کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

گوگل مارکتینگ لایو ـ تغییراتی اساسی در انتظار تبلیغات گوگلی است

گوگل مارکتینگ لایو ـ تغییراتی اساسی در انتظار تبلیغات گوگلی است

در گوگل مارکتینگ لایو امسال چه اتفاقاتی افتاد و تبلیغات گوگلی قرار است تا چه حد ما را شگفت زده کنند؟! اگر می خواهید از تازه ترین خبرهای مربوط به تغییراتی که در چند ماه آینده بر روی تبلیغات گوگلی اعمال خواهند شد با خبر شوید این مقاله را از دست ندهید. گوگل مارکتینگ لایو  چیست؟

گوگل مارکتینگ لایو رویدادی است که گوگل سالیانه برای معرفی تغییرات و قابلیت های جدید تبلیغاتی خود به بازاریابان و صاحبان کسب و کارها برگزار می کند.  امسال هم این رویداد در چهاردهم می برگزار شد و گوگل در آن بیش از ده محصول جدید مرتبط با بازاریابی دیجیتال معرفی کرد. بگذارید یک راست برویم سر اصل مطلب و از تغییراتی که قرار است بر تبلیغات گوگلی اعمال شود صحبت کنیم.

معرفی تبلیغات گوگلی اکتشافی Discovery Ads

خیلی توجهی به کسانی که میگویند دوره خبرنامه ها سرآمده است نکنید – خبرنامه ها هنوز فعال و تاثیر گذارند. در حقیقت حتی قرار است بیش از پیش روی کار بیایند. گوگل در سپتامبر سال گذشته میلادی گوگل دیسکاور خبرنامه اختصاصی اش را معرفی کرد. حالا گوگل مژده داده که امکان تبلیغ در این پلتفرم برای بازاریابان را قرار داده است. تبلیغات اکتشافی گوگل میدان بزرگی در اختیار بازاریابان قرار میدهند تا تصاویر چرخشی خود را جلوی چشم مشتریان خود بیاورند و فروش خود را تا حد قابل قبولی بالا ببرند.

گوگل مارکتینگ لایو

به علاوه این نوع از تبلیغات گوگلی، امکان دسترسی مخاطبان زیادی در خبرنامه یوتیوب، بخش پروموشن جیمیل و فید پلتفورم گوگل دیسکاوری در اختیار بازاریابان قرار میدهد. ۸۵ درصد از کاربران آنلاین در طول شبانه روز اقدامی در ارتباط با خرید یا انتخاب محصولات جدید انجام می دهند. این نوع از تبلیغات گوگلی این امکان را در اختیار صاحبان کسب و کارهای ریز و درشت قرار می دهد تا تبلیغ خود را درست در مکان هایی که افراد به دنبال کشف چیزهای جدید هستند، نمایش دهید. اینکار موجب کسب موفقیت اولیه برای کسب و کارهای نوپا میشود. TechStyle که یک خرده فروش لباس است توانسته با تبلیغات اکتشافی گوگل تا ۲۵ درصد هزینه به ازای هر کلیک CPC تبلیغات خود را در مقایسه با سایر کانال های تبلیغاتی کاهش دهد.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

معرفی تبلیغات گالری گوگل

گوگل به تازگی هدف جست و جو search intent را با قالب های تبلیغاتی جدید ارتباطی و تصویری ادغام کرده است. تبلیغات گالری به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد تا تصاویر جذاب را با متن تبلیغ خود ترکیب کرده و نظر مشتریان احتمالی خود را در شبکه جست وجو به تبلیغ خوپ جلب کنند.

این نوع تبلیغات حالت چرخشی خواهند داشت و کاربران می توانند تصاویر را به صورت یکپارچه رد کنند. این نوع تبلیغات گوگلی در بالای صفحه اول نتایج جست و جو قرار میگیرند. این یعنی حالا دیگر بازاریابان و صاحبان کسب و کارها فقط بر سر نمایش تبلیغات متنی خود بر اساس کلمات کلیدی مد نظرشان در صفحه ی اول گوگل نمی جنگند حالا می توانند علاوه بر تبلیغات متنی از تصاویر، در تبلیغ خود استفاده کنندو میزان کلیک های دریافتی خود را افزایش دهند. در این نوع تبلیغات گوگلی بازاریابان می توانند:

  • ۴ تا ۸ عکس استفاده کنند.
  • برای هر عکس یک تگ لاین ۷۰ کاراکتری استفاده کنند.
  • تا ۳ هدلاین در تبلیغ خود استفاده کنند.

به طور میانگین، کمپین هایی که از تبلیغات گوگلی به صورت گالری استفاده میکنند میزان ارتباط کاربر در آنها ۲۵ درصد افزایش می یابد. این قابلیت آخر سال میلادی جاری در اختیار بازاریابان قرار می گیرد.

استراتژی های قیمت گذاری هوشمند تبلیغات گوگلی به طور چشم گیری پیشرفت خواهند کرد

یکی از مواردی که گوگل از یادگیری ماشین در تبلیغات خود استفاده میکند بخش استراتژی قیمت گذاری هوشمند است.

قیمت گذاری هوشمند یعنی چه؟ گوگل با استفاده از فناوری یادگیری ماشین قیمت مزایده bid تبلیغات شما را بهینه می کند تا نرخ و ارزش تبدیل تبلیغات گوگلی شما را بالا ببرد به این فرایند قیمت گذاری هوشمند گفته می شود. اگر تا به حال با برای تبلیغات خود CPA هدف، ROAS هدف، نرخ تبدیل حداکثری تعیین کرده باشید یا CPCهزینه به ازای هر کلیک آن را افزایش داده اید احتمالا با مفهوم قیمت گذاری هوشمند آشنایی دارید.

اگر قصد راه اندازی کمپین های هدفمند و سودآور تبلیغات کلیکی در گوگل را دارید میتوانید هم اکنون با ما تماس بگیرید یا در سایت درخواست مشاوره بدهید. شماره تلفن: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

تغییرات اساسی در قیمت گذاری هوشمند تبلیغات گوگلی اعمال خواهد شد که عبارت اند از:

اهداف تبدیل در سطح کمپین: اگر کمپینی دارید که آن را مختص به یک هدف تبدیلی خاص راه اندازی کرده اید ـ برای مثال افزایش بازدید از فروشگاهتان ـ حالا می توانید تمامی قیمت های مزایده مختص این کمپین را متناسب با همین هدف افزایش دهید.

اگر قصد دارید کلیه ی قیمت های مزایده را در کمپین های مختلف بهینه سازی کنید می توانید اقدامات مد نظر خود در مورد تبدیل را به صورت کلی اعمال کنید.

تنظیمات فصلی اعمال کنید : چنانچه فروش ویژه ای در پیش دارید که پیش بینی می کنید نرخ تبدیلتان بر آن اساس افزایش خواهد داشت گوگل ادوردز هزینه مزایده تبلیغات گوگلی شما را در آن بازه از زمان افزایش میدهد و پس از اتمام فصل فروشتان قیمت گذاری مزایده تبلیغات گوگلی شما را به حالت عادی برمیگرداند.

تا اینجا به سه مورد از تغییراتی که در آینده نزدیک بر تبلیغات گوگل اعمال خواهند اشاره کردیم. توجه به این تغییرات و مطالعه در مورد آنها می توانند به شما در برنامه ریزی های تبلیغاتی آینده کسب وکارتان کمک کند. مدیران کسب و کارها خوب می دانند که بهتر است همیشه جلوتر از زمان خود برنامه ریزی کنند و برای هر نوع تغییری در آینده آماده باشند و برای آن برنامه داشته باشند.

نظر در مورد مطالب سایت کدامیک از شیوه های جدید تبلیغات در گوگل مناسب کسب و کار شما خواهد بود؟ در مورد آینده ی تبلیغات در گوگل چه نظری دارید؟ می توانید نظرا خودتان را همین جا زیر متن بنویسید.

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید