کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

همه چیز در مورد نرخ تبدیل تبلیغات گوگل یا Conversion Rate

همه چیز در مورد نرخ تبدیل تبلیغات گوگل یا Conversion Rate

اگر کار تبلیغات گوگل را به تازگی شروع کرده اید و نمی دانید با هزاران معیار ریز و درشت تبلیغات گوگل ادز کنار بیایید این مقاله یکی از بارهای بزرگ را از دوشتان برمی دارد. وقتی در گوگل تبلیغ می کنید باید هزینه تبلیغات در گوگل و میزان بازگشت سرمایه، درصد نمایش برای کلمات کلیدی انتخابی، نرخ تبدیل و CTR اکانت گوگل ادوردز خود را مد نظر داشته باشید. نرخ تبدیل یکی از معیارهای کلیدی برای مدیران کمپین های تبلیغاتی گوگل ادوردز است. حالا بیایید شروع کنیم.

نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل چیست و چطور سنجیده می شود؟

به زبان ساده، نرخ تبدیل به طور کلی به شما می گوید چه تعداد از کاربران از طریق تبلیغ در گوگل شما به مشتری تبدیل شده اند.

در کمپین های تبلیغات گوگل، نرخ تبدیل از تقسیم تبدیل ها بر تعداد کاربرانی که روی تبلیغ گوگلی شما کلیک کرده اند (و در نتیجه وارد سایت و صفحه فرود شما شده اند) به دست می آید.

در تبلیغات گوگل، نرخ تبدیل لزوماً بعد از انجام خرید محاسبه نمی شود به انجام رساندن عمل خاصی که شما برای بهینه سازی آن تلاش کرده اید از سوی کاربران هم در آمار تبدیل محاسبه می شوند.

این عمل های خاص می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • پر کردن فرم های جذب سرنخ
  • عضویت در کانال ویدیویی یا بلاگ شما
  • ثبت نام در یک رویداد یا حساب کوتاه مدت رایگان نرم افزار یا وبسایت شما
  • تماس با شرکت شما
  • فرستادن پیام برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرکت شما

بیشتر بخوانید: روش های افزایش نرخ تبدیل در تبلیغات گوگلی

نرخ تبدیل تبلیغات گوگل، چه نکاتی را به ما می گوید؟

نرخ تبدیل تبلیغات گوگل نشان می دهد کمپین تبلیغات گوگلی شما تا چه حد در تبدیل و ترغیب کاربران به انجام عمل مورد نظر شما موفق عمل کرده است. به علاوه اطلاعات بسیار زیادی در مورد میزان موفقیت تبلیغ و صفحه فرود شما در اختیارتان قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: تبلیغ در گوگل با یک صفحه فرود موفق چه ویژگی هایی دارد؟

اگر تبلیغ شما CTR بالا و نرخ تبدیل پایینی داشته باشد به احتمال زیاد مشکل از تبلیغ گوگل شما نیست بلکه عدم ارتباط موثر بین تبلیغ و صفحه ی فرودتان شما را به این نتیجه رسانده است.

چنانچه تبلیغات گوگل شما با این معضل مواجه شده اند باید موارد زیر را بررسی و در صورت لزوم اقدامات لازم در مورد آنها انجام دهید:

صفحه فرود شما کاملا با تبلیغ گوگل شما هماهنگ نیست

شاید دارید برای محصول جدیدتان تبلیغ می کنید اما کاربران را به صفحه درباره ما یا تماس با ما وب سایت اصلی خودتان راهنمایی می کنید. خب باید بدانید که همین موضوع ضربه ی بزرگی به نرخ تبدیل شما می زند.

پیشنهاد ویژه ی شما به وضوح در صفحه ی فرود شما نیامده است.

اگر پیشنهاد تخفیف ۲۰٪ را داده اید اما در صفحه ی فرود خبری از این پیشنهاد هیجان انگیز نیست ممکن است این حس را در کاربران ایجاد کنید که قصد فریب دادن آنها را دارید و در اصطلاح مشتری های خود را بپرانید.

صفحه فرود شما طراحی و محتوای ضعیفی دارد

اگر صفحه فرود شما طراحی زیبایی ندارد یا فراخوان های عمل در آن به اندازه و درجایگاه های مناسبی  به کار نرفته اند، امکان اینکه صفحه را بدون انجام عملی ببندند بسیار بالاست. باید مطمئن شوید که کاربران اطلاعات کافی برای برداشتن گام بعدی و نزدیک شدن به خرید را در اختیار دارند. به عبارتی شما باید مانند رهبر ارکستر همه چیز را به سمتی که خودتان می خواهیدبه خوبی و روشنی هدایت کنید.

سرعت لود شدن صفحه فرود شما پایین است

یک ثانیه تاخیر در لود شدن علاوه بر اینکه باعث افزایش نرخ پرش کاربران  می گردد. ۷٪ نرخ تبدیل را کاهش میدهد.

در گوگل ادز علاوه بر تبلیغ درگوگل، تبلیغات یوتیوب نیز می‌توانید انجام دهید. برای این که تبلیغات گوگل و یوتیوب خود را با بیشترین میزان بازدهی انجام دهید؛ کارشناسان افراک قادرند شما را راهنمایی کنید.

چه زمانی نرخ تبدیل تبلیغات گوگل من خوب است؟

شاید این آمار کمی متعجبتان کند اما بر اساس تحقیقات انجام گرفته، بهترین نرخ تبدیل بین ۱-۳ ٪ است.

عجیب تر اینکه آمار نرخ تبدیل ارائه شده توسط گوگل ادوردز همیشه هم درست نیست.

شما ممکن است نرخ تبدیل ایده آل ۳ ٪ را دریافت کنید اما این آمار ۱۰۰٪ هم درست و قابل پیگیری نیست. این موضوع به این خاطر است که رفتار خرید مشتریان بسیار پیچیده و درهم و برهم است.

بگذارید روند انجام خرید اینترنتی را دنبال کنیم.

فرض کنید می خواهید سقف خانه تان را تعمیر کنید. آیا عبارت تعمیر سقف را درگوگل سرچ کرده روی اولین تبلیغ گوگل کلیک می کنید و سریعاً از طریق سایت پرداخت را انجام می دهید؟

واضح است که نه.

احتمالاً گزینه های متعدد را بررسی می کنید، دنبال قیمت ها و نظر مشتریان از خدمات ارائه شده توسط شرکت های مختلف می گردید. ممکن است کار تحقیق و انتخاب هفته ها طول بکشد‌.

اتریبیوشن مدل ها Attribution models ها تعیین می کنند که کدامیک از درگاه های تماس در نرخ تبدیل تاثیر گذار هستند و گزینه ی دیفالت و از پیش تعیین شده اش همیشه آخرین کلیک است.

گزینه های خطی یا زمان نزولی  time decay در تبلیغات گوگل تصویر کلی تر و در بسیاری موارد دقیق تری به شما می دهد.

برای تغییر دادن تنظیمات مربوط به این قسمت در بخش Tools گزینه ی Search Attribution را انتخاب کنید.

 نرخ تبدیل تبلیغات گوگل

سپس مدل اتریبیوشن جدیدی که می خواهید را انتخاب کنید.

تبلیغات گوگل

همچنین می توانید بازه ی زمانی اتریبیوشن را گسترش دهید تا اطلاعات جامع تری در اختیارتان قرار دهید.

تبلیغات گوگل

کلام آخر

نرخ تبدیل بالا درصورتی که بقیه ی معیارهای هزینه ای تبلیغات گوگل شما سرجای خودشان هستند، سودآوری و موفقیت کمپین تبلیغ گوگل شما را تضمین می کند. به یاد داشته باشید که فاکتورهایی مانند مکان و صنعت در نرخ تبدیل کمپین تبلیغات گوگل شما تاثیر دارد و هر چقدر که قیمت محصول و خدمات شما بالاتر باشد نرخ تبدیل اولیه پایین تر خواهد بود. بازاریابی مجدد نرخ تبدیل کلی شما را بالاتر می برد و نرخ بازگشت سرمایه شما را افزایش میدهد پس بهتر است به بازاریابی مجدد با استفاده از گوگل ادوردز فکر کنید.

شما چه فکر میکنید؟ کدامیک از این فاکتورها را برای افزایش نرخ تبدیل برای کسب و کارتان به کار گرفته اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

همه چیز در مورد نرخ تبدیل تبلیغات گوگل یا Conversion Rate
اگر کار تبلیغات گوگل را به تازگی شروع کرده اید و نمی دانید با هزاران معیار ریز و...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید