مهمترین نکات تبلیغات google چیست؟ : قسمت اول

مهمترین نکات تبلیغات google چیست؟ : قسمت اول

اگر تا کنون از استراتژی تبلیغات گوگل ادز که قبلاً به گوگل ادوردز معروف بود، استفاده کرده‌اید و یا می‌خواهید آن را امتحان کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید تا با مهمترین نکات تبلیغات google که منجر به افزایش فروش و درنتیجه درآمد شما می‌شود، آشنا شوید. باوجود اینکه افتتاح حساب گوگل ادوردز کار چندان سختی نیست، اما تعیین تمام پارامترهایی که منجر به افزایش سهم نمایش، نرخ تبدیل، کاهش هزینه‌ها، بازگشت هزینه و … می‌شود کار نسبتاً دشواری است.

تا کنون ما مقاله‌های متعددی در رابطه با عوامل مؤثر بر هزینه تبلیغات آنلاین و روش‌های مختلف کاهش هزینه‌ها برای شما عزیزان آماده کردیم، که در ادامه لینک برخی از آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم. اما سؤالی که بسیاری از شما به دنبال پاسخ آن هستید، این است که چگونه می‌توانید با تبلیغات google به افزایش درآمد برسید.  به عبارت دیگر می‌خواهید بدانید که تأثیر تبلیغات گوگل در معرفی برند و افزایش فروش چگونه است؟

گروه افراک با توجه به سابقه و تجربه‌ای که در زمینه تبلیغات گوگل دارد، در ادامه شما را با مهمترین نکات تبلیغات google آشنا می‌سازد. تا اگر خودتان قصد راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی‌تان را دارید، راهنمایی‌های لازم را از سوی ما دریافت کرده باشید. با این وجود اگر نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید به صورت رایگان از مشاوره‌های ما بهره‌مند شوید. کافی است از طریق لینک زیر درخواستتان را برای ما ارسال نمایید :

مشاوره تبلیغات گوگل

مهمترین نکات تبلیغات google

از Ads Express استفاده نکنید

همان‌طور که می‌دانید، با استفاده از خدمات و ابزاری که گوگل در اختیار شما قرار می‌دهد، انجام بسیاری از امور راحت می‌شود. اما فراموش نکنید، هراندازه که گوگل هوشمند هم باشد، باز نمی‌تواند همه چیز را به نفع شما تمام کند. یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در گوگل استفاده از حساب Ads Express است. این حساب کاربری نیز مشابه با روش‌های قیمت‌گذاری هوشمند و اتوماتیک گوگل به صورت خودکار تنظیمات حسابتان را انجام می‌دهد. همین مسئله باعث می‌شود که شما کنترل مستقیمی روی نحوه هدف‌گیری، تعیین بودجه، کلمات کلیدی و … نداشته باشید. بنابراین به عنوان اولین مورد از مهمترین نکات تبلیغات google به شما توصیه می‌کنیم که راه‌اندازی کمپینتان را در ابتدای مسیر به صورت دستی انجام دهید!

google

توجه به اهمیت نمره کیفی یا Quality Score

نمره کیفی حساب گوگل ادز شما، نشان می‌دهد که نرخ ارتباط و کیفیت تبلیغ شما بین کلمات کلیدی تعیین‌شده و تبلیغ انجام شده چقدر است. با استفاده از همین پارامتر است که هزینه به ازای کلیک یا CPC تعیین می‌گردد. بنابراین به عنوان دومین مورد از مهمترین نکات تبلیغات google ، به خاطر داشته باشید که موارد زیر در کاهش و یا افزایش نمره کیفی سایت شما تأثیرگذار هستند.

  • میزان کلیک دریافتی (CTR)
  • میزان مرتبط بودن کلمات کلیدی با کل تبلیغ
  • کیفیت صفحه فرود و ارتباطش با کلمات کلیدی
  • ارتباط متن تبلیغ شما با کلیدواژه‌ها و لندینگ پیج
  • تاریخچه حساب کاربری، کلید کلیدی و عملکرد متن تبلیغاتی

به عبارتی می‌توان گفت که الگوریتم‌های گوگل به نحوی در نظر گرفته شده اند که هریک از موارد بیان شده را مورد بررسی و آنالیز قرار دهند. اما همه ما می‌دانیم که میزان کلیکی که تبلیغ شما دریافت می‌کند برای گوگل از اهمیت و وزن بیشتری برخوردار است. چرا که اگر تبلیغ شما کلیک بیشتری دریافت کند، درآمد گوگل بیشتر می‌شود!

بنابراین هرچه که شما بتوانید نمره کیفیتان را بهبود ببخشید می‌توانید با کمترین هزینه بهترین جایگاه را در صفحه تبلیغات گوگل داشته باشید چرا که از تمام قابلیت‌هایی که Google در اختیار شما قرار داده است، به بهترین شکل استفاده کرده‌اید.

ساختار حساب کاربری Google Ads

تنظیماتی که در مراحل اولیه افتتاح حساب و راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی‌تان انجام می‌دهید به عنوان سومین مورد از مهمترین نکات تبلیغات google در نظر گرفته می‌شود چرا که در ارتباط با بهبود شرایط نمره کیفی است. به عبارت دیگر گروه کلمات کلیدی در نظر گرفته شده و وسعت کمپین تبلیغاتی شما فاکتورهای مهمی هستند که باید به آن‌ها پرداخته شود. به عنوان مثال سعی کنید کلمات مرتبط به هم را در یک گروه قرار دهید. چرا که هدف‌گیری مخاطبان و افزایش نرخ کلیک راحتتر انجام می‌شود.

google

توجه به اهمیت شبکه جستجو

قبل از اینکه تبلیغاتتان را شروع کنید، از خودتان پرسید که هدف از تبلیغ شما چیست و چه کسانی به آن نیاز دارند؟ استراتژی تبلیغاتی‌تان را از دید یک مخاطب و یا مشتری احتمالی مورد بررسی قرار دهید. آیا تبلیغ شما به اندازه کافی گویا و کمک کننده است؟ آیا کاربرانی که از Google و یا Bing برای یافتن پاسخ سؤالاتشان استفاده می‌کنند، به دنبال آنچه که شما ارائه می‌دهید نیز هستند؟

نکته جانبی : معمولاً استفاده از تبلیغات جستجویی گوگل (یعنی تبلیغاتی که در ازای جستجوی کاربر نمایش داده می‌شوند) عملکرد بهتری نسبت به تبلیغات نمایشی دارند. (البته این مسئله بستگی زیادی به نوع کسب‌وکار شما دارد. و یک نسخه کلی نیست.) بنابراین زمانی که کمپین تبلیغاتی‌تان را راه می‌اندازید، تیک قسمت تبلیغات نمایشی Display Networks را بردارید. چرا که استفاده هم‌زمان از این دو سیستم را به شما توصیه نمی‌کنیم.

اهمیت متن تبلیغاتی

Ad Copy یا متن تبلیغاتی که برای نمایش تبلیغ استفاده می‌کنید، یکی از مهمترین نکات تبلیغات google است. این متن باید با کلمات کلیدی که در نظر گرفته‌اید ارتباط زیادی داشته باشد. برای اینکه متوجه شوید انتخاب کدام متن نتیجه بهتری خواهد داشت، می‌توانید از آزمون A/B استفاده کنید. یعنی یک بار یک متن و یک بار متن دیگری را امتحان کرده و نتایج را با هم مقایسه کنید.

همراهان عزیز در قسمت اول از مقاله مهمترین نکات تبلیغات google به معرفی چند نکته ابتدایی پرداختیم. برای تکمیل اطاعتتان می‌توانید از قسمت دوم این مقاله استفاده نمایید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید