کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

چطور گوگل آنالیتیکس را به گوگل ادز (ادوردز) وصل کنیم؟

چطور گوگل آنالیتیکس را به گوگل ادز (ادوردز) وصل کنیم؟

گوگل آنالیتیکس یک تحلیلگر وب است که ترافیک وبسایت را پیگیری کرده و بر اساس آن گزارش ارائه می دهد. گوگل آنالیتیکس به همراه دیگر خدمات بازاریابی گوگل، زیر چتر گوگل مارکتینگ پلتفورم جای میگیرد و به شما کمک می کند تا دید بهتری نسبت به مشتریان خود و ارتباطی که با سایت، محتوا و محصولات شما برقرار می کنند به دست بیاورید. حالا چرا بحث لینک کردن آن به اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز) مطرح شده؟ تحقیقات نشان می دهد که اتصال گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس میزان تاثیر تبلیغات در گوگل را در بالابردن نرخ تبدیل کسب و کار شما نشان می دهد. به علاوه با لینک کردن این دو اکانت با هم می توانید در هزینه تبلیغات کلیکی در گوگل صرفه جویی کنید. قبل از وصل کردن این دو اکانت به همدیگز، بیایید کمی در مورد سودی که از این پیوند نصیب شما می شود حرف بزنیم.

اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز چه فایده ای دارد؟

هزینه تبلیغات در گوگل را بهینه می کند.

وقتی گوگل آنالیتیکس خود را به گوگل ادز لینک میکنید به یک سری اطلاعات جدیدی در گوگل ادز دستیابی پیدا می کنید که به شما دید عمیق تری نسبت به مسیری که کاربر تا تبدیل شدن به مشتری طی می کند میدهد چه آن سرنخ جذب شود یا خرید صورت بگیرد. این اطلاعات به شما می فهماند بعد از اینکه کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرد چه اتفاقی برایش رقم میخورد و به این ترتیب کمپین های خود را بهینه می کنند. برای مثال در گوگل آنالیتیکس متوجه می شوید که کلمات کلیدی مشخصی بیشترین کاربر را به سمت وبسایت شما می کشاند. بنابراین میتوانید برای بهبود عملکرد تبلیغات در گوگل، هزینه های این کلمات کلیدی را افزایش دهید. همچنین می توانید با در نظر گرفتن نرخ پرش یا bounce rates و معیارهای مشارکت سایت در می یابید که چرا و در چه قسمت هایی کاربران از سایت شما خارج شده اند.

تبلیغ در گوگلاز تعرفه های تبلیغ در گوگل ادز ما آگاه شوید و هزینه های تبلیغات در گوگل را برای کسب و کار خود تخمین بزنید. خیلی از رقبای شما حالا تبلیغات در گوگل را شروع کرده اند.

 

مشتریان دلخواه را هدف قرار می دهد. 

گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز دست به دست هم می دهند تا تبلیغ خود را جلوی چشم مخاطب مورد نظرتان بیاورید. برای مثال، می توانید تعریف کنید کاربرانی که حداقل پنج محصول را به سبد خرید خود اضافه کرده اند اما خریدی انجام نداده اند، مد نظر شما هستند. ابتدا، یک گروه مخاطب آنالیتیکس بر اساس رفتار کاربر شکل دهید، سپس یک کمپین تبلیغ در گوگل راه اندازی کنید تا پیشنهادات ویژه ای به این کاربران ارائه داده و آن ها را به تبدیل و انجام خرید ترغیب کند.

استفاده از قابلیت machine learning پیشرفته را فراهم می کند.  

گوگل آنالیتیکس برای استفاده ی بهینه از داده های شما و برررسی دقیق تر آنها، از یادگیری ماشین machine learning بهره می گیرید. حتی می توانید از او بپرسید (به انگلیسی) که: کاربران از چه درگاه هایی وارد سایت من می شوند؟ یا حداکثر زمانی که کاربران بر روی یکی از صفحات فرود من می مانند چقدر است؟ شما در جواب، پاسخ های قانع کننده ای دریافت خواهید کرد. یکی دیگر از قابلیت های یادگیری ماشین machine learning گوگل آنالیتیکس، لیست های هوشمند Smart Lists است. این لیست ها به شما کمک میکند که مشتریان ارزشمند را پیدا کرده و هدف قرار دهید. این لیست ها سیگنال های زیادی را از اطلاعات گوگل آنالیتیکس شما دریافت می کنند. اطلاعاتی مانند موقعیت جغرافیایی، دستگاه، نوع مرورگر، ارجاع دهنده referrer، مدت زمان ماندگاری کاربر session duration به گوگل آنالیتیکس کمک می کنند تا لیستی از کاربرانی که بیشترین شانس برای تبدیل شدن به مشتری را دارند، تهیه کرده و از آن در راه اندازی کمپین های تبلیغات در گوگل خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اکانت گوگل ادز

حتماً بخوانید: بازاریابی مجدد با استفاده از اکانت گوگل ادز 

به این ترتیب با اتصال گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس، راحت تر میفهید که چه تبلیغی عملکرد خوبی داشته و کدامیک به تغییرات نیاز دارند. در ادامه به شما نشان می دهیم چطور این دو اکانت را به هم وصل کنید و از مزایای این پیوند مبارک بهره مند شوید.

نحوه اتصال گوگل آنالتیکس و گوگل ادز (گوگل ادوردز)

پیش از شروع

پیش از اینکه کار اتصال این دو اکانت به هم را آغاز کنید باید در اکانت گوگل ادز خود دسترسی ادمین و در اکانت گوگل انالتیکس خود اجازه اعمال تغییرات Edit permissions داشته باشید.

شروع کنید: می توانید اکانت های خود را به هم متصل کنید. 

  • وارد اکانت گوگل ادز خود شوید
  •  روی گزینه ی tools در سمت راست نوار بالایی اکانت کلیک کنید. پایین تر از گزینه ی Setup  گزینه ی Linked accounts را باز کنید.
اکانت گوگل ادز
  • پایین قسمت گوگل انالتیکس بر روی جزئیات Details کلیک کنید.
اکانت گوگل ادز
  • حساب های مختلف گوگل انالتیکس که به آن دسترسی دارید می بینید. بخش وضعیت یا Status به شما نشان می دهد که کدام یک از بخش ها به گوگل ادز متصل هستند یا نه. ( اگر گزینه ی انالتیکس را در این قسمت نمی بینید، مطمئن شوید که امکان اعمال تغییرات “Edit” permission را دارید یا نه)
  • در ستون Actions روی لینکی روبروی چیزهایی که می خواهید به گوگل ادز لینک دهید کلیک کنید. می توانید هرکدام را که می خواهید اضافه کنید.

حالا یکی از این دو پنجره را می بینید:

اگر ویژگی ای که شما انتخاب کرده اید فقط یک view داشته باشد فقط آن را می بینید. گزینه ی Import site metrics را انتخاب کنید تا بتوانید داده های گوگل آنالتیکس را در گزارشات گوگل ادز مشاهده کنید. اگر آن ویژگی view مختلفی داشته باشد شما لیستی از آن view ها را خواهید دید که می توانید به آنها لینک بدهید. برای هر view می توانید مراحل زیر را طی کنید:

لینک: با فعال کردن این گزینه، اطلاعات مربوط به کلیک و هزینه های گوگل ادز را در گوگل آنالیتیکس نمایش می دهد. همچنین اهداف و مبادلات مالی صورت گرفته در آنالیتیکس به اکانت گوگل ادز شما انتقال داده می شود.

اطلاعات سایت: (پیشنهاد می شود)‌:  View را انتخاب کنید که می خواهید از طریق آن اطلاعات مربوط به مشارکت کاربران در وب سایت را از طریق آن وارد کنید. اینView میزان مشارکت مخاطب را در ستون گزارشات گوگل انالتیکس به شما نشان می دهد. حواستان باشد که باید ستون گوگل انالتیکس را به گزارشات گوگل ادز خود اضافه کرده باشید.

  • بر روی گزینه ی ذخیره saveکلیک کنید.

تبلیغ در گوگل ادز را با چشمانی باز انجام دهید. اگر برای انجام تبلیغات در گوگل نیاز به مشاوره دارید، افراک می تواند در این زمنیه به شما کمک کند. کافی است با شماره ی زیر تماس بگیرید و یا در سایت درخواست مشاوره رایگان بدهید.

نظر در مورد مطالب سایتاگر در زمینه متصل کردن اکانت گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس به مشکلی برخوردید می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

چطور گوگل آنالیتیکس را به گوگل ادز (ادوردز) وصل کنیم؟
گوگل آنالیتیکس یک تحلیلگر وب است که ترافیک وبسایت را پیگیری کرده و بر اساس آن گزارش ارائه...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید