کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

گوگل ادز ادیتور چیست و چگونه باید با آن کار کرد؟

گوگل ادز ادیتور چیست و چگونه باید با آن کار کرد؟

اگر مدیریت اکانت گوگل ادز خود را خودتان انجام می دهید بهتر است با ابزارهایی که به شما در مدیریت و بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی کمک می کنند آشنایی داشته باشید. ” گوگل ادز ادیتور چیست؟ “ ابزاری رایگان و کارامد است که گوگل برای کمک به بازاریابان و کسانی که کار تبلیغ در گوگل انجام می دهند، ارائه کرده است. این نرم افزار ابزاری رایگان و مناسب برای محیط دسکتاپ است که در حال حاضر نسخه ی دهم آن در دسترس است. برای اینکه از کار با گوگل ادز ادیتور Google Ads Editor  بهترین نتیجه را بگیریم اول باید بدانیم این نرم افزار چیست و چه کاری از آن بر می آید. در ادامه با افراک همراه باشید.

تبلیغ در گوگل

تبلیغات در گوگل را گزینه ی مناسبی برای تبلیغ محصول و خدمات خود نمی دانید؟ هنوز مطمئن نیستید چه مدل تبلیغی بیشترین بازده را در دنیای دیجیتال برای کسب و کارتان به همراه می آورد؟ مشاوره با افراک می تواند خیلی از این ابهامات را برایتان برطرف کند. ما در ساخت و مدیریت کمپین های تبلیغات در گوگل به شما مشاوره ر ایگان می دهیم.

گوگل ادز ادیتور(Google Ads Editor) چیست؟

گوگل ادز ادیتور یک نرم افزار رایگان است که با این نرم افزار می توانید کمپین های خود را مدیریت کنید. شما میتوانید پس از هر اشتباهی در اجرای کمپین گوگل ادز، به راحتی بااین نرم افزار به تغییرات پیش از تبلیغ بازگردید.

پیش از این، گوگل ادز از نسخه ای از گوگل ادز ادیتور استفاده میکرده، به این صورت که تبلیغ کنندگان تبلیغ مد نظر خود را ارسال میکردند و نمایندگان گوگل ادز، این تغییرات را اعمال میکردند. ولی این تغییرات به عهده خود تبلیغ کنندگان سپرده شد و تبلیغ کنندگان توسط نرم افزار گوگل ادز ادیتور، به راحتی شروع به اعمال تغییر در آگهی های خود کردند.

بعد از دانلود کردن اکانت های گوگل ادز ( گوگل ادوردز) خود می توانید تغییراتی که می خواهید را به صورت آفلاین بر روی کمپین های تبلیغاتی خود اعمال کنید.

مزایای کار با نرم افزار گوگل ادز ادیتور

برنامه Google Ads Editor به شما این امکان را می دهد تا صدها کمپین را به راحتی و به صورت آفلاین مدیریت کنید، تغییرات متعدد آپلود کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

مزیت اصلی Google Ads Editor این است که به شما امکان می دهد در چند ثانیه تغییرات قابل توجهی را در حساب تبلیغاتی خود ایجاد کنید و به شما امکان می دهد به سرعت آنچه را که در کمپین های شما وجود دارد مشاهده کنید. از دیگر مزایای این نرم افزار عبارت اند از:

 • مدیریت، ویرایش و مشاهده هم‌زمان چندین کمپین گوگل ادز
 • گرفتن خروجی اکسل از اطلاعات
 • مشاهده آمار تمام کمپین‌ها
 • لغو آسان تغییرات و اجرای دوباره آن‌ها
 • ایجاد پیش‌نویس قبل از بارگذاری تغییرات
 • ایجاد سریع گروه تبلیغاتی

چه کارهایی با گوگل ادز ادیتور می توانید انجام دهید؟

همه ی بازاریابانی که کار مدیریت اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز) با هر تعداد اکانتی، انجام می دهند می توانند از گوگل ادز ادیتور استفاده کنند اما کارایی این نرم افزار بیشتر برای اکانت های گوگل ادز با چندین اکانت و کمپین های متعدد و لیست بلند بالایی از کلمات کلیدی است. با استفاده از این نرم افزار می توانید:

 • برای ایجاد تغییرات سریع و در ابعاد وسیع از ادیتورهای این نرم افزار استفاده کنید.
 • برای ارائه ی پروپوزال ها یا ایجاد تغییراتی در اکانت ها فایل هایی که می خواهید را دانلود یا آپلود کنید.
 • آمار تمامی کمپین های خود را مشاهده کنید.
 • چندین اکانت را به صورت همزمان مدیریت، ادیت و رصد کنید.
 • گروه تبلیغات یا کمپین های متفاوت را جست و جو کرده و در متون تبلیغات خود جایگزینی صورت دهید.
 • گزینه های دلخواه را میان گروه تبلیغات و کمپین های مختلف کپی و جابجا کنید.
 • کمپین های خود را تغییر دهید و یا تغییرات از پیش اعمال شده را به حالت قبلی درآورید.
 •  تغییرات را در نسخه ی پیش نویس و پیش  از بارگزاری آن ها در حساب اعمال کنید.
 • به صورت آفلان کمپین های خود را مدیریت کنید.
 • هزینه ی کلمات کلیدی متعدد را کاهش یا افزایش دهید.
 • بخش های بزرگی از کمپین را کپی کرده و به بخش های اصلی اضافه کنید ( لیست بلند بالایی از کلمات کلیدی، بخشی از یک متن و غیره)
 • نوع تطابق کلمات کلیدی خود را در مقیاس انبوه تغییر دهید.
گوگل ادز ادیتور

مهم ترین بخش اما نحوه ی کار کردن با این نرم افزار و اعمال تغییرات هوشمندانه بر روی کمپین های تبلیغاتی است. نرم افزار گوگل ادز ادیتور خیلی حالت اتوماتیک ندارد و پیشنهادات سودمندی به شما ارائه نمی دهد. حالا می دانید که این نرم افزار اگرچه به مدیریت بخش های اصلی کمپین های تبلیغات در گوگل و انتقال اطلاعات به حساب گوگل ادوردزتان کمک می کند، اما نمی تواند پیشنهاداتی در زمینه ی هزینه ی هر کلیک، کلمات کلیدی، ساختار کمپین ها و متن تبلیغ ارائه دهد.

حالا می دانید ادیتور ادوردز کجاها به کمکتان می آید و در چه مسائلی نباید زیاد روی آن حساب باز کنید. وقت آن رسیده که نرم افزار را دانلود کنید و از امکانات آن برای ساخت و مدیریت کمپین های تبلیغات در گوگل خود استفاده کنید.

اگر با نحوه ی ساخت اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز) آشنایی ندارید یا در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد می توانید از این مقاله ها استفاده کنید.

گوگل ادز ادیتور چیست و چگونه باید با آن کار کرد؟
اگر مدیریت اکانت گوگل ادز خود را خودتان انجام می دهید بهتر است با ابزارهایی که به شما … مطالعه بیشتر
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید