بهبود سئو سایت با ترندهای برتر سئو در سال 2020

بهبود سئو سایت با ترندهای برتر سئو در سال 2020

گوگل هر ساله صدها تغییر در الگوریتم های جستجوی خود ایجاد می کند. در حالی که بیشتر تغییرات جزئی هستند، آنها می توانند در رتبه بندی جستجوی شما تأثیرگذار باشند. به روز بودن با الگوریتم های گوگل، بهبود سئو سایت و استفاده از تبلیغات گوگل باعث افزایش بازدید سایت می شود.

9 روند بهبود سئو سایت که در سال 2020 اهمیت زیادی دارند.

سئو سایت یکی از عواملی است که باعث می شود سایت شما در رتبه های بالاتری نمایش داده شود. هرروزه کسب و کارهای مختلفی در حال راه اندازی هستند. به همین جهت برای پیروزی در میدان رقابت باید زمان کافی برای بهبود سئو سایت خود صرف کنید. این عامل باعث افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه الکسا نیز می شود. در این مقاله 9 روند برتر سئو در سال جدید معرفی می گردد. بهتر است هر کارشناس سئو آنها را در روند بهبود سئو سایت خود بگنجاند.

1- جستجوی صوتی: مردم چگونه صحبت می کنند؟

“گوگل، می توانی نزدیکترین مکان تاکو را در نزدیکی من پیدا کنی؟”

داده های مارس 2019 نشان می دهد که 20٪ کوئری های تلفن همراه جستجوی صوتی هستند. جستجوهای صوتی تا سال 2020 بیش از نیمی از کل جستجوهای اینترنتی را به خود اختصاص می دهد. اگر یاد بگیرید که چگونه سایت خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید و جستجوی صوتی را در استراتژی بهبود سئو سایت خود بگنجانید، می توانید ترافیک ارگانیک بیشتری کسب کنید.

هرچه جستجوی صوتی رایج تر شود، تعداد بیشتری از افراد جستجوهای خود را به همان روشی که صحبت می کنند، تایپ می کنند. توجه کنید که بیشتر این کوئری های جستجو طولانی و بسیار خاص هستند. کاربران می خواهند پاسخ دقیقی به سؤالی که پرسیده بودند، بدهند. بنابراین کاربرانی که در کلمات کلیدی طولانی را جستجو می کنند در مرحله توجه قرار دارند. این کاربران بیشتر از کسی که در مرحله آگاهی است احتمال تبدیل شدن دارند. لیست های بولت دار شانس بیشتری برای رتبه بندی جستجوهای صوتی دارند و بیشتر جستجوهای صوتی محلی هستند. از این رو، سایت خود را برای سئو محلی بهینه کنید.

2- Featured snippets همچنان بر نتایج جستجو حاکم خواهند ماند.

Featured snippets خلاصه ای از پاسخ به یک جستجو است. گوگل آن را در بالای SERP، بالاتر از تبلیغات پولی و سئو ارگانیک نشان می دهد. نیمی از کل جستجوها بدون کلیک انجام می شود زیرا کاربران پاسخ های لازم را مستقیماً از SERP دریافت می کنند. در یک مطالعه مشخص شد که Featured snippets  نسبت به اولین نتیجه جستجوی ارگانیک بیشتر از همه ترافیک می گیرند. پنج نوع Featured snippets وجود دارد: پاراگراف ، لیست ، فیلم ، جدول و آکاردئون. متداول ترین انواع آنها پاراگراف ها و لیست ها هستند. برای بهره گیری از Featured snippets  و افزایش بازدید سایت، باید به سؤالاتی که به طور معمول در وب سایت شما سؤال می شود پاسخ واضح بدهید. پس اگر به فکر بهبود سئو سایت خود هستید حتما Featured snippets را به کار بگیرید.

Featured snippet برای هی سایت باعث بهبود سئو سایت می شود.

3- بازاریابان از اینفلوئنسرها برای سئو استفاده می کنند.

17٪ از مشاغل بیش از نیمی از کل بودجه بازاریابی خود را صرف اینفلوئنسرها کردند. این آمار اهمیت بازاریابی اینفلوئنسری را برای شرکت ها نشان می دهد. کاربران آنلاین غرق تبلیغات هستند. آنها به دنبال اطلاعات معتبری هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند. در اکثر اوقات، منبع آن اطلاعات بررسی از اینفلوئنسرها است. آنها به احتمال زیاد به اطلاعات یک اینفلوئنسر بیشتر از یک تبلیغ اعتماد دارند.

کار با یک اینفلوئنسر به شما در ایجاد ترافیک، افزایش بازدید سایت و تقویت محتوای خود کمک می کند. اگر این روش با نیاز مخاطبان شما مطابقت نداشته باشد بازاریابی شما شکست می خورد. برای به دست آوردن بیشترین بازدهی، با اینفلوئنسر هایی که در حوزه خاص با مخاطبان هدف شما درگیر هستند، شریک شوید. بک لینک هایی که از سایتهای اینفلوئنسری کسب می کنید، اعتبار سایت و سئو شما را تقویت می کند.

4- BERT برای بالا ماندن سایت اینجاست.

بازاریابان سئو که از مدل های BERT استفاده می کنند، شانس خود را برای رتبه بندی در صفحه اول برای featured snippets در SERP گوگل افزایش می دهند. BERT بیشترین تأثیر را در کوئری های محاوره ای خواهد داشت. شما نمی توانید برای BERT بهینه سازی کنید. گوگل از BERT برای بهبود درک زبان طبیعی خود استفاده می کند.

شما می توانید برای قصد و نیتی که در هر کوئری جستجو هست بهینه سازی انجام دهید. تطبیق قصد و نیت برای ایجاد محتوای موفق بسیار  مهم است. قبل از نوشتن محتوا، ده محتوای برتر در صفحه اول نتایج جستجو را برای کلمه خاص تجزیه و تحلیل کنید. سپس بر اساس تجزیه و تحلیل خود محتوایی ایجاد کنید که با هدف کاربر مطابقت داشته باشد.

5- افراد خواهان تجربه کاربری مناسب هستند.

44% از شرکتها برای بهبود تجربه مشتری به یک رویکرد دیجیتالی متوسل شده اند. در حالی که ، 56٪ مدیرعامل ها گفتند که این پیشرفت ها منجر به رشد درآمد شده است. سرعت بارگذاری صفحه یک عامل مهم رتبه بندی است. اگر صفحه وب شما به سرعت بارگیری نشود یا یک تجربه کاربری پیچیده داشته باشد، محتوای عالی هیچ ارزشی ندارد.

تجربه کاربری همواره بر رتبه بندی جستجو تأثیر می گذارد، زیرا تنها کاربرانی که تجربه کاربری خوبی دارند، وقت خود را در سایت شما می گذرانند. تجربه کاربری خود را در کمک به مشتریان متمرکز کنید تا اطلاعات لازم را پیدا کنند. برای ارائه بهترین تجربه کاربری، باید کفش های کاربر را برای شناسایی موانعی که باعث تجربیات ضعیف می شود، بپوشید. از کلمات پیچیده ای که درک نمی شود استفاده نکنید. عدم وضوح در پیام شما باعث افزایش Bounce Rate می شود و بر سئو سایت شما تأثیر منفی می گذارد.

6- ویدئو پادشاه جدید محتوا خواهد بود.

گوگل عاشق ویدئو است. این بخش مهمی از استراتژی سئو شما و تلاش های بازاریابی دیجیتال است. طبق تحقیقات، ویدیو 50 برابر بیشتر از متن ساده احتمالاً در صفحه اول SERP نشان داده می شود. همچنین ، 62٪ از جستجوهای جهانی گوگل شامل ویدیو هستند.

فیلم های مفیدی برای یوتیوب تولید کنید که از محتوای موجود در وب سایت شما نیز پشتیبانی کنند. تضمینی برای نتایج صفحه اول نیست، اما اگر گوگل ویدیوی شما را ایندکس کند از ترافیک بیشتری دریافت می کنید. فیلم ها را در سایت خود قرار دهید تا ترافیک بیشتری کسب کنید. به یاد داشته باشید که ویدیوی خود را به عرض وبلاگ خود بهینه کنید. فراموش نکنید که کاربران علاوه بر محتوای متنی به دنبال محتوای ویدئویی نیز می باشند. پس برای بهینه سازی سایت و افزایش بازدید سایت حتما از محتوای ویدئویی نیز استفاده کنید.

ویدئو در سایت باعث بهبود سئو سایت و افزایش بازدید سایت می شود.

7- طول محتوا رتبه جستجو را تعیین می کند.

فقط محتوای با کیفیت بالا می تواند به شما در پیروزی در رتبه 1 صفحه 1 کمک کند. اما شما باید در کنار کیفیت، کمیت را نیز در نظر بگیرید. در مورد طول ایده آل یک پست وبلاگ استدلال های زیادی وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که میانگین طول 10 نتیجه برتر حداقل 2000 کلمه است. دلیل آن این است که صفحات وب با محتوای طولانی و با کیفیت بالا از دید بیشتری برخوردار می شوند.

با این حال ، محتوای شما باید به سؤال کاربر و سؤالات مربوط به جستجوی اصلی پاسخ دهد. مقالات طولانی مدت زمان ماندن در صفحه را افزایش می دهد و به گوگل می گوید کاربران از مطلب شما لذت می برند. شما اعتبار کسب می کنید و گوگل رتبه شما را برای جستجو افزایش می دهد.

8- جستجوی تلفن همراه ادامه خواهد داشت.

87٪ از کاربران اینترنت در تلفن های همراه و 40٪ معاملات در تلفن همراه انجام می شود. اگر سایت شما برای موبایل بهینه سازی نشده باشد، نمی توانید در نتایج موتور جستجو نتیجه بگیرید. علاوه بر طراحی ریسپانسیو به rich snippets نیز فکر کنید. اگر برای جستجوی صوتی بهینه شده اید، برای موبایل نیز بهینه شوید. علاوه بر ترکیب کلمات کلیدی طولانی برای سئو داخلی، ساختار محتوا و  سئو تکنیکال را نیز اصلاح کنید.

9- هوش مصنوعی آینده کسب و کارهای آنلاین را می سازد.

در گذشته هوش مصنوعی با ربات ها و ماشین آلات ارتباط داشت. در حال حاضر ، از هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال استفاده می شود تا تصمیم بگیرد که محتوا چقدر مربوط به موضوع است. همچنین برای بدست آوردن داده ها در مورد هدفگذاری تبلیغات، موثر کردن کمپین های تبلیغاتی ، تقسیم مشتریان به دسته ها برای پاسخگویی به نیازهای مربوطه و مشخص کردن اینکه ارزشهای عاطفی بیشترین تأثیر را در چه مواردی دارند. بازار هدفمند هوش مصنوعی قادر به درک بینشی از داده ها است. الکسا می تواند از الگوریتم های یادگیری ماشین برای یادگیری از داده های کافی برای حل مشکلات استفاده کند. سپس در پاسخ صحیح به سؤالات سریعتر عمل می کند. هوش مصنوعی همچنین می تواند صفحات وب را طبقه بندی کرده و رتبه بندی آنها را با دقت مشخص کند.

استفاده از هوش مصنوعی در بهبود سئو سایت

کلام آخر

درست وقتی فکر می کنید سئو را کاملاً درک کنید ، بروزرسانی های الگوریتم اتفاق می افتد. سئو امروز یک فرایند جامع است که برای موفقیت به استراتژی های بازاریابی آفلاین و آنلاین نیاز دارد. برای بهبود سئو سایت خود روی یک استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری کنید و در صدر آخرین روند سئو باشید تا از رقابت عقب نمانید. برای بهینه سازی سایت خود و دریافت مشاوره سئو و تبلیغات گوگل با افراک در تماس باشید.

آیا می خواهید به این لیست از روندهای سئو در سال 2020 موردی اضافه کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان گذارید.

بهبود سئو سایت با ترندهای برتر سئو در سال 2020
گوگل هر ساله صدها تغییر در الگوریتم های جستجوی خود ایجاد می کند. در حالی که بیشتر تغییرات...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید