کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

چطور یک کمپین آزمایشی تبلیغ در گوگل را نمایش دهیم؟

چطور یک کمپین آزمایشی تبلیغ در گوگل را نمایش دهیم؟

اگر تا به حال با گوگل ادوردز کار کرده باشید و با تبلیغ در گوگل آشنا هستید، ممکن است این موضوع برایتان پیش آمده باشد که بخواهید استراتژی قیمت گذاری جدیدی را در مورد تبلیغات در گوگل خود پیش بگیرید. یا شاید پیش آمده که خواسته باشید سایر عناصر کمپین را با بودجه مشخص و تعیین شده و مدت زمان مشخصی آزمایش کنید. نسخه پیش نویس کمپین در گوگل ادوردز (گوگل ادز) به شما اجازه میدهد این تغییرات را به صورت آزمایشی بر روی کمپین تبلیغات گوگلی خود اعمال کنید. این آزمون ها به شما این امکان را می دهند که تغییرات اعمال شده بر روی نمایش کمپین تبلیغاتی در گوگل را پیش از اعمال کردن آن، بررسی و کنترل کنید. از طریق این آزمایش می توانید موارد زیر را کنترل کنید:

  • بودجه روزانه تبلیغ در گوگل: مشخص کنید که چه درصدی از بودجه روزانه کمپین تبلیغات در گوگل قرار است صرف آزمون شود. اگر می خواهید جانب احتیاط را رعایت کنید،‌می توانید فقط ۲۵ درصد بودجه روزانه را صرف آزمون و خطا کنید.
  • مدت زمان فعال بودن تبلیغ در گوگل: می خواهید کمپین آزمایشی را فقط به مدت دو هفته فعال نگه دارید؟ می توانید تاریخ پایان را تعیین کنید یا اجازه دهید که کمپین آزمایشی تبلیغ در گوگل شما تا زمانی که به صورت دستی آ را متوقف نکرده اید،‌ فعال باشد.
  • نظارت بر عملکرد تبلیغ در گوگل:‌ می توانید به سادگی عملکرد کمپین را برای کنترل و بررسی در گوگل ادز UI مورد استفاده قرار دهید. از این اطلاعات می توانید برای متوقف کردن کمپین آزمایشی، فعال نگه داشتن آن یا اعمال تغییرات آن بر کمپین استفاده کنید.

تبلیغ در گوگل: چطور یک کمپین آزمایشی راه اندازی کنیم؟

پیش از راه اندازی هر نوع کمپین آزمایشی، فرضیه و هدف مشخصی در ذهن داشته باشید. این موضوع باعث می شود کار تحلیل برایتان آسان تر شود و حمایت بیشتری از جانب هم تیمی ها و مدیر کسب و کارتان دریافت کنید.

بسیار خب، وقت آن رسیده که مراحل راه اندازی یک کمپین تبلیغ در گوگل آزمایشی را قدم به قدم با هم پیش ببریم:

با ساختن نسخه پیش نویس کمپین تبلیغ در گوگل، خیلی راحت کمپین شما کپی می شود و شما این امکان را دارید که صفحات فرود خود و سایر عناصر کمپین تبلیغات در گوگل خود را بهبود ببخشید. در مثال های پایین ما یک نسخه پیش نویس از کمپین test با استراتژی تخصیص هزینه مزایده بر مبنای نرخ تبدیل حداکثری maximize conversions bidding تهیه کرده ایم.

نمایش کمپین تبلیغاتی در گوگل
تبلیغ در گوگل

تبلیغ در گوگلنکته:  لازم است فقط یک متغیر را تغییر دهید تا بتوانید خیلی راحت بهبود یا ضعف عملکرد کمپین را تحت نظر داشته باشید. اگر صفحه فرود جدیدی را امتحان کنید و استراتژی قیمت گذاری مزایده ای متفاوتی هم در پیش بگیرید نمی توانید تشخیص دهید که بهبودهای حاصله ناشی از اعمال تغییر  در کدامیک از متغیرهاست.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

تبلیغ در گوگل: نسخه پیش نویس کمپین خود را به صورت آزمایشی راه اندازی کنید

بعد از اینکه نسخه پیش نویس کمپین را طراحی کردید، می توانید به صورت آزمایشی کمپین را راه اندازی کنید. همین جاست که می توانید تاریخ مشخصی برای اتمام فعالیت کمپین آزمایشی، بودجه آن و نام کمپین را تعیین کنید.

یادتان باشد که نمی توانید کمپین آزمایشی تبلیغ در گوگل را دوباره راه اندازی کنید، پس بهتر از که پایان فعالیت کمپین آزمایشی را باز بگذارید. این مسئله موردی ایجاد نمی کند اگر نرخ تبدیل کمپین شما پایین باشد و تقریباً می دانید این کمپین آزمایشی را برای چه مدتی احتیاج دارید.

نمایش کمپین تبلیغاتی در گوگل
نمایش کمپین تبلیغاتی در گوگل

اگر می خواهید که کاربران تنها یکی از نسخه های کمپین شما را ببینند، از نحوه جداسازی بر اساس کوکی cookie-based split استفاده کنید. اگر دارید دو صفحه فرود متفاوت را بررسی می کنید، برای مثال برای اطمینان از اینکه کاربر فقط یکی از آنها را بعد از جست و جو می بیند. نحوه جدا سازی بر اساس جست و جو search-based split به صورت رندوم یکی از کمپین ها را به کاربران نشان می دهد.

تبلیغ در گوگلنکته: اگر در مورد راه اندازی یک کمپین آزمایشی مردد هستید، می توانید درصد کمتری از بودجه روزانه را به این آزمایش اختصاص دهید. باید بدانید که در این صورت مدت زمان بیشتری نیاز هست تا داده های آماری مد نظر را جمع آوری کنید.

مطلب مرتبط: تبلیغ در گوگل چیست؟

تبلیغ در گوگل: مشاهده، بررسی و نتیجه گیری

لازم نیست در مورد تنظیمات دستی و مدت زمان آزمون و مقایسه دو کمپین نگران باشید، گوگل کار سخت را به جای شما انجام می دهد. اگر می خواهید عملکرد را مشاهده کنید، کافی است وارد کمپین آزمایشی خود شده و معیارهای مقایسه ای را یک نگاهی بیندازید.

گوگل ادوردز (گوگل ادز) تصویر جامعی از معیارهای کلیدی شما در طول آزمایش در اختیار شما قرار می دهد و به شما می گوید چه زمانی تغییر معیار قابل توجه و معنادار است ( به علامت ستاره آبی کنار impressions دقت کنید) برای بررسی عملکرد هر کمپین، معیارها را به خوبی بررسی کنید.

تبلیغ در گوگل

چنانچه می خواهید به آزمایش پایان دهید، چه موفق بوده چه ناموفق، می توانید کل کمپین آزمایشی تبلیغ در گوگل را متوقف کنید.

نمایش کمپین تبلیغاتی در گوگل

موارد مختلفی را در کمپین های آزمایشی تبلیغ در گوگل، امتحان کنید

صفحه فرود و  آزمون خلاقیت

می توانید، از فرم کوتاه تری برای جذب سرنخ  استفاده کتید یا کاربران را به سمت صفحه دیگری از محصولات خود راهنمایی کنید. یک کمپین آزمایشی تبلیغ در گوگل راه اندازی کنید تا تمایز ها برایتان روشن و مشخص شوند و فعالیت های بعد از کلیک کاربران را به بهترین نحو مدیریت کنید.

استراتژی قیمت گذاری مزایده 

مقدار مشخصی از بودجه کمپین را به قیمت گذاری هوشمند تبلیغات در گوگل  smart bidding اختصاص دهید تا ببینید کدامیک از استراتژی های قیمت گذاری خودکار بهترین تاثیر را روی کمپین شما دارد.

اصلاح کننده هزینه مزایده

می توانید کمپین آزمایشی تبلیغ در گوگل خود را راه اندزای کنید و ببینید کدامیک از تنظیمات هزینه ی مزایده برای اکانت شما بهترین نتیجه را به همراه دارد.

نتیجه اینکه

نمایش کمپین تبلیغاتی در گوگل به بازاریابان این امکان را می دهد که تغییرات را بدون نیاز به آنالیزهای زمان بر و مبهم، در اکانت گوگل ادوردز خود زیر نظر داشته باشند. بودجه و مدت زمان راه اندازی کمپین خود، استراتژي قیمت گذاری خود، صفحه فرود یا تنظیمات خود را آزمایش کنید و اجازه دهید که گوگل داده ها را برای شما جمع آوری کند و تحویلتان دهد.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید