کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

هزینه تبلیغ در اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغ در اینستاگرام چقدر است؟

در بین روش‌های مختلفی که برای تبلیغات آنلاین وجود دارد، تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و … توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. چرا که به نسبت تبلیغات در گوگل هم هزینه کمتری دارد و هم این که معمولاً اثربخشی آن برای جلب اعتماد کاربران راحت‌تر است. اما تبلیغ در اینستاگرام به دلیل اینکه از مزایای سیستم مدیریتی فیس‌بوک نیز بهره می‌برد، معمولاً مورد علاقه بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی و البته تبلیغ‌کنندگان است. اما سؤال اصلی که برای بسیاری شما مطرح می‌شود این است که هزینه تبلیغ در اینستاگرام چقدر است!؟ در این مقاله همراه ما باشید تا برآوردی از هزینه تبلیغ در اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آیا تبلیغ در اینستاگرام مؤثر است؟

اینستاگرام به دلیل روند ساده‌ای که برای اشتراک‌گذاری انواع محتوا مانند عکس، متن، فیلم و … در اختیار کاربران قرار می‌دهد، مورد علاقه بسیاری از کاربران است. همین مسئله باعث شده است که نرخ تعامل در اینستاگرام 10 برابر بیشتر از فیس‌بوک باشد. این عدد نشان می‌دهد که اگر شما به دنبال رابطه‌ای بر مبنای اعتماد با مشتریانتان هستید، اینستاگرام فرصت ساخت همچین رابطه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هزینه تبلیغ در اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغ در اینستاگرام چقدر است؟

جالب است بدانید با وجود اینکه فیس‌بوک قدم بیشتری به نسبت اینستاگرام دارد، اما هزینه تبلیغ در اینستاگرام بیشتر از هزینه تبلیغ در فیس‌بوک است.

اگر شما از قابلیت‌های هدف‌گیری اینستاگرام استفاده کنید، به طور متوسط به ازای هر  CPM (cost per thousand impressions : هزینه به ازای هر 1000 نمایش) باید 5 دلار بپردازید.

فیس‌بوک برای حفظ کاربرانی که از آن به عنوان یک کانال تبلیغاتی استفاده می‌کنند، هر زمان که یک قابلیت جدید به پلتفرمش اضافه می‌کنید، هزینه به ازای هر CPM را کاهش می‌دهد تا برای تمامی تبلیغ‌کنندگان با هر بودجه‌ای قابل استفاده باشد. با این وجود این هزینه امروزه چیزی حدود 10 دلار است و همین باعث می‌شود که هزینه تبلیغ در اینستاگرام مقرون به صرفه تر باشد.

جالب است بدانید که با وجود این هزینه کمی که برای تبلیغ در اینستاگرام می‌پردازید نرخ CTR شما یا نرخ کلیکی که دریافت می‌کنید، به نسبت سایر شبکه‌های اجتماعی، بسیار بیشتر است.

به طور کلی می‌توان گفت که هزینه تبلیغ در اینستاگرام به بسته به نوع تبلیغی که انتخاب می‌شود، هدف‌گیری مخاطبان و … متغیر است.

روش‌های تبلیغ در اینستاگرام چیست؟

به طور کلی شما برای قرار دادن تبلیغ در اینستاگرام می‌توانید از یکی از 4 روش زیر استفاده نمایید :

  • تبلیغ با تک عکس
  • تبلیغ به صورت ویدئویی
  • تبلیغ به صورت آلبوم (ترکیبی از عکس و فیلم)
  • تبلیغ در استوری

هزینه تبلیغ در اینستاگرام چقدر است؟

در میان 4 روشی که ذکر شد، تبلیغ ویدئویی در اینستاگرام تأثیر بیشتری دارد چرا که مسلماً جذابیت بیشتری برای کاربران دارد خصوصاً اگر حول خدمت ارائه شده توسط کمپانی شما باشد. علاوه بر این گزارشی که توسط فیس‌بوک در رابطه با تبلیغ ویدئویی شما آماده می‌شود، دید بهتری نسبت به تأثیرگذاری استراتژی تبلیغاتی‌تان به شما می‌دهد. چرا که مشخصاً معلوم می‌کند چه تعداد نفر از قسمت‌های مختلف ویدئوی شما بازدید کرده‌اند.

بعد از تبلیغ ویدئویی می‌توان تبلیغ آلبومی را دارای بیشترین تأثیر در نظر گرفت چرا که ترکیبی از دو نوع عکس و فیلم است.

تبلیغ با استفاده از یک عکس شاید سخت‌ترین نوع تبلیغات باشد چرا که به اندازه‌ای باید جذاب و گویا باشد که در یک نگاه توجه مخاطب را به خود جلب نماید.

تبلیغ در استوری برای افرادی مناسب است که بودجه زیادی برای تبلیغ در اینستاگرام در نظر نگرفته‌اند. با این وجود به نسبت هزینه کمی که دارد، نتیجه خوبی خواهد داشت.

با این وجود بهتر است قبل از انتخاب نهایی در مورد این که کدام یک از روش‌ها برای تبلیغات شما مؤثر است، با مشاوران ما در تماس باشید. با آنالیز و بررسی که ما در حوزه میزان رقابت تبلیغاتی شما انجام می‌دهیم، بهترین روش را برای حداکثر سازی بازده تبلیغاتی‌تان به شما پیشنهاد می‌دهیم.

در نهایت بهتر است که نگرانی خاصی در رابطه با هزینه تبلیغ در اینستاگرام نداشته باشید چرا که با استفاده از دانش افراد متخصص می‌توانید از بهترین روش با کمترین هزینه و در عین حال بالاترین بازده بهره‌مند شوید.

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید