تبلیغات پویا چیست؟ (Dynamic search ads) و کاربردهای آن

تبلیغات پویا چیست؟ (Dynamic search ads) و کاربردهای آن

تبلیغات جستجوی پویا (DSA)، به تبلیغاتی اطلاق میشود که بدون استفاده از کلمه کلیدی، برای سایت‌ها تبلیغ میکنند. DSA در کنار نوع دیگری از تبلیغات گوگلی که ازکلمات کلیدی استفاده میکنند (تبلیغات استاندارد)، با تلاش کمتری منجر به افزایش نرخ کلیک میشوند. بیشتر کاربران با استفاده از این تبلیغات، رشد 5 الی 10 درصدی در نرخ کلیک سایت داشته اند. در این مطلب به صورت کامل بررسی می کنیم که تبلیغات پویا چیست؟ و کاربردهای تبلیغات پویا با افراک همراه باشید.

تبلیغات پویا چیست

عملکرد کلی

DSA جستجوهایی را مورد هدف قرار می‌دهد که مرتبط با تبلیغاتی است که به صورت مستقیم از وبسایت شما استخراج می‌شود. تفاوت این تبلیغات با سایر گوگل ادوردز، این است که این تبلیغات پویا هستند. با به کار گیری این نوع تبلیغات گوگلی، یک فهرست به روز از محتوای سایت شما با استفاده از وب کراولر (Web Crawler) مرورگر گوگل به صورت ارگانیک، تهیه می‌شود.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

زمانی که یک جستجوی مرتبط ثبت می‌شود، گوگل یک تبلیغ با عنوانی براساس کوئری (Query) و محتوایی براساس مرتبط‌ترین لندینگ پیج شما، تولید می‌کند. این نوع از تبلیغات، پویا هستند. تبلیغ شما وارد مزایده میشود و به شکل طبیعی رقابت می‌کند. اما برای جستجوهایی که تبلیغی مناسب با استفاده از کلمات کلیدی داشته باشید، گوگل تبلیغات پویا را نمایش نخواهد داد. به این ترتیب نتایج بهتری بدست خواهید آورد. به صورت گسترده‌تری در مقابل مخاطبان خود قرار خواهید گرفت و بدون نیاز به ایجاد تغییر در کمپین‌های کلمه‌های کلیدی خود، بخش بیشتری از موجودی محصولات خود را پوشش دهید.

درباره افزایش نرخ بازدید سایت خود بخوانید: Retailer Grainger Uses Dynamic Search Ads and Remarketing to Extend Its Reach

کاربردهای تبلیغات پویا

کاربردهای تبلیغات پویا DSA

DSA نوعی از تبلیغات در گوگل هستند که مکمل تبلیغاتی هستند که براساس کلمات کلیدی که از پیش تعریف میکنید، هستند. این تبلیغات برای افزایش نرخ کلیک و تبدیل مشتری بدون نیاز به تلاش بیشتر استفاده میشوند و به این ترتیب نرخ بازگشت سرمایه (ROI) مشتری را افزایش میدهند. حتی کمپین‌های تبلیغات ادوردز که با دقت طراحی شده باشند و شامل هزاران کلمه کلیدی باشند نیز ممکن است از جستجوهای مرتبطی جا بمانند. گاهی ممکن است برای محصولات جدیدی که در سایت قرار میگیرد کلمات کلیدی و در نتیجه تبلیغات گوگلی با تاخیر تعریف و تهیه شوند و یا تبلیغات با محصولات موجودی که در سایت دارید هماهنگ نباشند.

 مطالب مرتبط: ۵ استراتژی تبلیغات کلیکی که باید در سال جدید امتحان کنید

و همچنین: روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC چیست؟

تعرفه تبلیغات در گوگل

همچنین رفتار جستجوی کاربران نیز هدفی متحرک است. هر روزه 16 درصد از جستجوهایی که ثبت میشوند، قبلاً در گوگل اتفاق نیفتاده بوده‌اند. تبلیغات پویا DSA، باعث میشوند تبلیغات گوگلی شما با محصولاتی که در سایت خود عرضه می‌کنید و مطالبی که کاربران سرچ می‌کنند هماهنگ باشند. این نوع تبلیغات نیز تحت کنترل شما هستند و می‌توانید تبلیغات DSA خود را با گزارشات و شفاف‌سازی بهینه کنید. گزینه‌های مختلفی برای مورد هدف قرار دادن مشتریان در اختیار دارید که از این دسته می‌توان به هدف‌گیری منفی اشاره کرد. همچنین تنضیمات بودجه و bid کردن نیز در اختیار شما خواهد بود.

در صورتی که به دنبال مطالب بیشتری در این رابطه میگردید در این سایت بخوانید: Dynamic Search Ads For Beginners

امیدواریم به پاسخ مناسب برای پرسش تبلیغات پویا چیست؟ دست پیدا کرده باشید؛ منتظر شنیدن تجربیات و نظرات شما هستیم.

تبلیغات پویا چیست؟ (Dynamic search ads) و کاربردهای آن
تبلیغات جستجوی پویا (DSA)، به تبلیغاتی اطلاق میشود که بدون استفاده از کلمه کلیدی، برای سایت‌ها تبلیغ میکنند....
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید