برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

پنج نکته ای که لازم است در مورد تبلیغات دیسکاوری گوگل بدانید

پنج نکته ای که لازم است در مورد تبلیغات دیسکاوری گوگل بدانید

گوگل مارکتینگ لایو امسال، پر از اتفاق و خبرهای تازه در مورد تبلیغات گوگل بود. از معرفی تبلیغات گالری گوگل که به بازاریابان اجازه میدهد علاوه بر متن از تصویر هم در تبلیغات گوگل خود استفاده کنند گرفته، تا معرفی ماشین تولید تبلیغات بامپر bumper machine که با وارد کردن لینک ویدیو، آن را به مجموعه ای از چند ویدیوی شش ثانیه ی مناسب تبلیغات بامپر یوتیوب تبدیل می کند. جالب ترین و در عین حال تازه ترین قابلیت معرفی شده توسط گوگل از نظر ما ، تبلیغات دیسکاوری گوگل است. نوع جدیدی از تبلیغ در گوگل که درست در زمانی که کاربران به دنبال کشف چیزهای جدید هستند به صورت عکس های چرخشی، جلوی چشم آنها قرار میگیرد.

از آنجایی که این نوع تبلیغات گوگل، کاملاً جدید هستند، باید ببینیم چه ویژگی هایی داشته و استفاده از آنها چه سودی برای بازاریابان دارد. بیایید، پنج مورد از ویژگی های اصلی این تبلیغات را با هم بررسی کنیم.

۱.تبلیغات دیسکاوری،  چشمگیر هستند

در کنار تبلیغات دیسپلی، فروشگاهی و تبلیغات در یوتیوب، بازاریابان گوگل راه دیگری برای نمایش تصاویر در تبلیغات گوگل، طراحی و معرفی کرده اند. با استفاده از این تبلیغات، بازاریابان می توانند تصویر واحدی از محصول یا خدمات خود، یا چند عکس قابل چرخش را در معرض دید کاربران قرار دهند.

۲. یادگیری ماشین، نقش بسزایی در عملکرد تبلیغات دیسکاوری گوگل دارد

برای ساخت تبلیغات دیسکاوری گول به لینک صفحه فرود، حداقل یک عکس، یک لوگو و حداکثر پنج هدلاین و توضیحات لازم است. از این مرحله به بعد، گوگل با استفاده از فناوری یادگیری ماشین، بهترین ترکیب از هدلاین ها، عکس و توضیحات را برای جذب حداکثری مخاطبان شما انتخاب کرده و آن را در مناسب ترین جای ممکن نمایش می دهد.

این دومین باری است که گوگل فرایند بهینه سازی تبلیغات برای هدف گیری دقیق تر مخاطبان و انتخاب بهترین، مرتبط ترین و خلاق ترین تبلیغ، از یادگیری ماشین بهره می گیرد. این قابلیت فرصت مناسبی برای دیجیتال مارکترها فراهم می کند که بار دیگر از مزیت الگوریتم های گوگل برای نمایش تبلیغات سودآورتر، استفاده کنند.

تبلیغ در گوگل تبلیغات در گوگل را با کمپین های پربازده و سودآور شروع کنید. افراک با ارائه پنل اختصاصی گوگل ادز با دسترسی استاندارد به شما امکان مدیریت مستقیم تبلیغات گوگل را می دهد.

۳.تبلیغات دیسکاوری گوگل، آماده ی استفاده هستند

اگر برایتان سوال پیش آمده که این نوع تبلیغات کجا نمایش داده می شوند، صبر کنید. برایتان توضیح می دهیم. این حقیقت که تبلیغات دیسکاوری گوگل، اولین قابلیت معرفی شده توسط گوگل در مارکتینگ لایو بوده، حاکی از اهمیت این نوع از تبلیغات است. علت اهمیت بیش از اندازه ی این نوع تبلیغات این است که امکان کسب درآمد از نرم افزار گوگل دیسکاوری که سال گذشته جایگزین گوگل فید شد، را برای گوگل، فراهم میکند.

گوگل با معرفی نرم افزار دیسکاور، سه تغییر اساسی در نحوه ی جست و جو ایجاد کرد. در تبلیغات دیسکاوری گوگل، کاربران می توانند میزان علاقه ی خود را به یک محتوا از طریق تیک نشان داده و این قابلیت را در اختیار گوگل قرار دهند تا با استفاده از یادگیری ماشین، محتواهای نمایش داده در فید را مطابق علاقمندی و خصوصیات هر کاربر به او نمایش دهد.

دیسکاور، حالا ۸۰۰ میلیون کاربر در سرتاسر دنیا دارد.این عدد،  با توجه به این واقعیت که تازه شش ماه است این نرم افزار معرفی شده رقم بالایی است و نشان میدهد که مکان مناسبی برای بازاریابان است تا تبلیغات گوگل خود را در آن نمایش بدهند.

۴. مخاطبان تبلیغات دیسکاور چه کسانی هستند؟

خبر خوب این است که،  تبلیغات دیسکاوری گوگل فقط برای ۸۰۰ میلیون کاربر نرم افزار دیسکاوری، نمایش ندارد بلکه کاربران می توانند این تبلیغات گوگل را در فید کانال یوتیوب خود در موبایل و در بخش پروموشن و شبکه اجتماعی اینباکس جیمیل خود ببینند.

تبلیغات دیسکاوری گوگل

تبلیغات دیسکاوری گوگل، بومی هستند و در فید نمایش داده می شوند. در یوتیوب این تبلیغات به همراه یک فراخوان عمل بنری در قسمت بالای عکس و هدلاین و توضیحات تبلیغتان می آیند. شبکه ی گسترده ی نمایش، امکان دسترسی تبلیغات دیسکاور برای کاربران بیشتری را فراهم می کند و شانس فروش را تا چند درصد بالاتر می برد.

۵. کمپین جدید، با هدف مشترک

عامل دیگری که نشان دهنده میزان اهمیت تبلیغات دیسکاوری برای گوگل است، قرار دادن یک کمپین تبلیغات گوگل، مختص همین تبلیغات است. پس برای راه اندازی تبلیغات دیسکاوری گوگل، کافی است یک کمپین دیسکاور تبلیغات گوگل راه اندازی کنید. بعد از انتخاب نوع کمپین، می توانید تصاویر و محتواهای دلخواه خود را آپلود کنید و عقب بنشینید تا بقیه کار را خود گوگل برای شما انجام دهد. گوگل تبلیغ شما را بهینه می کند و در مناسب ترین جایگاه ها، آن را نمایش می دهد.

ازآنجایی که که این نوع تبلیغات گوگل، در فید نمایش دارند نه در صفحه نتایج جست و جو،‌ نیت جست و جو search intent در مورد آنها  اعمال نمیشود. نگران نشوید! خبر بدی نیست. شما فقط بعضی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد و استراتژی شما به تناسب آن تغییر خواهد کرد. نحوه هدف گیری مخاطبان در تبلیغات دیسکاوری گوگل، تا حد زیادی مانند تبلیغات دیسپلی گوگل، بر اساس علاقمندی است.

در غیاب تاثیر نیت جست و جو search intent، هدفگیری مخاطب به موضوع مهم تری تبدیل می شود و به خلاقیت بیشتری نیاز دارد. اما ترغیب این مخاطبان، با تعریف یک داستان برند مناسب می تواند به آگاهی آگاهی برند شما کمک شایان توجهی کند.

تبلیغات دیسکاوری گوگل چه زمانی فعال می شوند؟

اواخر سال میلادی جاری! گوگل هنوز تاریخ دقیق فعال شدن این تبلیغات را اعلام نکرده است اما بازاریابان باید هر لحظه آماده ی این تغییرات در تبلیغات گوگل باشند و برای آن برنامه ریزی کنند.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید