تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت : قسمت دوم

تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت : قسمت دوم

در مقاله فاکتورهای سئو و رتبه‌بندی گوگل به معرفی مهم‌ترین نکاتی پرداختیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید نه تنها رتبه سایتتان را بهبود دهید بلکه ترافیک سایت را بهبود دهید. در این مقاله همراه ما باشید تا با سایر تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت آشنا شوید.

معرفی تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت

استفاده از سئو فنی

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، برای این که بتوانید محتوای سایتتان را به صفحه اول نتایج گوگل بیاورید باید به نکات زیادی توجه داشته باشید :

  • استفاده از کلمه کلیدی در عنوان مطلب (اولین جایی که گوگل برای رتبه دهی به سایت به آن نگاه می‌کند)
  • استفاده از کلمه کلیدی در اولین پاراگراف متن. (با انجام این کار مرتبط بودن محتوا با عنوان را نشان می‌دهید.)
  • استفاده از هدرهای مختلف جهت نشان دادن ترتیب در محتوای شما. بهتر است که هد 2 اولین هدی باید که استفاده می‌کنید.
  • تعیین توضیحات متایی با حداکثر 160 کلمه که شامل کلمه کلیدی است.
  • استفاده از کلمات کلیدی در تگ آلت تمامی عکس‌ها برای نشان دادن ارتباط عکس با متن. (فراموش نکنید که گوگل قسمتی هم برای جستجوی عکس دارد. بنابراین کاربران از طریق عکس‌های سایتتان به محتوایتان برسند.)
  • استفاده از نقشه سایت برای راهنمایی هرچه بهتر خزنده‌های گوگل جهت پیدا کردن محتواهای شما.

خرید اکانت گوگل کیورد پلنر

سفارش


تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت

تجربه کاربری

اخیراً گوگل از هوش مصنوعی برای درک بهتر صفحات وب جهت رتبه‌بندی استفاده می‌کند. بنابراین سیگنالی که از سوی RankBrain برای گوگل ارسال می‌شود، حاوی اطلاعاتی در رابطه با موارد زیر است :

نرخ کلیک

تعداد باری که افراد روی لینک سایت شما کلیک کرده‌اند بعد از آن که وب‌سایت شما توسط گوگل به آن‌ها پیشنهاد داده شده است.

نرخ ماندگاری در صفحه

یکی از مهم‌ترین مواردی که میزان رضایت کاربران را از سایت شما نشان می‌دهد، میزان ماندگاری‌شان در صفحات سایت شما است. بنابراین اگر نتوانید کاربر را بیش از 3 ثانیه در سایتتان نگهدارید، بدون شک گوگل را از نحوه عملکردتان عصبانی کرده‌اید.

بنابراین به خاطر داشته باشید که سیگنال RankBrain یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت است. بنابراین سعی کنید محتوایتان را به‌گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که بتوانید کاربر را به مدت بیشتری در سایتتان نگهدارید.

تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت

استفاده از لینک دهی

استفاده از ابزار لینک دهی یکی دیگر از تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت است. همان‌طور که در مقاله رتبه‌ بندی گوگل اشاره کردیم، استفاده از لینک‌های داخلی و خارجی به راحتی می‌تواند منجر به موفقیت و یا شکست سایت شما شود. بنابراین در حالت کلی سه نوع لینک برای یک محتوا در سایت می‌تواند استفاده شود :

  • لینک‌های ورودی : زمانی که سایت دیگری به سایت شما لینک می‌دهد. وجود این لینک‌ها برای سئو سایت شما بسیار مفید است چرا که میزان اعتبار و مفید بودن محتوای سایت شما را نشان می‌دهد.
  • لینک‌های خروجی :  زمانی که شما از سایت دیگری در محتوای خود لینک قرار می‌دهید. ابن حالت نیز برای سئو مفید است به شرط آنکه از وب‌سایت‌های معتبر و در ارتباط با محتوایتان لینک بگیرید.
  • پیوندهای داخلی : زمانی که از سایت خودتان به سایت خودتان لینک می‌دهید. استفاده از این نوع لینک نیز یکی از ساده‌ترین تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت در نظر گرفته می‌شود. چرا که زمان ماندگاری کاربر را در سایت شما بیشتر می‌کنند و به گوگل نشان داده می‌شود که محتواهای شما در یک راستا و هدفمند تولید می‌شوند.

بنابراین سعی کنید از محتواهایی که بازدید خوبی داشته‌اند در محتوای جدیدی که در سایت قرار می‌دهید استفاده کنید تا شانس پست را برای ایندکس شدن سریع‌تر افزایش دهید.

اشتراک پست در شبکه‌های اجتماعی

اشتراک‌گذاری محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف نشان دهنده اعتبار و مفید بودن محتوای شما است. بر اساس آنچه که گوگل اظهار می‌کند، انتشار پست در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک یا توییتر تأثیر مستقیمی در سئو سایت ندارد اما به صورت غیر مستقیم موجب بهبود رتبه سایت می‌شود. بنابراین علاوه بر این که شبکه‌های اجتماعی‌تان را به سایت لینک می‌کنید، باید شرایط اشتراک‌گذاری محتوا را در اختیار کاربرانتان در پلتفرم‌های مختلف قرار دهید.

قرار دادن اطلاعات تماس و درباره ما در سایت

شاید برایتان جالب باشد که وجود صفحه تماس با ما و درباره ما در سایت، به عنوان یکی از تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت در نظر گرفته می‌شود. وجود این اطلاعات همراه با نقشه محل کارتان به گوگل نشان می‌دهد که شما در کارتان جدی هستید و شرایط برقراری ارتباط کاربران با شرکتتان را فراهم کرده‌اید.

همراهان عزیز، معرفی تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت در این مقاله به اتمام می‌رسد. به نظر شما چه موارد دیگری باید در این لیست اضافه شوند؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید