کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

انواع تبلیغات pinterest چیست؟

انواع تبلیغات pinterest چیست؟

پینترست Pinterest یک شبکه اجتماعی و پلتفرمی برای خلق و معرفی ایده‌های جدید است. به عبارت دیگر برای موفقیت در این شبکه بیش از آن که به یک برند معروف نیاز باشد، به مک محتوای خلاق و منحصر به فرد نیاز است. به‌گونه‌ای که 73 درصد از کاربران این شبکه معتقد هستند که محتوای مناسب موجب موفقیت یک برند می‌شود، نه برعکس! به همین دلیل است که تبلیغات Pinterest معمولاً شروع خوبی برای استارت آپ هایی است که با ایده‌های ناب شروع به فعالیت کرده‌اند. اگر شما هم می خواهید علاوه بر تبلیغات گوگل ادز از شبکه‌های اجتماعی مانند Pinterest، اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و … برای بازاریابی آنلاین استفاده کنید، در این مقاله با افراک همراه باشید و با انواع تبلیغات در Pinterest بیشتر آشنا شوید.

نکته مهم : در حال حاضر، تبلیغات Pinterest فقط در استرالیا، کانادا، فرانسه، ایرلند، نیوزیلند، انگلستان و ایالات‌متحده در دسترس است.

انواع تبلیغات در Pinterest

نوع کمپین تبلیغاتی که در این شبکه اجتماعی را می‌اندازید، تعیین کننده بودجه، فرمت تبلیغ، موقعیت نمایش تبلیغ و … است. بنابراین بهتر است قبل از راه‌اندازی کمپین از انتخاب‌های پیش رویتان اطلاعات لازم را داشته باشید :

تبلیغات Promoted Pins

این نوع تبلیغ مانند سایر پست‌ها یا پین‌ها در این پلتفرم نمایش داده می‌شوند. به این معنا که کاربر می‌تواند آن‌ها را به اشتراک بگذارد، در مورد آن‌ها نظر دهد و … . شاید مهم‌ترین قابلیتی که این شیوه از انواع تبلیغات در Pinterest دارد این است که بعد از اشتراک‌گذاری آن، برچسب Promoted از بین می‌رود. یعنی کاربر با کلیک روی تبلیغ شما به‌طور مستقیم به صفحه فرودتان انتقال داده می‌شود. مشخصات این نوع تبلیغات عبارت است از :

 • هدف کمپین تبلیغاتی: آگاهی از برند
 • نوع فایل: PNG یا JPEG
 • اندازه فایل: حداکثر 10 مگابایت
 • کپشن تبلیغ : حداکثر 500 کاراکتر

تبلیغات pinterest

تبلیغات One-tap Pins

بر اساس آنچه که کمپانی Pinterest بیان کرده است، از سال 2019 تمامی فرمت‌های تبلیغاتی این پلتفرم به حالی در می‌آیند که کاربر با یک کلیک روی آن‌ها به لندینگ پیج انتقال داده می‌شود.

تبلیغات Promoted Carousels

این نوع از تبلیغات pinterest که در سال 2018 معرفی شده‌اند، به تبلیغ‌کننده این امکان را می‌دهد که تبلیغش را با استفاده از عکس‌های ترکیبی بین 2 الی 5 عدد نمایش دهد. هر عکس در این تبلیغات چرخ و فلکی می‌تواند تصویر، عنوان، توضیحات و صفحه فرود متفاوت داشته باشد. استفاده از این شیوه تبلیغات برای افرادی مناسب است که قصد معرفی چندین محصول را دارند.

مشخصات این نوع تبلیغات عبارت است از :

 • نوع فایل: .PNG یا .JPEG
 • اندازه فایل : حداکثر 10 مگابایت
 • کپشن تبلیغ : حداکثر 500 کاراکتر
 • عنوان: حداکثر 100 کاراکتر

تبلیغات Promoted Video

این نوع شیوه تبلیغات pinterest مشابه با همان حالت اول است. با این تفاوت که تصاویر تبلیغ دیگر ثابت نبوده و حالت متحرک پیدا کرده‌اند. نکته مهمی که هنگام استفاده از این روش وجود دارد این است که ویدئو تبلیغاتی شما بهتر است که به صدا وابسته نباشد. چرا که اگر به صور خودکار پلی شوند، احتمال اینکه کاربر صدایش را بلند کند، کم است. شما می‌توانید در دو سایز حداکثر و استاندارد ویدئوهای خود را در این شبکه به اشتراک بگذارید. استفاده از این شیوه تبلیغات برای کسانی مؤثر است که قصد بیان روایت و داستانی از نام تجاری‌شان دارند. مشخصات این نوع تبلیغات عبارت است از :

 • نوع فایل: .MPR یا .MOV
 • اندازه فایل: حداکثر 2 گیگابایت
 • طول فیلم: حداقل 4 ثانیه، حداکثر 30 دقیقه
 • کپشن تبلیغ : حداکثر 500 کاراکتر

تبلیغات Promoted App

حتماً می‌دانید که برای تبلیغات اپلیکیشن از طریق گوگل می‌توانید از ادوردز استفاده کنید. با انجام این کار تعداد نصب برنامه‌تان را افزایش داده‌اید و بعد از آن می‌توانید از طریق گوگل ادموب و گوگل ادسنس یا جایگزین‌هایش، به کسب درآمد ارزی بپردازید. اما اگر به دنبال روش‌های دیگری هم هستید می‌توانید از تبلیغات Promoted App در pinterest استفاده کنید. با استفاده از این قابلیت افراد می‌توانند برنامه شما را از طریق این پلتفرم دانلود کنند.

استفاده از این شیوه تبلیغات برای افرادی مناسب است که مخاطب هدف آن‌ها کاربران تلفن همراه هستند. این نوع تبلیغات نیز دقیقه مشابه با Promoted Video این شبکه اجتماعی هستند با این تفاوت که به اپ استور و یا گوگل پلی لینک شده‌اند.

انواع تبلیغات پینترست

تبلیغات Buyable

همان‌طور که از اسم این شیوه تبلیغات pinterest مشخص است، استفاده از این روش برای افرادی مناسب است که به دنبال فروش کالایی در این شبکه اجتماعی هستند. به عبارت دیگر با استفاده از لینک قرار داده‌شده، کاربر تلفن همراه و یا وب می‌تواند به طور مستقیم خریدش از سایت شما را انجام دهد. تنها تفاوتی که در نحوه نمایش این نوع تبلیغات با سایر تبلیغات وجود دارد این است که یک تک سفید رنگ روی عکس تبلیغ شما وجود دارد. با زدن این تگ، اطلاعات مورد نیاز کاربر نمایش داده می‌شود.

اهمیت تبلیغات در pinterest

تبلیغات در این شبکه اجتماعی به تبلیغ‌کنندگان این فرصت را می‌دهد تا به یک جامعه 250 میلیونی جهت جذب مخاطب دسترسی داشته باشند. بر اساس آماری که منتشرشده است، کاربران شبکه‌های اجتماعی معتقدند که چیزهای جدیدی که یاد گرفته‌اند، 98 درصد مربوط به pinterest و 71 درصد مربوط به سایر شبکه‌های اجتماعی است. همین آمار ثابت می‌کند که استفاده از این پلتفرم شانس شما را برای افزایش میزان فروش بیشتر می‌کند.

تبلیغات pinterest در ایران چندان مورد استفاده قرار نگرفته است. اما با توجه به محبوبیت روز افزون این پلتفرم در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی، بعید نیست در آینده نزدیک، به عنوان یکی از برترین روش‌های تبلیغاتی در نظر گرفته شود. نظر شما چیست؟ آیا شما حاضر به انجام تبلیغات در این شبکه هستید؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید