کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

ریمارکتینگ در گوگل ادز (گوگل ادوردز)

ریمارکتینگ در گوگل ادز (گوگل ادوردز)

ریمارکتینگ در گوگل ادز (گوگل ادوردز) یکی از قوی ترین روش های تبدیل کاربر به مشتری در دنیای دیحیتال مارکتینگ است. موتورهای جست و جو مانند گوگل و بینگ با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، این امکان را در اختیار شرکت ها قرار می دهند؛ تا تبلیغات بنری یا تبلیغات استاندارد متنی را برای کسانی که قبلاً از سایتشان بازدید کرده اند، نمایش دهند. در این مطلب بازاریابی مجدد در گوگل ادز را بررسی خواهیم کرد.

این نوع از تبلیغات دیجیتال، کاربر محور هستند و بر اساس اصطلاحات خاص مورد جست و جوی کاربران هدف گذاری می شوند بنابراین دقیق تر عمل می کنند.

کلید واژه ی بازاریابی مجدد در گوگل ادز مرتبط بودن یا relevance است.

تبلیغ محصولات یک شرکت به شخصی که قبلاً از وب سایت آنها دیدن کرده یا محصولاتش را جست و جو کرده مرتبط است.

بازاریابی مجدد چیست؟

ریمارکتینگ در گوگل ادز

بازاریابی مجدد در گوگل ادز راهی برای ارتباط مجدد و درگیر کردن کاربرانی است که قبلاً به محصولات و خدمات شرکت شما ابراز علاقه کرده اند. با این قابلیت می توانید کاربرانی که زمانی از وب سایت شما بازدید کرده اند و خریدی انجام نداده اند را به مشتری تبدیل کنید.

با استفاده از یکی از پیچیده ترین ابزارهای تحلیل دیجیتال،‌ بازاریابی مجدد به شرکت ها کمک میکند که مشتریانی که زمانی کالایی را به سبد خرید خود اضافه کرده اند  اما هرگز خرید خود را تکمیل نکرده اند به انجام خرید ترغیب کنند . از آنجاییکه بازاریابی مجدد در کل نتایج مشابه با کلیک بر نمایش در تبلیغات گوگلی ندارد راهی برای تقویت برند و مشتریان بالقوه ای است که به محصولات و خدمات شما ابراز علاقه کرده اند.

از آنجاییکه افراد زمان زیادی را در اینترنت صرف می کنند بهره بردن از امکانات بازاریابی مجدد گوگل می تواند توجه زیادی را به سمت شرکت، محصول و خددمات شما معطوف کند.

۲. ریمارکتینگ در گوگل آنالتیکس

برای استفاده از بازاریابی مجدد با گوگل ادز، باید تغییراتی در تگ وب سایت خود اعمال کنید تا گوگل ادز اطلاعات مخاطبان شما را جمع آوری کند. دو راه برای انجام این کار وجود دارد، یکی استفاده از تگ گوگل ادز یا  اعمال تغییرات در تنظیمات گوگل آنالتیک.

بازاریابی مجدد در گوگل ادز

می توانیم از هر دوی این روش ها استفاده کنیم و نتیجه ی خوبی هم بگیریم، اما استفاده از گوگل آنالتیکس دو مزیت عمده دارد

  • تگ کردن ساده و سریع تر
  • قابلیت هایی برای هدف گزاری دقیق تر مخاطبان

وقتی از ساده تر و سریع تر صحبت می کنیم منظورمان این است که دیگر لازم نیست تگ گوگل ادز را به وب سایت خود اضافه کنید.

گوگل انالتیکس به شما اجازه می دهد بازدید کنندگان سایت خود را بر اساس رفتارشان طبقه بندی کنید. برای مثال شاید بخواهید کاربرانی از منطقه ی جغرافیای خاصی را هدف قرار دهید که حداقل دو دقیقه روی وب سایت شما درنگ کرده باشد. این کار را می توانید از طریق کد گوگل انالتیکس و پیگیری زمان ماندگاری هر کاربر بر روی سایت و منطقه ی جغرافیایی او انجام دهید و تبلیغ را برای مناسب ترین فرد نمایش دهید.

ریمارکتینگ در گوگل ادز

مشابه بازاریابی مجدد با گوگل آنالتیکس گوگل ادز هم به شما اجازه می دهد که بازدید کنندکان سابق سایت خود را بر اساس معیارهایی که در لیست های خود تعیین کرده اید هدف قرار دهید.

چنانچه مشتریان خود را به خوبی بشناسید انتخاب مناسب ترین روش بازاریابی مجدد برایتان آسان تر می شود.

اگر مثلاً می خواهید فقط بازدیدکنندگانی که کالایی به لیست خرید خود اضافه کرده اند اما ناگهان از سایت شما خارج شده اند را هدف قرار دهید کد بازاریابی مجدد گوگل ادز گزینه ی مناسب تری است اما باید بدانید انجام این کار مخاطبان شما را محدود می کند یا اگر می خواهید بازدید کنندگان از صفحات مختلف وب سایت را هدف قرار دهید باید چندین کمپین بازاریابی متعدد راه اندازی کنید.

تبلیغ در گوگل اگر در زمینه ی تبلیغات گوگلی و ریمارکتینگ در گوگل ادز (گوگل ادوردز) نیاز به کمک دارید افراک به شما کمک می کند تا اکانت گوگل ادز بسازید و از طریق آن بازاریابی مجدد انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید.

بازاریابی مجدد از طریق ویدیو

بسیاری از تبلیغات نمایشی در دنیای دیجیتال حالا دیگر از طریق ویدیو نمایش داده می شوند. از طریق گوگل ادز می توانید تبلیغ خود را به کسانی که کانال یوتیوب و سایر ویدیوهای شما را دیده اند نشان دهید.

ریمارکتینگ در گوگل ادز

ریمارکتینگ از طریق لیست ایمیل

اگر لیست بلند بالایی از ایمیل هایی که در کار دیجیتال مارکتینگ از آن استفاده می کنید دارید می توانید از آن برای بازاریابی مجدد استفاده کنید. با آپلود کردن لیست ایمیل هادر بخش مخاطب مشخص custom audience در گوگل ادز، هنگامی که این گروه از افراد وارد اکانت جست و جوی گوگل،جیمیل یا یوتیوب خود می شوند تبلیغ شما برایشان نمایش خواهد داشت.

 فقط مطمئن شوید که مشتریان سابق خود را از لیست خارج کنید.

بازاریابی مجدد پویا با گوگل

در این نوع از بازاریابی مجدد، از اینکه مشتریان بالقوه در وب سایت شما به دنبال چه چیزی هستند استفاده می کنند و در فید های خبری، محصولات مرتبط را به آنها نشان می دهند.

برای مثال فرض کنید یک روز در دیجی کالا به دنبال یک مدل صندلی خاص برای دفتر خود بگردید اما خریدی انجام ندهید . وقتی که در حال گشت و گذار در وب سایت های دیگر هستید، مجموعه ای از صندلی های اداری سایت دیجی کالا به صورت رندوم و متحرک (بنری) برای شما نمایش داده می شوند.

برای بازاریابی مجدد با این روش باید از کد گوگل ادز استفاده کنید نه گوگل آنالتیکس

همچنین باید فیدی شامل کلیه ی محصولات و خدمات خود طراحی کنید که از این به بعد در بازاریابی مجدد از همان محصولات استفاده کنید. به علاوه می توانید برای همه ی صفحات سایت خود پارامترهای مانند بازه ی سنی، جنسیت، درآمد ماهیانه و غیره تعریف کنید تا اگر بازدید کننده ای در این پارامترها گنجید، به لیست شما اضافه شود.

نتیجه اینکه  

با استفاده از قابلیت های پیشرفته ی یک یا چند روش ریمارکتینگ در گوگل ادز می توانید مشتریانی که می توانند تبدیل به مشتریان وفادار برند شما شوند هدفگیری کنید. بازاریابی مجدد به شما امکان این را می دهد که نه تنها کسانی که از شما خرید کرده اند برای کسانی که قبلا در مورد محصول یا خدمات شما سوال کرده اند را هدف قرار دهید .

نظر در مورد مطالب سایت

شما از کدامیک از این روش های بازاریابی مجدد استفاده می کنید؟ به نظرتان کدام یک از روش ها مناسب شماست؟ منتظریم تا سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید