پرداخت میکنه
  جالبه که بعضی از کانال ها رو دیدم ویدیویی که گزاشته بیشترین بازدیدش مثلا ۱۳۰۰۰ تا بوده و من هر جور حساب کردم دیدم حتی اگر همه بازدیدکننده گان تبلیغات رو رد نکنن میانگین درآمد برای هر ویدیو میشه ۱۰۰ دلار .
  من واقعا برام جای سوال هستش که اگر این حسابی که من کردم درست باشه آیا ارزشش رو داره که انقدر برای ویدیو ها وقت بزاریم.

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   درآمد بازدید هر ویدیو بستگی به موضوع کانال و موقعیت جغرافیایی بینندگان آن دارد و مبلغ گفته شده به طور میانگین است. هر چه کانال تخصصی تر باشد درآمد آن هم بیشتر است. اگر علاقمند به تولید محتوای مداوم و با کیفیت هستید، پیشنهاد می‌کنیم فعالیتتان را آغاز کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 7. سلام ،من تازه وارد یوتیوب شدم و ویدیو گذاشتم
  میگن با گذاشتن تگ روی ویدیو بازدید بیشتر میشه میتونم بپرسم چطوری باید تگ کنم؟

  دومین سوالم اینه برای تایید شدن کانالم ازم خاستن شمارمو بزنم که با کد تایید کنن و شماره ایران دادم ولی محل اقامت زدم ایالات متحده ایا الان کانال من وقتی واجد شرایط شد به عنوان شهروند امریکایی درامد میگیرم یا ایرانی؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   ۱. با گذاشتن تگ های مرتبط بر روی ویدیو، آن‌ها را برای الگوریتم‌های یوتیوب بهینه کرده‌اید، برای اطلاعات بیشتر در مورد بهینه سازی ویدیوها پینشهاد می‌کنیم مطلب “سئو یوتیوب: چگونه ویدیوهای یوتیوب را سئو کنیم؟” را مطالعه فرمایید.
   ۲. درآمد حاصل از بازدید ویدیوها براساس لوکیشن بازدیدکنندگان مشخص می شود. مالیات پرداختی براساس لوکیشن شما و کاربرانتان متغیر است. برای اطلاع از مقدار مالیات، مطلب زیر را مطالعه فرمایید.
   شرایط درامد از یوتیوب و میزان مالیات یوتیوب به چه صورت است؟
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   اگر کانال شما شرایط لازم را کسب کرده و اکانت ادسنس را هم به آن متصل کردید درآمد شما در یوتیوب استودیو قابل مشاهده است.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 8. اگر اکانت گوگل ادسنس رو به کانال یوتیوب وصل نکنیم درامد تبلیغات در پنل یوتیوب باقی می ماند ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   از زمانی که گوگل ادسنس به کانال شما متصل شود، درآمدزایی ویدیوها آغاز خواهد شد.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 9. سلام من میخواستم بدونم اگه چنل ما و بازدید کننده هامون اکثرا ایرانی های داخل کشور با فیلتر شکن های رایگان باشند یعنی یوتیوب هیچ درآمدی قائل نمیشه؟ و حتما باید از خارج از کشور مخاطب داشته باشیم؟!

  آیا مفید بود؟
  • سلام همراه عزیز
   در صورتی که یوتیوب IP کاربران یوتیوب را شناسایی کند، متاسفانه درآمدی برای بازدید آن ها در نظر نمی‌گیرد.

   آیا مفید بود؟
   • با سلام خب وقتی با فیلتر شکن دارن میبینن ip کشورهای خارجی مشخص میشه دیگه غیر از اینه؟

    آیا مفید بود؟
    • سلام دوست عزیز
     در صورتی که از وی پی ان های رایگان استفاده شود الگوریتم یوتیوب لوکیشن واقعی کاربر را تشخیص خواهد داد.

     آیا مفید بود؟
 10. باسلام
  ببخشید واسه درآمد از یوتیوپ باید حتما حساب خارج از کشور داشته باشیم
  من کلا اطلاع کافی ندارم درموردش
  ممون میشم راهنماییم کنید

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   یکی از راه های نقد کردن درآمد یوتیوب، استفاده از حساب ادسنس شخصی خودتان است. که با تحریم های فعلی، کاربران ایرانی نمی‌توانند درآمد خود را از این راه کسب کنند. به همین خاطر شما می‌توانید از خدمات افراک استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعاب بیشتر در مورد شرایط نقد کردن درآمد یوتیوب شما را به مطالعه مطلب زیر دعوت میکنیم.
   نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران

   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 11. سلام
  1- در حال حاضر یوتیوب برای ایرانیها مشکلی ایجاد نمی کند از نظر درآمد ؟
  2- اگه متوجه شد چکار کنم؟ (راه حل )
  خواهر گرامی لطفاً جواب بدهید

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   شما با اتصال اکانت ادسنس به کانال خود به راحتی می توانید درآمد خود را هرماه نقد کنید. پیشنهاد می کنیم لوکیشن کانال خود را به کشورهای اروپایی و یا امارت تغییر دهید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 12. سلام
  من تصمیم دارم فعالیتمو تو یوتیوب شروع کنم . باتوجه به تحریم ها قصد دارم محتوای انگلیسی تولید کنم(یا انگلیسی حرف بزنم که کمی تو این مورد مرددم یا هم زیرنویس انگلیسی بزارم)
  شما چی پیشنهاد میدید؟ و اینکه vps توصیه کردین . آیا vps ضروریه ؟ و بهتره برای کدوم کشور باشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنیم از vpn با ip ثابت یا vps استفاده کنید. برای انتخاب لوکیشن هم بهتر است کشورهای اروپا و آمریکایی را انتخاب کنید، چون هزینه هر بازدید در این مناطق بیشتر است، اما توجه داشته باشید که مالیات در آن جا به نسبت بقیه کشورها درصد بیشتری است. برای کسب اطلاع از مالیات یوتیو شما را به مطالعه مطلب زیر دعوت میکنیم.
   شرایط درامد از یوتیوب و میزان مالیات یوتیوب به چه صورت است؟

   آیا مفید بود؟
 13. سلام ایا با این شرایط تحریم و فیلترشکن کاربرا و و و . ارزش داره که سرمایه بیارم توی کار چون طبق گفته شما کاربرهای ایرانی شناسایی و درامد در کار نیست

  آیا مفید بود؟
 14. سلام ، با توجه به اینکه توان بسیار بالایی برای تولید محتوا دارم اما یه چیزی بدجور برام سوال شده که هزینه vps بسیار بالاست و به صرفه نیست فعلا خریدش و vpn های پولی هم مدام قطع و وصل شدن داره اگر هم قطع نشن یه روز با آیپی مثلا ایتالیا کار میکنه ولی روز بعدش با آیپی آلمان حالا اگه با آیپی چند کشور مختلف بریم تو کانالمون مشکلی پیش نمیاد؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   تغییر لوکیشن کانال برای آپلود ویدئو ممکن است در آینده دردسر ساز باشد. پیشنهاد می‌کنیم لوکیشن کانال را تغییر ندهید.

   آیا مفید بود؟
  • سلام بخ نظر شما کانال خودم رو به چه کشوری وصل کنم و اینکه یوتیوب کی به کی مبلغ رو واریز میکنه !ماهانه یا سالیانه یا روزانه؟ ممنون میشم جواب دهید . مرسی

   آیا مفید بود؟
   • سلام دوست عزیز
    پینشهاد میکنیم لوکیشن کانال خود را بر روی امارات و یا کشورهای اروپایی قرار دهید. یوتیوب از ۲۱ هر ماه درآمد را به حساب ادسنس متصل به کانال واریز می کند.
    موفق باشید

    آیا مفید بود؟
 15. سلام میخواستم بدونم ما تو ایران داریم فعالیت میکنیم و همه سابسکرایب هامون هم ایرانی هستن و از فیلترشکن برای بازدید ویدئو های ما استفاده میکنن آیا اگر شرایط مانیتاز شدن رو داشته باشیم با وجود اینکه سابسکرایب ها از فیلترشکن برای بازدید استفاده میکنن میتونیم از یوتوب کسب درآمد کنیم؟

  آیا مفید بود؟
 16. من تو یوتوب یه چنل گیمینگ دارم و میخوام بدونم چه گیم هایی ترند هستن که برم و ویو و لایک و ساب خوبی بگیرم تازه کار هم هستم

  آیا مفید بود؟
 17. تصویری که برای hedear کانال یوتیوب میزاریم نباید از عکسای آماده باشه که از گوگل سرچ میکنیم؟ حق کپی رایت داره یعنی؟ یا برای هدر موردی نداره؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنیم از تصاویر آماده شده توسط خودتان استفاده کنید، در صورتی که این مورد امکان پذیر نیست توصیه می‌شود از تصاویری که حق کپی رایت ندارند همراه با ادیت استفاده کنید.

   آیا مفید بود؟
 18. سلام من از یوتیوب درامد نداشتم فقط ویدیو کوتاه اپلود میکنم و ۲ هفته شروع کردم و ۱۵هزار ویو گرفتم . و داخل ساین سورشال پلی نام کانال خودم سرچ کردم که گفت من ۵۸ دلار درامد دارم حقیقته و بعد شما از درامد یوتیوب شورت پول نقد میکنید .

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   درآمد سایت سوشال بلید به صورت غیررسمی بوده و به دلیل اینکه بازدید ویدئوهای کوتاه را جزو ویدئوهای بلند در نظر می گیرد، درآمد نمایش داده شده غیرواقعی می باشد.
   درآمد ویدئوهای کوتاه از طریق یوتیوب استودیو به شما اطلاع رسانی می شود.

   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 19. سلام من از یوتیوب درامد نداشتم فقط ویدیو کوتاه اپلود میکنم و ۲ هفته شروع کردم و ۱۵هزار ویو گرفتم . و داخل ساین سورشال پلی نام کانال خودم سرچ کروم که گفت من ۵۸ دلار درامد دارم حقیقته و بعد شما از درامد یوتیوب شورت پول نقد میکنید .

  آیا مفید بود؟
 20. من یه ایده برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران به انگلیسی دارم. آیا یوتیوب به خاطر تحریم کانالم رو خواهد بست؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   خیر به خاطر موضوع جاذبه‌های گردشگری ایران، کانال شما بسته نخواهد شد. به شما توصیه می‌کنیم قوانین یوتیوب را به درستی اجرا کنید تا نگرانی وجود نداشته باشد.
   برای اطلاع از قوانین کپی رایت یوتیوب می‌توانید به مطلب نوشته شده مراجعه کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
  • دمت گرم. یکی از عاقلانه‌ترین کارها رو میکنی. هم به نفع کشوره هم به نفع خودت. گردشگری هم یکی از موضوعات جالب توی دنیاست.

   آیا مفید بود؟
 21. با سلام و تشکر فراوان از خدمات افراک
  واقعا مطالب ارزشمندی انتشار میدهید خداقوت
  سوال من این است:
  من یک کانال با محتوای فارسی ساختم و مطالب دانشگاهی در آن قرار دادم حدود 90درصد سابسکرایب های من از ایران است و اکثرا با فیلتر شکن رایگان سایفون وصل یوتیوب شده اند. تکلیف چیست؟ آیا در این حالت یوتیوب هیچ پاداشی برای من در نظر نخواهد گرفت؟ به دلیل ایرانی بودن کاربران.
  من شرایط 1000 سابسکرایب و 4000 ساعت را با روند کنونی می توانم داشته باشم نگرانی ام فقط موضوع بالاست. لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه این مشکل حل شود.
  سپاس

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در صورتی که یوتیوب تشخیص بده که کاربرها از ip کشورهای تحریم استفاده میکنند، متاسفانه هیچ درآمدی را برای آن‌ها درنظر نمیگیرد.

   آیا مفید بود؟
  • سلام من چنل دارم دنیال کسی هستم که مرتب تولید محتوا کنه شراکتی کار میکنم

   آیا مفید بود؟
 22. سلام تعرفه لایو استریم یوتیوب به چ صورت هست ؟ اگ میشه اونم توضیح بدید

  آیا مفید بود؟
 23. سلام
  خسته نباشید
  مثلا فرض میکنیم که یه شخصی به ازای هر 1000 بازدید 5 دلار درامد داره حالا اگر مثلا یه ویدعو اش 15 هزار ویو بوره مثلا حدودا 2 میلیلارد برای 1 ویدعو بهش میدن؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   بله درآمد هر ویدیو به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
  • اینجوری 2 میلیارد نمیشه دوست عزیز تقریبا میشه 75 دلار که میشه 2 میلیون

   آیا مفید بود؟
 24. سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم اگه قبله اینکه به ۴۰۰۰ساعت ویو و ۱۰۰۰ نفر عضو برسیم میتونیم از فیلتر شکن های رایگاهن استفاده کنیم و بعد از اون از فیلتر شکن های پولی؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز

   استفاده از فیلترشکن های رایگان چه قبل از مانیتایز شدن چه بعد از مانیتایز شدن به دلیل قطعی های زیاد ریسک زیادی برای کانال شما دارد.
   پیشنهاد افراک به شما استفاده از vps است.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
   • سلام ببخشید اگه کانال من 1000سابسگراب داشته باشه
    میتونم از هر 1000بازید دارمد داشته باشم؟

    آیا مفید بود؟
    • سلام دوست عزیز
     در ابتدا کانال شما باید به ۴۰۰۰ ساعت واچ تایم رسیده باشد، بعد از آن می‌توانید برای درآمدزایی اقدام کنید.
     موفق و پیروز باشید.

     آیا مفید بود؟
     • سلام من میخوام برای خودم از یوتیوب درآمد کسب کنم و با سابسگرایت هم کاری نداره برام
      فقط اینکه اول بگید چیکار باید بکنم و اینکه الان ایران تحریمه میشه درآمد داشت چیکار باید کرد

      آیا مفید بود؟
 25. سلام
  اگه یه ادسنس مشترک به چنتا کانال وصل شه، در صورتی که یکی از کانالا استرایک بخوره، تکلیف بقیه کانالا چی میشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   با استرایک خوردن یکی از کانال ها ممکن است بقیه کانال‌ها هم از دسترس خارج شوند.
   خوشبختانه با تجربه ای که مجموعه افراک در این زمینه کسب کرده است، با کانال‌های پر ریسک همکاری نخواهد داشت.

   آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در بلاگ زیر چند ترفند برای افزایش بازدید ویدیوهای یوتیوب عنوان شده است.
   چگونه بازدید ویدئوهای یوتیوب را افزایش دهیم؟
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • سلام من لوکیشن رو روی المان گذاشتم و از فیلتر شکن مجانی ولی المان وصل میشم وقتی میخام اپلود داشته باشم آیا باز هم برام مشکل ساز میشه؟

   آیا مفید بود؟
   • سلام دوست عزیز
    در حال حاضر مشکلی ایجاد نمی‌کند ولی با آپدیت های الگوریتم یوتیوب ممکن است ip شما شناخته و کانال شما ساسپند شود. پیشنهاد می کنیم از vpnها با ip ثابت استفاده کنید.
    با آرزوی موفقیت برای شما

    آیا مفید بود؟
 26. سلام کانال من ژانویه مانیتایز شده و در حال حاضر ۱۵ دلار درآمد دارم چجوری میتونم درآمدمو بیشتر کنم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد ما به شما این سات که برای افزایش درآمد کانال یوتیوبتان ویدیوهای جذاب بیشتری تولید کنید تا کاربران را هیجان زده کند.
   البته راه‌های دیگری هم برای افزایش درآمد یوتیوب وجود دارد.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • با سلام دوست عزیز
   وی پی ان های رایگان آي پی را شناسایی می‌کند. شما می‌توانید از وی پی ان‌های غیر رایگان و پولی استفاده کنید.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 27. سلام.ایا مشکلی داره که ای پی ایران رو تشخیض بدن ؟ به خاطره تحریم هاست ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   اگر یوتیوب تشخیص دهد که آی پی کاربران کانال شما ایران است؛ کانال شما هیچ درآمدی دریافت نخواهید کرد.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • سلام خسته نباشید .من اخیرا کانال یوتیوبم بدونه هیچ اخطار و‌تخلفی حذف شده من هیچ مشکلی در کانالم نداشتم چجور کانالم را برگردانم؟ایا ممکنه کانالم برگرده 30تا پست بلند داشتم و 3ماه زمان برده لطفا کمکم کنید

   آیا مفید بود؟
   • سلام دوست عزیز
    یوتیوب علت حذف کانال را به ایمیل شما میفرستد، در صورتی که پیغامی از یوتیوب نداشتید به کارشناسان یوتیوب ایمیل دهید.
    با آرزوی موفقیت برای شما

    آیا مفید بود؟
 28. سلام خوبید
  کدوم شاخه از کانال ها آینده بهتری دارن؟
  یه کانال معمولا در چند ماه به این شرایط باید برسه که بدونیم شرایط داره خوب پیش میره؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   برای انتخاب موضوع کانال بهتر است به تخصص و علاقه خود توجه کنید. طبیعتا هرچه علاقه شما بیشتر باشد محتوای بهتری تولید می کنید و در نهایت کانال شما وضعیت بهتری خواهد داشت.
   پیشنهاد افراک به شما این است که سمت موضوعات ترند نروید‌.
   در ۱۲ ماه باید شرایط یوتیوب را کسب کنید تا کانال شما مانیتایز شود.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • با سلام
   مطابق با سن قانونی کشور محل زندگی می توانید کانال یوتیوب با مشخصات خود افتتاح کنید.
   در صورتی که کمتر از سن قانونی بودید کانال باید با مشخصات پدر، مادر و یا قیم قانونی ساخته شود.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • مهم نیست اصلا شما بساز بعدش به درآمد که رسید شماره حساب خانواده رو میدی و پول میاد حسابتون ، این چیزا که مهم نیست اصلا

   آیا مفید بود؟
 29. سلام خسته نباشید
  اگه یه مدت تو کانال فعالیت نکنیم و بعد موضوع کانال رو عوض کنیم مشکلی در مانیتایز کانال ایجاد نمی شود؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در صورتی که پیش از آن کانال شما مانتیایز بوده و با عدم فعالیت شما، دی مانیتایز شده است.
   با تولید محتوای جدید با موضوع جدید می توانید دوباره شرایط یوتیوب را کسب کنید و به درآمد برسید.
   موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 30. سلام و روز بخیر
  کاربرای ایرانی که از فیلترشکن استفاده میکنن و ممکنه دائم لوکیشنشون تغییر کنه
  یوتیوب موقعیت جغرافیایی اونا رو کجا ثبت میکنه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   اگر از لوکیشن‌های رایگان استفاده کنید گوگل IP شما را ایران تشخیص می دهد ولی استفاده از لوکیشن های قوی ایران ثبت نخواهد شد.
   به تازگی الگوریتم‌های گوگل حتی با استفاده از فیلرشکن‌های قوی هم IP ایران را تشخیص می‌دهند.

   آیا مفید بود؟
 31. اگه چند وقت بعد از کسب شرایط یوتیوب، مانیتایز شیم
  درآمد قبلی رو بهمون میدن؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   از زمانیکه کانال مانیتایز شود و تبلیغات روی ویدیو به نمایش در بیاد، کانال شما درآمد خواهد داشت.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 32. سلام
  خسته نباشید
  از اونجاییکه قوانین مالیاتی هر کشوری متفاوت هست برای بازدید هایی که از هر کشور میگیریم درآمد ها به چه صورت محاسبه میشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در قسمت آنالیتیکس یوتیوب‌استودیو ( advanced mode) تب Geograpy می توانید درآمد حاصل از ویو هر کشور را به صورت مجزا مشاهده کنید.
   موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 33. اگه ۴۰۰۰ ساعت بازدید رو بیشتر از ۱۲ ماه به دست بیاریم تکلیف چیه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   اگر در ۱۲ ماه شرایط اصلی را کسب نکنید؛ از ابتدای فعالیت در کانال به ازای ماه های گذشته از ۱۲ ماه کم می شود تا زمانی که باقی شرایط را کسب کنید.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 34. سلام خوبید
  یکی از روش های کسب درآمد ارزی شرکت در نظر سنجی ها هست
  برای این کار کافیه چنتا سوال جواتب بدید و درآمد داشته باشید
  و تا 1000 دلار درآمد کسب کنید
  درآمد دلاری
  روبل روسیه

  آیا مفید بود؟
 35. سلام به شما
  آیا موقعیت جغرافیایی در درآمد کانال تاثیر دارد؟

  آیا مفید بود؟
 36. سلام وقت بخیر …
  برای شروع کسب درآمد به غیر از ۱۰۰۰ تا سایسکراب باید ۴۰۰۰ دقیقه بازدید داشته باشم یا ۴۰۰۰ ساعت ؟
  چون توی یک سایت ۴۰۰۰ دقیقه بود و سایت دیگه ۴۰۰۰ ساعت…. کدومش شروع درآمده؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   اصلی ترین شرایط درامدزایی از کانال یوتیوب
   ۱۰۰۰ ساب و ۴۰۰۰ ساعت بازدید ویدیوها است.
   با آرزوی موفقیت برای شما.

   آیا مفید بود؟
  • سلام افراد زیر سن قانونی باید با نظارت بزرگترها در یوتیوب فعالیت کنند.

   آیا مفید بود؟
 37. سلام
  من کانال رو زدم یک ماه شده
  دو ساب داره
  چهار ساعت ویو
  بنظرتون عادیه ¿
  ادامه بدم یا ن ¿

  آیا مفید بود؟
 38. من حدود ۱۰ ماهه که در یوتیوب فعالیت می کنم و نزدیک به ۴۰۰۰بازدید کسب کردم منتها سابسکرایبرهای من ۵۰۰ تان. اگه ۱۲ ماه تموم شه و به ۱۰۰۰ سابسکرایبر نرسم، تعداد بازدیدهای من میسوزه؟ اگه بعد از ۱۲ ماه بازدیدهای من خیلی بیشتر از ۴۰۰۰ ساعت شود و سپس به ۱۰۰۰ سابسکرایبر برسم چطو؟ خیلی ممنونم از پاسخگوییتون.

  آیا مفید بود؟
  • با سلام
   اولین نکته اینکه شرط یوتیوب، حداقل ۴۰۰۰ ساعت بازدید است که هرچه بیشتر بازدید کسب کنید، درامد شما بیشتر است.
   نکته بعدی این که اگر در ۱۲ ماه شرایط اصلی را کسب نکنید؛ از ابتدای فعالیت در کانال به ازای ماه های گذشته از ۱۲ ماه کم می شود.
   شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان افراک تماس حاصل فرمایید. موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 39. پس حتما باید به ۱۰۰ دلار رسیده باشه اگه زودتر از ۱۲ ماه به شرایط یوتیوب برسیم چی میشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   بله حداقل درامد باید ۱۰۰ دلار باشد، اگر زودتر از ۱۲ ماه شروط یوتیوب را کسب کرذید، کانال شما زودتر مانیتایز می شود. موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 40. سلام آیا برای نقد کردن درآمد یوتیوب حتما باید حساب گوگل ادسنس رو داشته باشم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   بله برای نقد کردن درامدتان حتما باید ادسنس داشته باشید، در صورتی که حساب ادسنس ندارید می توانید با پشتیبان های مجموعه افراک تماس بگیرید و درامدتان را نقد کنید.

   آیا مفید بود؟
 41. اگه ۴۰۰۰ ساعت بازدید رو بیشتر از ۱۲ ماه به دست بیاریم تکلیف چیه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   ۲ ماه اول حذف می شود و هر چه بازدید در ۱۲ ماه بعد از آن کسب کردید برای شما لحاظ می شود. موفق باشید.

   آیا مفید بود؟