هدف گیری مخاطبان گوگل و افزایش آگاهی از برند

هدف گیری مخاطبان گوگل و افزایش آگاهی از برند

اگر یک استارتاپ نوپا هستید که تازه به فکر راه اندازی کمپین تبلیغ در گوگل افتاده یا حتی کار تبلیغات گوگل را مدت هاست که شروع کرده اید، احتمال زیاد بودجه ی زیادی برای تبلیغات آنلاین خود ندارید! اما در هر دوی این حالت ها می توانید از همین بودجه ی کم هم برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید! چطور؟ اگر مخاطبان هدف تبلیغات خود را به درستی انتخاب کنید. هدف گیری مخاطبان گوگل و افزایش آگاهی از برند با آژانس افراک.

شبکه جست و جوی گوگل Google’s Search Network همچنان بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد نیت کاربر user intent است. اما اگر افراد ایده ای در مورد محصولات و خدمات شما نداشته باشند، شما را در گوگل جست و جو نمی کنند. افزایش آگاهی از برند بزرگ ترین مزیت تبلیغات نمایشی گوگل است.

هدف گیری مخاطبان گوگل

تبلیغ در گوگلمی خواهید یک کمپین موفق تبلیغات گوگل راه اندازی کنید اما نمی دانید چطور؟

می توانید، ساخت اکانت گوگل ادز و راه اندازی کمپین تبلیغات گوگلی خود را به افراک بسپارید. ما آماده ایم تا در مورد تبلیغات گوگل، هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم. برای مشاوره رایگان کافی است فرم زیر را پر کنید یا با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۶۲ تماس بگیرید.

افزایش آگاهی از برند با هدف گیری مخاطبان

افزایش میزان آگاهی کاربران از برند شما آنقدر ارزش دارد که روی آن سرمایه گزاری کنید. یکی از ابتدایی ترین روش های شناخته شدن در فضای دیجیتال، هدف گیری مخاطبان است. در چند سال اخیر شاهد تنزل انواع تطابق کلمات کلیدی توسط موتورهای جست و جو بوده ایم.

موتورهای جست و جو به مرور ویژگی های جدیدی در اختیار کسانی که کار تبلیغات گوگل انجام می دهند، قرار داده اند تا از طریق آن بتوانند تمرکز خود را روی گروه های خاصی از افراد بگذارند تا عبارت های جست و جو شده. بنابراین، در حالی که تمرکز روی کاربران قرار گرفته، مهم ترین قدمی که باید برداریم شناخت دقیق کاربران هدف واقعی است.

اگر کسب وکارتان، بودجه ی زیادی برای تحقیق و شناخت مخاطبان هدف در اختیار ندارد، مسئله ای نیست. لازم نیست هزینه ی زیادی را صرف تعریف شخصیت مشتری هدف خود کنید. ابزارهای رایگانی هستند که به شما امکان هدف گیری مخاطبانی را قرار می دهد که احتمالاً واکنش بیشتری به تبلیغات شما نشان خواهند داد. یکی از این ابزارهای رایگان گوگل آنالیتیکس است.

استفاده از گوگل آنالیتیکس برای هدف گیری مخاطبان تبلیغات گوگل

در گوگل آنالیتیکس، به بخش گزارش مخاطبان Audience report بروید. بخش علایق Interests را انتخاب کرده و به بخش Overview توجه کنید. در این بخش شما می توانید یک نگاه کلی بر روی مخاطبانتان و اینکه کدام یک از کاربران شما با Affinity و کدامیک از بازار آمده اند .

شناخت مخاطبان هدف تبلیغات و افزایش آگاهی از برند

پیش فرض گوگل آنالیتیکیس این است که این گروه بندی بر روی همه کاربران اعمال می شود اما شما می توانید، تنظیماتی که می خواهید را روی اکانت گوگل آنالیتیکس خود اعمال کنید. و فاکتورهای بازه ی زمانی و معیارهای کلیدی خود را تعریف کرده و ده مخاطب اولی خود را برای هر گروه مخاطبان مشاهده کنید. می توانید بر روی هر مخاطب کلیک کرده و اطلاعات بیشتری در مورد هرکاربر به دست بیاورید. نکته آخر اینکه : اگر به گوشه سمت راست، بالای هر گروه بروید می بینید که گوگل فقط درصد مشخصی از کاربران را نشان می دهد.

هدف گیری مخاطبان با استفاده از گوگل ادز

بخش مخاطبان گوگل ادز هم ابزار رایگان دیگری است که گوگل برای هدف گیری مخاطبان در اختیار شما قرار داده. این ابزار، در بخش ابزار های گوگل ادوردز (گوگل ادز) Tools، shared library و سپس Audience Manager قرار دارد. در این بخش به صورت پیش فرض همه مخاطبان اکانت ادوردز نشان داده می شوند. برای اینکه این تحقیقات برای ادوردزکاران معنادار تر شود می توان مخاطبان هدف را همه ی بازدید کنندگان وب سایت، مخاطبان یوتیوب و لیست مشتریانی که در گوگل ادز تعریف کرده اید، قرار داد.

برای تبلیغ در یوتیوب و گوگل می‌توانید از کارشناسان افراک راهنمایی بگیرید تا تبلیغات خود را با بیشترین بازدهی انجام دهید و بتوانید با مخاطبان هدف بیشتری تعامل برقرار کنید.

در تصاویر زیر انواع مخاطبانی را که با استفاده از این ابزار می توانید تعریف کنید را بررسی کرده ایم.

افزایش آگاهی از برند با استفاده ازگوگل آنالیتیکس

اگر از گوگل آنالیتیکس یا اطلاعات موجود در گوگل ادز برای هدف گیری مخاطبان استفاده میکنید، مخاطبان دقیقاً همان هایی هستند که امکان هدف گیری آنها در گوگل ادز وجود دارد. اگر الگوهای دقیق تری در مورد گروه های مختلف مخاطبان در اختیاز داشته باشید، شانس بیشتری برای افزایش تعداد مخاطبان مرتبت خواهید داشت. برای انجام بررسی و تحقیقات بیشتر زمان بیشتری بگذارید تا مطمئن شوید تبلیغات گوگل خود را برای مرتبط ترین و بهترین مخاطبان خود به نمایش میگذارید. این مسئله در دراز مدت به بازگشت سرمایه زیاد برای کسب و کارتان منجر می شود یا در هزینه های شما صرفه جویی می کند.

در مطالب بعدی بیشتر در مورد مزایای تبلیغات نمایشی گوگل صحبت خواهیم کرد.

هدف گیری مخاطبان گوگل و افزایش آگاهی از برند
اگر یک استارتاپ نوپا هستید که تازه به فکر راه اندازی کمپین تبلیغ در گوگل افتاده یا حتی...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید