کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست

تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست

یکی از جدید ترین آپدیت های گوگل ادز، تبلیغات ریسپانسیو یا تبلیغات واکنشگرا است. این شیوه از تبلیغات در گوگل ادز به شما این امکان را می دهد که تبلیغاتی خلق کنید که با توجه به عباراتی که کاربران جستجو میکنند تغییر کند و در واقع خود را منطبق سازد. برای این نوع تبلیغ گوگل می توانید عنوان ها و متن های متعدد تعیین کنید، گوگل ادز ترکیب های مختلف از این عنوان و متن ها را امتحان می کند و حالتی که بهتر از بقیه جواب بدهد را پیدا میکند. تبلیغات ریسپانسیو گوگل با منطبق کردن محتوای تبلیغ، و نزدیک تر شدن به عبارت جستجو شده توسط مشتری، کیفیت عملکرد کمپین را افزایش می دهند. در ادامه به سوال تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست پاسخ خواهیم داد.

تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست

مزایای تبلیغات ریسپانسیو گوگل

این نوع از تبلیغات در گوگل به شما کمک می کنند:

  • تبلیغاتی داشته باشید که بر اندازه ی دستگاه مورد استفاده کاربر منطبق شود. این قابلیت به شما فضای بیشتری برای ارسال پیام به مشتری میدهد.
  • با قابلیت انتخاب چند هدلاین (عنوان) و متن برای این نوع تبلیغ گوگل، میتوانید در زمان صرفه جویی کنید. چون گوگل ادز برای شما تشخیص میدهد که کدام ترکیب بیشترین بازخورد را دریافت کرده و به نیاز کاربران نزدیکتر بوده.
  • با چند هدلاین و متن می توانید تبلیغ گوگل خود را به مشتریان بیشتری نشان دهید و با کوئری (یا جستجو) های بیشتری تناسب داشته باشید. قدرت تبلیغات شما در مزایدات نیز افزایش می یابد.
  • به طور کلی عملکرد تمام گروه تبلیغات در گوگل بهبود می یابد. چون با تبلیغات ریسپانسیو کلیک ها و تبدیل های بیشتری به دست می آورید و همچنین این تبلیغات به شما کمک میکنند در مزایدات بیشتری شرکت موفق داشته باشید.

مطالب مرتبط:

نحوه عملکرد تبلیغات ریسپانسیو

هرچه تعداد هدلاین و متن بیشتری برای این تبلیغات گوگل تعریف کنید، فرصت شما برای اینکه تبلیغی به مشتری خود نشان دهید که بیشتر به جستجوی او نزدیک بوده، افزایش خواهد یافت. تبلیغات ریسپانسیو، برای کوئری‌های مختلف، با هدلاین ها و متن های مختلفی نمایش داده میشوند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

شیوه عملکرد تبلیغات ریسپانسیو به این صورت است که شما برای یک تبلیغ، هدلاین ها و متن های مختلف انتخاب می کنید، گوگل ادز ترکیب های مختلفی از این متن ها و هدلاین ها (به صورتی که تکراری نباشند) ایجاد میکند. جدا از تبلیغات متنی‌ای که تا سه هدلاین میتوان به آنها افزود، برای یک تبلیغ ریسپانسیو تا 15 هدلاین و 4 متن میتوان تعیین کرد. توجه کنید که برخی تبلیغات که به آنها expanded گفته میشود، این قابلیت را دارند که به کاربران 3 هدلاین از بین 15 هدلاین تعریف شده، انتخاب کرده و نمایش دهند. پس در هر تبلیغ در گوگل که برای کاربران نمایش داده میشود، گوگل ادز هر بار حداکثر 3 هدلاین و 2 متن انتخاب می کند و آنها را با ترتیب و ترکیب های مختلف نشان میدهد. با گذشت زمان، گوگل ادز ترکیب هایی که از بقیه بهتر به نظر می آیند را امتحان میکند و بهترین حالت ممکن را از بین همه ی ترکیب ها، برای هر کوئری پیدا میکند.

تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست

بیشتر بدانید:

expanded search ads به تبلیغات متنی گفته می شود که میتوانند محتوای بیشتری نسبت به قبل نمایش دهند. به این صورت که در آنها می توان 3 هدلاین یا عنوان و دو متن که هر کدام حداکثر 90 حرف گنجایش دارند، انتخاب کرد.

مطالعه ی بیشتر این موضوع در ( این لینک).

راهنمای ساخت تبلیغ ریسپانسیو در گوگل

در این قسمت از مقاله آموزش می دهیم که چگونه تبلیغات ریسپانسیو خود را بسازید.

طریقه ایجاد تبلیغات ریسپانسیو گوگل:

1- از منوی سمت چپ، روی گزینه ی Ads & extensions کلیک کنید.

2- روی دکمه‌ی تبلیغات ریسپانسیو گوگل کلیک کرده و گزینه ی Responsive search ad را انتخاب کنید.

3- URL و display path text نهایی را وارد کنید. زمانی که در حال تایپ این عبارات یک پیش نمایش از تبلیغ در سمت راست نمایش داده خواهد شد.

  • یادداشت: این پیش نمایش، نمونه ای از تبلیغاتی که با این عبارات میتوان تهیه کرد نیز به شما نشان خواهد داد.

4- هدلاین ها یا عناوین را وارد نمایید. لازم است حداقل سه و حداکثر 15 مورد عنوان وارد نمایید.

5- متن تبیلغ گوگل را وارد نمایید. حداقل 2 مورد و حداکثر 4 مورد میتوانید وارد کنید.

6- روی دکمه ی Save کلیک کنید.

بیشتر بدانید:

یکی دیگر از موارد تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست ؟ display path قسمتی از تبلیغات در گوگل است که URL را نمایش میدهند که عموماً سبز رنگ هستند و زیر عنوان اصلی، بالای متن تبلیغ قرار میگیرند. این عبارت به مشتریان نشان میدهد با کلیک روی این تبلیغ به چه سایت یا فضایی منتقل خواهند شد.

برای مطالعه بیشتر به پشتیبانی گوگل بروید.

تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست
تبلیغات‌ ریسپانسیو گوگل چیست
یکی از جدید ترین آپدیت های گوگل ادز، تبلیغات ریسپانسیو یا تبلیغات واکنشگرا است. این شیوه از تبلیغات در گوگل ادز به شما...
3.5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید