امتیاز کیفی ادوردز یا Quality Score چیست؟

امتیاز کیفی ادوردز یا Quality Score چیست؟

بالا بردن امتیاز کیفی ادورز یکی از مهماتی است، که باید حتما به آن توجه کنید. مهم‌ترین مزایایی که انجام این کار برای تبلیغات گوگل به همراه دارد، بهبود جایگاه تبلیغ در صفحه نتایج گوگل و بهینه‌سازی هزینه تبلیغ در گوگل از طریق کاهش هزینه به ازای هر کلیک است. بنابراین اگر شما هم به دنبال کاهش زمان و هزینه تبلیغات کلیکی گوگل هستید، در این مقاله همراه ما باشید تا روش‌های بهبود امتیاز کیفی ادوردز یا Quality Score را به شما عزیزان آموزش دهیم.

امتیاز کیفی ادوردز چیست و چرا مهم است؟

امتیاز کیفی ادورز به مقداری گفته می‌شود که توسط گوگل برای هر کمپین تبلیغاتی تعیین می‌گردد. این امتیاز کیفی، نشان دهنده میزان ارتباط کلمات کلیدی با هم و همچنین ارتباطشان با تبلیغ شما است. با استفاده از این پارامتر است که هزینه به ازای هر کلیک تبلیغ کلیکی و جایگاه تبلیغ شما در صفحه نتایج گوگل تعیین می‌گردد. بنابراین مهم است که شما در هر کمپین تبلیغاتی AdWords این پارامتر را در نظر بگیرید و همواره در راستای بهبود آن گام بردارید. بنابراین اگر می‌خواهید نرخ تبدیل کاربر به مشتری و بازگشت هزینه تبلیغتان را بیشتر کنید، نقاط ضعف و قوتتان را شناسایی کرده و تغییرات لازم را ایجاد نمایید.

امتیاز کیفی ادوردز

چه عواملی بر امتیاز کیفی ادوردز تأثیر گذار هستند؟

عوامل مختلفی هستند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر تعیین امتیاز کیفی ادوردز تأثیر می‌گذارند. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارت هستند از:

  • ارتباط بین کلمات کلیدی که در هر گروه تعیین کرده‌اید چقدر است؟
  • نرخ کلیک یا CTR
  • کیفیت صفحه فرود یا لندینگ پیجی که برای تبلیغتان استفاده کرده‌اید.
  • ارتباط بین متن تبلیغ شما و هدف تبلیغاتی‌تان
  • تجربه‌ی کاربری
  • عملکرد کمپین تبلیغاتی شما در گذشته

در نظر گرفتن تمامی این فاکتورها با یکدیگر، باعث می‌شود که شما متوجه شوید برای افزایش ترافیک سایت و میزان فروش دقیقاً به چه مواردی نیاز دارید. به عنوان مثال انتخاب کلمه کلیدی از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین جهت ابزار مختلفی برای تعیین این کلمات وجود دارد. مهم‌ترین این ابزارها عبارت هستند از : کیورد پلنر و گوگل ترندز. فراموش نکنید که از طریق همین کلمات کلیدی است که تبلیغ شما برای کاربران گوگل نمایش داده می‌شود.

امتیاز کیفی ادوردز

از طرف دیگر، میزان کلیکی که متن تبلیغ شما دریافت می‌کند. به عبارتی هرچه که تبلیغ شما کلیک بیشتری دریافت کند، می‌توان گفت که تأثیرگذاری تبلیغ شما در کاربران خوب بوده است.

اما به خاطر داشته باشید که کاربر بعد از کلیک روی تبلیغ شما، نیاز به اطلاعاتی دارد که او را قانع کند، استفاده از خدمات شما پاسخگوی نیازش است. بنابراین سعی کنید بدون خطا اطلاعات لازم را در لندینگ پیجتان قرار دهید.

با کنار هم قرار دادن تمامی این فاکتورها، می‌توان امتیاز کیفی ادوردز را بهبود بخشید. البته به خاطر داشته باشید که امتیاز کیفی ادوردز به مرور زمان تعیین می‌گردد. بنابراین کمی صبور باشید و گام‌هایتان را برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی‌تان به درستی بردارید.

امتیاز کیفی ادوردز یا Quality Score چیست؟
بالا بردن امتیاز کیفی ادورز یکی از مهماتی است، که باید حتما به آن توجه کنید. مهم‌ترین مزایایی...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید