درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار است؟

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار است؟

یوتیوب متعلق به غول دنیای آنلاین، گوگل است و بالتبع پلتفرم تبلیغات در یوتیوب نیز بر بسترهای تبلیغاتی گوگل استوار است. در دنیای دیجیتال امروزی، یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد دلاری، یوتیوب است. با استفاده درست از یوتیوب، می توانید بدون سرمایه درآمدزایی اینترنتی داشته باشید. طبیعتا هر کسی که کانال یوتیوب داشته باشد، به دنبال کسب درآمد از آن است. میزان درآمد هر بازدید یوتیوب و نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب از اصلی ترین سوالات، در زمینه کسب درآمد از یوتیوب است. با افراک همراه باشید.

شرایط کسب درآمد از یوتیوب

برای پاسخ به سوال هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درامد دارد؟ نیاز است در ابتدا بدانیم شرایط کسب درامد از یوتیوب چیست؟ در سال ۲۰۱۷ یوتیوب (Youtube)، سیاست های درآمدزایی کاربرانش را تغییر داد و ویژگی جدیدی به سایتش اضافه کرده است؛ تا کاربران نتوانند از ابتدای راه اندازی کانال به درآمد برسند. در ادامه قوانین جدید یوتیوب را به طور خلاصه بررسی خواهیم کرد.

 • کانال یوتیوب حداقل ۱۰۰۰ مشترک (سابسکرایبر) داشته باشد.
 • بازدید ویدئوهای کانال در یک سال اخیر حداقل ۴۰۰۰ ساعت باشد.
 • محتوای کانال باید با خط‌ مشی‌ها و سیاست‌های محتوایی و تبلیغاتی گوگل سازگار باشد.
 • برای تسویه حساب، درآمد باید حداقل به ۱۰۰ دلار رسیده باشد.

مطلب مرتبط

قوانین جدید یوتیوب برای مانیتایزشن!

سیاست های جدید یوتیوب باعث شد که کیفیت محتوای تولید شده افزایش یابد و هر محتوا دارای هدفی مشخص باشد و ویدئوهایی با محتوای کپی رایت، حذف شوند.

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب

تعرفه درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب

به صورت دقیق و کامل نمی توان گفت که از هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار درآمد خواهید داشت! عمومی ترین درآمد یوتیوب از تبلیغات آن است. میزان درآمد از یوتیوب به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه تاثیرگذارترین عوامل را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

مطالب مرتبط :

آموزش یوتیوبر شدن

قوانین یوتیوب در مورد کرونا

موقعیت جغرافیایی مخاطبان

تبلیغات یوتیوب برای مردم کشورهای مختلف، کاملا متفاوت است. اکثر شرکت ها به دنبال بازار کشورهای توسعه یافته هستند، چون شهروندان کشورهای توسعه یافته توانایی خرید بیشتری دارند. به عنوان مثال آمریکا، کانادا، آلمان و استرالیا از کشوهای توسعه یافته هستند. تبلیغ کنندگان برای دسترسی به این بازار جذاب باید باهم رقابت کنند. سیستم کاری گوگل مزایده ای است؛ یعنی تبلیغ شرکتی را در محتوای طراحی شده برای کشورهای توسعه یافته نمایش می دهد که بیشترین حق تبلیغ را پیشنهاد کرده باشد. سهم یوتیوب از درآمد حاصل ۴۵ درصد و سهم کانال ۵۵ درصد خواهد بود. در این شرایط، طبیعی است که محتوای انگلیسی و روسی و… شانس درآمدزایی بیشتری داشته باشند. البته میزان مالیات یوتیوب بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران متفاوت است.

تولیدکننده هندی که ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب از هم وطنانش کسب کرده است؛ ممکن است در حدود ۲۰ تا ۳۰ سنت دریافت کند؛ اما محتوای مشابه یک شهروند آمریکایی می تواند به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب ۱۵ دلار درآمد داشته باشد. در دنیای یوتیوب آمریکایی ها گران ترین مخاطب به شمار می روند.

 موضوع محتوای کانال

عامل تاثیرگذار بعدی در افزایش درآمد دلاری از یوتیوب، تخصصی یا عمومی بودن موضوع ویدئو است. به عنوان یک قاعده کلی هرچه موضوع تخصصی تر و مرتبط با موضوعات کسب و کاری ، مهارت آموزی و … باشد، درآمد شما بیشتر خواهد بود. تبلیغ دهنده به دنبال مخاطب مرتبط است و هر چه محتوا تخصصی تر باشد شانس آن برای دسترسی به مخاطب مورد نظرش افزایش می یابد. مخاطبان محتوای تخصصی به طور معمول، ویژگی های جمعیت شناختی (سن و جنس)، علایق و الگوهای مصرف مشابهی دارند. تبلیغ کنندگان محتوای خاص و محدود را بر محتوای عام پسند ترجیح می دهند؛ تا جامعه محدودتر و تخصصی تری را هدف قرار دهند. با استفاده از گزینه های گوگل می توان جامعه هدف را به راحتی مشخص کرد. به عنوان مثال شرکتی که  در زمینه فوتوشاپ و پریمر فعالیت می کند، می تواند از گوگل بخواهد که تبلیغاتش را برای گروه سنی ۱۸ تا ۴۰ سالی که علاقمند به محتواهای مرتبط با رایانه و نرم افزار هستند نمایش دهد. در مقابل گوگل هرچه از فیلترهای بیشتری برای انتخاب جامعه هدف استفاده کند مبلغ بیشتری از تبلیغ دهنده دریافت می کند.

میانگین درآمد کانال های تخصصی ( آموزشی ، آشپزی، تکنولوژی، ورزشی) به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب ۲ تا ۱۰ دلار، کانال های گیمینگ و بازی های کامپیوتری ۱ تا ۲ دلار و کانال های هنری و موسیقی بین ۲ تا ۵ دلار است.
درآمد هر بازدید یوتیوب

حتما بخوانید:

ولاگ چیست؟ چگونه ولاگ یوتیوب بسازیم؟

نحوه زمان‌بندی ویدیو در یوتیوب

انواع تبلیغ در یوتیوب

نحوه‌‌ی ساخت کانال یوتیوب

ساخت کانال یوتیوب، اولین قدم برای شروع اشتراک گذاری ویدئو در فضای مجازی می‌باشد. همانطور که می‌دانید، یوتیوب سرویس اشتراک گذاری ویدئوی گوگل است. به همین منظور استفاده از این سرویس و به اشتراک گذاری ویدئو در بازاریابی ویدئویی بسیار مهم است؛ زیرا گوگل توجه بسیار زیادی به یوتیوب می‌کند که می توان به کمک آن ترافیک مناسبی را برای سایت به وجود آورد و منجر به بهبود سئو سایت شد. برای ساخت و فعالیت حرفه ای در یوتیوب لازم است؛ که در ابتدا به چند نکته ی مهم توجه داشته باشید؛ تا مطابق آن تولیدمحتوا کنید و به درآمد برسید.

۱. انتخاب موضوع مناسب برای کانال

موضوع انتخابی شما باید بر اساس علایق و سلیقه‌ی شما انتخاب شود؛ چون مداوم با آن سروکار دارید. باید ثابت و پیوسته بر روی یک موضوع مشخص مانور بدهید؛ در واقع از این شاخه به آن شاخه نپرید. سعی کنید سمت موضوعات ترند نروید؛ چون همان‌طور که این موضوعات یهویی معروف شدند، یهو هم به فراموشی سپرده می شوند!

مطلب مرتبط

چگونه موضوع پر بازدید برای کانال یوتیوب انتخاب کنیم؟

۲. برند سازی کانال

حتما برای کانال یوتیوبتان لوگو قرار دهید؛ پس از انتخاب لوگو نوبت به هدر چنل می رسد! از لوگوی خود می توانید برای واترمارک ویدئوهای خود استفاده کنید. انجام دادن مجموعه ی این کارها به برندینگ و شناخته شدن کانال یوتیوبی شما بسیار کمک می کند. تلاش کنید تا در ذهن مخاطبان ماندگار شوید.

برند سازی کانال یوتیوب

۳. ضبط ویدیو

برای ضبط یک ویدیو مناسب، شما باید در ابتدا سناریو آن را مشخص کنید؛ منظور از داشتن سناریو، این است که بدانید قرار است چه چیزی را ضبط کنید و ابتدا و انتهای ویدئوتان قرار است چگونه باشد، چه چیزهایی را می خواهید در ویدئو هایتان بگویید. در درجه بعدی باید بدانید که، یکی از اصلی ترین نکات ساخت کانال یوتیوب، ادیت ویدئو برای کانال است. نرم افزارهای ادیت ویدئو از تنوع بالایی برخودار هستند. فقط کافی است مقداری خلاقیت به خرج دهید و به بهترین شکل ممکن ویدئوها را ادیت کنید! در آخر ویدیو را آپلود کنید. فراموش نکنید که حتما ویدیوهای خود را سئو کنید.

مطلب مرتبط

سئو یوتیوب: چگونه بازدید ویدئوهای یوتیوب را افزایش دهیم؟

۴. مانیتایزشن کانال

شرایط مانیتایز شدن کانال به صورت زیر می‌باشد:

 • کانال شما حداقل ۱۰۰۰ مشترک (سابسکرایبر) داشته باشد.
 • بازدید ویدئوهای کانال شما در یک سال اخیر حداقل ۴۰۰۰
 • کانال شما نباید Copyright Strike یا Community Strike گرفته باشد.
 • شما باید گزینه تأیید دو مرحله‌ای کانال را فعال کنید.

افزایش بازدید یوتیوب

تعداد بازدید ویدئوهای یوتیوب، برای یوتیوبرها بسیار مهم است. هرچند محتوای شما با کیفیت باشد، اگر ویدئوهای کانال خود را بهینه نکرده باشید؛ نه تنها بازدیدهای شما افزایش نمی‌یابد، بلکه مشترک‌های خود را نیز از دست می‌دهید. پس اولین قدم برای جذب مشترک (سابسکرایبر) و افزایش بازدید یوتیوب، بهینه کردن ویدئوهای کانال و سئو یوتیوب است. برای بهینه‌سازی ویدئوهای یوتیوب ترفندهایی وجود دارد. شما می‌توانید از فهرست زیر برای افزایش بازدید کانالتان استفاده کنید.

 • عنوان جذاب
 • تگ‌های مناسب
 • تصویر کاور ویدئو
 • نام کاربری کانال یوتیوبی
 • متن و توضیحات ویدئوها
 • ساخت فهرست پخش
 • افزودن تریلر به کانال یوتیوب

تعرفه درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب : کلام آخر

میزان درآمد از ویديوهای یوتیوب به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است. دقت داشته باشید که راه اندازی یک کانال موفق در یوتیوب نیازمند تولید محتوای خلاق و با کیفیت است. افراک تجربه همکاری با یوتیوبرهای موفق در زمینه های گیمینگ، تکنولوژی، هنر و موسیقی را دارد. یکی از کارآمد ترین خدمات آژانس تبلیغات آنلاین افراک، نقد کردن درآمد ارزی یوتیوب و تبلیغ در یوتیوب است. با توجه به تحریم های سخت گیرانه ای که در برابر ایرانیان قرار گرفته است، نقد کردن درآمد یوتیوب کاری مشکل است. اما غیرممکن نیست! شما چه کانالی را در یوتیوب دنبال می کنید؟ آیا تجربه تولید محتوای یوتیوبی را داشته اید؟ تجربیاتتان را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

اهداف خود را مشخص و برای آن‌ها تلاش کنید؛ همچنین می‌توانید از کارشناسان افراک به صورت رایگان کمک بگیرید.

بله کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی‌ها امکان پذیر است و می‌توانید با استفاده از خدمات افراک درآمد خود را نقد کنید.

یک یوتیوبر با صدهزار سابسکرایب به طور متوسط، بیشتر از ۱۲۰۰۰ دلار است.

گوگل درآمد هر ماه را بیست و یکم ماه بعد به ادسنس واریز می کند و مجموعه طی ۳ الی ۷ روز کاری با شما تسویه ریالی خواهد داشت.

درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار است؟
یوتیوب متعلق به غول دنیای آنلاین، گوگل است و بالتبع پلتفرم تبلیغات در یوتیوب نیز بر بسترهای تبلیغاتی...
5 از 21 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم اگه قبله اینکه به ۴۰۰۰ساعت ویو و ۱۰۰۰ نفر عضو برسیم میتونیم از فیلتر شکن های رایگاهن استفاده کنیم و بعد از اون از فیلتر شکن های پولی؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز

   استفاده از فیلترشکن های رایگان چه قبل از مانیتایز شدن چه بعد از مانیتایز شدن به دلیل قطعی های زیاد ریسک زیادی برای کانال شما دارد.
   پیشنهاد افراک به شما استفاده از vps است.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 2. سلام
  اگه یه ادسنس مشترک به چنتا کانال وصل شه، در صورتی که یکی از کانالا استرایک بخوره، تکلیف بقیه کانالا چی میشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   با استرایک خوردن یکی از کانال ها ممکن است بقیه کانال‌ها هم از دسترس خارج شوند.
   خوشبختانه با تجربه ای که مجموعه افراک در این زمینه کسب کرده است، با کانال‌های پر ریسک همکاری نخواهد داشت.

   آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در بلاگ زیر چند ترفند برای افزایش بازدید ویدیوهای یوتیوب عنوان شده است.
   چگونه بازدید ویدئوهای یوتیوب را افزایش دهیم؟
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 3. سلام کانال من ژانویه مانیتایز شده و در حال حاضر ۱۵ دلار درآمد دارم چجوری میتونم درآمدمو بیشتر کنم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد ما به شما این سات که برای افزایش درآمد کانال یوتیوبتان ویدیوهای جذاب بیشتری تولید کنید تا کاربران را هیجان زده کند.
   البته راه‌های دیگری هم برای افزایش درآمد یوتیوب وجود دارد.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • با سلام دوست عزیز
   وی پی ان های رایگان آي پی را شناسایی می‌کند. شما می‌توانید از وی پی ان‌های غیر رایگان و پولی استفاده کنید.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 4. سلام.ایا مشکلی داره که ای پی ایران رو تشخیض بدن ؟ به خاطره تحریم هاست ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   اگر یوتیوب تشخیص دهد که آی پی کاربران کانال شما ایران است؛ کانال شما هیچ درآمدی دریافت نخواهید کرد.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 5. سلام خوبید
  کدوم شاخه از کانال ها آینده بهتری دارن؟
  یه کانال معمولا در چند ماه به این شرایط باید برسه که بدونیم شرایط داره خوب پیش میره؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   برای انتخاب موضوع کانال بهتر است به تخصص و علاقه خود توجه کنید. طبیعتا هرچه علاقه شما بیشتر باشد محتوای بهتری تولید می کنید و در نهایت کانال شما وضعیت بهتری خواهد داشت.
   پیشنهاد افراک به شما این است که سمت موضوعات ترند نروید‌.
   در ۱۲ ماه باید شرایط یوتیوب را کسب کنید تا کانال شما مانیتایز شود.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • با سلام
   مطابق با سن قانونی کشور محل زندگی می توانید کانال یوتیوب با مشخصات خود افتتاح کنید.
   در صورتی که کمتر از سن قانونی بودید کانال باید با مشخصات پدر، مادر و یا قیم قانونی ساخته شود.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 6. سلام خسته نباشید
  اگه یه مدت تو کانال فعالیت نکنیم و بعد موضوع کانال رو عوض کنیم مشکلی در مانیتایز کانال ایجاد نمی شود؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در صورتی که پیش از آن کانال شما مانتیایز بوده و با عدم فعالیت شما، دی مانیتایز شده است.
   با تولید محتوای جدید با موضوع جدید می توانید دوباره شرایط یوتیوب را کسب کنید و به درآمد برسید.
   موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 7. سلام و روز بخیر
  کاربرای ایرانی که از فیلترشکن استفاده میکنن و ممکنه دائم لوکیشنشون تغییر کنه
  یوتیوب موقعیت جغرافیایی اونا رو کجا ثبت میکنه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   اگر از لوکیشن‌های رایگان استفاده کنید گوگل IP شما را ایران تشخیص می دهد ولی استفاده از لوکیشن های قوی ایران ثبت نخواهد شد.
   به تازگی الگوریتم‌های گوگل حتی با استفاده از فیلرشکن‌های قوی هم IP ایران را تشخیص می‌دهند.

   آیا مفید بود؟
 8. اگه چند وقت بعد از کسب شرایط یوتیوب، مانیتایز شیم
  درآمد قبلی رو بهمون میدن؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   از زمانیکه کانال مانیتایز شود و تبلیغات روی ویدیو به نمایش در بیاد، کانال شما درآمد خواهد داشت.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 9. سلام
  خسته نباشید
  از اونجاییکه قوانین مالیاتی هر کشوری متفاوت هست برای بازدید هایی که از هر کشور میگیریم درآمد ها به چه صورت محاسبه میشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   در قسمت آنالیتیکس یوتیوب‌استودیو ( advanced mode) تب Geograpy می توانید درآمد حاصل از ویو هر کشور را به صورت مجزا مشاهده کنید.
   موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 10. اگه ۴۰۰۰ ساعت بازدید رو بیشتر از ۱۲ ماه به دست بیاریم تکلیف چیه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   اگر در ۱۲ ماه شرایط اصلی را کسب نکنید؛ از ابتدای فعالیت در کانال به ازای ماه های گذشته از ۱۲ ماه کم می شود تا زمانی که باقی شرایط را کسب کنید.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 11. سلام خوبید
  یکی از روش های کسب درآمد ارزی شرکت در نظر سنجی ها هست
  برای این کار کافیه چنتا سوال جواتب بدید و درآمد داشته باشید
  و تا 1000 دلار درآمد کسب کنید
  درآمد دلاری
  روبل روسیه

  آیا مفید بود؟
 12. سلام به شما
  آیا موقعیت جغرافیایی در درآمد کانال تاثیر دارد؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   بله تاثیر بسیار زیادی هم دارد. در ابتدای مطلب به این موضوع کاملا توجه شده است.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 13. سلام وقت بخیر …
  برای شروع کسب درآمد به غیر از ۱۰۰۰ تا سایسکراب باید ۴۰۰۰ دقیقه بازدید داشته باشم یا ۴۰۰۰ ساعت ؟
  چون توی یک سایت ۴۰۰۰ دقیقه بود و سایت دیگه ۴۰۰۰ ساعت…. کدومش شروع درآمده؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   اصلی ترین شرایط درامدزایی از کانال یوتیوب
   ۱۰۰۰ ساب و ۴۰۰۰ ساعت بازدید ویدیوها است.
   با آرزوی موفقیت برای شما.

   آیا مفید بود؟
  • سلام افراد زیر سن قانونی باید با نظارت بزرگترها در یوتیوب فعالیت کنند.

   آیا مفید بود؟
 14. سلام
  من کانال رو زدم یک ماه شده
  دو ساب داره
  چهار ساعت ویو
  بنظرتون عادیه ¿
  ادامه بدم یا ن ¿

  آیا مفید بود؟
 15. من حدود ۱۰ ماهه که در یوتیوب فعالیت می کنم و نزدیک به ۴۰۰۰بازدید کسب کردم منتها سابسکرایبرهای من ۵۰۰ تان. اگه ۱۲ ماه تموم شه و به ۱۰۰۰ سابسکرایبر نرسم، تعداد بازدیدهای من میسوزه؟ اگه بعد از ۱۲ ماه بازدیدهای من خیلی بیشتر از ۴۰۰۰ ساعت شود و سپس به ۱۰۰۰ سابسکرایبر برسم چطو؟ خیلی ممنونم از پاسخگوییتون.

  آیا مفید بود؟
  • با سلام
   اولین نکته اینکه شرط یوتیوب، حداقل ۴۰۰۰ ساعت بازدید است که هرچه بیشتر بازدید کسب کنید، درامد شما بیشتر است.
   نکته بعدی این که اگر در ۱۲ ماه شرایط اصلی را کسب نکنید؛ از ابتدای فعالیت در کانال به ازای ماه های گذشته از ۱۲ ماه کم می شود.
   شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان افراک تماس حاصل فرمایید. موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 16. پس حتما باید به ۱۰۰ دلار رسیده باشه اگه زودتر از ۱۲ ماه به شرایط یوتیوب برسیم چی میشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   بله حداقل درامد باید ۱۰۰ دلار باشد، اگر زودتر از ۱۲ ماه شروط یوتیوب را کسب کرذید، کانال شما زودتر مانیتایز می شود. موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 17. سلام آیا برای نقد کردن درآمد یوتیوب حتما باید حساب گوگل ادسنس رو داشته باشم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   بله برای نقد کردن درامدتان حتما باید ادسنس داشته باشید، در صورتی که حساب ادسنس ندارید می توانید با پشتیبان های مجموعه افراک تماس بگیرید و درامدتان را نقد کنید.

   آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   ۲ ماه اول حذف می شود و هر چه بازدید در ۱۲ ماه بعد از آن کسب کردید برای شما لحاظ می شود. موفق باشید.

   آیا مفید بود؟