کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

آگاهی از برند چیست و چه اهمیتی دارد؟

آگاهی از برند چیست و چه اهمیتی دارد؟

مهم نیست که کیفیت محصولات و خدمات شما چقدر است و یا چه میزان پول برای تبلیغات خرج می کنید. حتی اگر به صورت مداوم در سایت و یا شبکه های اجتماعی فالعیت می کنید نیز اهمیتی ندارد دیر یا زود متوجه خواهید شد که اگر برندی وجود نداشته باشد نتیجه ای نخواهید گرفت. برند و آگاهی از برند چیست ؟ مجموعه ی نام شرکت ، لوگو، پیشنهادات، و محتوای شما همه برای مشتری شما چیزی را به مشتری شما القا می کند. این همان جایی است که مشتری به شما اعتماد می کند و تجارت شما را بالاتر از رقبا قرار می دهد.
با این وجود داشتن برند کافی نیست. مهم است که به طور مداوم در ساختن این برند و تقویت ارتباطات آن در ذهن مخاطبان هدف خود گام بردارید. آگاهی از برند یک تلاش لازم و مداوم برای مشاغل بزرگ و کوچک است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آگاهی از برند ، اهمیت و چگونگی آن در ادامه با افراک همراه شوید.

آگاهی از برند چیست

آگاهی از برند چیست ؟

آگاهی از برند میزان شناختن یک برند توسط مشتریان بالقوه و ارتباط صحیح آن ها با یک محصول یا خدمات خاص است. به عنوان مثال ، وقتی کسی می گوید “من به شلوار لی نیاز دارم” ، آن ها به صورت ناخودآگاه از یک برند یاد می کنند. بسیاری از برند های دیگر وجود دارند که تولیدات جین داشته باشند ، اما در ایران لی به معروف ترین برند تبدیل شده است. هرچه افراد با چیزی بیشتر آشنا باشند ، به آن اعتماد بیشتری می کنند و آن را حتی به دیگران معرفی می کنند.
آگاهی از برند مهم است زیرا این امر به مشاغل كمك می كند تا بالاتر از رقابت خود قرار بگیرند ، مخاطبان واقعی ایجتد می کند و تجارت را به فروش می رساند. سطح بالاتری از آگاهی از برند به طور معمولا با فروش بالاتر معادل است و همچنین به عنوان یک بستر اقتصادی عمل می کند مانع اضافه شدن به تعداد رقیبان می شود یعنی تجارت را در نقطه ی امنی نگه می دارد.

مقالات مرتبط:

تبلیغات CPM چیست؟

شناخت برند در مقابل آگاهی از برند

حال که می دانید آگاهی از برند چیست، بهتر است و اصطلاح شناخت برند نیز آشنا باشید. شناخت برند به حدی است که یک مصرف کننده می تواند بر اساس شاخص های بصری مانند لوگو و رنگ ها ، برند شما را به درستی تشخیص دهد. برای مثال هنگامی که مصرف کننده لوگوی پپسی را ببیند حتی قبل از اینکه کلمات یا حروف را بخواند می تواند متوجه شود که این برند پپسی است.
آگاهی از برند ، یک قدم از شناخت برند فراتر می رود. این شامل یادآوری نه تنها نام تجاری ، بلکه احساس کلی محور آن تجارت ، اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات آن و سایر جزئیات تجربی است.
هنگامی که یک کسب و کار دارای سطحی از آگاهی از برند است ، فعالیتهای بازاریابی و تبلیغاتی آنها چیزی برای مخاطبانشان معنی دار است. آنها از پیش توانسته اند با احساسات مخاطب درگیر شوند.

مقالات مرتبط:

افزایش بازدید سایت در گوگل با تکنیک‌های ساده و موثر

اهمیت ایجاد آگاهی از برند

واقعا آگاهی از برند چیست؟ آگاهی از برند تماما آن ایده آل هایی است که شما در ذهن مخاطب خود ساخته اید. در ادامه مزیت های آگاهی از برند را بر می شماریم:

  • تجارت شما را کاملا به خاطر دارند
  • شما راحت تر می توانید از خدمات یا محصولات جدید رو نمایی کنید
  • محبوبیت و معروفیت برای شما به همراه دارد
  • شما را از دیگر رقبا جدا می کند
  • مشتریانی وفادار برایتان فراهم می کند

وقتی برند شما مدام در معرض دید است از لحاظ روانشناسی مخاطبان نا خود آگاه هنگام خرید به شما توجه می کنند زیرا مغز آن ها انتخاب دیگری برایشان نمایان نمی کند. اگر زیاد به ایجاد آگاهی از برند فکر نمی کنید بهتر است فکر معروف شدن را از سر خود بیرون کنید. مخاطبان برای یادآوری برند شما به خودشان زحمت نمی دهند. آگاهی از برند برای نمایان کردن خود و القا کردن قدرت فراوان این برند بسیار اهمیت دارد.

مقالات مرتبط:

۵ نکته در مورد راه اندازی یک کمپین رقابتی تبلیغات در گوگل

آگاهی از برند

چگونه آگاهی از برند ایجاد کنیم؟

در قسمت های قبلی گفتیم که آگاهی از برند چیست اما اینکه چگونه این آگاهی را ایجاد کنیم نیز مهم است. روش های زیادی برای اینکار وجود دارد که بسته به میزان هزینه ای که می توانید انجام دهید انتخاب هایی برای شما هست. مثلا می توانید در بیشتر بنر های شهری ظاهر شوید و مردم همه جا نام شما را ببینند. این یک تبلیغ اثر بخش است اما هزینه ی فراوانی برای آن باید انجام شود.برخی از تجارت ها نمی توانند به این میزان هزینه کنند و یا حتی به این میزان به تبلیغات پر قدرت نیاز ندارند زیرا جامعه هدف کوچک تری دارند. در ادامه چند راه آسان و کاربردی برای ایجاد آگاهی ار برند به شما معرفی خواهیم کرد:

  • هشتگ مخصوص به خود را داشته باشید
  • در همایش های شهری یا در سطح کشور خود به عنوان حامی برنامه قرار بگیرید
  • یک قالب خاص برای شبکه های اجتماعی خود داشته باشید
  • یک صدا و شعار واحد داشته باشید و این را مدام در شبکه های اجتماعی به دیگران القا کنید

کلام آخر

در این مقاله دانستید که آگاهی از برند چیست و چه اهمیتی دارد. برای آگاهی از برند باید از تمامی پتانسیل های موجود در فضای وب استفاده کنید. اگر به تازگی سایت خود را آماده کرده اید و هنوز صفحات شما در گوگل بالا نیستند تبلیغات در گوگل برای شما بسیار راه گشا است. همچنین تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام و تبلیغات اسپانسری به سرعت می تواند شما را به تعداد زیادی از افراد معرفی کند. تبلیغات در توییتر و تبلیغات در لینکدین نیز می تواند کمک کننده باشد اما بهتر است نوع این تبلیغات را باید با توجه به ماهیت کار خود انتخاب کنید و از آن ها استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی تبلیغات آنلاین می توانید از مشاوره رایگان افراک استفاده کنید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید