کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

تبلیغ گالری گوگل ادز چیست؟

تبلیغ گالری گوگل ادز چیست؟

از گوگل مارکتینگ لایو امسال (۲۰۱۹)، فهمیدیم که تبلیغ در گوگل قرار است، وارد فاز جدیدی شود. فاز تصویری! بله درست فهمیدید. از اواخر سال میلادی جدید، گوگل به بازاریابان این امکان را می دهد که علاوه بر متن، در تبلیغات خود از تصویر هم استفاده کنند. اگر میخواهید بیشتر در مورد این نوع تبلیغات هیجان انگیز و جدید بدانید این مقاله را تا آخر بخوانید. چه کمپین تبلیغ در گوگل خود را با هدف جذب سرنخ راه اندازی کرده باشید یا اینکه قصدتان افزایش فروش باشد، در هر دو حالت Gallery Ads با ترکیب نیت جست و جو intent of search و شیوه نمایش خلاقانه، آماده است تا نرخ بازگشت سرمایه کسب وکار شما را تا حد قابل توجهی بالاتر ببرد. بگذارید بگوییم اصلا این نوع تبلیغات چه هستند و چطور نمایش دارند. در این مطلب به سوال ” تبلیغ گالری گوگل ادز چیست ” پاسخ خواهیم داد. با افراک همراه باشید.

تبلیغ گالری گوگل ادز چیست؟

نوع جدیدی از تبلیغات گوگلی که در بالای صفحه ی نتایج جست و جوی گوگل جا خوش میکنند. درست زیر هدلاین و لینک نمایش تبلیغات متنی استاندارد، گوگل امکان اضافه کردن یک مجموعه عکس مانند چیزی که در اینستاگرام وجود دارد، قرار داده است.

تبلیغات گالری گوگل

علاوه بر هدلاین تبلیغ در گوگل،‌ هر عکس با یک تگ لاین همراه خواهد بود. همین طور که کاربران عکس ها را ورق می زنند،‌هدلاین ( که مانند همیشه کاربران را به صفحه فرود تبلیغ شما راهنمایی می کند) در بالای صفحه نمایش خواهد داشت. در این نوع تبلیغ، می توانید حداقل چهار عکس و حداکثر ۸ عکس را وارد کرده و تگ لاین ۷۰ کاراکتری برای هر کدام در نظر بگیرید. از آنجایی که امکان اضافه کردن سه هدلاین متفاوت و جذاب برای تبلیغ در گوگل در اختیارتان هست، بهترین کار این است که همه موارد ممکن را امتحان کنید تا بتوانید تبلیغ در گوگل را به موثر ترین شکل ممکن انجام دهید.

تا جایی که آزمایش ها و نمایش های ابتدایی نشان داده اند، تبلیغات گالری گوگل ۲۵ درصد بیشتر از تبلیغات متنی استاندارد مخاطبان را درگیر کرده اند .

چرا گوگل به فکر طراحی تبلیغات گالری افتاد؟

مختصر و مفید اینکه، این تبلیغات در نشان دادن ویژگی های کسب و کار شما به کاربران موثر تر عمل میکنند.

افراد به ویژه کاربران تلفن همراه، برای کسب اطلاعات بیشتر به گوگل مراجعه میکنند. قطعا افراد زیادی از این فرصت برای معرفی کالا و خدمات خود به آن کاربران استفاده میکنند. نکته ی مهم، پیدا کردن راهی است که از طریق آن بتوان هزینه های صورت گرفته در تبلیغات را از طریق معرفی بهتر و دقیق تر مزیت کالا و خدمات خود، به مجموعه ی خود برگردانید.

مطلب مرتبط: تبلیغ در گوگل چیست؟

کلمات به تنهایی می توانند ویژگی های بارز را بازگو کنند، اما وقتی که با چند عکس ترکیب شوند بهتر عمل خواهند کرد. نمایش تصویر جذاب و دلنشینی از محصول در کنار هدلاین تبلیغ، تاثیر بیشتری بر ذهن مخاطب میگذارد و او را به انجام خرید از شما ترغیب میکند.

تبلیغ در گوگلاگر میخواهید کمپین های هدفمند و تاثیر گذار با سود بالا و هزینه ی مناسب، راه اندازی کنید، افراک به شما کمک می کند و از ساخت اکانت تا راه اندازی کمپین ها قدم به قدم با شما همراه خواهد بود. برای شروع کار با افراک، کافی است در سایت درخواست مشاوره بدهید؛ یا با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

چه کسی از تبلیغات گالری گوگل سود می برد؟

اگر چه خیلی ها تصور میکنند که این نوع از تبلیغ در گوگل، فقط به درد کسب و کارهای B2C می خورد اما کسب و کارهای B2Bهم می توانند از آن به نفع خود استفاده کنند.

بگذارید با کسب و کارهای B2C شروع کنیم. اگر خدمات ارائه شده توسط رستوران ها، باشگاه های ورزشی، هتل ها و آژانس های مسافرتی، تصویر محور باشند، باید تبلیغات گالری گوگل را امتحان کنند. با قابلیت نمایش دادن خدمات و محصولات و یا تجربیات متعدد – یا ویژگی های مختلف یک محصول یا سرویس و تجربه در یک تبلیغ واحد، می توانید به بهترین نحو خودتان را معرفی کنید.

و اما کسب و کارهای B2B که به ظاهر کمتر از تبلیغات گالری گوگل سود می برند. اگر در کار فروش نرم افزار یا ارائه سرویس های دیجیتال مارکتینگ به استارتاپ ها هستید، در اولین نظر، قرار نیست چیزی از تبلیغات گالری گوگل نصیبتان شود. اما باید بگوییم این تصور اشتباه است. به جای فکر کردن به محصول یا خدمات، شما باید به روند و مسیر طی شده توسط مشتریان خودتان خوب فکر کنید واینکه چطور میتوانید به شکل تصویری ازآنها برای جذب مخاطب استفاده کنید. می توانید از قابلیت گالری تبلیغ در گوگل برای نشان دادن موفقیت هایی که مشتریان شما با استفاده از خدماتتان به آن می رسند، استفاده کنید.

برای مثال تصور کنید که کار شما طراحی صفحات فرود برای کمپین های تبلیغاتی کسب وکارهای کوچک است. احتمالاً قراردادن اسکرین شات از نمونه کارهای قبلی در تبلیغ، خیلی موثر نخواهد بود. در عوض نشان دادن تمایز خدمات و کیفیت کارتان نسبت به سایرین، امتیاز کیفی بهتری برای تبلیغ در گوگل شما به ارمغان می آورد. به علاوه، نرخ تبدیل بالاتر و هزینه به ازای هر تبدیل (CPA) کمتری برای شما خواهد داشت و همین موضوع به نشان دادن ارزش محصول شما و برندینگ کسب و کارتان به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای مشتریان، کمک خواهد کرد.

از دیگر تبلیغات گوگل ادز برای پروموت سایتتان استفاده کنید. پیشنهاد آژانس تبلیغات آنلاین افراک انجام تبلیغات یوتیوب است.

چرا بهتر است از تبلیغات گالری گوگل استفاده کنیم؟

برای جواب دادن به این سوال شاید لازم باشد به علم عصب شناسی رجوع کنیم:

  • سرعت پردازش تصویر در مغز ۶۰۰۰۰ برابر سریع تر از متن است.
  • افراد تاثیر گذاری اولیه را در ۵۰ میلی ثانیه ی اول میگذارند
  • …..و تصاویر را در ۱۳ میلی ثانیه پردازش میکنند
  • مصرف کنندگان تمایل بیشتری به خاطر سپردن محتواهای بصری دارند.
  • افراد آنچه میبینند را در مقایسه با آنچه می خوانند ۸۰ درصد بیشتر به خاطر می آورند.

خیلی ساده است، تبلیغات گالری گوگل جذاب ترند، چرا که تصاویر در کل تاثیر گذارتر بوده و به نسبت متن خالی، بیشتر در خاطر می مانند. فکر اینکه با تبلیغات متنی می توان تاثیر طولانی مدت بر روی مخاطب گذاشت را از سرتان بیرون کنید. با اضافه کردن تصویر، شانس بیشتری برای درگیر کردن مخاطب با تبلیغتان خواهید داشت.

بگذارید به بحث بازاریابی برگردیم. عامل دیگری که تبلیغات گالری گوگل را به نسبت تبلیغ در گوگل به شکل متنی، موثرتر میکند چرخشی بودن آنهاست، درست مثل فیس بوک و اینستاگرام. خیلی از کسب وکارهای بزرگ با استفاده از این تبلیغات در فیس بوک به نتایج و بازگشت سرمایه ی چشم گیری رسیده اند.

مشخصاً، کاربران به تبلیغات تصویری قابل ورق زدن واکنش بهتری نشان می دهند. درست است که از شبکه های اجتماعی و موتورهای جست و جو با دو پس زمینه ی ذهنی کاملاً متفاوت برخورد می کنند. اما اگر اینستاگرام می تواند چرا گوگل نتواند توجه مخاطبان را به هنگام جست وجوی کلمه کلیدی مورد نظر به خود جلب کند؟

نتیجه اینکه

در بازار پررقابت و اشباع شده دیجیتال مارکتینگ، لازم است تا هر روز از امکانات و فناوری های جدید تبلیغاتی باخبر باشید.بهتر است که به محض فعال شدن تبلیغات گالری، از آنها استفاده کنید. هرچه زودتر از آنها استفاده کنید، شانس پیشی گرفتن شما در رقابت بیشتر است. بدترین حالت این است که این نوع تبلیغات آنقدر ها که شما فکر میکردید، مفید واقع نشوند. در این صورت می توانید برای همیشه آنها را متوقف کنید. و تبلیغ در گوگل را به همان شکل متنی و ساده ی پیشین انجام دهید. دیر شروع کردن، ضرر بیشتری دارد. در این مطلب ” تبلیغ گالری گوگل ادز چیست “ نظر و تجربه ی شما در مورد تبلیغات گالری گوگل چیست؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید