کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

تفاوت تبلیغ در گوگل با لیر و درهم

تفاوت تبلیغ در گوگل با لیر و درهم

اگر تا به حال به دنبال تبلیغات آنلاین رفته باشید. متوجه هزینه های آن شده اید. اما تبلیغ در گوگل با لیر یا درهم یا دیگر ارز ها مانند دلار چه تفاوتی دارند؟ آیا تبلیغ در گوگل ارزان قیمت هم داریم؟ شما میتوانید ( google ads), تبلیغ در اینستاگرام و دیگر موارد را با کمترین هزینه انجام دهید. انتخاب ارز در تبلیغات گوگل, میتواند به کاهش هزینه های تبلیغات آنلاین کمک کند؟ بهترین ارز کدام است؟ تفاوت تبلیغ در گوگل با لیر و درهم با افراک همراه باشید.

پیش تر انواع روش های قیمت گذاری تبلیغات گوگل و کاهش هزینه ها با فاکتور های مفید و به روز را معرفی کرده ایم.
همچنین در این مطلب گروه افراک, شما را برای انتخاب بهترین ارز برای تبلیغات گوگلی راهنمایی کرده است.

بیشتر بخوانید :

شارژ اکانت گوگل ادز با درهم و لیر

تبلیغ در گوگل با لیر یا دیگر ارزها چگونه انجام میشود؟

تمام سرویس های تبلیغات در گوگل توسط پارتنرهای گوگل مانند افراک انجام میشود. این سرویس ها به صورت رقابتی قیمت گذاری میشوند.
قابل ذکر است ساخت اکانت اختصاصی صورت رایگان انجام میشود. تنها زمانی شما هزینه ایی پرداخت میکنید که بخواهید اکانت خود را شارژ کنید و یا پلن های مدریت شده ایی را انتخاب کنید. برای شارژ اکانت گوگل ادز می توانید از افراک کمک بگیرید.

هزینه تبلیغ در گوگل با لیر و درهم یا دیگر ارز ها به چه صورت است؟

تبلیغ در گوگل با لیر

زمانی که میخواهید اکانت خود را تشکیل دهید, انتخاب ارز بسیار مهم است. اما انتخاب ارز های مختلف در قیمت کلیک متفاوت نیست و در این مرحله فرقی نمیکند چه ارزی را انتخاب کرده اید. بنابراین اگر شما هزینه هر کلیک را برای یک کلید واژه به عنوان مثال 10 سنت در نظر بگیرید, باید به ارز پایه انتخابی شما تبدیل شود و ارزش آن همان 10 سنت است. اما زمانی که میخواهید اکانت خود را شارژ کنید و ارتقا دهید باید تصمیم بگیرید و یک ارز انتخاب کنید. بنابراین مرحله Promption زمان انتخاب ارز مناسب است.

نکته: همانطور که میدانید لیر واحد پول کشور ترکیه است. واحد زیرین لیر, کروش است. و درهم واحد پول امارات است اما تمامی نرخ های تبلیغات در گوگل بر اساس دلار محاسبه میشوند.

 تبلیغ در گوگل با لیر و درهم چه تفاوتی دارند؟

همانطور که گفته شد ارزی که انتخاب میکنید در زمان شارژ و ارتقای اکانت اهمیت دارد. ارز های درهم و لیر در تبلیغات گوگل بسیار پر طرفدار هستند و اگر برای شما سوال پیش بیاید که کدام ارز نتیجه بهتری به شما میدهد باید به مقایسه این دو نرخ بپردازید. شما زمانی در تبلیغات موفق خواهید شد که هزینه هایی که برای هر بار شارژ در نظر میگیرید کم تر از بار قبلی نباشد. چرا که در Promotion, گوگل میزان اهمیت و ارزش اکانت شما را میفهمد و براساس آن شما را رتبه بندی میکند.
بنابراین بهترین ارزی که میتوانید انتخاب کنید ارزی است که افت و خیز های کمتری داشته باشد.

بیشتر بدانید: تبلیغات در یوتیوب

تفاوت تبلیغ در گوگل با لیر و درهم

promotion

  • 150 لیر در یک ماه برای promotion
  • 450 درهم برای یک ماه promotion

افت و خیز های نرخ

تبلیغ در گوگل با لیر
تبلیغ در گوگل با لیر
  • لیر در یک سال اخیر بسیار زیاد تغییر کرده است.
  • تغییرات نرخ درهم در یک سال اخیر نزدیک به صفر است.

انتخاب ارز برای تبلیغات گوگل, فقط در زمان شارژ اکانت تبلیغات مهم است. ارزی بهتر است که نوسانات کم و ارزش پروموشن بالایی داشته باشد.

نتیجه

پیرو بررسی تبلیغ در گوگل با لیر و درهم به این نتیجه میرسیم که ارزش promotion با درهم, بیش از  4 برابر ارزش لیر است. همچنین افت و خیز های نرخ لیر در یک سال گذشته آنقدر زیاد بوده است که نمیتوان روند صعودی را در شارژ های اکانت پیش برد. اما در مقابل, نرخ ارز درهم یک روند ثابت را دریک سال اخیر ( حتی در 10 سال اخیر) طی کرده است. در نتیجه انتخاب درهم نه تنها هزینه برنامه ریزی شده و کمتری را صرف میکند و ارزش بیشتری دارد بلکه با امنیت و ثبات بیشتری روند تبلیغاتی صعودی را پیش میگیرد. بنابراین با انتخاب درهم بهترین و مطمئن ترین نتیجه را دریافت میکنید.

تفاوت تبلیغ در گوگل با لیر و درهم
اگر تا به حال به دنبال تبلیغات آنلاین رفته باشید. متوجه هزینه های آن شده اید. اما تبلیغ...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید