۱۰ نکته برای تبلیغات در گوگل

۱۰ نکته برای تبلیغات در گوگل

استفاده بهینه از هر دلاری که برای تبلیغات خرج می شود، آرزوی دیرینه‌ی تبلیغ کنندگان است. در این مقاله به ۱۰ مورد از نکات تبلیغاتی گوگل برای داشتن تبلیغات مؤثر با Google Ads که کارشناسان انجمن گوگل فراهم کرده اند، اشاره می کنیم. با افراک همراه باشید.

نکات تبلیغاتی گوگل

۱. روی اهداف تبلیغاتی خود تمرکز کنید.

قبل از ایجاد کمپین تبلیغات گوگل، تصمیم بگیرید که اهداف بازاریابی شما چیست. تصمیم گیری شما، قبل از ایجاد کمپین، تضمین می‌کند که هدف‌گذاری و بودجه‌ی شما به طور بهینه مؤثر است و به شما کمک می‌کند تا اهداف واقعی برای هر کمپین را تعیین کنید.

در گوگل ادز امکان تبلیغ در یوتیوب یا تبلیغات بنری گوگل نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توانید فروش خود را افزایش دهید.

۲. بر اساس عملکرد، بودجه اختصاص دهید.

اگر چندین کمپین را مدیریت می‌کنید، مطمئن شوید که بودجه بیشتر را به کمپین‌هایی اختصاص دهید که عملکرد بهتری دارند. این به شما کمک می‌کند به اهداف تجاری خود برسید و بودجه کمتری را به کمپین‌هایی که برای آزمایش استفاده می‌کنید یا ROI کمتری تولید می‌کنند، اختصاص دهید.

مطلب مرتبط

سیستم مزایده ای گوگل چیست؟

۳. مخاطب خود را درک کنید.

برای ایجاد تبلیغات مؤثر نیاز است که شما وقت بگذارید و برای جامعه ی هدف خود تبلیغ مناسب طراحی کنید. بهتر است پیش از ساخت تبلیغ ها در مورد نیازهای خاص آنها و سؤالاتی که ممکن است داشته باشند فکر کنید و سؤالات و نیازهای آنها را با اطلاعات محصول، متن آگهی و دیگر امکاناتی که در دست دارید، برطرف کنید. در این قسمت بهترین شیوه های ایجاد تبلیغات برای کمپین های اپلیکیشن، کمپین های نمایشی، کمپین های جستجو، کمپین های خرید هوشمند و کمپین های ویدیویی آمده است.

۴. در صورت نیاز از لوکیشن استفاده کنید.

برای مکان یابی بهینه و بهبود عملکرد کمپین، از گزینه های موقعیت مکانی پیشرفته در ایجاد کمپین استفاده کنید. گزینه‌های مکان به شما امکان می‌دهند افراد را بر اساس موارد زیر اضافه یا حذف کنید:

 • مکانی که احتمالاً در آن قرار دارند و یا به طور منظم در آن قرار دارند.
 • مکان هایی مشتریان به آن علاقه نشان داده اند.

به طور پیش‌فرض، مکان‌یابی هم مکان‌های فیزیکی و هم مکان‌های مورد علاقه را شامل می‌شود، اما تبلیغ‌کنندگان پیشرفته می‌توانند از این گزینه‌ها برای محدود کردن هدف‌یابی خود به زیرمجموعه‌ای از این دسته‌ها استفاده کنند.

مطلب مرتبط

نحوه ساخت لیست کلمات کلیدی گوگل ادز

۵. زیاد در دید نباشید.

یکی دیگر از نکات تبلیغاتی گوگل این است که از قابلیت ایجاد محدودیت استفاده کنید، تا تعداد دفعاتی که تبلیغات شما برای همان کاربران ظاهر می شود را محدود کنید. این نکته کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان بالقوه شما بیش از حد در معرض تبلیغات شما قرار نگیرند. همان طور که می دانید با تکرار تبلیغ برای مشتریان ممکن است آن ها را خسته کنید.

مطلب مرتبط

چگونه پارتنر گوگل شویم؟

۶. بهینه سازی های خود را زیر نظر بگیرید.

در صورت لزوم از تنظیمات مشاهده (Observation Setting) استفاده کنید. تنظیم مشاهده بر افرادی که تبلیغات شما را می بینند یا اینکه تبلیغات کجا ظاهر می‌شود تأثیری نمی‌گذارد. اما به شما این امکان را می‌دهد که عملکرد تبلیغات را برای مکان‌ها، موضوعات یا مخاطبان انتخابی خود، در حین اجرای کمپین نظارت کنید. می توانید از داده های این گزارش ها برای بهینه سازی عملکرد تبلیغات خود استفاده کنید.

۷. ساده سازی کنید.

یکی دیگر از نکات تبلیغاتی گوگل ساده سازی کمپین های تبلیغاتی است. سعی کنید در صورت امکان کمپین های مشابه را ادغام کنید تا کمپین های کمتری برای مدیریت، نظارت و تخصیص بهینه بودجه داشته باشید. در این صورت کارتان آسان تر خواهد شد.

شارژ گوگل ادز

شروع کنید

۸. از استراتژی های متفاوت استفاده کنید.

در مورد انواع مختلف کمپین تبلیغاتی اطلاعات کسب کنید، تا بتوانید آن هایی را انتخاب کنید که با اهداف بازاریابی شما مطابقت دارد. اما اگر استفاده از همه تبلیغات به شما در رسیدن به اهداف کسب‌وکارتان کمک می کند، از همه استفاده کنید.

مطلب مرتبط

تبلیغ در گوگل چیست؟

۹. برای آگاهی از کیفیت کار نرخ تبدیل را ردیابی کنید.

به صورت دستی نرخ تبدیل را محاسبه کنید و در نهایت از داده هایتان برای به بالا بردن کیفیت کار خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از Google Analytics و Google Ads برای داده های خود استفاده کنید.

۱۰. چندین بار امتحان کنید.

چندین بار امتحان کنید تا یاد بگیرید و سپس بهینه سازی کنید. به عنوان مثال، می توانید تبلیغاتی با متن های مختلف برای یک محصول اجرا کنید تا ببینید کدام متن و یا تصویر موثرتر است. همچنین می توانید انواع مختلف هدف گذاری را آزمایش کنید. سپس بر اساس نتیجه آن آزمایش، تبلیغات خود را بهینه کنید تا بهترین نتیجه را از تبلیغات و هزینه ای که کرده اید داشته باشید.

خرید اکانت گوگل ادز

سفارش

کلام آخر ـ نکات تبلیغاتی گوگل

انجام تبلیغات با کیفیت در گوگل نیازمند چندین بار آزمایش و استفاده از راهکارهای زیاد است. در این مطلب ۱۰ نکته مهم برای داشتن تبلیغات گوگلی موثر را بررسی کردیم. به نظر شما برای بالا بردن کیفیت تبلیغات چه کارهای دیگری باید انجام دهید؟ برای ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

۱۰ نکته برای تبلیغات در گوگل
استفاده بهینه از هر دلاری که برای تبلیغات خرج می شود، آرزوی دیرینه‌ی تبلیغ کنندگان است. در این...
5 از 3 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام آیا افراک خدمات تبلیغ در یوتیوب را انجام میدهد؟

  آیا مفید بود؟
 2. سلام آیا افراک خدمات تبلیغ در یوتیوب را انجام میدهد؟ ممنون میشوم پاسخ دهید

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   بله یوتیوب، پلتفرم تبلیغات ویدیویی گوگل است.
   برای اطلاع از تعرفه تبلیغات در یوتیوب به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 3. سلام وقت بخیر ، امکان استفاده از تبلیغ گوکل ادز برای کانال های یوتویب هم فراهمه؟اگه هست چه جوری میتونم کارمزد و هزینه هاشو مقایسه کنم؟؟

  آیا مفید بود؟