کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

پنج راهکار برای کاهش هزینه تبلیغات دیجیتال

پنج راهکار برای کاهش هزینه تبلیغات دیجیتال

اگر بودجه ای که به تبلیغات دیجیتال خود اختصاص داده اید محدود است، باید از هر ریال آن به درستی استفاده نمایید و با کمک خلاقیت تبلیغات خود را در جایی که باید، ظاهر کنید. در این مقاله به 5 شیوه برای کاهش هزینه تبلیغات دیجیتال، پرداخته می‌شود.

 1. بازاریابی مجدد بازدیدکنندگان و خریداران سایت

همه می‌دانیم که جلب مشتری جدید، هزینه ی بیشتری نسبت به حفظ مشتری هایی که قبلاً از سایت خرید کرده یا به هر طریقی با برند در ارتباط بوده اند، دارد. تبلیغات در گوگل و فضاهای مجازی می‌توانند محیطی رقابتی رقم بزنند، به همین دلیل حیاتی است که مخاطب های خود را تا جایی که امکان دارد هدفمند انتخاب کنیم. یک راه ساده برای دستیابی به بالاترین بازدهی، با CPA (هزینه هر واکنش مشتری) کمتر و ROAS (نرخ بازگشت هزینه) بیشتر، بازاریابی مجدد بازدیدکنندگان و خریداران سایت می‌باشد. این افراد به برند شما توجه و علاقه نشان داده اند، که درگیر کردن آنها را ساده تر می‌کند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

دسته بندی این کاربران در کمپین های مناسب یا ارائه پیشنهاد های جدید در کمپینی که در آن هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است. در تبلیغات گوگل و فضای مجازی، باید تلاش کنید تا با پیامی منحصر به فرد برابر این کاربران قرار بگیرید و آنها را به سایت بازگردانید. این کمپین ها را از کمپین های خرید خود متمایز نگه دارید. برای کاربران مورد هدف در تبلیغات گوگل و تبلیغات فضای مجازی، پیام ها یا تخفیف های منحصر به فرد در نظر بگیرید تا تصمیم بازگشت به برند خود را برای آنها ساده‌ترکنید.

تبلیغ در گوگلبرای ساخت و اداره اکانت گوگل ادوردز خود می توانید روی کمک افراک حساب کنید. کافی است در سایت درخواست مشاوره بدهید.

 1. بازاریابی میانه قیف

اغلب کسب و کارهای B2B یا مولد، کمپین های تبلیغات گوگل و فضای مجازی خود را بر کسب نقش بالای قیف متمرکز می‌کنند. سپس تیم فروش و ایمیل آنها، مشتریان را به انتهای قیف می‌برند. راهکار دیگری که به موفقیت کمپین تبلیغات فضای مجازی شما کمک می‌کند، تشکیل کمپین های بازاریابی میانه قیف، برای مورد هدف قرار دادن مشتریانی است که هنوز بالای قیف قرار دارند. یک راهکار تبلیغات فضای مجازی که می‌تواند منجر به ترغیب کاربران شود، ظاهر شدن در مقابل آنها با پیامی حاکی از ارزش های پیشنهادی برند شما و اینکه چگونه می‌توانید مشکل آنها را حل کنید، می‌باشد.

تبلیغ در گوگل
 1. زمان بندی تبلیغات و هدف گذاری مبنی بر منطقه جغرافیایی:

زمانی که منابع مالی محدود برای تبلیغات دارید، لازم است که آن منابع را به نقاطی که بیشترین کارایی را دارند اختصاص دهید، همان طور که کلید واژه ها را تخصیص میدهید. Bid (پیشنهادات) خود را با تحلیل شاخص های زیر، منطبق نمایید:

 • جغرافیایی
 • دستگاه
 • ساعات روز و روزهای هفته
 • مخاطب
 • درآمد
 • سن و جنسیت

برای مثال برای کسب و کارهای B2B ، ممکن است CPA آخر هفته ها افزایش یابد. می‌توان با استفاده از این اطلاعات CPA صرف شده در روزهای آخر هفته را به روزهایی که کارآمدی بیشتری دارند اختصاص داد. گزارشات تبلیغات در گوگل نشان می‌دهند که با کمک موارد گفته شده تا 30 درصد هزینه تبلیغات را می‌توان کاهش داد.

بیشتر بخوانید: گوگل مارکتینگ لایو ۲۰۱۹ـ تغییراتی اساسی در انتظار تبلیغات گوگلی

حتما بخوانید: کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

 1. گزارش تحلیل‌های کلمات جستجو شده: کلمات کلیدی دقیق و کلمات کلیدی منفی

یکی دیگر کاهش هزینه تبلیغات دیجیتال گزارش تحلیل‌های کلمات جستجو شده است. گزارش جستجو ها باید نزدیک ترین دوست شما باشند. گزارشات مرتبط با اصطلاحات گسترده خود را مرور و بررسی نمایید تا رقبای ضعیف و رقبای جدید برتر را نظارت کنید. کلید واژه های طولانی میتوانند به اعتبار حساب شما بیافزانید و CPA را بکاهند، پس اگر با سایر کلمات کلیدی شما همخوانی دارند،  بهتر است آنها را به کارگیرید. اگرچه این کلمات کلیدی گسترده امکان دارند که شما را به ضعف در تطابق نیز بکشانند، پس لازم است کلمات جستجو شده را مرور و بررسی نمایید و کلمات نامربوط را به کلمات کلیدی منفی بیافزایید. برای مثال، شما یک شرکت تولید محصولات بهداشتی دارید که روغن صورت می‌فروشد و حالا روی کلمه ی کلیدی “روغن صورت” سرمایه گذاری می‌کنید.  CTR (نرخ کلیک) شما شروع به کاستن می‌کند، کلمات جستجو شده را بررسی می‌کنید و متوجه می‌شوید که عبارت “روغن زیتون” نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت، اگرچه سرچ نامربوطی برای شماست. آن را به عنوان کلمه ی کلیدی منفی به حساب خود بیافزایید تا هزینه های صرف شده در جستجوهای بی‌ربط را بکاهید.

 1. مخاطب‌های تکراری و درون بازار در شرایط رقابتی

از دیگر راه های کاهش هزینه تبلیغات دیجیتال کلمات کلیدی گسترده امکان دارد منجر به تشدید رقابت، افزایش CPA و کاهش سهم اثرگذاری گردد، به خصوص اگر برند های بزرگتری نیز در این رقابت شرکت داشته باشند. این موضوع به آن معنا نیست که باید از آنها اجتناب کرد، تنها روی عبارات گسترده ای که ارزش زا هستند سرمایه گذاری کرد ولی مخاطب‌های شرکت‌های دیگر و درون بازار را نادیده بگیرید، تا تبلیغات شما تنها با مشتریانی که اطمینان دارید به محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند، در ارتباط باشند.

منابع مالی محدود ممکن است به چالش های ابتدایی منجر شوند، مخصوصاً اگر در بازار رقابت شدید حاکم باشد و به اهداف بهره وری نرسیده باشیم. گام های گفته شده را در بازاریابی خود جا دهید تا به بازدهی بهتری دست یابید. نظرات و تجربیات خود را با ما از طریق کامنت به اشتراک گذارید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید