برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۲

ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۲

بهینه سازی موتور جستجو (Search engine optimization) که به اختصار سئو (SEO) نامیده می شود، یکی از موثرترین راه ها برای جذب مخاطبان به وبسایت شماست. مهم ترین مسئله در سئو، استفاده درست از آن است. طبق آمار، هر روز ۳.۵ میلیارد جستجو در موتور جستجوی گوگل انجام می شود، در حالی که فقط ۰.۷۸ درصد از جستجوگران گوگل علاوه بر صفحه اول، به صفحه دوم نیز وارد می شوند! جدا از تبلیغات گوگل ادز، اولین نتیجه ارگانیک در صفحه اول نتایج جستجوی های گوگل، به طور متوسط دارای نرخ کلیک (CTR) ۳۱.۷ درصد است! در نتیجه ارتقاء جایگاه وب‌سایت به وسیله سئو می‌تواند بسیار برای شما سودآور باشد. در این پست، قصد داریم ترندهای مهم و موثر سئو در سال ۲۰۲۲ را برای شما شرح دهیم.

مهم‌ترین ترندهای سئو در سال ۲۰۲۲

۱. هسته حیاتی گوگل (Core Web Vitals)

در ماه مه سال ۲۰۲۰، گوگل سه معیار جدید را به نام Core Web Vital برای سنجش تجربه کاربری معرفی کرد: بارگزاری، تعامل و پایداری بصری. این معیار بیان می کند که سرعت بارگیری صفحه، سرعت تعامل و همچنین میزان ثبات آن به هنگام بارگیری چقدر است. Core Web Vital از مهمترین عوامل رتبه بندی گوگل در سال ۲۰۲۲ خواهد بود و برای نمایش وبسایت خود در صفحه اول باید به سه معیار مهم آن توجه کنید. اگر دو صفحه با محتوای یکسان وجود داشته باشد، ربات های جستجوگر گوگل، بر اساس معیارهای تجربه کاربر (سرعت بارگذاری، تعامل و پایداری بصری) تصمیم می گیرند که کدام نتیجه بالاتر قرار می گیرد. در نتیجه هسته حیاتی گوگل، از ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۲ است.

۲. الگوریتم گوگل برت (BERT Google)

الگوریتم برت (BERT: Bidirectional Encoder Representations from Transformers) از ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۲ است که برای درک بهتر جستجوها و آنچه که کاربران واقعا به دنبال آن هستند، از یادگیری ماشین (ML) و پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می کند. این برنامه با بیش از ۷۰ زبان و تقریبا با هر سوالی که کاربران در گوگل جستجو می کنند، سازگاری دارد. با به روزرسانی برت گوگل، زبان ربات های موتور جستجوی گوگل به زبان محاوره نزدیک می شود. بنابراین اکنون الگوریتم گوگل می تواند هدف کاربران را تجزیه و تحلیل کنند.

اما نکته مهم درباره برت این است که در سال ۲۰۲۲، مهم نیست که چقدر محتوای شما دقیق یا باکیفیت باشد؛ الگوریتم برت وب سایت هایی نیاز های کاربر را برآورده نکنند، نادیده می گیرد و محتوای دیگری که هدف پرسش کاربران را بهتر برآورده می سازد، بر محتوای شما ترجیح می دهد.

ترندهای مهم سئو

۳. تحقیق کلمه کلیدی

کلمات کلیدی مهم و هدفمند در زمینه کسب و کار خود را پیدا کنید. برای بدست آوردن این کلمات کلیدی نیاز به کمی خلاقیت و مهارت دارید. گوگل سرچ کنسول، مانند یک معدن طلاست که می‌توانید کلمات کلیدی مناسب را به سادگی در آن پیدا کنید. صفحه نتایج جستجوی گوگل را برای دستیابی به بهترین کلمات کلیدی آنالیز کنید. می توانید با اندکی تحقیق درباره کلمات کلیدی و کار بر روی بهترین کلمات، رتبه و در نتیجه میزان درآمد خود را ارتقا دهید.

۴. محتوای اختصاصی و یونیک

از آنجا که محتوای عالی در سئو و رتبه بندی نقش اساسی ایفا می کند، ارائه محتوای معتبر برای کسب و کارها بیش از برندینگ اهمیت دارد. به زبان ساده، محتوایی یونیک (یکتا و منحصر به فرد) است که قبلا در جای دیگری منتشر نشده باشد.

آیا پیش می آید که شما پیراهنی با رنگ و طرحی که قبلا داشته اید، خریداری کنید؟ قطعا نه! اینجا هم همین اتفاق می افتد. هزاران صفحه با محتوای مشابه در موضوعات یکسان در گوگل وجود دارد. اگر محتوایی تولید کنید که محتوای مشابه با آن قبلا در گوگل رتبه بندی شده باشد، چه دلیلی دارد که گوگل صفحه شما را بالاتر از صفحه رتبه بندی شده قرار دهد؟ به همین دلیل محتوای شما باید معتبر، مفید، یکتا و در زمینه کاریتان، دارای اهمیت باشد. به همین دلیل است که محتوای اختصاصی و یونیک را جزئی از ترندهای مهم سئو در سال جاری میلادی دانسته‌ایم.

۵. جستجوی صوتی

طبق گفته گوگل، ۲۷ درصد از کاربران این موتور جستجو از جستجوی صوتی در تلفن های همراه خود استفاده می کنند. هنگامی که کاربران از جستجوی صوتی استفاده می کنند، به دنبال پاسخ خاصی برای سوالات خود هستند. از آنجایی که به مرور زمان جستجوی صوتی بیشتر بهینه سازی می شود، انتظار می رود نقش مهمی در ترندهای سئو سال ۲۰۲۱ داشته باشد. بنابراین جستجوی صوتی از نظر سئو می تواند به یک ضرورت تبدیل شود.

ترندهای مهم سئو

ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۲: کلام آخر

در این مقاله به بررسی ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۲ پرداختیم. اگرچه نکات مهم در بهبود سئو سایت بسیار زیاد و متنوع هستند؛ اما توجه به این ۵ ترند مهم سال ۲۰۲۲ در کنار سایر عوامل موثر، می تواند سئوی سایت شما را بهبود بخشد و آن را به نتایج اول جستجوی گوگل، نزدیک کند.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید